Fantasy-Svet.net
September 16, 2019, 02:26:49*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Zanian - Tvory legiend: Erania, Meridian  (Prečítané 3353 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Ella
Webmaster

Rasa: Upír
Bodov v rase: 145/5684

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 7,282
Odporúčania: 5
7628.40 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ella

Our Leader The Mockingjay

« kedy: Február 17, 2012, 10:48:08 »

Máme tu ďalší skvelý fantasy kúsok od nového slovenského autora. Možno ho už poznáte z jeho webu pod menom Zanian.

Liam je sirota. Celý svoj doterajší život prežil v sirotinci a na svojich rodičov nemá žiadne spomienky. Jedného dňa sa rozhodne opustiť jediné miesto, ktoré pozná a vydáva sa hľadať svoju minulosť do Eranie. Jeho pátranie ho zavedie na nečakané miesta, až spadne rovno doprostred diania vo vojne so znepriateleným Meridianom.

čítali ste to? aké sú vaše dojmy? smiley
« Posledná zmena: Október 16, 2012, 12:53:10 od Ella » Zaznamenané

Driver picks the music, shotgun shuts his cakehole.
Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #1 kedy: Február 22, 2012, 16:09:47 »

no teda, túto knihu môžem len odporúčať, zatiaľ som len niekde tesne pred polovicou, ale musím uznať, že je vážne dobrá, od prvej strany ma príbeh celkom pohltil, stále sa tam niečo deje, postavy sú sympatické, Zaniana som si hneď obľúbila, zrejme preto, že má okolo seba toľko tajomstiev, proste paráda, dávno som nečítala knihu, ktorá by ma okamžite takto zaujala smiley
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #2 kedy: Február 27, 2012, 22:31:45 »

Ja som, bohužiaľ, toho istého názoru, ako väčšina prispievateľov na stránke Fandom.sk. To, že dnes niečo je publikované elektronicky, neznamená automaticky, že to bude dobré a prevratové. Keďže autora malý kúsok osobne poznám, mala som tú česť čítať jeho súťažnú prácu v OPčku a aj pár ukážok z jeho tvorby, nemôžem povedať, že sa výrazne niekam posunul a že vniesol do nášho slovenského fantasy trhu nový vietor. Iba zrecykloval to, čo tu už dávno zrecyklované niekoľkokrát bolo, a to bez toho, aby sa vôbec posnažil svoju prvotinu (odmietam to nazvať knihou) nejako výrazne jazykovo upraviť... (prirovnanie k Matkinovi ma nesmierne pobavilo cheesy)

Podľa mňa, a môžete sa na mňa i hnevať, zakázať vám to nemôžem, sú to zbytočne vyhodené peniaze... i keď ponúkaná suma nie je zase až taká vysoká. I tak to radšej investujem do pre mňa atraktívnejšej veci smiley   
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #3 kedy: Február 27, 2012, 23:00:03 »

ja som to prečítala a fakt sa mi to páčilo, všetko záleží od vkusu čitateľa, keby Tvory legiend vyšli knižne, určite by si našli miesto na mojej poličke, v dnešnej dobe je už ťažké napísať niečo úžasne prevratné, ale myslím si, že takýto návrat ku klasickejšej fantasy je v našich končinách celkom osviežujúci
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #4 kedy: Február 28, 2012, 22:27:16 »

V dnešnej dobe aj to niekoľkokrát recyklované, ako teda vieš ako, sa dá napísať pomerne zaujímavo. Len človek musí mať trpezlivosť a nesmie ho hnať vidina rýchlo vzostupu na literárnej scéne, inak tým zbytočne uškodí sám sebe sad Ľudia, hlavne mladí autori, sú veľmi nedočkaví a namiesto toho, aby sa nad textom zamysleli a vychytali si všetky tie "zlé" veci, zvalia vinu na čitateľa, ktorý podľa nich nevie, čo je dobré sad (konštatovanie smiley)

Keďže nijaký žáner v súčasnosti nie je čistý (dôkazom je napr. antiromán a obdobie postmoderny), ani len klasická fantasy (máme my vôbec klasickú fantasy?! - len rečnícka otázka smiley), ponúka takáto zmes rôznych prvkov i samotných žánrov bohatý podklad na písomné spracovanie myšlienky. Bohužiaľ, radšej sa ľudia s chuťou pustia do niečoho tuctového, akoby mali vymyslieť niečo unikátne svojské smiley Čo už... našu slovenskú tvorbu v poslednom čase nemôžem ani cítiť sad 

Inak, zaujímalo by ma, koľko výtlačkov by sa predalo, ak by príbeh vyšiel knižne...
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #5 kedy: Marec 05, 2012, 10:57:05 »

možno by si si mala najprv prečítať celú knihu a až potom ju hodnotiť a nevzťahovať na ňu všeobecné poučky, keď o nej nič poriadne nevieš, ľuďom sa páči a to je dôležité smiley vieš, môžeš tvrdiť, že Mozart je hudba, ale na to ti poviem, že aj rock je hudba a v súčasnosti dokonca populárnejšia, preto aj ľudia siahnu radšej po tom, čo sa im osobne páči ako po tom, čo možno sám autor považuje za dokonalé a maximálne originálne dielo, pokiaľ nemáš čitateľov, môžeš písať hocijako dobre, ale je ti to vieš čo platné smiley
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #6 kedy: Marec 05, 2012, 14:13:15 »

Nepotrebujem dočítať dokonca knihu, ktorá ma vonkoncom nezaujala, pretože mi nemá ani ďalej čo ponúknuť... v tom je ten háčik zakopaný. Diela, ktoré neoslovia, nech sa zaprieš akokoľvek a snažíš sa prelúskať ich dokonca, ťa jednoducho znechutia natoľko, že to neodkážeš, pretože ti bude tlak dvíhať aj ten otáznik.

Možno je to pritiahnuté za vlasy, ale kým kedysi som mala na niečo podobné trpezlivosť, aj keď prelúskanie knihy názor nezmenilo, len ho zhoršilo, dnes si najskôr premyslím, koľko svojho voľného času investujem do akej knihy.

Autora jednoducho chvália priatelia a tým si nezaručí stúpajúcu čítanosť. Nakoniec, na stránkach Fandomu sa obľúbenosť v rebríčku propagujúceho vydavateľstva vysvetlila veľmi umne. Ale vzhľadom na to, ako to u nás na knižných trhoch funguje, sa nad týmto úkazom nečudujem cheesy

Ja som ten typ človeka, čo má rád kvalitu. A aj pri jazykovej výstavbe diela. Nevyhodím peniaze za knihu, ktorá by musela byť učiteľkou slovenčiny hodnotená známkou 5 sad

Rock mám veľmi rada. Podobne ako metal, punk, pop či iné zaujímavé hudobné žáner, avšak nepatrím k tým typom ľudí, ktorí si okamžite obľúbia práve to čo fičí a vonkoncom nevedia, ako to či oné funguje. Týmto som sa nechcela nikoho dotknúť.

Vyjadrila som sa, môj názor sa nemusí ľuďom páčiť, nakoniec každý z nás má rád niečo iné smiley

ps: knihu si stiahla moja kamarátka, ktorá mi ju posnula, ďalej ako do polovice som sa nedostala... bolo to fakt zlé sad A ona teraz pení, že sa nemala dať zlákať slovným spojením "proti prúdu" smiley Čo už!
« Posledná zmena: Marec 05, 2012, 14:18:12 od Yaonee » Zaznamenané

Big_Balls_Of_Steel
Roľník
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 2
Odporúčania: 0
105.63 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Big_Balls_Of_Steel

« Odpoveď #7 kedy: Marec 06, 2012, 13:08:33 »

no takze, takto /diakritika bokom, sme na internete a komu sa nepaci, moze sa mi postazovat cez PMku/

Co sa tyka vasej polemiky:

Literarne diela sucasnosti je pomerne tazke hodnotit nakolko subjektivny pristup citatela k dielu spolocne s jeho doterajsimi skusenostami zahmlieva, respektive ovplyvnuje celkove videnie a nazor na koncepciu a pribeh.  angry2

Mal som moznost dane dielo citat a narozdiel od hore uvedenych nazorov si dovolim povedat, ze na celkove hodnotenie diela urcite nieje postacujuce precitat jeho uryvok... Pretoze sa nasledovne v pribehovej linii mozu vyskytovat zvraty a pod. Kazdopadne by som to nevidel az tak cierne, nakolko tento autor je perspektivny a jeho snahu plne podporujem a nemam rad premudrele pseudokomentare, pokial hodnotiaci recenzent si neda namahu aspon teda preluskat knihu do konca... librarynerd tolko argumentum ad personam a teraz nieco ad factum  :

Dielo pokladam za svizny vietor v plachtach slovenskej sucasnej tvorby. Dielo obsahuje mystiku i urcity cajch netradicnosti aj ked mozno recykluje urcite standartne postupy. Uprimne, kto dnes nerecykluje, ergo ako chce clovek napisat dielo urciteho zanru, ked v zivote nijaku knihu neprecital? Absurdne...

v Kocke: dielo sa mi pacilo, mohlo byt lepsie, no urcite nepatri medzi tie horsie, co na slovenkej scene mame....  smiley
Zaznamenané
Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.21 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting