Fantasy-Svet.net
Január 28, 2021, 12:32:10*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1] 2 3   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Pevnost  (Prečítané 14842 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« kedy: Február 04, 2012, 12:02:19 »

Pevnost je mesačník o fantastike, hrách a histórii. Zameriava sa na filmové i hudobné novinky a kultové filmy z oblasti fantasy, sci-fi a histórie a tiež fantastickou literatúrou. Nájdete tu i množstvo knižných recenzií a poviedok od českých a zahraničných spisovateľov. Časopis poteší aj všetkých milovníkov hier, či už stolných, kartových či počítačových.
Součásťou časopisu sú i rubriky o historických bitkách, šerme, výrobe zbraní, mágii a duchovnej kultúre.

Aktuálne číslo:

knižná príloha: Jaroslav Velinský - Dan Young

čítate niekto Pevnosť? Ja som sa na ňu v poslednom čase dosť namotala (priznávam, že za to môžu knižné prílohy počínajúc Stalkerom, Danom Youngom pokračujúc.. a som v očakávaní Agenta JFK) cheesy

ale články majú skvelý štýl, sú vtipné, okrem toho sa oplatia čítať i poviedky, najnovšie román na pokračovanie od Červenáka smiley
« Posledná zmena: Február 24, 2013, 09:42:28 od Mercy » Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #1 kedy: Február 04, 2012, 12:19:42 »

Odoberám ju iba sporadicky. Snažím sa dostať hlavne k tým číslám, ktoré sú venované problematike komiksu. Samozrejme, mám rada fantasy žáner, ibaže, ide o mesačník a väčšinou sa k informáciám podobného typu dopracujem skôr, než je Pevnosť na svete... horšie je to s komiksom. K teórii toho veľa nie je, takže vtedy je Pevnosť radosť čítať! cheesy 
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #2 kedy: Február 04, 2012, 12:36:25 »

tak informácie ako informácie - všetko je na webe, takže väčšinou tam nečítam ani ja nič nové.. ale väčšina článkov nie je robená novinkoidným štýlom, takže mi to nijako nevadí...

napr. po článku o SKYRIME som sa konečne dokopala k tomu, aby som si tú hru rozohrala, aj keď som ju mala v PC už vyše mesiaca - a neľutujem smiley§

momentálne sa mi dosť páči aj Sprievodca fantastickými svetmi, kde rozoberajú rôzne fantastické žánre (píšem fantastické, lebo predpokladám, že sa nebudú zaoberať len fantasy) - a rozoberajú žáner klasickej fantasy, ktorá začína Tolkienom... ja mám tento žáner veľmi rada, ale nájsť v ňom niečo kvalitné býva občas dosť problém a buala - zrazu mám hneď niekoľko typov smiley

a v neposlednom rade sú tu tie knižné prílohy smitten minulý mesiac som knihu vynechala (Čarodeja Zememorí už doma mám), ale to je na dlhú dobu naposledy smiley
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #3 kedy: Február 04, 2012, 12:43:40 »

Ako upozorňuje FB: Like smiley

Ja mám jeden neduh, keďže som vyštudovala literatúru, a teda som sa musela v jednotlivých žánroch rýpať, radšej siahnem po nejakej odbornej štúdii, pretože pri podobnom periodiku mi stúpa tlak, vzhľadom na to, že isté poznatky či formulácie by si žiadali doživotie cheesy Ibaže, ide o moju pracovnú deformáciu, ktorá jednoducho ignoruje skupinu čitateľov, ktorým je mesačník určený. Takže si za to môžem sama.

A podobne sa niekedy pozerám na zverejnené poviedky autorov, ktorí niečo niekedy vydali a sú populárni... pričom, môžem sa mýliť, ale mám občas pocit, že niekto zatiaľ poriadne nevypísaní a publikujúci iba na internete či pre oči blízkej rodiny, vie ponúknuť toho viac, než napr. Červenák, Konkol či Pavelková... na druhej strane, Pevnosť je kvalitné literárne médium. Teda z výberu mesačníkov, ktoré momentálne máme k dispozícii smiley

Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
evka8d
Moderátor

Bodov v rase: 0/505

Príspevkov: 1,025
Odporúčania: 2
12776.52 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - evka8d

Život je pes. Pes je najlepší priateľ človeka.

« Odpoveď #4 kedy: Február 04, 2012, 15:10:00 »

Občas si požičiavam z knižnice, keď narazím na nejaký zaujímavý článok smiley

Yaonee: No ono, keď je niekto slávny neznamená automaticky, že je aj najlepší (napríklad ja som čítala od spomínaného Konkola jednu knihu ale fakt ma nezaujala - bola zdĺhavá, nudná, samé klišé. Naozaj som mala pocit, že mu to asi vydali len kvôli menu, lebo som presvedčená, že by sa našli desiatky mladých spisovateľov schopní napísať zaujímavejšie dielo).
Jednoducho, niektorí ľudia asi majú viac šťastia a presadia sa, kým iní, možno ďaleko lepší bohužiaľ zostanú neznámi. Hlavne v dnešnej dobe je reklama nesmierne dôležitá, zbytočne môže niekto písať aj najlepšie v republike, ak to nedokáže prezentovať. (a ta všetkým sú samozrejme aj peniaze, len málo ľudí sa odváži pretláčať nováčikov, keď nemajú bohatých rodičov či prestížne známosti, ostatní musia mať nesmierne tvrdé lakte sad)
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #5 kedy: Február 05, 2012, 21:03:02 »

Veď práve sad A niekedy im ani tie lakte nepomôžu - niežeby sa vzdali, ale ten neustáli boj ich akosi časom znechutí. Ja sa ani vlastne nepamätám, čo dobrého som v Pevnosti, keď som si ju teda kúpila, v poviedkovej sekcii čítala. Keby aspoň tie názvy boli niečím drobným inšpiratívne.
Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
Odporúčania: 0
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #6 kedy: Február 09, 2012, 19:00:26 »

Sem tam som si ju kúpil ale už som prestal väčšinu info nájdem na nete a aj tak je viac ako polovica časopisu poviedky ktoré sa mi nikdy nechceli čítať
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Bruja
Čestný člen

Bodov v rase: 0/3159

Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #7 kedy: Apríl 26, 2012, 11:33:32 »

Keby aspoň tie názvy boli niečím drobným inšpiratívne.

Názov je podľa mňa alfou aj omegou poviedky alebo hocijakého písaného diela, to nás učili aj na literárnom seminári. Osobne mám s názvami najväčší problém pri písaní - poviedka dávno hotová, ale vymyslieť výstižný a zaujímavý názov niekedy trvá dlhšie ako samotné písanie.  coffee

Pevnosť registrujem už dosť dlho, ale zatiaľ som nečítala jediný diel. Kupovala som si Fantáziu, kým ešte vychádzala, momentálne nečítam žiaden takýto časopis a začína mi to chýbať. Za koľko sa vlastne Pevnosť u nás predáva?
Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #8 kedy: Apríl 26, 2012, 11:39:52 »

ak sa dobre pamätám tak okolo 2,50
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Mercy
Redaktor

Bodov v rase: 0/7446

Príspevkov: 2,781
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #9 kedy: Apríl 26, 2012, 13:03:06 »

jj tak a Bruji Pevnost sa naozaj oplatí, dobré články, ja som sa o dosť knihách dozvedela práve z Pevnosti keď som ešte nebola tu na FS - napr aj o Mercy Thompson smiley a okrem toho aj veľmi dobré poviedky, aj Ďuro Červenák tam máva skoro stále poviedky takže... za tých 2,50€ mesačne to iste stojí smiley
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

Bodov v rase: 0/7446

Príspevkov: 2,781
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #10 kedy: Júl 03, 2012, 22:19:34 »

v tohto mesačnej Pevnosti má Ďuro veľmi dobrý (a dlhý cheesy ) článok o Hobitovi smiley

najviac ma zabila veta o Seanovi Beanovi keď písal o tom ako sú na tom ostatní herci z PP, ktorí nie su v Hobitovi: " A Sean Bean? Ten pořád umírá ješte před koncem prvního dejství."  rofl  rofl2 toto ma dostalo cheesy

okrem toho dobrý článok o Jordanovom Oku světa - je knihou mesiaca smiley
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #11 kedy: Júl 03, 2012, 22:21:03 »

dnes som si ju zohnala, a zatiaľ som nemala čas čítať, tak som ju len prelistovala, ale už teraz viem, že sa mi bude páčiť viac ako predošlé číslo, ktoré bolo na mňa trochu moc sci-fi cheesy
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #12 kedy: Júl 04, 2012, 19:35:27 »

na Pevnosti mám rada (a zároveň to neznášam vzhľadom k dĺžke môjho to-read-listu), že nájdem veľa kníh, ktoré by som si chcela prečítať... toto číslo ma úplne namotalo na R.Scotta Bakkera a jeho sériu Princ ničeho a poškuľujem aj po Patrickovi Nessovi a jeho trilógii Chaosu.. cheesy a stále viac som presvedčená, že rozčítať 14 dielnu ságu (Kolo času) je dobrý nápad cheesy cheesy
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #13 kedy: August 12, 2012, 10:56:57 »

Včera som si kúpila Pevnosť - bola som zvedavá na recenzie ohľadne Batmana a veľmi milo ma potešila štvorstrana venovaná TBBT smiley Inak, je to mnou, alebo sú tie recenzie na Netopierieho muža skôr esejami až polemikami, než recenziami??? O.o
Zaznamenané

Elinor
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/940

Príspevkov: 543
563.34 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Elinor

« Odpoveď #14 kedy: August 12, 2012, 11:04:21 »

Raz som si ju chcela zohnať, no nikde som ju nenašla. Kde by som ju mohla zohnať? Napr. v Brlohu?
Zaznamenané

Tell me would you kill to save a life?
Strán: [1] 2 3   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.102 sekúnd, 21 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting