Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Strán: 1 [2] 3   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Tolkien off topic  (Prečítané 22703 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Diarsie
Roľník
*

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 4
Odporúčania: 0
140.29 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Diarsie

« Odpoveď #15 kedy: Január 30, 2013, 21:49:54 »

nuž, ja by som mala jednu malú otázku/ sťažnosť... Vždy keď niekoho v mojom okolí presvedčím aby si pozrel, alebo v lepšom prípade prečítal pána prsteňov tak reakcia ľudí je negatívna, skoro vždy. A ja ich úprimne nechápem. Čo sa im na tom nepáči? Túto otázku si kladiem zakaždým, veď podľa mňa je to geniálne dielo, ktoré doslova milujem  jumpinlove nuž pravdou ostáva, že ony tiež moju ,,posadnutosť" nevedia pochopiť. Film/ kniha im pripadá nudná... A teraz tá otázka: Aké reakcie ste spozorovali vo vašom okolí?
Zaznamenané
Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #16 kedy: Január 30, 2013, 22:42:38 »

nuž... nemám podobnú skúsenosť. Ľudia, ktorí sú v mojom okolí a čítajú tak buď sú úplne mimo fantasy a preto nemá cenu ich presviedčať aby si LOTR prečítali a ľudia ktorí sú zameraní na fantasy už to čítali. S negatívnou reakciou milovníka fantasy som sa v živote nestretla smiley
Nemôžem ani povedať, že by to bolo nízkym vekom a teda nepochopením týchto kníh, ja som to prvýkrát čítala keď som mala 14 a odvtedy je Tolkien mojím No. 1 smiley

Poradím ti, nikoho nepresviedčaj aby si to prečítal. A pokiaľ ti niekto povie že ho to nebaví buď nie je nadšenec pre fantasy alebo na to jednoducho nedozrel smiley
Zaznamenané

Scathach
Lovec
**

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/7

Príspevkov: 210
108.11 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Scathach

« Odpoveď #17 kedy: Január 30, 2013, 23:18:13 »

stretla som sa s rôznymi reakciami. milo ma prekvapila najmä moja kamarátka, ktorá k fantasy nemá vzťah. raz som jej proste strčila do ruky Hobita "skús, možno sa ti bude páčiť". po týždni mi ho s úsmevom vrátila a vypýtala si Pána Prsteňov smiley  nevyhla som sa ani názorom "to je nuda" alebo "hovadina", ale nestojí mi to za to, aby som sa s niekým hádala. ak sa niekomu nepáči, nech nečíta, vždy sa nájde dosť ľudí, ktorým sa Tolkienove diela páčia smiley
Poradím ti, nikoho nepresviedčaj aby si to prečítal. A pokiaľ ti niekto povie že ho to nebaví buď nie je nadšenec pre fantasy alebo na to jednoducho nedozrel smiley
to je veľmi pekne povedané, musím súhlasiť  smiley
Zaznamenané

Imagination is more important than knowledge.
Neexistuje dobro a zlo. Existuje iba príčina, pocit a názor.
Elinor
FF autor
*

Bodov v rase: 0/940

Príspevkov: 543
563.34 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Elinor

« Odpoveď #18 kedy: Január 31, 2013, 07:07:09 »

Ja teda od cudzích ľudí nevyzvedám, aké filmy majú radi, no keď sa mi občas dostane do uší, ako sa bavia o fantasy - napr. o tom PP - a majú okolo toho blbé reči, trochu ma po pohnevá. Beriem názor a vkus ostatných - veď v mojom okolí nie je veľa fantasy maniakov (našťastie na gympli som ich zopár našla a s tými teda môžeme dlho vykecávať smitten ).
Iróniou je, že tí ľudia, čo fantasy odsudzujú, sú väčšinou takí, čo tie diela nikdy nečítali/nevideli. Nechápu, že nejde len o bezduché fantasy - ale o skutočné rozprávanie s myšlienkou, s príbehom, s dušou.
Vždy bude mať niekto predsudky, s tým sa treba zmieriť smiley A o to viac si môžeme vážiť tých, čo fantasy ľúbia, nie? cheesy
« Posledná zmena: Január 31, 2013, 07:13:01 od Elinor » Zaznamenané

Tell me would you kill to save a life?
Diarsie
Roľník
*

140.29 ℱ

Inventar

« Odpoveď #19 kedy: Január 31, 2013, 09:38:45 »

Nuž väčšinou presviedčam ľudí, ktorých naozaj poznám, pretože úprimne nie vždy ma baví rozprávať sa na tému twilight ( teda mám tu knihu prečítanú, avšak upírov veľmi nemusím) No za svoj život som ešte nestretla (mimo internetu aby som bola prasná) dievča, alebo chlapca, ktorého by zaujímala fantasy. Je to trochu hlúpe, ale keď sa pozriem na to koľko ľud v mojom okolí vôbec zoberie knihu do ruky tak asi ani nie.
K tomu dozretiu PP som čítala keď som mala čerstvo 14, vypýtala som si ho ako darček na narodeniny a od tej doby je to pre mňa neprekonateľné a užasné dielo.  cheesy
Zaznamenané
Georgiana
Redaktor

Bodov v rase: 720/15000

Príspevkov: 1,525
89.52 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Georgiana

« Odpoveď #20 kedy: Január 31, 2013, 09:57:06 »

nuž, ja si myslím, že niektorí naňho dozrejú skôr, niektorí neskôr, niektorí vôbec vamp3 ja som to čítala asi v 12tich (ak sa dobre pamätám) a nepochopila som to vôbec, tak som sa k tomu vrátila cca v 18tich.. a bolo to o čosi lepšie, Tolkien sa už nadobro stal mojím spisovateľským vzorom.. avšak stále si netrúfam povedať, že som jeho dielo pochopila smiley myslím, že toto je dosť filozofická téma, a nechcem odbiehať od tej hlavnej, ale vo všeobecnosti sa nazdávam, že plne pochopiť akékoľvek literárne dielo s hlbokými myšlienkami a pointami je prakticky nemožné pre niekoho iného ako pre samotného autora (a možno ani preňho v konečnom dôsledku rolleyes )

ale čo sa týka konkrétne Tolkiena, podľa mňa on je natoľko výnimočným prípadom, že sa naozaj niet čomu čudovať, ak ho ľudia odmietajú, nemajú radi, nečítajú, nebaví ich. ja všetky tieto názory chápem a beriem, pretože sama som si nimi pri čítaní jeho kníh tak trošku prešla..

ale ešte k Elinor som chcela - ja napr. neznášam japonské anime/mangy, pričom som nikdy žiadnu nevidela/nečítala.. cheesy možno je to naozaj predsudok, ktovie, ale videla som japonské maliarske umenie a viem, že sa mi nepáči, tak načo do toho ísť? a keď si niekto (povrchne ako ja, čo sa nazdávam, že manga je o obrázkoch cheesy ) myslí, že fantasy by ho nebavilo, má právo si to myslieť - a ja by som to ešte nepovažovala nutne za predsudok. ale zas zabieham do filozofie cheesy

čo už, téma o Tolkienovi to (z môjho pohľadu) priam ponúka, však on bol taký skvelý filozof smitten ok, už tu rozpisujem román, ako vidím, takže končím rofl angel
Zaznamenané

Túžim tancovať v daždi...
Diarsie
Roľník
*

140.29 ℱ

Inventar

« Odpoveď #21 kedy: Január 31, 2013, 13:14:59 »

No asi tlačiť ľudí do niečoho naozaj nemá cenu. Ako oni nepochopia mňa tak asi ja nepochopím ich a niektoré ich záľuby. Ale bolo by fajn mať vo svojom okolí takého fantasy fanatika ako som ja. No čo aspoň ich stretávam na internete. Pre mňa bude svet, ktorý Tolkien vytvoril vždy jednotkou  jumpinlove a pre ostatných to bude niečo iné. Ja viem asi trochu už  blabla
Zaznamenané
Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #22 kedy: Január 31, 2013, 13:53:49 »

no ono to tak sem tam býva, že nemáš vo svojom okolí nikoho s kým by si sa napr o knihách mohla porozprávať, napr ja som mala vždy tento problém a dosť ma to štvalo cheesy A potom som objavila Fantasy Svet cheesy cheesy a už sa mám s kým debatovať smiley trebárs aj o Tolkienovi smiley
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #23 kedy: Január 31, 2013, 14:50:31 »

Ono v súčasnosti je trochu ťažšie, aby sa LOTR zapáčil aj niektorým ľuďom, ktorí fantasy čítajú - poznám jednu holku, ktorá má fantasy veľmi rada, prečítala toho dosť, ale LOTR ju nebavil, lebo bol pre ňu zdĺhavý, priveľmi opisný a nudný. Dá sa to pochopiť, keďže súčasné fantasy je dynamickejšie a akčnejšie (väčšinou) cheesy

Ale s tým, že by sa niekomu nepáčili filmy, som sa ešte nestretla shy2 Teda okrem zarytých odporcov fantasy, ale to je samostatná kategória smiley

Ja LOTR milujem už od cca 12-stich, kedy som ho prvý krát čítala a tento rok si plánujem dať re-reading celého Tolkienovho diela, ktoré mám doma (teda všetko, čo vyšlo v slovenčine, vrátane Roverandoma) smiley a neskutočne sa na to teším smiley
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #24 kedy: Marec 01, 2013, 14:22:36 »

kto ste z BA alebo poprípade z BB tak máme pre vás tip na zaujímavé podujatie na 25. marca smiley

http://www.fantasy-svet.net/novinka/podujatie/1808/Stredozem-v-kniznici.html
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #25 kedy: Marec 01, 2013, 15:36:52 »

Práve som chválila tvoju novinku na hlavnej stránke cheesy A naozaj dúfam v to, že sa minimálne v BB ukážem, aby som si potrkotala so známymi tvárami. Ktovie, či UMBčka túto iniciatívu niekoľkých aj svojich študentov ocení...
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #26 kedy: Marec 01, 2013, 16:26:24 »

vďaka Yao, ale text je prevzatý z Spoločenstva Tolkiena ako to oni hodili na stránku smiley  Ja osobne by som tiež veľmi rada zúčastnila aj v BA keby som tam ešte bola  wallbang no škoda
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #27 kedy: Marec 01, 2013, 19:04:52 »

Vraj to organizujú pomerne často, možno sa to raz podarí smiley
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #28 kedy: Marec 23, 2013, 18:01:42 »

Určite by ste nemali prehliadnuť túto súťaž http://www.elfka.sk/post/45604484893/sutaz-o-knihu-tolkienov-svet

o skvelú knihu Tolkienov svet smiley
« Posledná zmena: Marec 23, 2013, 18:26:06 od Mercy » Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #29 kedy: Jún 05, 2014, 17:16:25 »

Prosím pekne staré ruské ilustrácie Pána prsteňov smiley celkom zaujímavé a nápadité aj keď pri niektorých som mierne zmätená cheesy

http://io9.com/these-medieval-style-tolkien-illustrations-are-like-not-1585380478
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
Sitemap
Schvalovanie prispevkov

Stránka vytvorená za 0.089 sekúnd, 21 SQL dotazov.