Fantasy-Svet.net
Január 25, 2021, 02:31:40*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1] 2   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Proč máme rádi FanFiction?  (Prečítané 8601 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Líza
Lovec
**

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/0

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 225
Odporúčania: 0
96.06 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Líza

Amare et sapere vix deo concenditur...

« kedy: Júl 31, 2008, 22:42:02 »

Překvapuje mě, že se tady tohle téma ještě neobjevilo. Je tady mezi námi diskutujícími hodně lidí, kteří píšou/čtou FF. (Nevěděla jsem, kam tohle téma zařadit, tak to dávám sem, snad to sedí.)
Takže, mě by zajímalo, co vás k psaní FF přivedlo? Proč ji čtete? Proč píšete? Co vám u psaní jde/nejde? Máte rádi svoje postavy, nebo už vám lezou krkem?

Já jsem na FF narazila náhodou při brouzdání po webu a byla jsem okouzlená. Konečně možnost, jak ty příběhy, co mám v hlavě, nějak zpracovat - můžu zabít postavy, které nemám ráda, přidat vlastní, vytvořit alternativní osud těm oblíbeným, na které se buď v oeiginále nedostalo, nebo neměly takový osud, ktyrý bych jim napsala já.
Jinak mě postavy lehce serou. Totálně nespolupracujou, hovada jedna! To je osud ubohého autora, který napíše sebevědomé charaktery, které mají vlastní hlavu.

A nesnáším vymýšlení jmen. Ale strašně.

Jo, a pro info: píšu HP FF, a trochu jsem zabrousila i do fiction (ale to byly takové romantické slátaniny....)
Zaznamenané

caritas patiens est benigna est caritas non aemulatur non agit perperam non inflatur
non est ambitiosa non quaerit quae sua sunt non inritatur non cogitat malum
non gaudet super iniquitatem congaudet autem veritati
omnia suffert omnia credit omnia sperat omnia sustinet
Kalien
Vševed

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/140

Príspevkov: 1,186
136.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Kalien

« Odpoveď #1 kedy: August 01, 2008, 16:57:04 »

Na fanfiction som narazila tiež náhodou.
Vtedy bol dosť populárny Eragon a ako správna fanúšička som naštevovala rôzne fan stránky zaoberajúce sa jeho tématikou. Raz som nemala čo robiť a tak som si prezerala profily užívatelov. Narazila som na jedno dievča, ktoré malo vlastný web a kedže som nemala čo robiť, rozhodla som sa, že pozriem čo je to zač.
Tou majiteľkou webu bola Catherine Cornelia. Predpokladám, že návštevníci Fan-Rockfortu ju poznajú.
A od Catherine som sa postupne dostala ku Kristine, Milayle, Titany, Bruji, Rebelke, Lupi, Zanzane ...
Dokonca aj teba som niečo čítala. Ten preklad Jak chytit vlka  smitten  a jednorázovku Cornix a Nigra.
Za ten viac ako rok čo "šmejdím" vo vodách fanfiction a fiction som si našla svojich oblúbených autorov, naučila sa rozoznávať kvalitu od brakov ...
Ja zatial nepíšem. Nie že by neboli nápady a inšpirácia, ale nie som si istá svojimi "výplodmi". Kto vie, možno raz niečo napíšem a uverejním 
Zaznamenané

Král : Je to politická svadba, takže použij ten svůj hloupý obličej, dostaň ji do postele a přivez  sem !
Ludwig : Otče... pokud mohu říct jediné slovo na obhajobu své cti... nejen má tvář je užitečná na svádení dívek. Když se svléknu je to mnohem jistejší.

vampire Vaša krv, náš obed!  vampire
      Kto nepije s nami, pije proti nám
Petraela
Čestný člen

Bodov v rase: 0/2336

Príspevkov: 6,599
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« Odpoveď #2 kedy: August 01, 2008, 17:55:52 »

Asi od svojich trinástich rokov som začala písať, najprv básničky a potom malé príbehy, inšpirovaná Annou zo Zeleného domu.  smiley
No a potom sme si začali s kamarátkou rozprávať rôzne príhody ktoré sme si vymýšľali v tej chvíli a keď sme strávili spolu niekoľko dní príbehy pokračovali niekoľko nocí. ja som vymýšlala príbehy o tom ako ju miluje Paddy Kelly a on apre mňa vymýšľala romanci s Johnnym Kellym.  buck2
Vtedy som ani len netušila, že sa jedná o Fan Fiction, jednoducho sme si vymýšľali to, čo sme chceli a potom som dala nejaký ten príbeh na papier. (Mám ich do dnes)

No a vďaka Harrymu Potterovi som sa dozvedela čo je Fan Fiction a snažím sa písať i teraz.  cheesy

Páči sa mi, že môžem zmeniť osud postáv, alebo napísať niečo, čo v knihách nie je a uroniť to tak, aby som bola spokojná.  buck2 
Zaznamenané

Kouba
Roľník
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/60

Pohlavie: Mužské
Dlhodobejšia neprítomnosť: 17.-25.1.2009 - Lyžák

Príspevkov: 126
12.87 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Kouba

« Odpoveď #3 kedy: August 01, 2008, 22:17:08 »

Já jsem četl jen pár povídek, můžete pls hodit pár odkazů, kde se dají nalézt kvalitní fan fiction materiály?
Zaznamenané

Je otázka, co je pro vědce významnější, zda znalost faktů či fantazie.
Kalien
Vševed

Bodov v rase: 0/140

Príspevkov: 1,186
136.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Kalien

« Odpoveď #4 kedy: August 02, 2008, 13:12:30 »

Kouba : všade sa dá nájsť aj niečo kvalitné aj nekvalitné, hlavne ak sú to weby kde pridávajú fanfiction rôzny autori. Odporučila by som ti fan-rockfort.net a fanfiction.potterharry.net.
Zaznamenané

Král : Je to politická svadba, takže použij ten svůj hloupý obličej, dostaň ji do postele a přivez  sem !
Ludwig : Otče... pokud mohu říct jediné slovo na obhajobu své cti... nejen má tvář je užitečná na svádení dívek. Když se svléknu je to mnohem jistejší.

vampire Vaša krv, náš obed!  vampire
      Kto nepije s nami, pije proti nám
Bonifácia
FF autor
*

Bodov v rase: 0/674

Príspevkov: 1,690
Odporúčania: 2
307.11 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bonifácia

« Odpoveď #5 kedy: August 03, 2008, 20:16:29 »

Ja som ff objavila, keď som nemala čo čítať na intráku a hľadala som info, kedy vyjde šestka HP.
Myslím také na čítanie.
Ja a písanie ff, či niečoho na ten štýl a u mňa prejavilo už veľmi dávno. Asi tak pred 15 rokmi... jo tak dávno. Vtedy som začala písať ff, ale k filmom. Jediná zachovaná verzia je moja asi desať stranová, rukou písaná, nedokončená verzia policajnej akadémie. V hlavných rolách s deťmi. Pričom hlavní hrdinovia vo filme nám pomáhali... Viete aké to je trápne???

Potom som na dlho s tým prestala. Neviem prečo.
A začala som toď nedávno, asi pred rokom. Okrem toho som síce písala aj niečo iné.

A prečo ho mám rada? Pretože je zábavné rozvíjať nové teórie. Prispôsobiť si príbeh, či vymyslieť, čo robili vedľajšie postavy, ktorým sa autor nevenoval tak dopodrobna.
Prípadne naopak. Prečítať si čo všetko obľúbený h,avný hrdina zažil (aspoň fiktívne), prípadne spoznať lepšie vedľajšie postavy. Ostať v príbehu, ktorý autor už ukončil, ale ja chcem vedieť niečo viac. Zistiť čo bolo po, či pred.
Toto všetko sa vo ff môžem dozvedieť. Nie je to skvelé?
Zaznamenané

"Nech vás sila hviezd sprevádza!"

Líza
Lovec
**

Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 225
96.06 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Líza

Amare et sapere vix deo concenditur...

« Odpoveď #6 kedy: August 05, 2008, 22:29:47 »

Toto všetko sa vo ff môžem dozvedieť. Nie je to skvelé?

Jehehe. Rozhodopádně. azn
Zaznamenané

caritas patiens est benigna est caritas non aemulatur non agit perperam non inflatur
non est ambitiosa non quaerit quae sua sunt non inritatur non cogitat malum
non gaudet super iniquitatem congaudet autem veritati
omnia suffert omnia credit omnia sperat omnia sustinet
foaly
Roľník
*

Bodov v rase: 0/232

Príspevkov: 99
54.55 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - foaly

« Odpoveď #7 kedy: August 14, 2008, 19:55:24 »

Dostala som sa k tomu tak, že pred vydaním HP7 som hľadala všelijaké zvrátené teórie cheesy A tak som začala čítať fan-fiction. Ja som si vždy vymýšľala blbosti, a potom, keď som si uvedomila, že niektoré "diela" sú hrozné... som si povedala, že prečo nenapísať niektoré z tých príbehov, čo mám beztak v hlave, zistiť, že ako by mi to išlo...
A teraz píšem hlavne preto, lebo niektoré vedľajšie postavy nedostali podľa mňa dostatok priestoru a mne je ich ľúto cheesy Nemyslím si, že píšem nejako obzvlášť dobre, ale baví ma to...  :coolsmiley:
Zaznamenané

Sometimes the appropriate response to reality is to go insane.
domcaq
Praktikant

Bodov v rase: 0/107

Príspevkov: 684
Odporúčania: 1
73.30 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - domcaq
wrrr !

« Odpoveď #8 kedy: September 01, 2008, 15:01:56 »

FF mám rada, ale nečítam ich nejak veľa, pretože pri kompe sa to nedá, keďže robím tisíc iných vecí a tlačiť si ich nechcem... ale narazila som na pár skvostov a určite ešte pár prečítam

a písať... niekedy som začala, dávno.. a aj by som to chcela dokončiť, ale... dlhšie som na to nemala čas a teraz cez prázdniny, keď čas bol, sa mi veľmi nechcelo  shy
Zaznamenané

vampire Vaša krv, náš obed! vampire

Jin
FF autor
*

Bodov v rase: 500/3037

Príspevkov: 1,837
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #9 kedy: September 15, 2008, 10:29:19 »

Ja som sa k svojej prvej FanFiction dostala cez kamarátku, ktorá mi ukázala, že na nete sú aj knihy o HP, ktoré napísal niekto iný. tak som si nimi krátila dlhé čakanie na HP5.
Jedna ma strašne zaujala a pred rokom aj niečo som ju chcela znova nájsť, ale nevedela som, ako sa volá. Tak som behala po stránkach s HP a FF a narazila som na Persefan a začítala som sa a povedala som si, že : jéééj, aj ja chcem takto písať. Samozrejme, vzniklo z toho niečo oveľa horšie, ako Persefan,a le tak som sa vlastne dostala na hápéčko (teda už znova PI.sk) a tak som spoznala supeeeeeeeer ľudí... aha, ale to je iný príbeh.

Ale FF mám rada hlavne preto, lebo tam moji obľúbení hrdinovia môžu opäť žiť, alebo môžu robiť to, na čo Rowla ani nepomyslela (aha, inak, čítam iba FF z HP)... a tam im môžu ľudia vymyslieť šťastnejšie osudy.
A hlavne, vo FF naozaj funguje: čo by bolo, keby... Stačí domyslieť príbeh...
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Bruja
Čestný člen

Bodov v rase: 0/3159

Príspevkov: 6,481
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #10 kedy: September 27, 2008, 16:39:57 »

Na fanfiction som narazila, keď som hľadala zaujímavosti o LOTR a potom som sa preklikala na fanfiction.net. smiley Čítala som to, lebo ma bavilo čítať. Bolo to jednoducho niečo nové. Ale aj tak mám radšej klasické knihy. Neničia tak oči. vamp3 Dosť ma znechutilo veľké množstvo nekvalitných poviedok, tak som potom na nejaký čas prestala FF čítať. Vrátila ma k tomu kamoška, ktorá objavila fan-rockfort.

Píšem preto, lebo ma to baví a je to pre mňa úžasný relax. FF je len akýmsi cvičným nástrojom, rozhodne by som chcela písať skôr vlastné veci a ak sa mi podarí prekonať lenivosť, tak na tom pracujem. smiley Neznášam ale momenty, keď neprichádza inšpirácia, keď je poviedka rozpísaná a zrazu neviem, ako pokračovať. To je fakt na porazenie. Inak s postavami problémy nemám. Všetky poslúchajú, pretože vedia, že keď ma naštvú, nastanú pre nich pekelné časy. vamp3 To je ďalšia vec, ktorá sa mi páči - rozhodujem o každej svojej postave. smiley A každú z nich mám strašne rada, lebo do nich vkladám kus seba. Otrepané, ale je to tak.  rolleyes
Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Vullame Endetropp
FF autor
*

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/235

Príspevkov: 1,278
40.41 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Vullame Endetropp

« Odpoveď #11 kedy: Január 02, 2010, 15:05:47 »

ja ich mám veľmi rád, bavia, aj ich rád píšem, proste je to zaujímavé,ak si môže každý vymyslieť svoju vlastnú FF ... 
Zaznamenané
narf
Roľník
*

Bodov v rase: 0/1

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 16
124.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - narf

Budúcnosť je vo hviezdach.

« Odpoveď #12 kedy: Marec 23, 2010, 12:07:30 »

Na citanie FF som sa poriadne dal asi tak pred 2 rokmi a nieco, ked som bol v prvej praci na TPP a bola tam nuda  cheesy Tak som nejak narazil na fanfiction.potterharry.net a odtial sa to uz odvijalo. Behal som po strankach autorov FF a precital strasne mnozstvo FF. A dnes mozem kludne triedit dobre poviedky od zlych.
Pacia sa mi preto , lebo ja nechcem aby moje oblubene pribehy skoncili a takto si ich mozem citat do nekonecna a stale inak  jumpinlove
FF nepisem, ale urcite ma mozte najst pri poviedkach uplne dole v komentoch 
Zaznamenané
Bruja
Čestný člen

Bodov v rase: 0/3159

Príspevkov: 6,481
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #13 kedy: Apríl 03, 2010, 15:07:34 »

Hm, hej, len keby tých kvalitných poviedok bolo viac. cheesy cheesy Ja som mala problém nájsť niečo, čo ma zaujalo, tak som s čítaním FF na dlhý čas prestala.
Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
ChristineTheValiant
FF autor
*

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/64

Bydlisko: Banská Bystrica, momentálne však Bratislava - intráky :-)
Príspevkov: 7
908.47 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - ChristineTheValiant

Fantasy zdar!

« Odpoveď #14 kedy: Január 03, 2011, 13:36:14 »

Prečo? No, to je jednoduché.

Knihy, filmy, seriály a všetky tie blbostky nám nikdy nedajú všetko, čo by sme v tom príbehu chceli mať. To by najprv autor musel presne vedieť, čo tam chceme mať, a okrem toho, kniha/film by sa nenormálne predĺžili.

Samozrejme, istá banda fantasy maniakov, do ktorej sa ja osobne radím, vyhlásila revolúciu a rozhodla sa, že čo v ich obľúbených príbehoch nie je, to si tam dorobia. A tak vznikol skvelý žáner - fanfiction.

Ja osobne som sa FF natrafila na najväčšej fanfiction stránke na internete (neviem, či sa tu smú dávať odkazy, ale veď sa to dá nájsť ľahko cez google), avšak, všetko to tam bolo v angličtine. To mi nevadilo. Tam som zistila čo sú veci ako slash (alias tie, ktoré nechcem čítať) a podobne, zistila som čo to vlastne FF je a aké dáva možnosti.

Slovenské FF sú, žiaľ, veľmi v začiatkoch (snáď tomu pomôžem, hehe). FF stále čítam v ANJ, pretože tam skutočne je z čoho vyberať a to zo skutočne kvalitných vecí. Slovenčina už ako jazyk zaostáva za angličtinou v určitých výrazoch a prostriedkoch, frázach atď., preto je slovensky písať FF veľmi ťažké. A úplne najťažšie je trafiť vkus čitateľa.
Preto všetkým autorom prajem písaniu zdar!  smiley
Zaznamenané

Proč si všichni myslí, že jsem sarkastický???
Strán: [1] 2   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.231 sekúnd, 21 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting