Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Strán: [1]   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Carcassonne  (Prečítané 1475 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« kedy: Júl 31, 2011, 16:03:51 »

Carcassonne

Takže... ako opísať túto hru aby to aspoň niekto pochopil. Ale myslím, že veľa ludí ju už pozná. Hru môže hrať 2 a viac hráčov. Základná verzia bez rozšírení sa skladá z malých kartičiek na ktorých sú rozne obrázky krajiny (mesto, kraj mesta susediaci s lúkou, lúka, cesta, kláštor...a pod) a panáčikov a jednej hracej tabuľky po ktorej sa pohybujete jednou figurkou v závyslosti od toho, koľko bodov získate.
Nna začiatku hry sa položí obrázkom hore prvá - základná karta (je len jedna a je označená) a všetky ostatné na kôpku obrázkom dolu. Každý hráč má k dispozícii niekoľko panáčikov (ich presný počet si už popravde nepamätám ale asi 7). Vyberie si jednu kartičku, obráti a snaží sa ju priložiť k základnej tak, aby obrázok nadvezoval - takže lúku k lúke, mesto k mestu, cestu k ceste a podobne. Potom môže ale nemusí na svoju (len na tú kartičku ktorú práve vložil do hry) kartičku postaviť panáčika - a má na výber kam ho umiestni. Môže ho položiť na cestu - v tom prípade je panáčik lúpežník, alebo na lúku vtedy je roľník alebo do kláštora - vtedy je mních alebo do mesta - vtedy je kráľ (aspoň myslím cheesy ) figurka tu ostáva kým sa daný objekt neuzavrie. To znamená kým nie je napr mesto obkolesené hradbami alebo cesta uzavretá križovatkami... vtedy si majiteľ smie figurku vziať naspäť a znova ju použiť v nasledujúcom kole. Vtedy sa mu tak isto priratávajú body za uzavretý objekt na ktorom stál jeho panáčik. Pokiaľ je na danej ceste lúke a pod. už figurka nejakého iného hráča, nesmiete tam položiť vlastnú. Jedine že by sa náhodou počas hry spojili karty na ktorých už súperiace figurky stoja. V tom prípade rozhoduje kto má v objekte viac figuriek. Pokiaľ rovnako, body dostane každý z nich..... toto sú pravidlá len v skratke ale zas sa mi tu nechce vypisovať úplne všetko smiley
K hre existuje množstvo rozšírení (na obrázkoxh sú len niektoré) ktoré som nikdy nehrala ale som presvedčená o tom že to musí byť ešte väčšia prča cheesy pokiaľ máte niekto skúsenosti s touto hrou alebo jej rozšíreniami podeľte sa o zážitky smiley mňa osobne to naozaj bavilo
Zaznamenané

Flavel
Redaktor

Bodov v rase: 0/1522

Príspevkov: 770
Odporúčania: 2
137.80 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Flavel

« Odpoveď #1 kedy: Júl 31, 2011, 17:10:16 »

Tú prvú poznám smiley Je to super hra, ešte ma to nikdy neotravovalo. Aj dobre na tom je, že to pochopí úplne každý, minule som sa to hrala s mojím štvorročným bratrancom cheesy Teda body som mu spočítala ja cheesy
Zaznamenané
adell_cullen
Vedúci rasy

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/4351

Príspevkov: 1,085
1.61 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - adell_cullen

« Odpoveď #2 kedy: August 03, 2011, 16:04:24 »

Ja mám skúsenosti iba zo základnou verziou a je to jedna z mojich obľúbených hier, je rýchla a ľahká - super  vamp3
Zaznamenané
Skiba
Lovec
**

Bodov v rase: 0/378

Príspevkov: 306
496.07 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Skiba

Dovahkiin Dovahkiin naal ok zin los vahriin!

« Odpoveď #3 kedy: August 03, 2011, 19:36:32 »

Mám to strašne rada smiley Hrala som aj rozšírenú verziu a to hostince a katedrály, ale chcel aby som skúsiť zahrať si to so všetkými rozšíreniami:D to by sme asi na parkovisku hrali cheesy
Našla som aj Carcassonne online tu je link keby ste chceli : http://csonline.asp2.cz/
Zaznamenané

Bruja
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/3159

Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #4 kedy: Jún 29, 2012, 18:20:00 »

Skvelá hra, s priateľom máme rozohraný turnaj. cheesy V základnej verzii som ho pravidelne nabila, ale keď sme pridali Kupcov a Kráľa, už sa mi prestalo dariť, darilo sa mu uchmatnúť viac komodít alebo ma poraziť vďaka kartičke Zlodeja/Kráľa.  cheesy Najlepšie je, že hra je zakaždým iná.  Vďaka Carcassone som sa začala zaujímať o moderné stolové hry.
Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Strán: [1]   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
Sitemap
Schvalovanie prispevkov

Stránka vytvorená za 0.23 sekúnd, 22 SQL dotazov.