Fantasy-Svet.net
December 05, 2021, 06:17:49*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 ... 7 8 [9]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Hrdinovia z Olympu 1: Stratený hrdina (kniha)  (Prečítané 39309 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Ivy
Lovec
**

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/11

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 265
Odporúčania: 0
357.73 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ivy

Bob says hello.

« Odpoveď #120 kedy: November 10, 2013, 20:03:20 »

Chystám sa čítať (hneď, ako dopíšem esej tickedoff ) a teraz sa začínam zamýšľať nad tým, že "boyfriend" dúfam nebude preložené ako frajer cheesy Príde mi to hlúpe tongue
Zaznamenané

"Hope does not leave without being given permission."
Ella
Webmaster

Bodov v rase: 145/5684

Príspevkov: 7,282
Odporúčania: 5
7628.40 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ella

Our Leader The Mockingjay

« Odpoveď #121 kedy: November 11, 2013, 08:44:51 »

neviem ako inak by to preložili cheesy
Zaznamenané

Driver picks the music, shotgun shuts his cakehole.
Ivy
Lovec
**

357.73 ℱ

Inventar

Bob says hello.

« Odpoveď #122 kedy: November 11, 2013, 19:05:55 »

No, ako "priateľ" predsa cheesy Ešte som na to neprišla, keďže sa to včera trocha nepostíhalo cry
Zaznamenané

Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #123 kedy: November 11, 2013, 20:12:16 »

tak ale priateľ môže byť chápaný aj ako nižší level od frajera cheesy
Zaznamenané

Ivy
Lovec
**

357.73 ℱ

Inventar

Bob says hello.

« Odpoveď #124 kedy: November 28, 2013, 22:10:31 »

Začala som a nejak si neviem zvyknúť, že to čítam v slovenčine. Ale ja sa s tým zžijem, dúfam smiley
Zatiaľ Percyho len Butch nazval "jej chalan" cheesy
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #125 kedy: November 28, 2013, 22:46:35 »

Juj, bolo to úžasné! Len mi chýbal Percy  shy2

Mimochodom, zdá sa to iba mne, alebo sa Riordan posunul o ďalší level smerom ku knižnej genialite???
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Ivy
Lovec
**

357.73 ℱ

Inventar

Bob says hello.

« Odpoveď #126 kedy: November 28, 2013, 23:52:25 »

Nič sa ti nezdá, je to krutý (no nie krutý ako krutý, ale chápete cheesy ) fakt smiley
Yao, čítala si po anglicky?  A znamená to, že SoN, MoA a HoH máš ešte pred sebou? Áno, určite znamená cry Neboj, Percyho si užiješ... Ja väčšinou nezávidím, ale teraz áno sad
Ktoré scény ťa zaujali?
Zaznamenané

Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #127 kedy: November 29, 2013, 09:12:05 »

podľa mňa vrchol knižnej geniality dosiahol v treťom diely tejto série smiley

inak, čo hovoríš na nové postavy?
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #128 kedy: November 29, 2013, 10:02:27 »

Ivy: Mala som po ruke slovenský preklad, knihu práve recenzujem. Ale pôvodnú sériu Percyho Jacksona som čítala v češtine. Vidíš, možno to je práve tým - zlepšil sa preklad cheesy (aj toto môže byť jedna z možností)

Ella: Najviac som si obľúbila Lea  jumpinlove Tú jeho hyperaktivitu, neustálu zamestnanosť rúk, ktoré doslova čarujú, oddanosť a vnútorné monológy, ktoré mi niekedy pripomenuli jednu kreslenú postavičku dvojhlavého draka z Camelotu  2funny

Piper a Jason sú podobne zaujímaví ako Annabeth a Percy, Leo má však zo všetkých navrch! 
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #129 kedy: November 29, 2013, 10:08:49 »

to súhlasím, Leo je miláčik!  smitten
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #130 kedy: November 29, 2013, 10:56:47 »

U Riordana ma fascinuje, a to zakaždým, keď jeho knihy čítam, cit, s akým dokáže čitateľovi priblížiť svet detí, ktoré buď nemali šťastné detstvo (napr. prišli o jedného z rodičov, vyrastali u pestúnov - v Amerike sa čoraz častejšie eviduje zneužívanie tohto povolania, alebo trpia tým, že sú deťmi nejakých veľmi bohatých rodičov, ktorí sem-tam milujú oveľa viac svoju prácu ako vlastné deti), bola im diagnostikovaná nejaká porucha, alebo sú jednoducho obyčajné, zakríknuté, príp. vytŕčajú, ale aj napriek tomu sa stávajú terčom posmechu. Väčšina autorov podobne ladených kníh, kde teda jednu z tém tvorí aj takáto sociálna problematika, na to ide takým tým zvláštnym vychovávateľským spôsobom, kde len morálne poučuje a príbeh ladí v prvej jeho polovici nepríjemne depresívne až umelo, aby tak mohla nadviazať na zvrat, ktorý všetko rozžiari a prinesie šťastný koniec, aj keď v skutočnom svete tých šťastných koncov veľa nebýva.

Riordan to vzal úplne z inej strany. Napriek tomu, že jeho postavy čelia aj tým bežným problémom, smútia a odkrývajú kúsky zo svojho detstva, sú práve touto ich zlou životnou skúsenosťou nesmierne silné a na základne nejakej tej negatívnej skúsenosti dokážu úplne praobyčajnou maličkosťou vyčarovať úsmev na tvári, a to nielen čitateľom, ale aj iným postavám, ktorým pomáhajú. Rirordan jednoducho pretavil ich, dalo by sa povedať, že negatívne veci na veci pozitívne a hnaciu silu, ktorá z nich robí dobrých ľudí, aj keď sú môžno sem-tam na zlej strane. A minimálne tým menším čitateľom ukazuje, že by sa ľudia nemali podceňovať a odsudzovať iba preto, že sú iní.

Z tohto dôvodu mi tak veľmi k srdcu prirástol nielen Leo, ale aj Percy.

Leo preto, že žiť s pocitom, že zavinil smrť vlastnej matky, sa rovná hotovému peklu na zemi. Navyše, keby nebolo bývalo tej jeho dobráckej povahy, zrejme by sa do knihy ani nedostal... takúto smrť najbližšieho znášajú deti veľmi, veľmi ťažko. A Percy preto, že sa vinil za svoju bezmocnosť, ak išlo o ochranu mamy pred otčimom.... o tom, že tá zvláštna polobožskosť svojím spôsobom odkrýva problematiku spolunažívania neúplnej rodiny, radšej ani písať nebudem, inak by sa zmenil tento príspevok na taký malý román  shy2

Nečudovala by som sa, ak by teraz nejaké dieťa začalo ochraňovať iné iba preto, že v ňom uvidelo poloboha! Riordan to s detskou fantáziou teda vie!  jumpinlove

A ja som dnes akási urozprávaná O.o
« Posledná zmena: November 29, 2013, 10:58:40 od Yaonee » Zaznamenané

Ivy
Lovec
**

357.73 ℱ

Inventar

Bob says hello.

« Odpoveď #131 kedy: November 29, 2013, 15:43:16 »

Riordan je v tomto úplne neuveriteľný smiley Zbožňujem, ako jeho knihy nie sú len o tom fantastickom, ale dokonale poukazujú aj na každodenné problémy. Je úžasné, že keď ešte teraz siahnem po prvej časti PJATO, dokážem plakať a smiať sa tak zo srdca, ako keď som to čítala prvýkrát smiley A to už nie som veru nie som také decko ako predtým cheesy
Keď som čítala jeho vyjadrenie sa k istej veci v HoH (nechcem prezrádzať kvôli Yao, ale Ella, ty iste vieš smiley ), plakala som celý čas, že sa niekto takto dokáže vcítiť do detského myslenia.
« Posledná zmena: November 29, 2013, 15:45:30 od Ivy » Zaznamenané

Jin
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 500/3037

Príspevkov: 1,837
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #132 kedy: December 26, 2013, 12:29:12 »

Ach, na Vianoce som dostala Proroctvo. Celá happy som išla čítať a... taká som bola sklamaná! V angličtine sú Leove hlášky skvelé, v slovenčine skôr trápne ako vtipné sad "Ty kokso"??? Šak to je otrasné! "Sign me in!" preložené ako "Leo by sa dal hneď zapísať", alebo tak nejako... ach.

No ale najväčšie sklamanie - zruby. Kam sa podeli ubikácie? Bolo to síce čudné slovo, ale zrub znie ako niečo poskladané z dreva v lese a široko-ďaleko nič nie je sad

Ani sa mi to nechce čítať ďalej, ale niektoré veci som po anglicky celkom nepochopila (najmä v závere knihy som si nevedela celkom predstaviť scény), takže musím sad
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Ivy
Lovec
**

357.73 ℱ

Inventar

Bob says hello.

« Odpoveď #133 kedy: December 26, 2013, 19:01:55 »

No oproti anglickej verzii je to o desať úrovní nižšie, ale aj tak to prečítať chcem smiley Lenže čítam to už mesiac niečo a som ani nie v polovici buck2
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #134 kedy: December 26, 2013, 19:03:48 »

V tomto prípade som rada, že sa mi do rúk dostala slovenská verzia. Neviem, naozaj neviem, ako by som bojovala s knihou potom...
Zaznamenané

Strán: 1 ... 7 8 [9]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.191 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting