Fantasy-Svet.net
August 22, 2019, 05:33:23*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Solomon Kane (2009)  (Prečítané 2002 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Devil Angel
Vševed

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/421

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 1,403
Odporúčania: 1
217.84 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Devil Angel

« kedy: December 30, 2010, 11:00:46 »

Film sa začína keď Solomon so svojou bandou prenikne do hradu a pokúša sa získať poklad. všetci jeho spoločníci sú pobití príšerami a on zostáva sám zoči voči najhoršej z nich- démonovi, ktorý ho chce za jeho zlé skutky dopraviť do pekla. Solomonovi sa podarí uniknúť, a rozhodne sa vzdať násilia, aby sa vyhol peklu.
Na svojich ďalších cestách sa mu nepodarí zabrániť zmasakrovaniu puritánskej rodiny s ktorou sa spriatelil. Rozhodne sa preto zachrániť aspoň ich dcéru, ktorú násilníci uniesli. Aj keby o znamenalo že sa opäť vráti k použitiu násilia.

Na film som počula kritiku, ktorá mu vyčíta hlavne jednoduchosť príbehu. Na druhej strane ale chvália dobrú atmosféra (dážď, blato, krv...) a stvárnenie hlavnej postavy.
Mne osobne sa film páčil, a nevadilo mi že príbeh nebol stelesnením originality (veď v dnešnej dobe naraziť na originálnu zápletku nie je ľahké). Bolo to pekné heroické fantasy s charizmatickým hrdinom, príšerkami a bojom 
Zaznamenané

All magic comes with a price.

DON'T PANIC!
Red4angel
Vedúci rasy

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/557

Pohlavie: Mužské
Dlhodobejšia neprítomnosť: ak tu nie som mám na práci niečo iné

Príspevkov: 646
Odporúčania: 0
8.44 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Red4angel

« Odpoveď #1 kedy: December 30, 2010, 11:40:30 »

Ja som ho videl, asi tak pred polrokom. A nejako ma ten film nebavil. Vypal som ho vo chvíli keď sa tam zjavil farár ochranujúci svoje monštrá.
Zaznamenané

Aletheia je řecké slovo pro "pravdu"
Sirius
Vedúci rasy

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
Odporúčania: 0
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #2 kedy: Júl 28, 2011, 14:27:26 »

nebol to nejako ohromujúci film, niektoré scény som musel preskakovať čo ma nudili
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #3 kedy: September 25, 2012, 10:29:27 »

O tomto filme som nevedela nič až do včerajšieho večera. Okrem nevydareného dabingu (ktorý zo Solomona urobil Salomona) a zbytočne prehyperbolizovanej pointy (ten transcendentálny až asketický pátos v extrémnej podobe stráca na dôvernosti, skôr vytáča), ponúkol film naveľa sympatické odreagovanie.

Mne osobne neprekážala jednoduchá dejová línia, ale skôr to náboženské pozadie celého filmu, ktoré bolo až nadľudsky tlačené do cnostného a úplne zbytočného happy endu. Aj keď ide o fantastický celovečerný film natočený podľa knižnej predlohy vo vodách pupl-fiction, isté reálie by sa mali nechať ležať ľadom, aby sa zbytočne dobrý nápad nesprznil. 
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #4 kedy: September 29, 2012, 23:30:16 »

Yaonee v určitom s tebou ozaj musím súhlasiť, hlavne v tom náboženskom extrémizme... (na druhú stranu nečítala som knihu takže možno knižný Solomon Kane skutočne taký bol, veď je označovaný ako "puritán Solomon Kane") ale naozaj to už chvíľkami išlo na city..

moje jediné šťastie pri tomto filme bolo že som veľmi rýchlo pochopila že ide o čisto heroickú vec, kde hlavný hrdina je najväčší macho s drsnými výrazmi tváre a ešte drsnejšími slovnými prejavmi (z čoho jasne vychádza že dialógy boli väčšinou strašne oduševnelé a úplne od veci), ktorý musí prejsť utrpením aby jeho duša bola spasená a zachránená pred diablom. Keďže som toto pochopila už na začiatku tak som si tento film celkom užila cheesy cheesy

Teda až na to neustále zabíjanie a zabíjanie a zabíjanie a potoky hnusnej čiernej krvi...  tooo bolo podľa mňa trochu prehnané.

Väčšina vecí čo sa tam udiala bola dosť predvídateľných....
A ku konca sa nejdem asi ani vyjadrovať, lebo ten ozaj nestál za veľa cheesy cheesy cheesy hlavne, že to aspoň niekto prežil cheesy

V konečnom dôsledku, pokiaľ od tohto filmu nebudete veľa očakávať a počas neho nebudete veľmi premýšľať a necháte sa len strhnúť charismou hlavného hrdinu (ktorú mu nemožno uprieť) tak si to možno aj užijete cheesy ak ste náročnejší divák, ktorý rád všetko kriticky hodnotí tak film vypnete po prvej pol hoďke smiley
Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.239 sekúnd, 23 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting