Fantasy-Svet.net
Január 18, 2021, 12:29:01*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1] 2 3   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Mestečko Haven  (Prečítané 9985 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jozoj
Roľník
*

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/29

Príspevkov: 98
Odporúčania: 0
349.23 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - jozoj

« kedy: November 29, 2010, 18:57:33 »

Seriál Mestečko Haven v súčasnosti "beží" v TV Universal (ešte nedávno sa to volalo Hallmark). Zatiaľ odvysielali 8. časť prvej série. Nie je to sci-fi ani fantasy ale niečo, čo sa nazýva myslím "mystery". A o záhadné, podivuhodné a tajomné udalosti skutočne v tomto seriále ide. Príbehy ktoré sa v mestečku udejú, prípadne schopnosti obyvateľov - starousadlíkov mestečka sú tak neuveriteľné že sa nikto ani nepokúša o ich vysvetlenie. Maximálny úspech sa dosiahne ak vôbec dôjde k vyjasneniu kto to má na triku a keď sa navyše podarí zabezpečiť aby sa nebezpečné udalosti neopakovali, je to úplne fantastické.

Dej pre hlavnú hrdinku, agentku FBI   police - hrá ju Emily Rose, začína úplne rutinne.  Z väzenia utiekol nebezpečný zločinec. Pochádza z malého prístavného mestečka Haven, tak môže byť, že sa pôjde skryť do svojho rodiska. Šéfovia pošlu agentku do mestečka Haven aby ho v spolupráci s miestnou políciou zatkla, keby sa tam objavil. Mám taký hmlistý dojem, že sa jej šéf tak trocha chce zbaviť. Agentka, (pravdupovediac nenapadá ma jej meno hoci som ho počul už ani neviem koľkokrát - zatiaľ som videl všetkých 8 častí, teda možno sa volá Parker), si zbalí veci, sadne do auta a vyrazí na akciu. Keď prekročí hranice chotára Haven, na ceste za jej autom sa objavia obrovské trhliny, možno od zemetrasenia. Pri úteku pred trhlinami ktoré doháňajú auto jej auto skončí na okraji vysokého útesu prednou polovicou vo vzduchu. Keď dumá ako z auta von, keď pri najmenšom pohybe sa zakolíše a hrozí že spadne dolu, objaví sa záchranca - miestny policajt, jej budúci partner vo vyšetrovaní. (Žeby Nathan???)  Agentka je zachránená, jej auto je spadnuté pod útesom, našťastie prázdne a ona so svojim záchrancom vzájomne na seba mieria pištoľami. Ozbrojený konflikt je zažehnaný keď si vzájomne ukážu svoje služobné odznaky a ona z vďaky za svoju záchranu záchrancovi privrie dverami jeho auta prsty. Chlapík ani nezjajkne - necíti bolesť a aj jeho hmatový zmysel je silne oslabený. Zato iné zmysly (teda asi zrak, sluch, možno čuch) má rozvinuté nadmieru. Miestny šéf polície nie je príchodom agentky FBI veľmi nadšený, ale berie to pomerne flegmaticky.
Trestanec na úteku sa v mestečku Haven skutočne objaví, dlho si tam však nepožije. Spadol z vysokého útesu, lenže leží tak ďaleko od úpätia, že to vyzerá ako keby ho vyhodili katapultom. Tak agentka FBI zistí, že niekto v mestečku má veľmi zvláštnu schopnosť, dokáže toho kto ho napáli odhodiť poriadne ďaleko, mimochodom bez dotyku.
Agentka postupne odhalí, že ona sama ako dieťa asi už bola v mestečku Haven, jej matka teda určite. Po objasnení  prípadu letiaceho trestanca si vezme dovolenku aby zapátrala po svojej minulosti. Miestna polícia je rada že ostáva, lebo ako to vyzerá začína obdobie ktoré už v mestečku kedysi v minulosti zažili - maléry sa vrátili  ako hovoria starousadlíci. A ako sa zdá, jej šéf ju do Haven tiež neposlal len tak na jednorazový prípad.
V ďalších častiach sa ukazuje, že mestečko Haven je útočisko asi väčšieho počtu ľudí s neuveriteľnými schopnosťami. Čo diel - to udalosť možno z oblasti mágie či parapsychologických schopností.

Myslím že vždy v stredu TV Universal vysiela premiéru novej časti, ale s mnohými reprízami. Záujemcom môžem len odporúčať.
Zaznamenané
Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #1 kedy: November 29, 2010, 21:31:14 »

chystám sa na to potom oznámim dojmi
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
jozoj
Roľník
*

349.23 ℱ

Inventar

« Odpoveď #2 kedy: December 02, 2010, 21:22:55 »

Včera 1. decembra vysielali na TV Universal 9. časť seriálu. O čo išlo?
 computer  
Agenta FBI Parkerová, (nie je to slečna Parkerová z Chameleóna, ale aj tu išlo o "chameleóna"), má narodeniny. Keďže je v cudzom meste nepredpokladá že si to vôbec niekto všimne. Je však príjemne prekvapená keď na malom ostrove, kam ju pod zámienkou vylákali, ju čaká pripravená oslava ktorej sa zúčastňuju tí s ktorými sa najčastejšie v predchádzajúcich častiach stretávala. Je tam aj jeden nový, ich hostiteľ, ten však rýchlo skončí na podlahe ako prázdna koža, z ktorej sa kamsi stratili kosti, svaly a všetky orgány. Miestny šerif, prítomný na oslave, povie že v minulosti v čase "nesnází", (neviem či slovenské "ťažkosti" je významovo k tomu najbližšie), mali v mestečku tvora "chameleóna" ktorý na seba bral podobu niekoho iného. Chameleón teda dlhé roky žil v mestečku v podobe nešťastnej obete. Je zrejmé, že chameleón je teraz niekto z nich, len kto? A jeho obeť niekde leží mŕtva. Jasné že treba nájsť spôsob ako odhaliť kto z nich je teraz nebezpečný vrah. Rozbaľovanie narodeninových darčekov by mohol byť spôsob ako nečloveka odhaliť. Nemusí predsa vedieť čo jeho obeť ako darček v škatuli mala! A ten, kto darček nekupoval osobne, má proste smolu, keď v krabici je niečo iné ako predpokladal.
Dej plný záhad takto postupuje dopredu, všetko to nakoniec nejako celkom dobre dopadne, pričom zahynie aj jedna z postáv ktoré sa objavovali v každej časti seriálu. Možno sa to využije v ďalšej časti, pretože v Haven to ani nebožtíci nemusia mať definitívne za sebou.   rolleyes
Podľa môjho názoru asi táto 9. časť  bola z tých doterajších najlepšia. Ináč, reprízuje sa každý večer ešte niekoľko dní.  coolsmiley    

Pridaný spoiler. L
« Posledná zmena: August 04, 2013, 19:35:42 od Lenide » Zaznamenané
Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #3 kedy: December 03, 2010, 10:48:14 »

mám za sebou prvé tri časti je to zauímave taký ten eurekovský štíl to má, dúfam že to bude mať sledovanosť a neostane pri otvorenom konci. a jozoj keď píšeš obsah radšej ho daj do spoileru dik
Zaznamenané

Kahlan23
Roľník
*

Bodov v rase: 0/104

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 91
11.80 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Kahlan23

« Odpoveď #4 kedy: December 03, 2010, 10:57:58 »

seriál vysielala cez leto americká stanica Syfy, a na leto 2011 je plánovaná druhá séria

seriál len odporúčam

mám za sebou prvé tri časti je to zauímave taký ten eurekovský štíl to má, dúfam že to bude mať sledovanosť a neostane pri otvorenom konci. a jozoj keď píšeš obsah radšej ho daj do spoileru dik

asi ťa sklamem,ale koniec ostane DOSŤ otvorený
Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #5 kedy: December 06, 2010, 11:47:57 »

Dopozerané páči sa mi to som zvedavý na druhú sériu
Zaznamenané

jozoj
Roľník
*

349.23 ℱ

Inventar

« Odpoveď #6 kedy: November 26, 2011, 21:10:44 »

Podotýkam že TV stanica Univerzál (predtým Hallmark) znova začala vysielať seriál Mestečko Haven. Práve dnes o 20:00 odvysielali  prvú časť a zajtra tiež o 20:00 pôjde druhá časť.
Podľa programu to vyzerá že v piatok o 21:20 a 22:20 dávajú za sebou dve časti seriálu a jednotlivo ich potom reprízujú v sobotu a v nedeľu o 20:00. Odporúčam do pozornosti!!!  police 
Zaznamenané
Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #7 kedy: November 26, 2011, 21:11:31 »

inak posledný diel druhej serie bol neskutočne skvelý
Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #8 kedy: Apríl 04, 2012, 21:00:11 »

Seriál bude mať tretiu sériu jupií. Snáď bude viac takÿch častí ako posledná časť druhej série.
Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #9 kedy: August 19, 2012, 14:36:22 »

Prvá časť tretej série bude odvysielaná 21.09

trailer: http://haven.sff.cz/trailer-na-3-serii-its-all-happened-before

neskutočne sa teším
Zaznamenané

jozoj
Roľník
*

349.23 ℱ

Inventar

« Odpoveď #10 kedy: August 28, 2012, 23:08:40 »

Aj mňa potešilo, že je na svete tretia séria, musím si zaznačiť 21.9. aby som na to nezabudol. Odporúčam na pozeranie, a to na základe skúseností z predchádzajúcich dvoch sérií.  Skončilo to veľmi zaujímavo, som zvedavý ako sa to s Parkerovou v pokračovaní vyvrbí.
Zaznamenané
Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #11 kedy: September 24, 2012, 17:52:31 »

Prvá časť tretej série úspešne dopozeraná. Keď si odmyslím hlavnú dejovú líniu ktorá bola aj na Haven moc šialená tak to ostatné bolo super, hlavne ten koniec ááá ja už chcem ďalšiu časť
Zaznamenané

jozoj
Roľník
*

349.23 ℱ

Inventar

« Odpoveď #12 kedy: Jún 06, 2013, 20:41:17 »

Ako som si všimol TV Universal chystá tretiu sériu do vysielania. Reklama už beží, len neviem kedy spustia prvý diel a v akom čase. Som zvedavý na pokračovanie.
Zaznamenané
jozoj
Roľník
*

349.23 ℱ

Inventar

« Odpoveď #13 kedy: Jún 09, 2013, 08:51:33 »

TV Universal channel už reklamuje aj čas spustenia tretej série - 25. jún  smiley
Zaznamenané
Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #14 kedy: Jún 09, 2013, 13:22:14 »

Ja už chcem štvrtú sériu
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.206 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting