Fantasy-Svet.net
Január 21, 2021, 12:50:37*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Justin Cronin - Priechod  (Prečítané 4933 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Caterhine
Čestný člen

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/1276

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,716
Odporúčania: 0
1554.39 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Caterhine

« kedy: November 21, 2010, 20:05:46 »

Nový mysteriózny román, vychádza už 1. decembra!  cheesy

"Začítajte sa do tejto knihy a okolitý svet prestane existovať!" - povedal o knihe Stephen King. Raz za čas sa stane, že sa na trhu objaví takáto kniha. Fascinujúci príbeh je napísaný jednoduchým, striedmym štýlom, no s neuveriteľnou dávkou predstavivosti. Cieľom tajného vládneho experimentu je premeniť ľudské telo na smrtiacu zbraň. Lenže čosi sa pokazí. Dvanásť testovaných subjektov utečie a roznesie vírus meniaci ľudí na ešte nenásytnejšie, smrtiacejšie a prakticky nezničiteľné bytosti... Ambiciózny, silný príbeh z pera oceňovaného a rešpektovaného autora Justina Cronina patrí k najčítanejším titulom roka 2010!
Zaznamenané

Láska nie je ani veľká, ani malá; je to jednoducho láska.
City nemožno merať ako cesty.
Ak to urobíme, začnete ju porovnávať s tým,
čo vám o nej rozprávajú, alebo s tým, čo očakávate, že stretnete.
Takto budete vždy počúvať iba príbehy,
a nebudete kráčať svojou vlastnou cestou.

(Kronika - Poznámky z letísk; Paulo Coelho)
Petraela
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2336

Príspevkov: 6,599
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« Odpoveď #1 kedy: November 24, 2010, 10:42:59 »

Hoci nie som na sci-fi, celkom ma obsah a kritiky na túto knihu zaujali, nevyzerá ako príliš originálny námet, ale asi je kniha výborne písaná.
Zaznamenané

Luu
Učeň

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/640

Príspevkov: 600
18.54 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Luu

« Odpoveď #2 kedy: November 24, 2010, 14:40:54 »

Včera v noci som prečítala prvých 50 strán - písané je to výborne, má to pre mňa taký trochu Kingovský nádych... a je to vážne na zimomriavky, aj keď sa ešte nič otvorene nestalo. Teda, valila som už pri prvej kapitole oči ako dávno nie.  

EDIT: Tak dočítané, a veru, dobré to bolo  cheesy Veľmi Kingovské, hlavne v prvej polovici, keď sa na scéne prvý krát zjavila Sara Fisherová, hneď sa mi v mysli vynorila Susan Delgado cheesy Tých 650 strán je ale hodne, najlepších je prvých 100 a posledných 150, to medzi tým je len taká vypĺňačka priestoru a zoznamovanie sa s postavami smiley Takých 80% si to zaslúži smiley
« Posledná zmena: December 05, 2010, 21:45:37 od Luu » Zaznamenané

Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #3 kedy: Január 24, 2011, 12:04:43 »

knižka ma čaká na poličke, veľmi čerstvá, nová a voňavá a veľmi sa na ňu teším.. priateľ pomedzi učením sa na skúšky prečítal prvú kapitolku a chváli, ale asi mu ju vyfúknem a prečítam si ju prvá.. cheesy

a ten Kingovský nádych- som zvedavá, oredsa len King je len jeden, a slabé odvary môjho obľúbeného spisovateľa nebudú nič pre mňa.. ale to nemusí byť tento prípad.. cheesy
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #4 kedy: Február 24, 2011, 23:45:24 »

dočítané, dokonca som napísala aj svoju prvú recenziu.. dojmy sú také zmiešané, ja som tam Kinga vážne nevidela ani necítila, i keď som sa ho snažila nájsť...
ale kniha nebola zlá, aj keď sa mi nepáči, že Cronin v podstate odhalil všetko v závere prvej knihy.. undecided
Zaznamenané

Ella
Webmaster

Rasa: Upír
Bodov v rase: 145/5684

Príspevkov: 7,282
Odporúčania: 5
7628.40 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ella

Our Leader The Mockingjay

« Odpoveď #5 kedy: Február 25, 2011, 12:14:51 »

tak teda odporúčaš, alebo nie? lebo zvažujem, že si ju kúpim, tak či sa oplatí, lebo ten príbeh mi prišiel byť celkom zaujímavý
Zaznamenané

Driver picks the music, shotgun shuts his cakehole.
Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #6 kedy: Február 25, 2011, 13:09:27 »

v podstate hej, nebolo to zlé, ale... ja som tam šla s očakávaním, že sa mi dostane niečo podobné Kingovmu štýlu, možno preto som bola trochu sklamaná...
inak sa dej miestami vlečie, ale niečo po polke knihy sa to riadne rozbehlo... a prvé stránky boli tiež super... cheesy
ale pokračovanie si určite zoženiem smiley
Zaznamenané

jozoj
Roľník
*

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/29

Príspevkov: 98
349.23 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - jozoj

« Odpoveď #7 kedy: Október 03, 2011, 13:02:25 »

No to je podarené! Usilovne som smolil   computer   do príspevku svoje pocity po prečítaní knihy, keď ma zrazu prerušili z Microsoftu aby som sa zapojil do prieskumu a moje vydrené riadky boli fuč!  werewolf  wallbang  rofl No, vrátim sa k tomu niekedy inokedy, teraz už nemám chuť znova začať špekulovať nad knihou.

Vraciam sa k téme. Knihu som prečítal a pravdupovediac mám z nej zmiešané pocity. Začiatok sa mi páčil, dej sa rozbehol rýchlo, z viacerých smerov, niektoré naznačené a nejasné veci boli vysvetlené o stovku strán neskôr, proste čítalo sa to veľmi dobre. Potom to však pre mňa začalo byť príliš rozvláčne, hoci uznám že možno pre niekoho obraz boja za prežitie malých ľudských enkláv môže byť zaujímavý. Ja som však začal zápasiť s chuťou pozrieť ako to skončí a knihu odložiť. Akosi som nepochopil prečo práve popisovaný typ prežívajúcich spoločností bol úspešný. A záver som nepochopil, ako sa vlastne skončil príbeh hrdinov? A aké bytosti odvodené z ľudí vlastne skúmali udalosti po tisícke rokov? ((Ľudia či víri?) fuj, ešte aj gramatický problém!)
Problém som mal aj s pochopením názvu. Prečo "Priechod" ? Skôr sa mi zdal vhodneší "Prechod", podľa slovníka "Passage"  môže byť jedno aj druhé. Prechod v zmysle prerod alebo dačo podobné. Ale možno udalosti deja sú cestou, teda priechodom od starého ľudstva k niečomu novému? To neviem.   cheesy Možno niekomu kto to čítal je to jasnejšie ako mne?!?
« Posledná zmena: Október 04, 2011, 19:58:51 od jozoj » Zaznamenané
feyton eerily
Lovec
**

Bodov v rase: 0/4

Príspevkov: 221
421.68 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - feyton eerily

« Odpoveď #8 kedy: September 16, 2012, 19:11:34 »

tak priechod som dostala, ked to bola ešte úplná novinka, od miminy smiley začala som to čítať, po nejakých dvadsiatich stranách som to vrátila s5 na poličku, lebo ma to vôbec nechytilo... knihu som požičala kamarátke, ktorá má teraz tú moju knihu asi trištvrte rok, už ju má asi tak 3 mesiace prečítanú, kedže na ňu nemala čas a náladu, v pondelok, čiže zajtra, mi ju vráti, tak sa k nej chcem dostať smiley
  chcem ju prelúskať a dočítať do konca, nech mám lepší pocit cheesy
Zaznamenané

Staneš sa tým, proti čomu najviac bojuješ.
Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.167 sekúnd, 21 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting