Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Strán: [1]   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vianočná koleda (Charles Dickens)  (Prečítané 2234 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Stormy
Recenzent

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2763

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 4,402
Odporúčania: 0
1108.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Stormy

Potatoes girl!

« kedy: November 21, 2010, 20:00:39 »

Ebenezer Scrooge (Jim Carrey) začína vianočné prázdniny so svojim obvyklým opovržením, šteká na svojho verného úradníka (Gary Oldman) a svojho veselého synovca (Colin Firth). Ale keď ho duchovia Vianoc minulých, prítomných a budúcich vezmú na cestu, ktoré mu otvorí oči, odkryjú mu pravdy, ktorým starý Scrooge nechcel veriť, musí otvoriť svoje srdce a odčiniť roky zlých vecí, skôr ako bude pozde.
(oficiálny text distribútora)
Viac... smiley

Samozrejme existuje viac spracovaní tejto klasiky... smiley Nie len tá od Zemeckisa smiley Mňa by ale zaujímalo, čo hovoríte všeobecne na knihu (ktorá je ozaj tenučká), film, alebo animované spracovania a čo konkrétne na toto smiley

Ja som mala možnosť vidieť 2 spracovania, oboje od Walt Disney smiley Film som nevidela, ale plánujem ho zhliadnuť a mám už predobjednanú túto klasiku v angličtine i s viacerými vianočnými príbehmi od tohto spisovateľa smiley
Spracovanie je určite čarovné a celý príbeh ma ohúril smiley
Čo naň hovoríte vy? smiley

EDIT: Ach, ešte som si spomenula - neskutočne sa mi páčil duch minulých Vianoc, bol taký podarený smiley
« Posledná zmena: November 21, 2010, 20:03:34 od Stormy » Zaznamenané

Elinor
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/940

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 543
563.34 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Elinor

« Odpoveď #1 kedy: Júl 09, 2012, 13:46:13 »

Ja som videla presne toto posledné spracovanie. Bolo to úplne nádherné, dokonalé, čarovné, silné, detailné... Ešte teraz sa mi vybavujú tie bezprostredné pocity, ktoré som mala po vyjdení z kina. Ten film vo mne zanechal hlbokú stopu, mal kopu nádherných skrytých myšlienok + geniálna hudba a grafika a to prostredie...  smitten Hneď som si zohnala aj knižku, vlastne je to skôr len taká poviedka, no veľmi sa mi to páčilo a Dickens sa tým zaradil medzi mojich obľúbených spisovateľov  smiley
Proste úplne super to bolo... a na konci, pri tých scénkach s duchom budúcich Vianoc mi behal mráz po chrbte, tým tomu dodali správnu strašidelnú atmosféru. Jednoducho krásny príbeh, až takou nádejou ma nakopol a veľmi som si obľúbila postavu Ebenezera  smiley Jeden z najlepších animovaných filmov, aké som videla  smiley
Zaznamenané

Tell me would you kill to save a life?
Artiwuth
Roľník
*

Rasa: Nezaradený
Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 2
100.45 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Artiwuth

« Odpoveď #2 kedy: November 14, 2017, 08:24:24 »

Veľmi sa mi páči, je to naozaj zábavné.

Spojené príspevky: November 14, 2017, 08:25:00 . Nabudúce radšej použi EDIT.
Veľmi sa mi páči, je to naozaj zábavné.
« Posledná zmena: November 14, 2017, 08:25:00 od Artiwuth » Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
Sitemap
Schvalovanie prispevkov

Stránka vytvorená za 0.165 sekúnd, 21 SQL dotazov.