Fantasy-Svet.net
Január 23, 2021, 21:41:56*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Richard A. Knaak - Trilógia Vojny prastarých  (Prečítané 4313 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Stormy
Recenzent

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2763

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 4,402
Odporúčania: 0
1108.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Stormy

Potatoes girl!

« kedy: November 08, 2010, 20:45:43 »

Vojna prastarých 1 - Studňa večnosti
Mnoho mesiacov už uplynulo od zničujúcej bitky pri hore Hyjal, v ktorej bola Plamenná légia navždy vyhnaná z Azerothu. Teraz však opäť vrhol vír záhadnej energie hlboko v horách Kalimdoru troch vyslúžených bojovníkov do dávnej minulosti - do časov dávno pred tým, ako na svet vkročili orkovia, ľudia alebo dokonca vysokí elfovia. Do časov, keď temný titán Sargeras so svojimi démonickými nohsledmi presvedčil kráľovnú Azsharu a jej Urodzené, aby očistili svet od nižších rás. Do časov, keď bola dračia Aspekti, na vrchole moci - netušiaca, že jeden z nich ich čoskoro uvrhne do veku temnoty, ktorá celkom pohltí svet WarCraftu.

V prvej knihe tejto epickej trilógii sa výsledok historickej Vojny prastarých navždy zmenený príchodom troch hrdinov stratených v čase: Krasa - dračieho čarodeja, ktorého ohromná moc i spomienky na prastarý konflikt nevysvetliteľne zmizli, ľudského čarodeja Rhonina, ktoré myseľ je rozpoltená medzi rodinou a zvodným zdrojom rýchle rastúcej moci, a Broxigara, ostrieľaného orkského veterána, ktoré už nehľadá nič, len hrdinskú smrť v boji. Pokiaľ však títo traja podivní spojenci nepresvedčia poloboha Cenaria a nedôverčivých nočných elfov o zrade ich kráľovny, bude cesta pre Plamennú légiu do Azerothu opäť otvorená. A tentokrát by sa bitky dávnej minulosti mohli preliať až do budúcna.

Vojna prastarých II – Duša démona
Plamenná légia je tu. Neskutočné množstvo démonov vedených mocným Archimondom, teraz pochoduje Kalimdorom a v ich stopách kráča smrť a skaza. V samotnom srdci plamennej invázie leží Studňa večnosti – kedysi zdroj prastarej moci nočních elfov. A však sily Studny sú teraz pošpinené a zvrátené, pretože kráľovná Azshara a jej Urodzení sa nezastavia pred ničím v snahe privítať na svete novo nájdeného pána: ohnivého vládcu Plamennej légie… Sargerasa.

Brániaci sa noční elfovia vedení mladým druidom Malfurionom Stormrage a čarodejom Kasom bojujú zúfalú bitku s cieľom zastaviť strašný masaker démonov. Napriek tomu, už zostáva skutočne len iskrička nádeje, svetu prichádza v najčiernejšiu hodinu na pomoc prastará sila. Draci – vedení mocným Aspektom Neltharionom – ukuli zbraň s nepredstaviteľnou mocou: Dušu draka, artefakt schopný navždy vyhnať Légiu zo sveta. Samozrejme, jej použitie môže stáť nakoniec viac, ako by ktokoľvek mohol tušiť.

Vojny prastarých III - Rozdelenie
Hodina konca sa priblížila… Udatní noční elfovia sú zdrvení stratou milovaného generála. Čierna drak, Netltharion, použil Dušu démona a mocné dračie letky rozprášil po celej oblohe. A navyše, démon Archimonde, priviedol Plamennú légiu takmer ku konečnému víťazstvu nad Kalimdorom. Zatiaľ čo sú zeme a jej obyvatelia sužovaní nezastaviteľným zlom, blíži sa ku všetkým nepredstaviteľná hrôza vychádzajúca z hlbín Studni večnosti…

V poslednej apokalyptickej kapitole epickej trilógie Vojna prastarých musí dračí mág Kras a mladý druid Malfurion riskovať skutočne všetko, aby zachránili Azeroth pred skazou. Hrdinovia priviedli na svoju stranu trpaslíkov, taurov a srstnancov a dúfajú, že tak vytvoria alianciu schopnú postaviť sa moci Plamennej légie. Pretože ak Duša démona padne do rúk Légie, bude všetka nádej na záchranu sveta stratená. Konečne prichádza hodina, v ktorej sa stretne minulosť s budúcnosťou.
Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #1 kedy: November 08, 2010, 20:51:04 »

Všetky som čítal veľmi sa mi to páčilo, Warcraft má dobre prepracovaný svet, bola tam akcia, mágia všetlko čo mám v knihách rád
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Iano
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: November 08, 2010, 21:00:39 »

neviete približnú cenu tých kníh? a poradie v akom nasledujú
Zaznamenané
Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #3 kedy: November 08, 2010, 21:06:00 »

Iano, sú napísané v poradí smiley Jedna stojí cca niečo okolo tých 10 eur smiley A to všetky knihy i mimo tejto trilógie smiley

Sirius: pravda, síce túto trilógiu ešte nemám celú zmáknutú, ale je to perfektné čítanie. Koniec-koncov, ako všetky warcraft knihy smiley
Zaznamenané

Iano
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: November 08, 2010, 21:10:56 »

Stormy aj si Warcraft (nie World of Warcraft) hrala? ja len obidva diely 3 v češtine
rád by som si to prečítal, neviem si predstaviť z hry urobiť knihu
Zaznamenané
Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #5 kedy: November 08, 2010, 21:12:58 »

smiley Je to dosť premakané. Napr. topic o Arthasovi v tejto podkategórii, kniha samotná o ňom, je veľmi dobrá smiley Hru som hrávala, ale nedohrala smiley Určite si však knihy prečítaj, stoja zato. Sú trošku zložité na prečítanie, pretože je v nich viacero dejových línii a konkrétne v týchto je jeden zádrhel, pri ktorom nie každý dokáže bdieť, ale je to skvelé smiley
Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/5318

Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #6 kedy: November 08, 2010, 21:31:34 »

tiež som hral tie hry síce nie celé (stratégie ma moc nebavia), Iano a ono to neni že z hry urobená kniha tie knihy sa odohrávajú vo svete Warcraftu sú tam príbehy ktoré v hre neboli. ja som z Warcraft kníh čítal ešte WarCraft: Den draka a rozčítal som Vladcu klanou
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Iano
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: November 09, 2010, 19:58:51 »

ja som čítal len dakde na nete zhrnutie pre rasy, napr. veľmi dlhý text histórie elfov...
Zaznamenané
Red4angel
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/557

Dlhodobejšia neprítomnosť: ak tu nie som mám na práci niečo iné

Príspevkov: 646
8.44 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Red4angel

« Odpoveď #8 kedy: November 09, 2010, 20:23:15 »

ďakujem stormy :-D

a teraz k téme...tých kníh je viac ako tieto 3. Je trilógia popísaná tu a potom samostatné príbehy/nadväzujúce príbehy. Práve teraz by mali vyjsť ďalšie dve knihy z prostredia Warcraftu. Je to zaujímavý svet plný dobrodružstva a fantastiky. Síce sa knihy dotýkajú hry len okrajovo, ale to ich vôbec nerobí zlými. Práve naopak - dopĺňajú svet.

Doma ich skoro všetky mám a neľutujem že som za to dal peniaze. Skvelé čítanie a Richard je týpek :-D .
« Posledná zmena: November 09, 2010, 20:24:50 od Red4angel » Zaznamenané

Aletheia je řecké slovo pro "pravdu"
Iano
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: November 09, 2010, 20:51:36 »

mne sa zdá že hra sa kníh dotýka okrajovo cheesy ale nečítal som ich
Zaznamenané
Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #10 kedy: November 09, 2010, 20:53:52 »

Podľa toho, ktorých kníh smiley Ako som spomínala, knihy od Christie Golden sú presnou mapou hier smiley
Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.149 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting