Fantasy-Svet.net
September 17, 2019, 00:32:55*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 ... 5 6 [7]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Hobbit  (Prečítané 19266 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Ella
Webmaster

Rasa: Upír
Bodov v rase: 145/5684

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 7,282
Odporúčania: 5
7628.40 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ella

Our Leader The Mockingjay

« Odpoveď #90 kedy: September 21, 2012, 14:51:20 »

ak máte radi Hobita, tak si nenechajte ujsť jedinečnú príležitosť vyhrať túto skvelú knihu!

viac info tu: http://www.fantasy-svet.net/novinka/web/1599/Sutazte-s-nami-o-noveho-Hobita.html

pozor, súťaží sa len do zajtra!
Zaznamenané

Driver picks the music, shotgun shuts his cakehole.
Zephyra
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/923

Dlhodobejšia neprítomnosť: šla som do hôr pomstiť krivdu...

Bydlisko: Takmer celé Slovensko, väčšinu času sa však zdržujem v blízkosti nášho hlavného mesta
Príspevkov: 315
Odporúčania: 0
6466.49 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Zephyra

Čmuďajs!!!

« Odpoveď #91 kedy: Október 07, 2012, 13:00:43 »

Nedá mi nezareagovať, keďže som práve dočítala knihu...  librarynerd  bol to tak skvelý zážitok a musím sa priznať, že som prvý raz revala pri knihe   cry , alebo sa aspoň nepamätám, že by som pri nejakej plakala (tobôž nie pri filme, ale pri tomto pripravovanom asi zjavne budem) a bolo mi ľúto, že som ju už dočítala.
 Malo to celé taký krásny nádych rozprávky  queen slider-horse (veď si zoberte Smauga, typický drak, zbožňuje zlato a poklady a žerie panny ) Bolo to proste úžasné  
« Posledná zmena: Január 03, 2013, 20:00:26 od Zephyra » Zaznamenané

We wrote a prelude to our own fairy tale...

Radian
Lovec
**

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/0

Pohlavie: Mužské
Dlhodobejšia neprítomnosť: Škola/práca/ stav pometenia

Príspevkov: 177
201.72 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Radian

« Odpoveď #92 kedy: December 19, 2012, 12:04:26 »

Zephyra: No ja som strašne ocenil, že Drak bol inteligentná bytosť (síce cheesy zlomyselná na nntú) a nie zviera.
Som odporca neinteligentných drakov a milujem takých ako sú Draco, Smaug a podobný.
Zaznamenané

I am mercenary, I don´t judge your ambitions, I only judge what you can afford, pay my price and i will strike down the heavens. I fought your wars thousand times and won them all. And I know this is the moment that will change everything. On this day the blood I spill will bring down a empire. And the world will burn before your very eyes. They will remember us. On this batlefield can change the patch of history.And you are going to be the one that takes it.
Elinor
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/940

Príspevkov: 543
563.34 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Elinor

« Odpoveď #93 kedy: Január 03, 2013, 19:55:17 »

Knižku som čítala pred pár dňami (ale môžem spokojne povedať, že to bolo ešte minulý rok cheesy cheesy), takže mám ju čerstvo uloženú v pamäti smiley
Zaľúbila som sa do nej od samého začiatku.
Čo sa týka postáv... Paradoxom je, že tak rýchlo, ako som si dokázala zamilovať filmového Thorina, tak rovnako rýchlo sa mi znepríjemnil ten knižný Thorin - nepáčila sa mi jeho tvrdohlavosť, často až nadutosť. To sa však zmenilo na konci... Dovolím si odcitovať jednu jeho vetu, ktorú adresoval Bilbovi: "Keby si viacerí z nás cenili jedlo, dobrú myseľ a spev nad nahromadené zlato, svet by bol veselší." Takže pri tejto scéne som si pekne poplakala, no to tu rozoberať nejdem shy No a čím viac som čítala a prehryzávala sa príbehom ďalej a ďalej, tým viac som si obľubovala drobčeka Bilba, až som si z neho spravila akéhosi imaginárneho kamaráta - v mojich predstavách vyzeral presne ako Martin Freeman - ten chlapík je pre tú úlohu ako stvorený Obľúbila som si tučného trpaslíka Bombura, Gandalfa a všetkých elfov (ako inak cheesy ). Škoda len, že drak tu vystupoval ako nepriateľ... Totižto osobne mám veľkú slabosť pre drakov (istý čas som túžila po vlastnom dráčikovi) rolleyes
Čo sa týka samotného príbehu, samozrejme, že sa mi veľmi páčil - zbožňujem čítanie o opisoch dobrodružných, strastiplných ciest a neraz som sa prichytila pri tichej myšlienke, ako rada by som na tej ceste bola s nimi... Tolkien je jednoducho pán rozprávač a napriek tomu, že hra so slovami je pre mňa odmalička veľkou vášňou, nedokážem popísať, čo som pociťovala pri čítaní jeho kníh (a, ako dúfam, ešte aj budem rolleyes )
Mrzelo ma, že vo Vododole ostali tak krátko (hej, svoju lásku k elfom nezapriem) cheesy no aspoň som sa ich neprejedla smiley Celá cesta cez Temnohvozd mala tú správnu temnú atmosféru, a keď sa Bilbo oddelil od ostatných, až som prestala dýchať. Bola to skvelá pasáž. Hádanky v tme ma bavili rovnako ako vo filme, tak aj v knihe a... začala som cítiť isté sympatie ku Gollumovi (stále mám pred očami záber do jeho uplakaných očí... to bola tak silná scéna...).
Dojal ma záverečný boj - to, že najprv sa chceli trpaslíci postaviť proti ľuďom s elfmi, no napokon zabudli na nezhody a spojili sa v boji proti škratom. To bolo krásne a opäť sa tu preukázala myšlienka, ktorú Tolkien vkladal do všetkých svojich diel - sila nerozlučného priateľstva. Čo sa Thorinovej smrti týka... ako som už vyššie naznačila, musela som na istý čas knižku odsunúť nabok, aby som ju nezmáčala slzami.
A konečný záver - čaj u Bilba - nemal chybičku smiley
Zaznamenané

Tell me would you kill to save a life?
Strán: 1 ... 5 6 [7]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.182 sekúnd, 23 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting