Fantasy-Svet.net
Január 18, 2021, 05:25:01*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 2 3 [4] 5   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Fantasy-co z fantasy uvas preferuje????  (Prečítané 17319 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Alice69
Vševed

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/83

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: Ak tu niesom tak zato podakujte skole...alebo mojej Matke.....

Príspevkov: 1,329
Odporúčania: 1
386.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Alice69

Anime is my life ♥

« Odpoveď #45 kedy: August 08, 2010, 13:31:12 »

Aha takze toto ma viac podvob??
Zaznamenané

SANGUINARIO
Majster

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/61

Pohlavie: Mužské
Dlhodobejšia neprítomnosť: Za dlhodobú neprítomnosť budem vďačiť po novom hlavne práci :ň

Príspevkov: 885
Odporúčania: 0
58.77 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - SANGUINARIO

Marcus Sanguinario de Mortis

« Odpoveď #46 kedy: August 08, 2010, 15:27:41 »

Nie len vo Wolverinovi sa hovorí že Que Quatzu bol rosomák a  v tej knihe sa hovorí doslova o akomsi prvom potomkovi vlka
Zaznamenané

Upír to nieje len vzorec chovania, je to spôsob života. Upír sa môže chovať akokoľvek uzná za vhodné pretože je limitovaný len sám sebou.

SMRŤ JE LEN PRIRODZENOU SÚČASŤOU ŽIVOTA
      Anjeli to nazývajú nebeskou slasťou,diabli pekelnými mukami a ľudia láskou
Alice69
Vševed

Dlhodobejšia neprítomnosť: Ak tu niesom tak zato podakujte skole...alebo mojej Matke.....

386.17 ℱ

Inventar

Anime is my life ♥

« Odpoveď #47 kedy: August 08, 2010, 22:40:29 »

aha dakujem za vysvetlenie shy
Zaznamenané

Bree
Roľník
*

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/0

Dlhodobejšia neprítomnosť: Skola alebo casova nedostupnost

Príspevkov: 69
3.69 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bree

Kentauri su ako rodina vzdy drzia spolu :)

« Odpoveď #48 kedy: September 19, 2010, 00:34:06 »

U mna teras preferuju kentauri su to uzasne bytosti cheesy
Zaznamenané
evka8d
Moderátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/505

Príspevkov: 1,025
Odporúčania: 2
12776.52 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - evka8d

Život je pes. Pes je najlepší priateľ človeka.

« Odpoveď #49 kedy: September 19, 2010, 01:07:18 »

Pre mňa je dosť ťažké povedať, že ktorú rasu mám najradšej, vzhľadom k tomu, že každý autor ich vždy opisuje trochu inak smiley Pokojne mi k šťastiu stačí, aby príbeh aj postavy boli ako-tak uveriteľné a hlavne sa tak správali. Myslím, že by to malo byť hlavým pravidlom fantasy autorov - i keď je to fantasy, príbeh by mal byť reálne uskutočniteľný za podmienok daného univerza smiley Práve preto aj nemám rada všelijaké tie stelesnenia "dobra a krásy". Sú úžasne krásni, dlhovekí, vedia všetko pomaly od kolísky a zabiť ich tiež nemôžete, tak o čom to potom je?
Zaznamenané

Annabeth
FF autor
*

Bodov v rase: 0/1449

Príspevkov: 1,588
919.95 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Annabeth

Be afraid. It gives you strenght.

« Odpoveď #50 kedy: September 19, 2010, 10:47:32 »

Mne musí hlavná postavy knihy alebo filmu sadnúť. Inak to nie je ktoviečo. Hlavne v knihe, nedá sa poriadne čítať, pokiaľ sa s postavou nestotožníš. Možno práve preto sa mi absolutne nepáči súmrak (dobre, aj preto) Postava Belly bola úplne mimo mojich možností, stále sa len dade skrývala, a jednoducho nič nedokázala, a presne to mi vadilo. Preto mám radšej niečo, kde má hrdina nijakú moc, alebo aspoň odvahu. smiley
Zaznamenané

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”   A. Einstein

“I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”   Jorge Luis Borges

“I solemnly swear that I am up to no good.”   J.K. Rowling
evka8d
Moderátor

12776.52 ℱ

Inventar

« Odpoveď #51 kedy: September 19, 2010, 15:33:00 »

Presne na to som myslela, Annabeth smiley Bella Labuťková je dobrým príkladom toho, čomu sa v literatúre hovorí aj mary sue (a jej romeo jak by dal) - čiže postava, ktorá je výnimočná, vo všetkom vyniká, ale pre čitateľov sa práve tým stáva otravnou, jednoducho povedané nemá nejakú hlbšiu osobnosť smiley  Ja som čítala síce len kúsok zo 4, ale úplne mi stačila tá scéna jak sa tam fotografuje pre autom  2funny (autori majú svoje marysue spravidla prehnane radi, to je ich ďalší znak)
A ešte čo sa týka jej zobrazenia upírov, tak to podľa mňa najlepšie vystihol jeden fanúšik inej nemenovanej upírskej ságy na DA: "Edward Cullen - to nie je upír, veď to je víla"  rofl2

(akože neberte to, že mám niečo proti fanúšikom stmievania, mne sa len jednoducho nepáči tá kniha  )
Zaznamenané

Annabeth
FF autor
*

919.95 ℱ

Inventar

« Odpoveď #52 kedy: September 19, 2010, 15:38:07 »

S tým nemôžem nič len súhlasiť. Priveľa čitatelov ma rado také postavy čo jednoducho nič neurobia, a ani sa o to nepokúšajú, večne sa tvária že majú dostatok odvahy, ale keď  na niečo príde, tak za niekoho zalezú. Je tiež prada, že aj to, keď sa hrdinovi knihy všetko až príliž darí, už to nie je tak vzrušujúce. Jednoducho povedané, zlatá stredná cesta. smiley
Zaznamenané

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”   A. Einstein

“I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”   Jorge Luis Borges

fantasy
Roľník
*

Bodov v rase: 0/249

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 143
106.41 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - fantasy

« Odpoveď #53 kedy: September 19, 2010, 18:08:12 »

Môj ideálny hrdina: omylná bytosť, ktorá robí chyby; nie je to superman, ktorý všetko zvládne, môže mať nejaké nadprirodzené schopnosti, ale tie majú svoje limity; má určitý svetonázor, ktorého sa v živote drží; môže byť trochu cynický smiley
Zaznamenané
evka8d
Moderátor

12776.52 ℱ

Inventar

« Odpoveď #54 kedy: September 19, 2010, 18:39:14 »

Práve, ten Twilight bol práve vytvorený hlavne pre kategóriu teenegerských dievčat ako oddychové romantické čítanie, nad ktorým sa netreba moc zamýšľať. Jasné však, že sa každej taký žáner nemusí páčiť  smiley
Inak, ja ešte mám rada, keď je v knižke hlavný chlapčenský i dievčenský hrdina (nemyslím, že musia byť hneď milenci alebo čo, obyčajní kamaráti alebo aj súrodneci stačia  vamp3). Som si všimla, že aj takéto knižky bývajú spravidla aj najpopulárnejšie cheesy proste keď tam nie je ako hlavný hrdina baba a chalan, tak to nie je ono cheesy
Zaznamenané

Annabeth
FF autor
*

919.95 ℱ

Inventar

« Odpoveď #55 kedy: September 20, 2010, 17:17:50 »

Najlepšie je, keď je v knihe viac hlavných postáv, aby ti sadla aspoň jedna z nich. smiley Tie knihy sa mi páčia najviac, ale keby som si mala vybrať z akej perspektívy by mala byť kniha podaná, tak asi z chlapčenskej. Neviem prečo, ale lepšie sa mi to tak číta, možno je to tým, že autory nevedia dobre podať dievčenské postavy, alebo dačo také. Jednoducho mi to viac vyhovuje smiley
Zaznamenané

Alice69
Vševed

386.17 ℱ

Inventar

Anime is my life ♥

« Odpoveď #56 kedy: Október 12, 2010, 09:37:10 »

Suhlaim svami....je tazke povedat koho mate najradsej...bo kazdy to opisuje inak.....niekto bere carodejnice ako dobre iny ako zle....niekto bere upirov ako netvorov ale niekto imy ich berie ako stvorenia ktore maju dusu a snazia sa pomahat...osobne som toho nazoru....ze vsetko ma dve stranky aj dobru aj zlu...a ako som citala tak som sa dozvedela ze v mnohich knihach sa mnohe informacie zhoduje tak si tvorim sumar na suhrn.....umna su najoblubenejsie carodejnice...no milujem kazde mitycke stvorenie...uprimne nikto na nemoze rozkazovat co mamemat radi a co nie...su to nase veci..no nie??V Twilighte sapodla mojho nazoru snazila autorka poukazat prave nato co som napisala ze vsetko ma svoje dve stranky...no predsa Cullenovci boli dobri a pomahali ale Volturiovci boli ty zli co zabiali...takze kazdy to vnima inak.... smiley no to by bolo na teras asi vsetko vamp3
Zaznamenané

Lenide
Moderátor

Bodov v rase: 50/7110

Príspevkov: 1,473
1.78 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Lenide

Attingere caelum diagito

« Odpoveď #57 kedy: November 01, 2010, 00:42:02 »

Ja v podstate žiadnu nepreferujem. Skvôr mám rada keď čítam stále o iných veciach. A hlavne o reálnejších  Napr. čarodejníci sa mi páčia len v HP. Tam je mágia taká normálna. Nie ako v iných kde používajú húpe slová ako hokus pokus, čáry máry alebo tie hlúpe veršovačky...Na twilighte sa mi páčilo že upíri nespali ako v iných knihách a sa čudujem že ma to samú nenapadlo, pretože keď sú mŕtvi načo by im bol spánok?
Zaznamenané

Gloria et honor et pax omni operanti bonum. Aivo hobein, aidulems

Annabeth
FF autor
*

919.95 ℱ

Inventar

« Odpoveď #58 kedy: November 01, 2010, 15:19:41 »

Máš pravdu, niektoré tie "zaklínadlá" sú dosť trápne... Ja nečítam nič, čo by v sebe nemalo aspoň trochu fikcie (s výnimkou školy dedko a mláka blééé). A napríklad nemóžem čítať podobné fantasy, potom je to už nuda, mám rada originálne knihy.  smiley
Zaznamenané

Alice69
Vševed

386.17 ℱ

Inventar

Anime is my life ♥

« Odpoveď #59 kedy: November 07, 2010, 13:50:03 »

Pridavam sa....aj mne ide hlavne o originalitu...a obsach a mnoho krat aj o nazov..neviem preco ale mnohe knihy ma odratia uz len kvoli tomu aky maju nazov....viem je to divne ale je to tak......

no prosim vratme sa naspet k teme lebo sme behli nejako ku kniham police
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 2.254 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting