Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Strán: 1 2 3 [4]   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Princ Kaspián  (Prečítané 12154 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #45 kedy: December 03, 2011, 18:35:32 »

tuším mal 12 alebo 13 nie som si istá... ale mňa tie knihy celkom bavili, hlavne čarodejníkov synovec, lev, šatník a čarodejnica a princ kaspián.. na striebornej stoličke som sa zasekla...

musím ale uznať, že film Kaspián je oveľa lepší, pre mňa je obrovským plusom už len Ben  drool knihy sú pekné rozprávky, a kaspiána ako postavu mám veľmi rada smiley
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Ella
Webmaster

Rasa: Upír
Bodov v rase: 145/5684

Príspevkov: 7,282
Odporúčania: 5
7628.40 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ella

Our Leader The Mockingjay

« Odpoveď #46 kedy: December 03, 2011, 20:12:35 »

úplne súhlasím, ten film som videla už najmenej 100x cheesy už poznám skoro všetky repliky naspamäť, sestra bola zo mňa nervózna, keď som ich naposledy recitovala nahlas počas filmu  2funny tak ale na Bena v tej úlohe sa môžem pozerať až do zbláznenia cheesy  tiež mi to ale prišlo ooooveľa lepšie ako kniha smiley celkovo, pri tejto sérii môžem povedať, že filmy sú vydarenejšie ako knihy, čo sa mi teda často nestáva
Zaznamenané

Driver picks the music, shotgun shuts his cakehole.
Georgiana
Redaktor

Rasa: Elf
Bodov v rase: 720/15000

Príspevkov: 1,525
Odporúčania: 1
89.52 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Georgiana

« Odpoveď #47 kedy: December 07, 2011, 15:02:36 »

och, ja si z tej knihy síce nepamätám nič, ale jedna vec mi vo filme nesmierne prekážala, a to
Zuzanin a Kaspiánov bozk
.. podľa mňa sa to tam fakt-fakt nehodilo, no..
kameňujte ma cheesy
(a Ben sa mi tiež nezdá ktovieako fascinujúco good-looking shy niežeby bol škaredý, ale.. asi nie je môj typ cheesy )
Zaznamenané

Túžim tancovať v daždi...
Bruja
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/3159

Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #48 kedy: December 28, 2011, 16:27:23 »

Neviem, či bude niekto reagovať, ale ja si musím vyliať srdce nad dementnosťou tých detí.  rofl

Akože fajn, rok neboli v Narnii, ale im trvá niekoľko hodín kým dôjdu na to, že je to ich hrad? Pri všetkej úcte, mňa by to napadlo hneď a ešte k tomu, žili tam niekoľko rokov, ale im príde až na druhý deň, čo došli, že je to tam rozbité preto, že u nich prešiel rok, no v Narniai stáročia?
Dobre, áno, rozprávka pre deti ale aj tak. ja som normálne civel, že kedy konečne aspoň Lucy povie, že veď to je náš hrad.  cheesy
Alebo, keď im Ed vysvetľoval to s tými rokmi a Susan: "Pokračuj, myslím, že to začínam chápať," no vtedy som už umieral.  cheesy
No iba toľko. cheesy Spi ďalej táto téma cheesy a ja idem čítať... cheesy

No, hlavne treba myslieť na to, že knihy boli písané pre deti. smiley Jasné, že starší čitateľ potrebuje trochu komplikovanejšie zápletky, ale deťom je to jedno.  smiley
Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Ella
Webmaster

Rasa: Upír
Bodov v rase: 145/5684

Príspevkov: 7,282
Odporúčania: 5
7628.40 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ella

Our Leader The Mockingjay

« Odpoveď #49 kedy: Január 13, 2012, 12:01:21 »

no tak môj typ je to 100%-ne cheesy ale tiež si myslím, že to tam nemuseli dávať, ale samozrejme komerčný ťah a keď už toľko vecí pomenili oproti knihe, tak prečo nepridať ešte jednu, nie? a zase na jej mieste by som to asi spravila tiež - veď aspoň raz cheesy
ale tak ma lákalo minule v kníhkupectve kúpiť si celú sériu, lebo bola v takom peknom kompletnom balení s Kaspiánom na obale  vamp3 možno by som si to po tých rokoch aspoň zo zvedavosti prečítala a pripomenula smiley a možno to raz budem čítať svojím deťom na dobrú noc, aby som v nich podnecovala lásku k fantasy, tak ako mne maminka čítavala Hobita smiley
Zaznamenané

Driver picks the music, shotgun shuts his cakehole.
Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9345.38 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #50 kedy: Apríl 29, 2012, 22:21:40 »

Ja som sa rozhodla zakúpiť si iba tie časti, v ktorých vystupovali Pevensiovci. Akosi mi prirástli k srdcu (každý z nich iným a veľmi svojským spôsobom!) a keďže som od prvej chvíle prepadla práve Edmundovmu čaru, musela som ho mať vo svojej knižnej zbierke cheesy

Keďže som siahla po slovenskom preklade, mierne ma isté pasáže iritovali - hlavne svojou lexikálnou surovosťou... mám rada knihy pre deti, takže Kronikám Narnie nemám čo vytknúť, aj keď isté (pre nás) "nelogické" činy všetkých súrodencov, neskôr i Kaspiána, mi vyčarovali sem-tam úsmev na tvári, nebolo to natoľko zarážajúce, aby som nad tým nejako extrémne dumala smiley Nakoniec, beletria pre deti má isté výstavbové postupy, ktorých sa väčšina autorov (vedome i nie) krásne pridŕža a vzhľadom na vekovú skupinu čitateľov je im občasné fó pá okamžite odpustené.

Princ Kaspián mal iba jednu chybičku krásy. Scéna, ktorá predchádzala "šťastnému" koncu. Teda scéna, kedy všetci spolu ruka v ruke oslavovali víťazstvo, mi akosi do tej celej scenérie vyobrazeného dedinského prostredia práve opisom miesta - školy, nezapadla.

Človek si pri hradoch, princoch, magických tvoroch či úhlavných nepriateľoch predsa len vytvorí predstavu o tom, ako to viac-menej fungovalo za čias rytierov okrúhleho stola (samozrejme, nezabudne na obohacujúci fantastický prvok), takže viac-menej ráta s tým, že bola škola svojím spôsobom v danej dobe jedným veľkým tabu (ak by sme sa pridŕžali historického aspektu, v danom období sa o základných školách ani nechyrovalo). Opis triedy, usporiadanie lavíc i katedry, prítomnosť "triednej knihy" a rozdelenie žiakov na chlapcov a dievčatá vyvolal vo mne pocit veľmi modernej asociácie a akosi sa to krásne snové čaro niečoho fantastického zrazu vytratilo. Bol to taký surový prechod do reality, aj napriek tomu, že sme stále boli v Narnii... nuž, asi som náročný čitateľ  shy

Mimochodom, film sa mi náramne páčil. Síce sa chronologicky nepridŕžal fabuly knihy, niekedy sa isté postavy nahradili inými, v konečnom dôsledku si však zachoval čaro knihy (sledoval jej príbeh až veľmi dôverne), takže i to Kaspiánove "zaláskovanie" som ochotná odpustiť cheesy (stále si však myslím, že pokukoval po Edmundovi!) Vlastne, niekedy sa pristihnem pri tom, že mám tie filmové postavy oveľa radšej, než tie knižné cheesy Asi to bude ich vekom... Skandarovi ťahá na 20tku, Benovi na 30tku... stoja za hriech XD
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Gollum
Lovec
**

Bodov v rase: 0/10

Pohlavie: Mužské
Dlhodobejšia neprítomnosť: Kdesi na zahradě v temném stínu, je potřeba zkypřit hlínu :D

Príspevkov: 268
Odporúčania: 0
537.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Gollum

Myyy Preeecccioouuusss!

« Odpoveď #51 kedy: Júl 06, 2012, 11:55:07 »

Podle mě je to nejlepší kniha, ale i nejlepší film.. "Lev, čarodějnice a skříň" poztrácela dynamiku (asi bitvu, no cheesy ), kterou Caspian měl.. Nejlepší Lewisovo dílo..
Zaznamenané

Elinor
FF autor
*

Bodov v rase: 0/940

Príspevkov: 543
Odporúčania: 0
563.34 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Elinor

« Odpoveď #52 kedy: Júl 06, 2012, 18:39:26 »

Sfilmovaná Narnia je super (avšak Lev, šatník a čarodejnica sa mi páčil viac... Kaspián veľa vecí z knihy ututlal), všetky časti mali perfektný soundtrack, ktorého hudbu poznám už hádam aj naspamäť  cheesy Obsadenie hlavných 4 predstaviteľov uznávam, sú úplne super  smiley no a k samotnému Kaspiánovi... bola tam krásna scenéria a aj bojové scény boli skvelé. A osobne sa veľmi páčil začiatok (hehe, Praha sa zahrala na Londýn) smiley A ten koniec  cry O knižkách nemôžem povedať, ktorá bola lepšia, pretože všetkých 7 častí bolo úúúplne skvelých   smitten Dúfam, že s natáčaním Narnie neprestanú 
Zaznamenané

Tell me would you kill to save a life?
Bethany
Lovec
**

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/34

Príspevkov: 177
Odporúčania: 2
33.47 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bethany

« Odpoveď #53 kedy: Január 25, 2013, 15:50:38 »

Tato kniha tiez nebola spatna. Aj film podla nej celkom vystihli cheesy Ale ta Kaspianova tvrdohlavost... ta je asi najzabavnejsia cheesy
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4]   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
Sitemap
Schvalovanie prispevkov

Stránka vytvorená za 0.133 sekúnd, 22 SQL dotazov.