Fantasy-Svet.net
September 16, 2019, 08:35:52*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 ... 5 6 [7]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Patricia Briggs - Mercy Thompson (séria)  (Prečítané 20937 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Stormy
Recenzent

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2763

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 4,402
Odporúčania: 0
1108.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Stormy

Potatoes girl!

« Odpoveď #90 kedy: December 01, 2013, 20:53:40 »

Akurát včera som 7. časť prečítala a mám ju v českom preklade už i doma na poličke. Mamka ju má tiež za sebou a o chvíľu sa do nej pustí sestra. Mercy jednoducho nikdy nesklame! I keď ja možno nie som práve objektívny čitateľ, pretože všetkým častiam som naparila plné hodnotenie angel avšak rozumiem, čo sa niektorým čitateľom na 6. pokračovaní nepáčilo a vidím nedostatky. Pre mňa to bola príjemná zmena, ale!

Som neskutočne rada, že
sme sa opäť vrátili k upírskym problémom. 5. časť je moja najobľúbenejšia (spolu s 3.) a bola som neskutočne zvedavá, ako to celé nakoniec dopadne a som nadšená! Musím uznať, že Marsilia je úžasná postava, ozaj sa správa ako upírka a nie ako nejaká reklama na Maybelline smiley Stefana mi samozrejme bolo ľúto, ale tie jemné záblesky, keď sa ako keby vrátil, boli úžasné. A to, ako zachránil Kylea a že urobil všetko preto, aby to vyzeralo tak, že sa bránil sám, len aby splnil želanie Mercy... stále v neho verím a určite dostane ešte viac priestoru.

Čo mi chýbalo, bol Samuel, ale zase sme tam mali Arianu. Ona ako postava sa mi tiež páčila. A Ben! cheesy Ben je úžasný. A radšej končím s postavami, lebo nikdy neskončím. Čo sa mi ale na Pat ráta, je práve to, že dokáže svojim postavám vdýchnuť život. Každá je iná a jedinečná, nenájdete 2, ktoré sú rovnaké a správajú sa podľa osnovy. To je super a nedarí sa to všetkým autorom. V niektorých knihách sú tie postavy ako cez kopirák s nulovým charakterom.

A ešte mi tak napadlo - bolo mi neskutočne ľúto Petra sad Toto si vážne nezaslúžil sad

Čo sa týka obálky k 8. časti - je krásna, to musím uznať, ale k srdcu mi tak nejako prirástla viac práve tá k 7. časti. Milujem ale to, ako k sebe krásne všetky pasujú a vytvárajú na poličke niečo neuveriteľné a úžasné smiley Čítala som aj krátku anotáciu a... som zvedavá, čo z toho Patricia vytrieska, veľmi zvedavá! smiley
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #91 kedy: Január 06, 2014, 15:33:47 »

Tak som dnes v noci skončila kompletný re-reading celej série  - prvýkrát som čítala sedmičku v preklade, keďže som ju predtým čítala len v ang.

Stále sa nič nemení na to že je to to naj z urban čo som kedy čítala smiley Milujem Mercy a Adama a to ako sa ich vzťah vyvíja celou sériou.
Bolo úplne úžasné vrátiť sa k tým začiatkom, keď sa len oťukávali, ona mu robila stále nejaké naprieky a on sa o ňu bál a dával jej to najavo tak že sa ju neustále snažil komandovať smiley O to zaujímavejšie to je keď človek pozná aj príbeh komiksu Homeland kde sa vlastne oni dvaja zoznámili (vlastne sa tam Mercy zoznámila s väčšinou najhlavnejších postáv ako je Stefan, Zee, Tad...), je to aj trochu zvláštne keďže Homeland sa odohráva cca 10 rokov pred prvou časťou...
Každopádne ten M a A ktorý sa ťahá celou sériou je to najromantickejšie a najúžasnejšie čo som čítala ♥ dokonca aj na šestku som sa začala pozerať trochu inými očami len vďaka Adamovi a ich putu smiley a popravde aj vďaka Kojotovi, ktorého som si celkom obľúbila smiley
Sedmička - jedno mínus mám - ale to je vina Fantom Printu - ten preklad stojí za houby. Nejde o to že som to pôvodne čítala v ang - významovo je dobrý ale šitý horúcou ihlou akoby na to nemali dosť času, je tam strašne veľa chýb, čo som si predtým nikdy nevšimla, preklepov, ale aj nesprávneho prekladu - významovo - niektoré vety, ktoré preložili tak ako ich preložili nedávajú význam. Nabudúce si radšej počkám na preklad dlhšie akoby mal byť takto odfláknutý.
Dejovo, zase jedna skvelá časť, ja si neviem pomôcť, ako to robí, že vždy príde s niečim originálnym ale pri tom je to niečo, z čoho nitky siahajú aj do predošlých častí?
Je pravda že predsa len mám trochu výhradu k deju a to - sem tam som bola príliš netrpezlivá a prišlo mi to ako keby to Patt zbytočne naťahovala - ako napr keď išli Mercy, stefan a Ben zachrániť Kylea a Mercy sa so Stefanom hodinu dohadovala ako to urobia a koĺko ľudí pri tom zabijú alebo nezabijú. A ja som rozklepanými rukami dobre že nevytrhla stránky ako som chcela vedieť čo je s Kyleom (napriek tomu že som to vedela keďže som to už čítala ale aj tak) a oni sa stále hádali a ja som mala chuť im dať obom preplesk a zakričať JUST SHUT UP!!!! AND GO!! AND SAVE HIM!!!
Postavy super, Ben je miláčik, zbožňujem ho stále viac až sa začínam báť čo s ním Patt nakoniec urobí, dúfam že nič zlé. Veľmi ma potešil Asil - už som to predtým spomínala. Asil je super smiley Všetci sú super.
Sam chýba, sú to už dve knihy v ktorých vlastne nebol a chcelo by to jeho návrat, čo ty na to Patt? Dočkáme sa v osmičke?

Osmičky sa po prečítaní anotácie mierne obávam

Ja totižto strašne nemám rada tieto vzťahové trojuholníky, som na ne vyslovene alergická (aj keď trojuholník Sam, Adam, Mercy mi až tak nevadil lebo zbožňujem aj Sama aj Adama) ale nemám rada ani také tie vzťahové "misunderstandings" kedy si jeden myslí že ten druhý ho nemá rád a naopak a pravda je niekde inde a bla bla... ako to bolo napr v päťke keď Mercy a Adam mali problém s putom a s tým že Mercy niekto cez puto ovplyvňoval. A preto sa bojím, že pri osmičke budem mať neprimerané nervy a budem nahnevaná alebo skôr chvíľkami zúrivá... nemám rada Adamovu bývalú a to ju ani nepoznám, nemyslím si že keď ju spoznám budem ju mať radšej cheesy skôr naopak... no ale nechajme sa prekvapiť.
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #92 kedy: Apríl 06, 2014, 14:14:19 »

Osmička pod názvom Nocí zlomená by podľa posledných info z Fantomu mala v preklade vyjsť už čoskoro   presnejšie na začiatku mája. (už za mesiac  happydance ) Celkom sa teším keďže k anglickému originálu som sa stále nedostala.

K dispo je aj anotácia:

Nečekaný telefonát přinese Mercy zajímavou výzvu. Bývalá manželka jejího druha Adama má problémy a je na útěku před svým novým přítelem. Adam není z těch, kdo by odmítli žádost o pomoc – a Mercy to ví. Když se ale Christy usadí v Adamově domě, nedokáže se Mercy zbavit pocitu, že na celé situaci není něco v pořádku. Brzy se její podezření potvrdí, když se dozví, že Christy nemá ani zdaleka dobré úmysly. Chce Adama zpátky a je ochotná udělat pro to cokoli, dokonce i obrátit Adamovu smečku proti Mercy. Mercy se nemíní vzdát bez boje, objeví se ale mnohem větší hrozba. Christyin bývalý není jen špatný člověk – vlastně možná není vůbec člověk. A když se začnou hromadit mrtvoly, musí Mercy odsunout stranou osobní problémy a postavit se tvorovi, který může roztrhat na kusy celý její svět.

A včera som sa na FB dozvedela, že na jeseň v originály vychádza aj antológia poviedok zo sveta Mercy s názvom Shifting Shadows: Stories from the World of Mercy Thompson.

Obsahovať bude poviedky, ktoré už vyšli aj v iných antológiách ale aj nové ešte nezverejnené poviedky:

Nové poviedky:
“Silver”
“Roses in Winter”
“Redemption”
“Hollow”

Už vydané poviedky:
“Fairy Gifts”
“Gray”
“Alpha and Omega”
“Seeing Eye”
“The Star of David”
“In Red, with Pearls”

Kto vie či sa ju Fantom rozhodne tiež preložiť a vydať, minimálne jedna poviedka u nás vyšla (“Alpha and Omega”) v knihe Štvanice - prvá časť série Alfa & Omega ako úvod do deja tejto série, ale milovníkov tejto série by táto antológia jednoznačne potešila smiley
« Posledná zmena: Apríl 06, 2014, 17:43:45 od Mercy » Zaznamenané

Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #93 kedy: Apríl 06, 2014, 22:26:41 »

Na Christy som bola vždy zvedavá a čakala som, kedy sa v sérii objaví.. mrcha... cheesy

inak Shiffty Shadows má krásnu obálku, aj keď by si Mercy mohla trochu povoliť ramienka od podprsenky  shy2 angel

dúfam, že fantom to vydá, ale myslím, že hej, mercy je dosť úspešná séria a pre mňa osobne by bola veľká škoda, ak by som si poviedky nemohla kúpiť v takom peknom ucelenom vydaní smiley
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #94 kedy: Apríl 06, 2014, 22:56:13 »

no ja neznášam tieto trojuholníky, dosť ma vytáča žiarlivosť tak som zvedavá koľkokrát buchnem tú knihu od zlosti o zem cheesy (just a joke)

Hej tá obálka je super, škoda že ju zatiaľ neviem nikde nájsť vo väčšom rozlíšení. No a maľuje to chlap, tak čo čakáš cheesy ale popravde aj mne tam oči padli že ach jaj cheesy

Ja ju asi objednám v ang... neviem či sa mi bude chcieť čakať aj keď s touto poslednou časťou Mercy si riadne pohli s prekladom, ak vyjde ako má. Ale zas je to až za pol roka, kto vie kde ja už vtedy budem cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #95 kedy: Máj 07, 2014, 11:46:22 »

Tak DNES vyšla Nocí zlomená, koťuha jedna, teším sa z toho, obrovskú radosť mám, až skáčem meter dvadsať, dupľom keď som si ukážku prečítala:
http://www.fantasy-svet.net/novinka/kniha/2236/Necha-sa-Mercy-zlomit-Adamovou-minulostou.html
Prečítajte si, je ozaj zaujímavá! cheesy

« Posledná zmena: Máj 07, 2014, 11:47:36 od Mercy » Zaznamenané

Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #96 kedy: Máj 07, 2014, 15:01:44 »

Juj, Mercy, ty ma zlomíš, ja som hrozne rada, že konečne vyšiel nový diel Mercy a ukážka je fakt skvelá, bola som zvedavá, ako ovplyvnia udalosti z Alfy&Omegy dianie v Mercy a tu to máme! happydance

Aj keď som čakala, že nečakanou návštevou bude Adamova ex cheesy
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #97 kedy: Máj 07, 2014, 15:28:42 »

Tak ale Adamova ex nie je fae cheesy a keď celý dom bol uspatý tak to by ona asi nezvládla, ale inak sa mi páči aj zamotanie s majiteľom palice, o ktorom hovoril ten stromový muž (neviem už ako sa volal) v štvrtej časti. On vlastne Mercy povedal kto tú palicu vyrobil, resp komu patrí a teraz keď Mercy Beauclairea oslovila jeho pravým menom ja hneď že no moment cheesy nie je to náhodou ten s tou palicou? cheesy A je to jeho syn cheesy Najlepšia bola ale posledná veta v tej ukážke cheesy ja som sa začala hrozne smiať cheesy hmmmm Kojot smiley

Ono to prepojenie bolo vlastne už aj v predošlej časti, lebo tie udalosti niektoré vlastne  vyplývali z udalostí v Dvojí spravedlnosti + bol tam predsa Asil ♥ , ale rozumiem, ja milujem tieto prepojenia, vlastne je to ako jeden veľký príbeh ktorý má viac dejových línií odohrávajúcich sa samostatne a sem tam sa pretínajúcich smiley

A osobne sa hrozne teším že sa tam objavil Beauclaire, chcela som po udalostiach na konci Dvojí spravedlnosti nejaké bližšie info ohľadom fae a snáď toto predznamenáva, že sa ich aj dočkám cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #98 kedy: Október 15, 2014, 21:27:28 »

Tak som akurát dočítala zbierku Shiffting Shadows a:

SilverAriana a Samuel - Príbeh o tom ako sa zo Sama a jeho otca stali vlkolaci a ako sa Sam prvýkrát stretol s Arianou. Skvelý príbeh. Revala som pri ňom ako malé decko lebo bol od začiatku do konca neskutočne smutný a tragický. Vďaka za to, že viem ako ten ich príbeh skončil, aj keď po niekoľkých storočiach... A keďže Sama a Brana milujem tak som neskutočne rada za to, že teraz poznám ich príbeh - teda aspoň dosť podstatný kus z neho.

Fairy Gifts Thomas Cho, Margaret - zaujímavý príbeh o upírovi a fae. Moc sa k tomu viac nedá povedať, keďže obe postavy sú inak v Mercyinej línii neznáme, ale nudné to nebolo.

Gray Elyna Gray, Peter Gray - tiež neznáme postavičky, príbeh upírky a ducha (viac neprezradím) ale tiež dosť smutný príbeh s celkom dobrým koncom.

Seeing EyeMoira a Tom - Toto už sú známejšie postavy, Tom - vlkolak a Moira biela čarodejnica - stretli sme ich v línii Anny a Charlesa tuším. Tiež veľmi dobrý príbeh aj keď na konci to chcelo možno ešte trocha romantiky cheesy možno by na to niekto mohol povedať "načo hovoriť niečo, čo je každému jasné" podľa toho aký bol vzťah týchto dvoch v Alfe a Omege ale mne to tam proste trochu chýbalo.

Alpha and OmegaCharles a Anna - Známa to poviedka, ktorá u nás vyšla v úvode knihy Štvanice, ale pripomenúť si ju ma veľmi potešilo smiley a asi aj navnadilo dať si re-reading série A&O.

The Star of DavidDavid Christiansen a dcéra - David je náš starý známy z prvej Mercy, toto je jeho príbeh po udalostiach v Mercy ešte pred tým ako sa stal slávnym vďaka záchrane tých detí (je to v tej poviedke aj spomenuté). Pomerne dojemné, v tomto prípade nie romantické keďže sa jedná o vzťah otca a dcéry. Davidov osud je veľmi zaujímavý a tiež dosť tragický, vieme že sa vlkolakom stal vo Vietname rovnako ako Adam ale čo s ním bolo keď sa vrátil domov to sme nevedeli - po tejto poviedke už vieme - nebolo to nič veselé.

Roses in Winter - Klara a Asil a Bran - Niekde v Mercy, ale už si ozaj nespomínam kde to bolo (asi v trojke, štvorke?) prišiel za Mercy do garáže chlap. Vysvitlo, že jeho malá, len trinásťročná dcéra je vlkolak a oni nevedia čo s ňou a už ju s ženou tri roky cez spln zamkýnajú v klietke aby ochránili seba aj ju a nevedia si rady. Chlap prišiel Mercy prosiť o pomoc a ona kontaktovala Brana a poslala tohto muža aj s dcérou za ním. Vždy ma zaujímalo ako to s malou Klarou nakoniec dopadlo lebo nikde v Mercy sa to už viac nespomenulo. Toto je práve príbeh Klary, ako sa jej podarilo prekonať nenávisť k tomu čo je a ako sa naučila ovládať svojho vlka pod vedením ani nie tak Brana ale skôr za nečakanej pomoci Asila, nášho obľúbeného netvora cheesy Keďže mám Asila rada, Brana zbožňujem a na Klaru som bola naozaj zvedavá, tento príbeh som zhltla ako nič smiley

In Red, with PearlsWarren, Kyle - Nič kde je Warren nemôže byť zlé. A keď je tam Kyle... prosím vás... taký krátky detektívny príbeh v hlavnej úlohe s kovbojom ako súkromným očkom a s nečakaným rozuzlením. Nič viac mi ku šťastiu nechýbalo.

Redemption - Ben - (odohráva sa medzi Spálena mrazem a Nocí zlomená) Taký milý príbeh o Benovi, v ktorom sa človek dozvie vlastne celú jeho minulosť, ako to bolo s tým jeho zneužívaním a ako to bolo s tými znásilneniami žien v Londýne, prečo musel odísť a čo sa tam všetko stalo, a nakoniec zistíme ako ho to, že je súčasťou Adamovej svorky zmenilo. Bena zbožňujem a aj keď mi miestami chodili zimomriavky neprestala som ho mať rada ani o kúsok aj keď už teraz viem, čím prešiel.

Hollow - Mercy, Zack - príbeh sa odohráva aktuálne po poslednej knihe, takže po Nocí zlomená. Mercy ako krotiteľka duchov cheesy klasický príbeh o Mercy a o tom ako chce každému pomáhať a do všetkého sa vrhá po hlave (aj keď to popiera), aj keď teda v skrátenej forme. Ale poteší smiley

OUTTAKE FROM Silver Borne - toto je taký výňatok zo Stříbrné relikvie, keďže celá kniha bola písaná z pohľadu Mercy a vieme, že keď ju zajala kráľovná víl tak ona síce v jej kráľovstve strávila len pár hodín (dní?) ale v normálnom svete ubehli týždne (mesiace?) a toto je práve kúsok z pohľadu Ariany keď ju spolu so svorkou a Zeem hľadali, keď Adam stratil puto s ňou a oni sa pokúšali nájsť vchod do ríše kúziel. Je to vlastne ten sladký happyend Arianinho a Samovho príbehu, na ktorý sme my čakali od začiatku tejto knihy po jej koniec, ale oni sa naň čakali omnoho dlhšie smiley

OUTTAKE FROM Night Broken - a záverečná bodka tejto zbierky je naozaj len bodkou keďže sa jedná naozaj len o úplne kratučký výňatok z poslednej knihy, na konci keď bola Mercy v nemocnici - je to pár riadkov z pohľadu Adama.

Skvelá zbierka, nenudila som sa ani pri jednej poviedke (čo sa nečudujem lebo ja som sa ešte pri Briggske nikdy nenudila) Je skvelé dozvedieť sa viac o hrdinoch, ktorých milujete (aj keď sú to možno len vedľajšie postavy) ale aj o iných, nových postavách (kto vie, s tými sa možno ešte stretneme niekde). Btw v tých dvoch upírskych príbehoch sa ukázalo, že Stefan nie je jediný "dobrý" upír smiley
Dúfam, že kniha vyjde v češtine čo najskôr aby som si ju mohla prečítať a zistiť, čo všetko mi v angličtine ušlo cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #99 kedy: Apríl 14, 2015, 19:40:12 »

Máte odo mňa novinečku k novej Mercy tu http://www.fantasy-svet.net/novinka/kniha/2492/Co-sa-ukryva-v-tienoch-Mercyinho-sveta.html - podstatné že je tam aj ukážka smiley
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #100 kedy: Apríl 21, 2015, 18:32:39 »

Som minule našla na Patriciinej stránke super vec - je to časová os kedy sa rôzne príbehy odohrali, a sú tam aj romány z A&O série takže je pekne vidieť ako zapadajú pomädzi Mercy a čo je ešte lepšie tak sú tam zaradené aj poviedky z novej zbierky takže je to dosť nápomocné z hľadiska toho, kam si poviedky časovo zaradiť keď budete zbierku čítať (hoci pred každou poviedkou je od Pat pokec aby ste vedeli kedy sa odohrala) mne sa to takto pokope páči smiley Je tam aj ešte nevydaná štvrtá časť A&O Dead Heat takže už vieme kedy sa odohráva dej.

Originál aj s nejakým pokecom nájdete tu: http://hurog.com/books/timeline.shtml

Zaznamenané

Strán: 1 ... 5 6 [7]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.237 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting