Fantasy-Svet.net
Január 26, 2021, 16:26:20*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 [2] 3   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Obsah-Dary smrti  (Prečítané 14186 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iva1007
Roľník
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/10

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 38
Odporúčania: 0
0.00 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Iva1007

« Odpoveď #15 kedy: Marec 27, 2008, 19:36:31 »

Mne sa sedmička páči asi zo všetkých najviac smitten...neviem prečo, asi preto, že je to rozuzlenie celého užasného príbehu, ktorý akoby šiel so mnou, kedže som/sme vyrastali s Harrym Potterom cheesy Páčilo sa mi hľadanie horcruxov, bolo to také akčné... ale hej, isté časti knihy sa mi zdalé také rýchle, že to prebehlo úplne rýchlo... som rada, že sa to skončilo tak ako sa to skončilo, lebo keby zomrel Harry alebo niekto z tria, bolo by mi to strašne ľúto... Ale škoda tých čo zomreli :'( ..nuž čo už, tak Jo vymyslela... a super bolo, keď sa Hermiona a Ron dali dokopy smitten
« Posledná zmena: Marec 27, 2008, 19:44:24 od Iva1007 » Zaznamenané
Petraela
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2336

Príspevkov: 6,599
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« Odpoveď #16 kedy: Marec 28, 2008, 19:32:18 »

Mne sa kniha páčila, páčilo sa mi odhalenie o Dumbledorovi o jeho mladosti. Viem si to predstaviť aj inak no v celku je to dielo dobré. Najväčšie výhrady mám samozrejme k smrti Severusa, tiež mi to prišlo nedôstojné, predstavovala som si že zomrie v boji, alebo dáko tak, že zomrie ako hrdina! To že zomrie som tušila pretože nič ďalej som si s ním nevedela predstaviť. Asi pred dvoma rokmi, možno viac, som čítala totiž FF kde bolo písané o Severusovom príbehu a o tom že bol zamilovaný do Lily. Vtedy som si uvedomila že inak to ani nemôže byť, lebo to do seba presne zapadá. Tak isto som tipovala že zomrie niektoré z dvojčiat... neviem proste ma to napalo pre to že Weasleyovici boli veľkou rodinou a bolo by to štatisticky málo pravdepodobné aby nezomrel niekto z ich rodiny. A najväčšia rana by bolo jedno z dvojčiat. Len ja na Rowlinom mieste by som Greorga neoženila. Nečakala som však smrť Lupina a Tonksovej a už vôbec nie Dobbyho  :'( Inak by mi vôbec nevadilo ak by zomrel Harry...
No ale najviac ma dožralo že až na úplnom konci sa dali Ron s Hermionou do kopy! Vážne to musela tak dlho naťahovať? Ale scéna v stane keď sa Ron k nim vrátil ma pobavila, čakala som že Hermiona sa vrhne na Rona a zečne ho tam bozkávať o dušu a ona ho zbila! Dobre som sa zasmiala   cheesy

Ale úprimne sa musím priznať že som sa dosť naplakala...  :'(

inak čohovoríte na to že Rowla chcela nechať zomrieť Hermionu?   :o
 Čo by bolo potom s Ronom?  :'(
Zaznamenané

yaris
Lovec
**

Bodov v rase: 0/0

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 155
8.71 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - yaris
Nik nežie tak dlho aby mal cas sa ponahlať

« Odpoveď #17 kedy: Apríl 22, 2008, 20:18:16 »

Tak bolo to naozaj na zaciatku trochu nezazivne ale  potom sa to rozbehlo a začalo to gradovat. Ja si mislim ze bola dost napinava
Zaznamenané
Kouba
Roľník
*

Bodov v rase: 0/60

Dlhodobejšia neprítomnosť: 17.-25.1.2009 - Lyžák

Príspevkov: 126
12.87 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Kouba

« Odpoveď #18 kedy: Máj 06, 2008, 21:22:44 »

Tak mě se sedmička líbila ze všech dílů nejvíc. Myslím si, že to bylo dobře napsané a jediné, co mi pokazilo dojem, byla smrt Freda na konci. to sem myslel, že tu J.K.R. asi zabiju >cheesy. Ale teď už je to jedno, HP skončil a teď by to chtělo nějakou novou zajímavou sérii. Budu doufat, že se něco objeví.
Zaznamenané

Je otázka, co je pro vědce významnější, zda znalost faktů či fantazie.
Whitewash
Administrátor

Bodov v rase: 0/617

Príspevkov: 4,465
Odporúčania: 3
18885.93 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Whitewash

« Odpoveď #19 kedy: Máj 06, 2008, 22:30:53 »

No, Artemis Fowl je celkom v pohode, už sa aj film pripravuje 
Zaznamenané

<°))><
Líza
Lovec
**

Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 225
96.06 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Líza

Amare et sapere vix deo concenditur...

« Odpoveď #20 kedy: Máj 16, 2008, 23:57:16 »

No, tak já se přidám k těm, co byli sedmičkou zklamáni. Když jsem to dočetla, tak TAK jsem se naštvala, že jsem za to vyhodila pětadvacet euro!!!  idiot2

Jak už tady bylo několikrát řečeno výše, mi to přišlo, že to ani nepsala Rowlingová. Sedmička byla prostě nevzládnutá, v porovnán ís předhozími knihami vypadala dost jako studentská seminárka psaná den před deadline.
Spousta postav, které se změnily jako lusknutím prsty (Krátura za všechny), zbabělý Remus (to byl podraz, že by opustil ženu a dítě!!), Hermiona nesnesitelnější než kdy předtím, schematické postavy,spousta analepsí, které mohly stejně tak dobře být v jiných dílech, Harry, který se ještě před nedávnem choval jako magor a najednou dospěl....
Divné, divné, divně. Cukrkandlový konec po 700 stranách plných krve byl jako pěst na oko. Z Albuse Severuse se mi chtělo zvracet. Ale fakt.

No. Ještě, že si tu sedmičku můžeme v rámci FF napsat vlastní.  read
« Posledná zmena: Máj 17, 2008, 09:13:22 od Líza » Zaznamenané

caritas patiens est benigna est caritas non aemulatur non agit perperam non inflatur
non est ambitiosa non quaerit quae sua sunt non inritatur non cogitat malum
non gaudet super iniquitatem congaudet autem veritati
omnia suffert omnia credit omnia sperat omnia sustinet
Whitewash
Administrátor

Bodov v rase: 0/617

Príspevkov: 4,465
Odporúčania: 3
18885.93 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Whitewash

« Odpoveď #21 kedy: Máj 17, 2008, 11:51:24 »

To je tak.. keď si autor, a chceš vyhovieť malým sprostým deťom, ktorým HP ešte nepatrí do rúk (a film už vôbec nie) a nechceš aby po prečítaní tvojej knihy poskákali z okien alebo pod vlak... mňa Rowlingová tiež týmto mierne povedané sklamala, na jej mieste to napíšem úplne iným spôsobom a je mi jedno čo tie deti spravia keď to uvidia v kine. Ten film má jasne stanovený vekový rating 15+ (tuším), takže ak tam vypatlaní rodičia pustia 10 ročné deti, je to len a len ich chyba, keď tie deti potom budú mať z toho doživotnú traumu...
Zaznamenané

<°))><
Bonifácia
FF autor
*

Bodov v rase: 0/674

Príspevkov: 1,690
Odporúčania: 2
307.11 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bonifácia

« Odpoveď #22 kedy: Máj 19, 2008, 13:11:08 »

No, áno sedmička bola úplne iná ako ostatné časti. Ale dalo sa to čakať.
Mne tiež neveľmi sedela táto zmena, ale aj tak sa našli pekné časti.
Najviac asi to, ako sa Harry zmieril s Kreacherom a potom to ako pochovávali Dobbyho. Pri týchto dvoch častiach som normálne plakala.
Ale na druhej strane, keď už trio nemalo ísť naspäť do školy, hľadanie horcruxov mohla autorka trošku viac domyslieť. Nielen také bezcieľne blúdenie po krajine. Hodilo by sa viac náznakov, nápovedí, znamení, rozmýšľania...
Nielen, že: "Aha teraz ma niečo napadlo, poďme to skúsiť... "
Zaznamenané

"Nech vás sila hviezd sprevádza!"

Petraela
Čestný člen

Bodov v rase: 0/2336

Príspevkov: 6,599
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« Odpoveď #23 kedy: Máj 21, 2008, 21:18:53 »

Keď si tak čítam tie vaše príspevky tak sa mi tá kniha zdá horšia a horšia...  sad ale tak je pravda nebolo to ono, ale už nič nenarobíme... naplakala som sa dosť pri tom.. aj som sa zasmiala... deti mali šťastný koniec... a aj som si povedala: Nebolo to až také zlé  smiley
Zaznamenané

Kouba
Roľník
*

12.87 ℱ

Inventar

« Odpoveď #24 kedy: Júl 29, 2008, 10:11:02 »

Hm... sedmička... bola to zvláštna kniha, a nehovorím že bola zlá, tak celkovo sa mi páčila,  ale  :smiley mne sa tie predošlé zdali lepšie.Najlepšia je podľa mňa štvorka smitten Najviac ma to sklamalo v tom že ma nijako ten vývin deja neprekvapil, všetko dopadlo tak jak som si myslela. A súboj Harryho s Voldym idiot2 šak som ani nezbadala,že kedy Voldy umrel cheesy Harry bol v skoro v celej knihe jak z inej panéty, stále sa len skryvali v lese. Kebyže nemá Hermionu tak naozaj neviem či by sa s ním stalo.... Ale ako náhle sa vratili do Rokfortu to bolo OK O0 Najviac jej nedokážem odpustiť tie úmrtia, šak slúbila že zomrú iba dve postavy a vyvraždila polku knihy... A ten EPILÓG totálne otrasný, ten dorazil celú knihu, možno aj celú sériu buck2

Mě se líbila celá sedmička, jen je tam moc úmrtí, klidně jich tam mohla být jen polovina. A máš pravdu s tím epilogem, ten byl opravdu hrozný a kdyby ho tam nedala, udělala by o hodně líp.
Zaznamenané

Ginevra
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: Júl 29, 2008, 10:56:47 »

Teeedea Vám by sa viac páčila kniha v ktorej by sa všetko skončilo tým, že Harry ide zjesť neaké chlebíky od Creachera??  ani mne sa epilog nepáčil, ale bez neho by sme nadávali ešte viac ako teraz, čiže je to i tak jedno  cheesy Rowla sedmičku odflákla, alebo už jednoducho nemala nervy  2funny
Zaznamenané
Kouba
Roľník
*

12.87 ℱ

Inventar

« Odpoveď #26 kedy: Júl 29, 2008, 11:07:17 »

Ono napsat sedmičku musela být pěkná dřina, o hodně větší než všechny předchozí díly, protože musela vysvětlit všechno, co se za sedm let stalo, spojit všechny nitky a na nic nesměla zapomenou, protože by byla kritizovaná, což je i tak. Když si vezmeš, kolik tam bylo informací, tak se jí ani nedivím, že některé pasáže knihy nejsou prostě tak zajímavé.

PS: Ještě k tomu epilogu. zdálo se mi, že je moc posunutej do budoucnosti, stačilo ho dát tak o dva roky po skončení Bradavic.
Zaznamenané

Ginevra
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: Júl 29, 2008, 11:11:49 »

No to je tiež pravda  no ono kým niekto z nás nenapíše podobne rozvitú knihu, zbytočne kritizujeme, lebo nevieme, čo to všetko obnáša  huh
A s tým epilogom súhlasím  alebo už ked tá kniha bola tak dlhá, ešte ju predlžiť a vysvetliť, čo vlastne za tých 19 rokov robili  rolleyes
Zaznamenané
Kouba
Roľník
*

12.87 ℱ

Inventar

« Odpoveď #28 kedy: Júl 29, 2008, 11:15:46 »

Přesně tak, nevíme vůbec nic o tom, co se dělo mezi tím, co porazili Voldyho a tím, jak posílali svoje děti do Bradavic. A asi už se to ani nedozvíme. Co kdybychom napsali petici, ať JKR ví, že se to chceme dozvědět :laugh:?
Zaznamenané

Ginevra
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: Júl 29, 2008, 11:22:35 »

Přesně tak, nevíme vůbec nic o tom, co se dělo mezi tím, co porazili Voldyho a tím, jak posílali svoje děti do Bradavic. A asi už se to ani nedozvíme. Co kdybychom napsali petici, ať JKR ví, že se to chceme dozvědět :laugh:?

no tých petícii už asi bolo kopec  2funny to skôr my to napíšeme ako ona  2funny ale v tej encyklopédii má byť toto vysvetlené, preto sa na ňu tak teším  smiley
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.099 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting