Fantasy-Svet.net
August 22, 2019, 05:48:33*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 [2] 3   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Návrhy na súťaže  (Prečítané 10789 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iano
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: Júl 01, 2010, 17:38:57 »

je to dobrý návrh podla mna aj to je dobre sformulovane, naozaj by sa taka sutaz zisla smiley
Zaznamenané
Lectrice
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: Júl 02, 2010, 12:09:19 »

Ďakujem Iano, som rada, že sa ti páči smiley

V noci mi napadla aj ďalšia súťaž. Hmm... neviem, či je technicky možné tak sem pridať súbory, ale určite sa to dá potom modifikovať.

V skratke: Predstavme si desať zaheslovaných súborov word. Každý tento súbor má iné heslo a v ňom sa nachádza text s počtom bodov do rasy. Tieto heslá sa dajú rozlúštiť na základe indícii, ktoré by sa dali získať rôznymi spôsobmi. Jeden spôsob by bol len rozlúštiť slovo na základe indícii, ktoré by sa zjavovali na určitý čas, druhý spôsob by bol získanie indície na základe pridania kb, recenzie, alebo novinky. Tretí spôsob, jeden z najťažších by bol rovno nájsť heslo, ktoré by bolo niekým z vedenia ukryté niekde na fóre, v nejakom príspevku, v hociktorom topicu. Štvrtý spôsob by bol zakúpenie si hesla za niekoľko fantasiolov - užívateľov risk, že ktorý súbor a s akým počtom bodov sa mu tým heslom otvorí... kvázi hazard by to bol. Samozrejme každý súbor by mal inú hodnotu. Najmenej bodov by mal súbor, ktorý sa dá rozlúštiť najľahšie, lebo by boli indície získané zo zverejňovania. Najviac bodov by mal ten, ktorého heslo by bolo ukryté na celom FSku, lebo vyhľadať také niečo dá zabrať. Na iné spôsoby získavanie indícii som zatiaľ neprišla, ale ak sú, tak by sa pridali.

Jednotlivé súbory by teda neboli označené. Aby užívateľ musel poskúšať súbory. Avšak podotýkam, že k tomu zakúpenému heslu by som dala viac súborov (s tým istým heslom), aby to splnilo účel svojho hazardu. Možno teraz takisto niekoho napadne, ako by sa vyriešilo to, aby nebol chaos, že ktorá indícia patrí k akému slovu a ako vyriešiť to, aby užívatelia správne napísali heslo. Riešenie je jednoduché. Indície, ktoré by viedli k jednotlivým heslám by boli označené písmena od A až po napr. J, pričom tieto by neznačili poradie súborov a heslo by muselo byť vždy jednotné číslo nominatívu napísaného veľkými písmenami.

Snáď som na nič podstatné nezabudla a je to zrozumiteľné smiley

Ukážem ešte príklad jednoduchý:

Indície zverejňované - A.teplo, B. hélium, C.erupcia, D. vesmír ------ heslo: SLNKO ---- vedie k niektorému zo súborov.. poskúšam --- otvorím súbor a v ňom stojí: Získavaš 5 bodov pre svoju rasu, napíš niektorému moderátorovi, webmasterovi, alebo  adminovi. Gratulujeme.

smiley
Zaznamenané
Iano
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: Júl 02, 2010, 17:01:17 »

Zabudla si,že treba do súboru tiež dat nejaké heslo, čim sa preveri podvadzanie.
Zaznamenané
Scary
Lovec
**

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/59

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 308
Odporúčania: 1
7.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Scary

« Odpoveď #18 kedy: Júl 02, 2010, 17:34:05 »

Tiež si myslím, že je to dobrý nápad.  Ale ako Iano písal, treba domyslieť bezpečnosť, alebo ako to nazvať. Ak by aj bolo nejaké heslo, čo ak sa nájde nejaký "užasný" jedinec, čo ho skopčí a rozpošle?  Ďalšie podvádzanie je na svete.
Zaznamenané
Lectrice
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: Júl 02, 2010, 18:03:57 »

Tak to je jasné, že keby sa náááhodou niekde niečo takéto realizovalo, tak by sa domyslela bezpečnostná stránka veci a takisto pravidlá, atď, atď smiley Ale inak máte pravdu to s tým podvádzaním .. hm, hm, hm, mi to ani nenapadlo... čiže najlepšie by potom bolo stále ten súbor, ktorý už bol otvorený meniť, že? Tak by to potom vlastne fungovalo buď na princípe, že kto prvý otvorí súbor, ten si ho aj berie a dá sa preč... alebo by sa zmenilo to slovo vo vnútri, ako napísal Iano a ten, kto ho už predtým otvoril, tomu by už heslo nefungovalo smiley  Myslím, že prvá možnosť je ľahšie zrealizovateľná, a tak by sa dalo viac súborov na to jedno heslo a v každom súbore iné overovacie heslo.

Ale tak ... myslím, že to až tak dopodrobna tu riešiť nemusíme... aj tak je to len čisto hypoteticky teoreticky. Na druhej strane, aspoň sa rozprúdila diskusia a rozmýšľame  vamp3 

EDIT: Aj keď, tiež to je hlúposť, lebo potom by si dotyčný otvoril všetky súbory a podal ďalej. Tak už jedine tak, že by také súbory, kde by boli heslá na základe zverejnených indícii, by boli len pre prvých troch najrýchlejších. A ten najťažší pre jedného. A pri tých, kde ide o aktivitu, tam by bolo aj tak podozrivé, že vie heslo niekto, kto ani neprispel tongue Alebo možno niečo úplne iné smiley aj tak si myslím, že.... to je jedno smiley

« Posledná zmena: Júl 02, 2010, 18:44:10 od Lectrice » Zaznamenané
Bruja
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/3159

Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #20 kedy: Júl 08, 2010, 15:05:50 »

Hm, zaujímavé nápady, Lectrice. Ja osobne som skôr za kratšie súťaže, pretože pozornosť ľudí nikdy dlho nevydrží. Súťažiť celý rok - neviem si predstaviť, že by pri tom niekto vydržal. Trojmesačná súťaž - to ešte ok, ale s dlhšími by už bol podľa mňa problém.  angry2

Ale s tými heslami je to zaujímavý nápad. Hmmm, porozmýšľame, ako by sa to dalo spraviť. Len sme teraz dosť busy, tak to bude asi trvať. Ale mne sa to pozdáva.
Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Lectrice
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: Júl 08, 2010, 20:02:21 »

Asi máš pravdu, že rok je dlho, ale ak by ste to skrátili ako hovoríš, možno by sa ujalo niečo viackolové smiley

A ďakujem, som rada, že sa ti moje nápady páčia, teší ma to  smitten
Zaznamenané
Whitewash
Administrátor

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/617

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,465
Odporúčania: 3
18885.93 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Whitewash

« Odpoveď #22 kedy: Júl 14, 2010, 09:10:25 »

Určite sa to budú dať tieto nápady rozdeliť do viacerých súťaží smiley
Zaznamenané

<°))><
fantasy
Roľník
*

Bodov v rase: 0/249

Príspevkov: 143
Odporúčania: 0
106.41 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - fantasy

« Odpoveď #23 kedy: September 06, 2010, 10:42:54 »

evka8d v tomto príspevku vytvorila veľmi pekný obrázok fantasy-sveta, konkrétne ide o upravené logo zo záhlavia stránky a sú tam doplnené postavičky reprezentujúce jednotlivé rasy. Tak ma napadlo, čo takto vytvoriť takú grafickú súťaž? Úlohou by bolo vytvoriť logo, niektoré veci by boli dané, napríklad rozmery loga a museli by tam byť slová fantázia, fikcia, f-shop a faun, aby sa dalo odkazovať na ostatné súvisiace stránky, a samozrejme by tam mal byť tiež nápis "Fantasy fórum", ale zvyšok by bol na predstavivosti a kreativite súťažiaceho. Do súťaže by sa mohol zapojiť každý, výtvory by sa posielali anonymne a potom by sa spustilo hlasovanie o najkrajšie logo. Na základe výsledkov hlasovania by sa určilo poradie, prvé tri najkrašie logá (alebo aj viac) by získali body pre svoju rasu a víťazné logo by na určité časové obdobie (napr. 1 mesiac alebo aj dlhšie) nahradilo terajšie logo smiley Myslím si, že pre víťaza by to bolo pekné ocenenie vidieť svoje logo na chvíľu na stránke smiley Tak dajte vedieť, čo si o tom myslíte smiley
Zaznamenané
Petraela
Čestný člen

Bodov v rase: 0/2336

Príspevkov: 6,599
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« Odpoveď #24 kedy: September 06, 2010, 11:45:09 »

je to zaujímavý nápad smiley určite nad ním porozmýšľame.
Zaznamenané

Annabeth
FF autor
*

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/1449

Príspevkov: 1,588
919.95 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Annabeth

Be afraid. It gives you strenght.

« Odpoveď #25 kedy: September 06, 2010, 14:56:59 »

Ja by som mala taký nápad, že by mohla byť podobná súťaž ako súboj rás na chate, ale nie o knihách, ale filmoch. Myslím dialógy s filmou, samozrejme tiež zmenené mená. Podľa mňa by to bolo dobré aj pre tých, ktorý čítajú menej. Je to len taký návrh. 
Zaznamenané

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”   A. Einstein

“I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”   Jorge Luis Borges

“I solemnly swear that I am up to no good.”   J.K. Rowling
Stormy
Recenzent

Bodov v rase: 0/2763

Príspevkov: 4,402
1108.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Stormy

Potatoes girl!

« Odpoveď #26 kedy: September 06, 2010, 15:06:22 »

Problémom je, že nájsť scenár s dialógmi je ťažké a navyše, nie vždy keď človek počúva napíše presné znenie, je možné, že mu niečo vypadne. Ako nápad to nie je zlý, určite sa nato pozrieme
Zaznamenané

Lectrice
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: September 06, 2010, 16:10:34 »

Annabeth, neboj, budú kolá, ktoré budú univerzálne aj pre tých, ktorí nečítajú, ale tvoj nápad sa mi páči smiley že niečo s replikami z filmov smiley
Zaznamenané
Annabeth
FF autor
*

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/1449

Príspevkov: 1,588
919.95 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Annabeth

Be afraid. It gives you strenght.

« Odpoveď #28 kedy: September 06, 2010, 17:21:38 »

Napadlo ma to, lebo sa mi veľmi páčila tá súťaž s knihami, a chcela by som, aby sa zapojilo aj viac ludí.  jumpinlove
Zaznamenané

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”   A. Einstein

“I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”   Jorge Luis Borges

“I solemnly swear that I am up to no good.”   J.K. Rowling
Whitewash
Administrátor

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/617

Príspevkov: 4,465
Odporúčania: 3
18885.93 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Whitewash

« Odpoveď #29 kedy: September 06, 2010, 18:07:08 »

Annabeth: teší nás, že sa ti to páči, inak súťaž s knihami nie je v rámci súbojov medzi rasami na chate, jediná, takže sa máš ešte na čo tešiť

Chceme, aby viac-menej stále prebiehala nejaká (aspoň mini - o body) súťaž, takže keď skončia tie, ktoré máme teraz naplánované, tak môžme zaradiť aj tvoju smiley
Zaznamenané

<°))><
Strán: 1 [2] 3   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.25 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting