Fantasy-Svet.net
December 05, 2021, 06:57:48*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 ... 5 6 [7]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Percy Jackson: Zlodej blesku (film)  (Prečítané 34004 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jin
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 500/3037

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 1,837
Odporúčania: 0
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #90 kedy: November 12, 2012, 06:54:13 »

Ale veď vo filme nebol zlý! Povedala by som, že bol skôr zatrpknutý. Veď v podstate ho Zeus oklamal, keď si vyberali miesta vládnutia. Aj Poseidóna, ale tak voda je lepšia ako mŕtvoly.
Navyše ostatní bohovia ním pohŕdali a ani na Olymp nemohol chodiť. Iba pár krát do roka. Kým ostatní žúrovali každý deň, on bol strčený pod zemou, na opačnom konci zeme (vertikálne cheesy) a nudil sa. No kto by nezatrpkol?

Ako sa neskôr ukáže, v Riordanových knihách (film je úplne otrasný, takže čo je v ňom, je nepodstatné) Hádes nie je až taký zloduch, ako si každý myslí a absolútne nemá záujem o zatratenie sveta.
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #91 kedy: November 12, 2012, 11:00:25 »

Radian: Jin to rovnako tak vystihla smiley Ja sama som si nechcela od Riordana v čase, kedy jeho knižná zbierka vyšla, nič prečítať, pretože som zastávala názor, že jeden Americký spisovateľ nemôže predsa čaro antickej literatúry v tých jej komplikovaných božských, polobožských a ľudských vzťahoch vystihnúť, tobôž preniknúť do jej hĺbky.

Teší ma, že som sa v tomto konkrétnom prípade zmýlila, pretože Riordan detailne čerpá z predlohy, ktorú si len prispôsobil dnešnej dobe (prirodzene a nenásilne, bez narušenia celého antického konceptu), takže všetky tie známe diela či už počnúc Hesiodosom, prechádzajúc na Homéra a končiac napríklad pri Sapfó, sa konečne dočkali úctyhodného zaobchádzania. Len ten film, ako to už chodí, mal všetko, ľudovo napísané, v paži cheesy
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Jin
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 500/3037

Príspevkov: 1,837
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #92 kedy: November 12, 2012, 12:54:59 »

Presne! Dokonca aj to, že Aténa má deti (čo bola jediná vec, ktorá mi prekážala na knihách) je vysvetlené tak logicky, ako sa len na mytológiu dá. smiley
Je škoda, že film odrádza od čítania kníh. Lebo mám pocit, že film Percy Jackson a kniha sú dve rozdielne diela, trošku sa na seba ponášajúce.
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Sirius
Vedúci rasy

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #93 kedy: November 12, 2012, 14:23:42 »

Prečo by odrádzal? Ja som film videl celkom sa mi páčil (viem, viem) potom som si prečítal aj knihu. No zatiaľ si ma táto séria nezískala tak aby som sa išiel do krvi hádať aký je film zlý a ako to bolo v knihe inak (ako napr pri Harry Potter sérií). Možno sa to ďalšími dielmi zmení uvidíme.
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Radian
Lovec
**

Bodov v rase: 0/0

Dlhodobejšia neprítomnosť: Škola/práca/ stav pometenia

Príspevkov: 177
201.72 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Radian

« Odpoveď #94 kedy: November 13, 2012, 12:28:27 »

Poita ohľadom Hádesa, je že hádes bol spravca raja nie iba pekla. To si už asi nikto neuvedomuje, že Hádes ma v záhrobí nebo.

Ďalšia vec, nad ktorou som gúľal očami bola tá šablóna..... mladý nič netušiaci zistí , že ma xy schopnosti, je synom boha.
Skončí v škole pre výnimočných. To, že bude mať pletky s Aténinou dcérou som vedel od momentu, keď sa objavila na scéne. Ale dúfal som, že to bude inak . Prepáčte ale momentálne sa presne touto tématikou venuje xy filmov. Zaprdení teenageri cheesy ! A rozhodne som čakal viac od dcéry Atény(pche, že aténa by mala dcéru zo smrteľníkom cheesy , to že to mal Poseidón to ma neprekvapuje  veď prípad Medúza) je dcéra bohyňe vojny a hrdinov .

Ale je to proste mnou, som proste alergický na teenagerov, lebo sú momentálne top šablónov vo filmoch a pravdupovediach mi dvíhajú tlak už len keď vidím, že nejaký vo filme budú.

Ale to je holt môj názor a postoj .
Zaznamenané

I am mercenary, I don´t judge your ambitions, I only judge what you can afford, pay my price and i will strike down the heavens. I fought your wars thousand times and won them all. And I know this is the moment that will change everything. On this day the blood I spill will bring down a empire. And the world will burn before your very eyes. They will remember us. On this batlefield can change the patch of history.And you are going to be the one that takes it.
Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #95 kedy: November 13, 2012, 12:43:51 »

Lenže to, čo si vytkol, bola chyba scenáristu cheesy Autor knihy sa drží gréckych bájí, a to v takom podaní, v akom ich môžeš nájsť aj vo vydaní od Zamarovského. Preto sa zahrám na platňu - prečítaj si knihu, film vymaž z mysle, zakop pod čiernu zem, upáľ ho! Uf  coolsmiley
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Radian
Lovec
**

Dlhodobejšia neprítomnosť: Škola/práca/ stav pometenia

Príspevkov: 177
201.72 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Radian

« Odpoveď #96 kedy: November 13, 2012, 12:48:44 »

Tak to mení situáciu smiley . Nutná otázka je why ? Prečo to tam nasilu pchajú .
Zaznamenané

I am mercenary, I don´t judge your ambitions, I only judge what you can afford, pay my price and i will strike down the heavens. I fought your wars thousand times and won them all. And I know this is the moment that will change everything. On this day the blood I spill will bring down a empire. And the world will burn before your very eyes. They will remember us. On this batlefield can change the patch of history.And you are going to be the one that takes it.
Avantasia
Lovec
**

Bodov v rase: 0/593

Príspevkov: 269
262.39 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Avantasia

« Odpoveď #97 kedy: November 13, 2012, 12:50:39 »

Pretože filmy sú určené pre bežných priemerných amerických teenagerov, ktorí nevedia oceniť krásu normálneho príbehu a potrebujú tam mať napchatú nejakú nechutne spravenú plytkú lovestory...
Zaznamenané
Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #98 kedy: November 13, 2012, 12:58:43 »

A ktorí iba sťažka prečítajú niečo dlhšie než jedne krátky komiskový strip skladajúci sa v 90% z obrázkov a v 10% z jednoslovných viet...

Všetko je to o marketingu. Ide im iba o peniaze... to je všetko sad
Zaznamenané

nemesis
Roľník
*

Príspevkov: 4
58.72 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - nemesis

« Odpoveď #99 kedy: Marec 28, 2013, 20:46:49 »

nepáčilo sa mi že tam toľko toho zmenili, niektoré veci dávali úplne iný význam ako v knihe....  undecided určite je kniha oveľa lepšia  smitten
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.136 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting