Fantasy-Svet.net
Jún 02, 2020, 18:45:07*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 2 3 [4]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Neil Gaiman - tvorba  (Prečítané 18318 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #45 kedy: Jún 06, 2012, 13:07:59 »

no veď mali by, písalo sa o tom už pred pol rokom ak nie viac ale ani ja som zatiaľ nič nepočula. Ale tak zatiaľ riešia stále Hru o tróny tak možno keď ich to omrzí pustia sa do bohov, ja som to aj tak ešte nestihla prečítať takže kým to neprečítam nech to nie je ešte cheesy cheesy cheesy
Zaznamenané

Devil Angel
Vševed

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/421

Príspevkov: 1,403
217.84 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Devil Angel

« Odpoveď #46 kedy: Júl 09, 2012, 12:43:29 »

Nedávno som sa pustila do jeho kníh a veľmi sa mi páčila Kniha hřbitova a Američtí bohové. K americkým bohom som si neodpustila čítať o každej mytologickej postave čo bola zač a tak mi čítanie trvalo oveľa dlhšie než zvyčajne. A to že tam umiestni aj postavu zo slovanskej mytológie som nečakala, to bolo fajn smiley

Aj niektoré jeho poviedky sú zaujímavé. Ako tá o Snehulienke - fakt nečakaný pohľad na vec. A tá o rytierovi na výprave za svätým grálom pobavila smiley
Zaznamenané

All magic comes with a price.

DON'T PANIC!
Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
Odporúčania: 0
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #47 kedy: Júl 30, 2013, 22:41:26 »

Chystá sa nový Sandman, príbehovo by mal byť umiestnený pred prvý diel.  smiley
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Elsa Gabriel
Roľník
*

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/22

Príspevkov: 14
Odporúčania: 0
615.27 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Elsa Gabriel

« Odpoveď #48 kedy: August 12, 2013, 19:36:51 »

čítala som Hviezdny prach, Koralinu aj Záhrobnú knihu, videla som Koralinu aj Stardust ako film, paráda hoci samozrejme na knihu to nikdy mať nebude. hoci sú to rozprávky, malým deťom by som ich určite len tak nečítala, a práve to na nich milujem, to nie klasické podanie. ďalej som prečítala aj Křehké věci...pri tejto knihe som mala strach, že si ju prečíta môj tato, pretože on číta skoro všetko čo kúpim, a hoci som už pár krát tŕpla, keď čítal niektoré moje knihy, že čo mi povie na môj vkus (nebudem si klamať, niekedy je to...divné  azn) zatiaľ sa ukazuje ako nanajvýš tolerantný rodič Křehké věci sú veľmi zaujímavá vecička, každý jeden príbeh dokáže prekvapiť, niekedy príjemne, niekedy šokujúco, proste Gaimanovsky. A nedokážem si to odpustiť ale...už nikdy sa na Narniu nedokážem pozerať rovnako, hlavne na čarodejnicu a leva  uglystupid2
Zaznamenané
Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #49 kedy: August 12, 2013, 19:58:09 »

ja po Kouře a zrcadlách tiež nebudem pozerať rovnako na Snehulienku, už nikdy cheesy

a taká malá bonusová info - na budúci rok Slovart vydá niekedy na jar jeho najnovšiu knihu OCEÁN NA KONCI CESTY! Ide len o útlu knižočku, hlavne v porovnaní s Amrickými bohmi, no patrí medzi to najlepšie, čo Neil Gaiman napísal. Dnes som ju držala v ruke a vyzerá vážne dobre! smiley
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #50 kedy: Január 26, 2014, 12:53:25 »

Mezisvět ste niekto čítali? Neviem či sa tu o ňom debatovalo lebo som nečítala príspevky dozadu, možno som tot u aj ja spomínala... ja len na margo tohto románu ktorý napísal Gaiman spolu s Michaelom Reavesom, v Polarise zdá sa ešte na konci roka vyšlo druhé vydanie (alebo dotlač?) tejto knihy a vlastne hneď nato aj druhá časť, ktorá pokiaľ viem v češtine ešte predtým nevyšla smiley Je to samozrejme pokračovanie príbehu, tak isto ju napísala spolu obaja autori.

Gaiman, Neil & Reaves, Michael: Stříbrný sen

Joey Harker je hrdina.
Sotva ovládl svou schopnost procházet mezi dimenzemi, pomohl zachránit Altiverzum před zkázou. Ale nepřátelské síly toužící ovládnout všechny světy – ty na vědecké bázi i ty magické – jsou tady pořád, takže mírotvorné poslání Mezisvětu ještě ani zdaleka není u konce.
Když cizí dívka jménem Acacia udělá něco, co by mělo být nemožné, a sleduje Joeyho do základny v Mezisvětě, věci se ještě zkomplikují. Nikdo neví, co je Acacia zač, odkud přichází a jak je možné, že toho tolik ví o Mezisvětě.
Joey a jeho přátele čekají dny plné nebezpečí. Skrývá se mezi nimi zrádce a jestli má mít Joey vůbec naději, že zachrání Mezisvět, multiverzum a svou výpravu, musí spoléhat na svou chytrost a možná – jen možná – i na tajemnou Acacii Jones.
Stříbrnný sen je strhující pokračování románu Mezisvět o odvaze, věrnosti, cestování v čase i prostoru a budoucnosti mladého muže, který je mnohem schopnější, než si sám uvědomuje.

Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #51 kedy: Január 26, 2014, 13:41:40 »

Nečítala, ale vyzerá to zaujímavo. Ten Mezisvět mi neviem prečo svojou obálkou evokuje, že ide o komiks, asi preto som sa knihou veľmi nezaoberala, i keď Gaimana môžem.. smiley

Mercy, ty si čítala? Aké to je?
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #52 kedy: Január 26, 2014, 15:58:30 »

Mezisvět som len čítala a je to také.... no čiastočne Gaimanovské, mierne psycho, som si na to spomenula teraz vďaka Fringe-u lebo sa jedná vlastne o príbeh kde náš svet je len jeden z možných paralelných vesmírov a Joey ako hlavný hrdina sa vlastne raz stratí vo vlastnom meste lebo zablúdi do paralelného vesmíru cheesy je to každopádne zaujímavé, je tam poznať také tie Gaimanovské divné myšlienkové pochody ale zas je aj vidieť že to nie je čisto len jeho príbeh. Ako nebola to najsuper vec čo som od neho čítala ale kto má Gaimana rád a nevadí mu téma cestovania medzi paralelnými svetmi tak si to užije. Teraz keď tak nad tým uvažujem ja by som si to možno teraz užila viac ako v tedy lebo ma táto téma dosť chytila cheesy ale tak možno si to prečítam znova lebo túto dvojku by som si jednoznačne chcela prečítať
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #53 kedy: Január 26, 2014, 16:03:05 »

Hej, Gaiman máva také zvláštne myšlienkové pochody, najviac sa to u neho prejavilo tuším v poviedkach, pri tých som sem-tam nechápala ale vôbec  nič cheesy

Každopádne vďaka za tip, túto knižku som prehliadala a tuším že neprávom cheesy Idem hodiť do košíka cheesy shy2
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #54 kedy: Január 26, 2014, 16:31:33 »

Inak neviem ako tá dvojka ale ten Mezisvět to prvé vydanie bol v mäkkej väzbe takže to naozaj nevyzeralo moc lákavo, ako keby nebolo na obálke meno Gaiman tak by som to do ruky nevzala cheesy neviem ale v akej forme vyšlo druhé vydanie... smiley nemáš za čo, dúfam že na mňa nebudeš potom nadávať cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #55 kedy: Marec 09, 2014, 13:34:30 »

Tak som doslova zhltla Oceán na konci uličky a fúúú. Bolo to ako streknúť si do žíl čistého Gaimana, jeho asi buď nemusíte alebo ste na ňom závislí ako feťáci a proste raz za čas si potrebujete šľahnúť. Niektoré jeho veci sú nariedené, niektoré vo vás toho veľa nevyvolajú, sú len akýmsi pripomenutím pocitu ktorý vyvoláva jeho skutočná tvorba a potom sú tu romány ako Oceán, ktoré sú čisté ako prvý sneh a dvihnú vás do výšky stavu Gaimanovskej zdrogovanosti cheesy prepáčte mi tieto možno smiešne prirovnania ale ja sa momentálne cítim naozaj ako keby som si niečo šľahla... Oceán na konci uličky má v sebe všetko čo by v sebe mal mať a ešte o kus viac a ja z neho budem ešte dlho čerpať ako dobré, tak aj tie temnejšie pocity.
« Posledná zmena: Marec 09, 2014, 13:35:02 od Mercy » Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #56 kedy: Január 08, 2015, 20:44:27 »

3. februára vychádza v poradí tretia zbierka poviedok

Kniha obsahuje aj špeciálnu poviedku zo sveta Doctora Who, ktorú Gaiman napísal pri príležitosti 50teho výročia tohto seriálu, tak isto sa v jednej poviedke vrátime aj do sveta Amerických bohov... v každom ohľade to bude klasický Gaiman v jeho čistej poviedkovej podobe (čo je miestami trochu desivé cheesy ). Viac info si prečítajte tu https://www.goodreads.com/book/show/22500611-trigger-warning

Dúfajme, že sa čoskoro aj prekladu dočkáme cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #57 kedy: Marec 18, 2015, 23:28:28 »

Neil spolu s manželkou Amandou Palmer dnes na twitteri oznámili, že čakajú dieťatko  tak gratulujeme cheesy snáď sa mu nenarodí nejaký ten sandman cheesy
Fuuu inak neviem si celkom predstaviť, že mám za otca Neila Gaimana cheesy ale musí to byť dosť husté cheesy

http://www.buzzfeed.com/keelyflaherty/neil-gaiman-and-amanda-palmer-baby?bffb&utm_term=4ldqphl#.eceXPAzax
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.081 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting