Fantasy-Svet.net
Jún 02, 2020, 20:34:32*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 2 [3] 4   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Neil Gaiman - tvorba  (Prečítané 18320 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Babum
FF autor
*

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/8

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 7
Odporúčania: 0
113.54 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Babum

« Odpoveď #30 kedy: Júl 20, 2011, 18:39:16 »

tému som presunula do už existujúcej témy o Gaimanovi, niekedy stačí použiť vyhľadávanie

od Gaimana som čítala len Koralínu, Záhrobnú knihu a Hviezdy prach, a akurát tieto knihy sú také rozprávky...

ale určite si chcem prečítať aj Amerických Bohov predtým, ako HBO nakrúti seriál a Nikdykde, čo som tuším videla aj v knižnici.. smiley a ešte Dobrá znamení, ktoré napísal s Pratchettom librarynerd librarynerd

hmmm.. no dobre, chcem si od neho prečítať skoro všetko.. 2funny 2funny

Pardon za spam  shy

No tak Americký bohovia, to už veru nie je žiadna rozprávka... v autobuse som to čítala schovaná v kúte a ešte som sa aj červenala, pán Gaiman má veľmi zaujímavé vnímanie erotickej stránky veci  werewolf
A na ten seriál sa teším, keďže to bude robiť HBO, tak to bude husté 
Zaznamenané

Happiness is only real when shared
Shaola
Recenzent

Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #31 kedy: Júl 20, 2011, 19:24:49 »

pri čítaní erotiky v knihách som sa už dávno prestala červenať.. cheesy cheesy vlastne sa na to teším o to viac, že už nejde o rozprávku...
nevravím, že tie rozprávkové knihy od Gaimana nie sú dobré, ale myslím, že by stálo za to, prečítať si aj jeho ďalšie veci librarynerd
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Babum
FF autor
*

113.54 ℱ

Inventar

« Odpoveď #32 kedy: Júl 20, 2011, 21:41:08 »

No... ver mi, že pri tejto erotike ti moc dobre nebude... ono je to občas skoro až     Ale rozhodne to za prečítanie stojí a sú tam odkazy aj na iné jeho knihy, takže aj v tom je to fajn tongue

odstránená citácia, pri odpovedaní na predchádzajúci príspevok netreba citovať S.
« Posledná zmena: Júl 20, 2011, 21:53:52 od Shaola » Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #33 kedy: Júl 20, 2011, 21:55:19 »

tak.. čítala som už všeličo, nie každá erotika bola tak celkom klasická, niekedy zachádzali doosť do nechutnosti
Zaznamenané

Babum
FF autor
*

113.54 ℱ

Inventar

« Odpoveď #34 kedy: Júl 21, 2011, 09:56:00 »

Tak si to prečítaj a dáš vedieť, čo ty na to. Ja to ešte síce nemám dočítané, ale už som skoro na konci... Som zvedavá čo na to povieš  vamp3
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #35 kedy: Október 06, 2011, 23:22:35 »

pokračujem v debate o Gaimanovi z Čo práve čítate? smiley

Křehké věci som ešte nečítala, ale pár poviedok z Kouřu a zrcadel vážne stojí za to smiley tá úplne posledná sa mi páčila najviac, fakt skvelý pohľad na Snehulienku, ale nájde sa tam aj pár iných skvelých kúskov... mám pocit, že sa mi páčila viac ako Nikdykde cheesy a tá sa mi páčila dosť rolleyes
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Príspevkov: 2,781
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #36 kedy: Október 06, 2011, 23:29:28 »

cheesy

A sú v nej aj také dlhšie poviedky? Lebo v tej Křehké věci.. sú viac menej také krátke dosť a niekedy som mala pocit že to nemá ani hlavu ani pätu. Nemám rada keď je niečo priveľmi abstraktné alebo je niečo také ja neviem ako to opísať. Mne niektoré tie jeho poviedky pripadajú trochu ako sen - teda aby som bola pochopená správne - len v sne sa ti dokážu veci prelínať úplne nezmyselne, raz si tu a potom zas inde a niekto cudzí je tvoj brat a podobne a tebe sa to v tom sne zdá úplne normálne ale keď sa zobudíš tak si klopeš na čelo že to čo bolo? no a takto na mňa niektoré tie jeho krátke poviedky pôsobili cheesy nemôžem si pomôcť cheesy
« Posledná zmena: Október 06, 2011, 23:43:10 od Mercy » Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #37 kedy: Október 06, 2011, 23:38:44 »

hm, také snové tam nájdeš, a s nimi som nemala problém.. skôr sa mi niektoré zdali také zmätené..

uch, ešte som chcela spomenúť túto - Babycakes - pri tej ma nenormálne striasalo, fakt neskutočne znepokojivá poviedka, keď sa nad ňou zamyslíš... a to má necelé 2 stránky.. huh
ak to máš doma, prečítaj si to, zaberie ti to pár minút, ale som zvedavá, čo na ňu povie ešte niekto okrem mňa cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #38 kedy: Október 07, 2011, 08:07:05 »

no veď tie zmätené som myslela viac menej... také že vôbec netušíš o šom je reč a stále si hovoríš šak možno za pár riadkov sa nejakého vysvetlenia alebo pointy dočkáš a dojdeš na koniec a nič cheesy
No dnes ráno som si tú Babycakes teda prečítala, ozaj to malo asi stranu a kúsok. A čo na to povedať?
Ono sám Gaiman o nej napísal tam na začiatku knihy kde o tých poviedkach v krátkosti  hovorí, že je to asi jediná jeho poviedka z ktorej je "znepokojený" len ja presne teraz neviem ako znepokojený. Svojím spôsobom je tam drasticky ukázané akí sme my ľudia a nemyslím si, že by to nebola pravda. Nechcem teraz tvrdiť že ideme robiť pokusy na deťoch alebo niečo podobné ale on to tam na konci napísal úplne dokonale (aj keď od slova doslova si to už nepamätám) - že sme predsa ľudia a ľudia vždy niečo vymyslia lebo sú jednoducho najdokonalejší a sú vrcholom tvorstva.
A dobrá bola aj myšlienka: áno je to hnusné ale je to nevyhnutné. Teda tie pokusy na ďeťoch. Je to presne náš princím ospravedlňovania sa za veci ktoré by sa jednoducho nemali diať. sú proste veci ktoré by nás nemali ani len napadnúť nie to ešte aby sme ich skutočne robili ale robíme a vždy sa nájde výhovorka a ospravedlnenie prečo to robíme...no nie?
Tak sa opýtam čo vlastne bolo na tej poviedke to znepokojivé? slová ktoré v nej boli a jej obsah alebo myšlienka v nich ukrytá a znepokojivé je že mohla byť pravdivá? celá tá poviedka mi príde ako veľká metafora... a pomerne výstižná.
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #39 kedy: Október 07, 2011, 13:40:18 »

práve tá myšlienka bola znepokojivá, lebo keď som si predstavila, že by zvieratá proste neboli, tak je veľmi pravdepodobné, že toto by sa stalo... možno by to začalo tým, že by sa len platilo ľuďom príliš zúfalým, ale príliš chorým, či už fyzicky alebo psychicky, alebo väzňom - načo by bol potom trest smrti? ešte by to ľudia vzali ako ospravedlnenie, a tvárili by sa, aký sú humánny...ale po čase by sa to asi zvrhlo ešte viac...

takže nie slová boli znepokojivé, ale to, čo sa v nich skrývalo, to, čoho by ľudia boli asi schopní...

hmm, inak nebolo v tej zbierke príliš takých poviedok, v ktorých by som nepostrehla pointu.. cheesy
Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #40 kedy: Október 22, 2011, 22:08:01 »

Napísal aj komiks http://forum.fantasy-svet.net/index.php/topic,4425.0.html
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #41 kedy: November 24, 2011, 09:35:53 »

hej hej ten poznám aj keď som ho nečítala...

Inak lúskam pomaly ten Kouř a zrcadla a včera večer som prečítala jednu poviedku, ktorá bola veľmi dobrá. Je už tak ku koncu, volá sa asi Vražedná tajemství. Musím povedať, že zo všetkých poviedok z tejto knihy, ale aj z Křehkých věcí sa mi táto poviedka páčila asi najviac smiley
Ja síce tému anjelov veľmi nemusím, ale Lucifer v tejto poviedke mi bol opäť nesmierne sympatický a zdieľala som jeho názory a postoj.

EDIT: no takže som ju práve dočítala a musím povedať, že jednoznačne najlepšie dve poviedky: Vražedná tajemství a Sníh, zrcadlo, jablka - táto bola úplne božská. Pripomenulo mi to moju obľúbenú tému spracovávania klasických známych rozprávok z úplne iného pohľadu alebo do viac hororovej formy. To čo tu Gaiman urobil zo Snehulienky je skoro neuveriteľné  smiley naozaj klobúk dolu. A je presné jeho vyjadrenie - keď si to prečítate, už sa na tento príbeh nebudete nikdy dívať tak, ako pred tým smiley

Konečný verdikt - Kouř a zrcadla jednoznačne lepšia ako Křehké věci a stojí za to si ju prečítať smiley
« Posledná zmena: November 24, 2011, 19:50:13 od Mercy » Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #42 kedy: December 03, 2011, 21:18:22 »

Pozrel som si prvé dve časti seriálu Nikdykde (Neverwhere) a je to celkom podarené, aj keď je to staré, čo vidno hlavne na prostredí celkom ma to zaujalo. Marquis de Carabas je super postava.
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #43 kedy: Jún 05, 2012, 20:50:35 »

Práve som sa dočítala, že práva na sfilmovanie Gaimanovej Knihy hřbitova (Záhrobnej knihy) kúpil Disney smiley Režírovať by to mal Henry Selick - tvorca Nightmare Before Christmas a Koralíny smiley. Ešte nie je jasné či pôjde o klasickú stop-motion animáciu alebo skôr nejaké digitálne spracovanie.... no každopádne ja som na to véééééľmi zvedavá ale ak to dopadne aspoň tak ako Koralína tak to bude pecka cheesy
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #44 kedy: Jún 05, 2012, 23:38:43 »

ja som to tiež čítala a neskutočne sa teším, celkom by sa mi to páčilo v štýle Koralíny, na Záhrobnú knihu sa celkom hodí smiley
ja som len čakala, že HBO spraví seriál k Americkým bohum, a akosi nikde nič sad
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.241 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting