Fantasy-Svet.net
September 20, 2019, 18:27:28*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1] 2 3 4   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Second life - máš už svoj avatar?  (Prečítané 12637 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Lectrice
Hosť
« kedy: Jún 10, 2009, 18:07:50 »

Celý tento článoček je napísaný z môjho hľadiska. To znamená, že možno by niektorí ľudia definovali celé Second life inak, ale ja vás chcem hlavne navnadiť a oboznámiť s týmto svetom, aby ste sa pridali smiley

Čo je to vlastne Second life?

Je to váš druhý život. Akonáhle sa zaregistrujete do tohto sveta, pred vami sa otvorí nový život.
Svet, v ktorom neexistujú prísne pravidlá, svet, v ktorom neexistuje nemožné a môžte skúsiť čokoľvek, čo vás napadne. A keď hovorím čokoľvek, tak to myslím doslova. Ak chcete vedieť viac, tak čítajte ďalej...

Začiatok

Ako sa hovorí začiatky sú ťažké a v tomto prípade to platí tiež. Najprv musíte navštíviť stránku www.secondlife.com. Po registrácii si musíte stiahnúť malý programík, ktorý vôbec nie je ťažké nainštalovať a pustiť sa do toho. Pred vami bude stáť postavička, ktorá nie je ničím výnimočná. Budete jej musieť vdýchnuť osobnosť. Aká osobnosť to bude zaležať len a len od vás. Najprv to síce bude vyzerať chaoticky, ale netreba sa zľaknúť. Prvé miesto, kde vás to teleportuje je plné informácii o SL. Hlavne tých základných. Ak budete potrebovať pomoc, tak sa stačí opýtať ľudí, ktorí tam od toho sú, aby vám odpovedali. Najprv by som odporučila prečítať tie základné informácie a potom sa pustiť do zmeny vzhľadu. Ak na seba ťuknete pravým tlačítkom - dáte appearance a môžte zmeniť na sebe naozaj všetko. Od výšky, váhy, cez veľkosť nôh, očí, pŕs, alebo rúk až po veľkosti drieka a farby nechtov. V tejto počiatočnej fáze ešte nebudete mať k dispozícii šaty, ktoré by ste si mohli obliecť, takže bude nasledovať potreba nájdenia nejakého obchodu. Ak aj nemáte peniaze zvané Lindeny, nezúfajte. SL myslelo aj na toto. Existujú obchody zvané Freebies, kde naozaj nájdete všetko - vlasy, typy tiel, make up, tetovačky, topánky, oblečenia akéhokoľvek druhu, piercingy, ozdoby, doplnky ako sú tašky, kabelky, hodinky, naozaj všetko.

Zaujímavosti

Nechcem vás unaviť ďalšími detailmi. Jednoducho sa to postupom času naučíte ako každý iný človek, ale radšej rovno prejdem k veciam, ktoré sú veľmi zaujímavé a super. Pýtate sa určite, čo také asi môže človek robiť v nejakom virtuálnom svete? V tomto svete môžte napr. tancovať salsu, tango, break dance, môžte ísť športovať - snowboard, korčule, potápanie, môžte ísť na diskotéku  s rozličným zameraním, môžte sa zúčastniť rôznych súťaží, môžete lietať horkovzdušným balónom - alebo len tak lietať, lebo to je jedna zo základných funkcii vášho avataru, alebo vás baví paragliding? Môžete sa ísť pozrieť na zvieratá do ZOO, alebo pohodlne z domova ísť do zábavného parku a vyskúšať aspoň virtuálne všetky atrakcie.
Ak máte chuť a ste viac vedecky založený môžete študovať na Harvarde. Áno, v SL, aj to je možné. Ak by ste chceli navštíviť miesta, ktoré nie sú len vymyslené, tak si môžete vybrať. Bude to Paríž? Londýn? Kalkata? alebo Amsterdam? Je to na vás. Či to bude les, pláž, hory alebo mesto...
Zabudla som spomenúť možnosť, že v tomto svete môžete byť aj ako zvieratko. Ak ste chceli byť niekedy v živote leopardom, nech sa páči smiley
Bonus toho celého je, že máte možnosť spoznať neuveriteľné množstvo ľudí hádam z každého kútika sveta. Dokonca existujú aj zoznamky v SL, kde si môžete nájsť SLského manžela smiley Ale pozor, veľa žien žiarli a robia drámy smiley
Ak sa chcete náhodou zosobášiť so svojou virtuálnou láskou - len si vyberte miesto. Ak ho alebo ju chcete pozvať na večeru, alebo romantickú tancovačku, len hoďte do hľadania - romantic dinner smiley
Je to naozaj jednoduché.

Nie je možné, aby som opísala všetko, čo môžete robiť v SL, ale rozhodne sa oplatí skúsiť to a nebudete sa vedieť odpútať. Samozrejme existujú tipy, ako mať veľa peňazí, ako si zarobiť na dom, ako vyrábať veci a pracovať ako umelec v SL, ale to sa všetko dozviete priamo tam. Pridávam ďalšie obrázky a dúfam, že som vás aspoň trochu navnadila a niekedy vás tam stretnem pod nejakým zaujímavým pseudonymom.

Ale keďže je toto fórum zamerané na Fantasy, tak ešte pridám pikošku, že v SL existujú aj upíri, ktorí vás mileradi kusnú, ak si to budete želať, prípadne sa naši priatelia elfovia môžu zoznámiť s Elfami z iných kútov sveta. Alebo trpaslíci. môžu navštíviť dedinku trpaslíkov atď. Každý si tam niečo nájde, čo je mu po chuti a usporiada si život, ako chce. smiley

Ak by ste sa tam registrovali a v niečom potrebovali pomoc, tak sa mi ozvite, rada pomôžem.
Toto som ja a môj kamarát  tongue

A ešte niečo, ak budem vidieť, že je záujem a budete chcieť, tak sa rada podelím o zaujímavé miesta, príp. aj vy neskôr sem do tejto pridáte tipy na miesta, ktoré zaujali vás smiley Bolo by to skvelé, keby sme sa tam sem-tam stretli ako postavičky, keď už nie každý z nás má možnosť ísť za niektorými členmi reálne.. Dajte vedieť ako sa vám to páči smiley
Zaznamenané
Stormy
Recenzent

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2763

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 4,402
Odporúčania: 0
1108.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Stormy

Potatoes girl!

« Odpoveď #1 kedy: Jún 10, 2009, 18:29:07 »

Hmm... vyzerá to rozhodne zaujímavo, aj keď... ja a angličtina. Ale tak, ,možno by som sa aspoň trošku vycibrila. cheesy Byť aspoň tam upírom  vampire
Zaznamenané

Petraela
Čestný člen

Bodov v rase: 0/2336

Príspevkov: 6,599
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« Odpoveď #2 kedy: Jún 10, 2009, 21:03:59 »

Ja som ani nemyslela, že toto naozaj existuje!
Zaznamenané

Lectrice
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: Jún 10, 2009, 22:48:04 »

Tak si to skúste... je to super.. Ja vás tam čakám 
Zaznamenané
Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #4 kedy: Jún 11, 2009, 14:03:08 »

Ach jaj. Ja by som si to aj skúsila lenže. Nejako mi to nechce ísť  shy
Zaznamenané

Lectrice
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: Jún 11, 2009, 14:05:23 »

Kde je problém? smiley pomôžem ti... inak s tou anglinou.. v SL existujú aj translatory, čiže ak niečo napíšeš po slovensky a máš ho, tak ti to premení na angličtinu. Síce to premieňa doslova, ale cca ti porozumejú, ak si v koncoch smiley
Zaznamenané
Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #6 kedy: Jún 11, 2009, 14:08:03 »

Ono mi to už išlo, ale potom sa to vyplo komplet BUF! a šlust. Nejde to. ERROR. Ehm, možno to skúsim ešte raz cheesy
Zaznamenané

Jin
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 500/3037

Príspevkov: 1,837
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #7 kedy: Jún 11, 2009, 15:53:58 »

Aj mne to stále vypína... škoda, no. Začala som kecať s nejakým Írom, ale potom ma to vyplo sad
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #8 kedy: Jún 11, 2009, 15:56:03 »

Veď to. Mňa to aj zaujalo, ale tak nejak mi to nejde. Čo už... prežijem aj bez toho smiley
Zaznamenané

Lectrice
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: Jún 11, 2009, 18:40:30 »

Ako nevravím, je to trošku náročné na pc.. ja sa niekedy veľmi sekám, ale mňa nevyhadzuje, len keď mám slabé pripojenie na net. Možno tam bude niekde problém. Jin nevzdávaj to smiley
Ten, kto to úspešne zvládne nech sem napíše svoje meno s akým sa tam registroval a nájdem  si ho, hehe  vampire
Alebo si ma môžte nájsť v tej hre, ak viete ako - meno je Vivienne Claridge  jumpinlove

- Dneska ma úspešne kusol upír  2funny

Zaznamenané
Bruja
Čestný člen

Bodov v rase: 0/3159

Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #10 kedy: August 01, 2009, 23:55:45 »

To mi pripomína Sims, len online.  2funny
Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Lectrice
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: August 02, 2009, 00:22:05 »

JJ a s reálnymi ľuďmi .. a tvoja postavička nie je hladná, ani smädná, ani nič podobné ako v Sims.. ale v poslednej dobe ma to prestalo baviť..  2funny

nikto tam neprichádzal.. tak reku, čo tam budem sama  2funny
Zaznamenané
Bruja
Čestný člen

3241.97 ℱ

Inventar

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #12 kedy: September 25, 2009, 16:58:42 »

A môžem mať aj dve postavičky? A vyhľadať ťa tam kdesi?  tongue
Zaznamenané

Lectrice
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: September 25, 2009, 17:37:48 »

Myslíš ako naraz? lebo to nie. Ale registrované môžeš mať aj viac, ale myslím, že na dva maily. A môže si ma tam nájsť cheesy v search.
Zaznamenané
Bruja
Čestný člen

3241.97 ℱ

Inventar

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #14 kedy: September 26, 2009, 19:17:18 »

Aha... Tak to by som asi chcela dve postavičky.  cheesy Ako prvé treba stiahnuť Download Second Life na spodku stránky, čo?
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 4   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.224 sekúnd, 23 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting