Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Slovensko píše román a iné spisovateľské projekty  (Prečítané 17462 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hupka
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/0

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 16
Odporúčania: 0
13.99 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - hupka

« Odpoveď #15 kedy: Jún 07, 2009, 22:06:18 »

Ja asi tiež zmením názor. Po prečítaní úvodnej kapitoly som doslova zdesená. Ja som síce začiatočník, ale také niečo by som nedala ani na svoju stránku, nie to ešte ako vzor, podľa ktorého bude niekto pokračovať v písaní. Asi nemá námet a za každú cenu chce vydať knihu a zviditeľniť sa ešte viac. A pri tom zneužije úsilie mnohých oveľa lepších spisovateľov amatérov, ktorí sa chcú ukázať. To je môj názor po prečítaní úvodnej časti.

Sex beriem ako normálnu vec v živote. Ale stále o ňom písať a tak vulgárne mi príde nevhodné. Veď sexualita a túžba je to najkrajšie, čo môže byť medzi dvomi  sa milujúcimi ľuďmi. Takto sa przní krásna vec. Ale je to vec vkusu dnešných čitateľov. Kto chce číta, kto nechce nečíta.

Ale zdá sa, že veľa čitateľov chce čítať práve toto, ak sa jej knihy predávajú. Ja som zo svojej prvej knihy Roman a Júlia predala /rozdala a poslala ako povinné výtlačky/ asi tak 95-100 kusov. Keby som mala viac financií a možností, tak je to iné.
Na jednej českej stránke si príbeh za dva dni prečítalo 865 ľudí. Čechom sa páčil viac ako Slovákom, aj preto vyšiel v Brne. Aj tak to považujem za úspech, veď donedávna o mne skoro nikto nepočul. Presadiť sa vo svete literatúry ak nemáte za sebou silného sponzora, po našom "tlačenku" je naozaj ťažké. Ale vzdávať sa netreba. V mojom meste na mňa kníhkupci pozerali ako na mimozemšťana. Kniha sa ponúka na nemenovanom najväčšom internetovom kníhkupectve, ale nebola ponúkaná medzi novinkami. Za všetkým hľadaj peniaze, čo ja nemám.

Ak by o mne /alebo o všetkých autoroch na fóre / niekto písal verejne a stále na mňa ukazoval aká som skvelá spisovateľka, aj ja by som patrila medzi najpredávanejšie autorky. Je to aj vec vydavateľstva. Ak si niekoho vyberú a budú z neho robiť za každú cenu spisovateľa, aj ním bude. Toto nepíšem len tak, vravím z vlastnej skúsenosti.

Keď čítam názory čitateľov na dnešnú tvorbu, tak uvažujem, že prestanem s písaním. Zdá sa mi to zbytočné. Mám verných čitateľov, to áno, ale pochybujem o tom, či mám pokračovať v rozpísaných príbehoch. Vy tiež píšete a viete, aké to je písať príbeh. Nepíšem ich pre seba a písať len preto, aby bolo niečo napísané nemá cenu. Mám pripravený jeden román na vydanie. Dám vytlačiť len povinné výtlačky a niekoľko kusov ako darček. Chcela som, aby tu po mne niečo ostalo. Jeden čas som bola na tom zdravotne dosť zle a preto som sa rozhodla, že napíšem knihu. Sen sa stal skutočnosťou ale už nemám síl bojovať s vydavateľmi. Potom mám pocit akoby som bojovala s veternými mlynmi, ako
don Quijoch de la Mancha. rofl
« Posledná zmena: Jún 07, 2009, 22:19:52 od hupka » Zaznamenané

Biznis je niečo za niečo, láska je niečo za nič.
Odpustiť znamená prekonať sám seba.
takasmola1
Lovec
**

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/44

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 318
205.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - takasmola1

čo môžeš urobiť zajtra-nerob vôbec

« Odpoveď #16 kedy: Jún 07, 2009, 22:15:22 »

máš úplnú pravdu.ak bude s prepáčením 100 známych ľudí ukazovať na hovno a tvrdiť že je to koláč,tak sa nakoniec národ do neho pustí s chuťou.
Zaznamenané

Bruja
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/3159

Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #17 kedy: Jún 07, 2009, 22:18:34 »

Ja asi tiež zmením názor. Po prečítaní úvodnej kapitoly som doslova zdesená. Ja som síce začiatočník, ale také niečo by som nedala ani na svoju stránku, nie to ešte ako vzor, podľa ktorého bude niekto pokračovať v písaní.
...
Sex beriem ako normálnu vec v živote. Ale stále o ňom písať a tak vulgárne mi príde nevhodné. Veď sexualita a túžba je to najkrajšie, čo môže byť medzi dvomi  sa milujúcimi ľuďmi. Takto sa przní krásna vec. Ale je to vec vkusu dnešných čitateľov. Kto chce číta, kto nechce nečíta. ...

Presne tak, ja som si vždy myslela, že je to tým, že som strašný perfekcionista, ale na net nikdy nedám nič, čo mi v tej chvíli nepríde ako to najlepšie, čo so seba v rámci možností dostanem. Nehovoriac o štýle. Fakt mi podľa tej ukážky nepríde ako dlhoročná spisovateľka.  huh To teda určite nie je. rofl2

Čo sa týka sexu, tiež ho beriem ako prirodzenú vec, ale práve pre toto nemôžem čítať tieto ženské romány, ktoré sú plné sexu. Jednoducho neznášam to, ako prznia vzťah muža a ženy - presne ako si povedala. Aj preto osobne sex ako taký neopisujem, lebo to beriem ako niečo... vzácne, ako čosi fakt intímne, do čoho ani čitateľ nemusí strkať nos. cheesy

No a k tomu predaju - hej, je to smutné.  angry Talenty zostávajú skryté, lebo nemajú peniaze. Fuj. Možno si zatiaľ nepredala ohromujúci počet vlastných diel, ale podľa toho, ako formuluješ príspevky a aké máš názory, tak vidím, že mám česť naozaj s niekým, kto má písanie rád a vie to. smiley

takasmola1: parádne si to zhrnul.  rofl2 rofl2 rofl2

pravda. prisahám bohu, že sa niekam so svojimi hlúposťami vyšplhám aj keď to nebude ľahké. nepíšem najlepšie, na Bruju rozhodne nemám, ale mám svoje práce rada  smiley

Ale no, priveľká chvála smrdí...  shy vamp3 Gothic, ideme do toho spolu, čo povieš??? Vzájomná podpora?  

Keď čítam názory čitateľov na dnešnú tvorbu, tak uvažujem, že prestanem s písaním. Zdá sa mi to zbytočné. Mám verných čitateľov, to áno, ale pochybujem o tom, či mám pokračovať v rozpísaných príbehoch. Vy tiež píšete a viete, aké to je písať príbeh. Nepíšem ich pre seba a písať len preto, aby bolo niečo napísané nemá cenu. ...

Hej, ja osobne teda viem. Ale aj tak by som nemohla s tým prestať, je to úžasný relax. Inak by mi asi od nápadov vybuchla hlava.  2funny Milujem písanie.  smitten
« Posledná zmena: Jún 07, 2009, 22:28:55 od Bruja » Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Stormy
Recenzent

Bodov v rase: 0/2763

Príspevkov: 4,402
1108.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Stormy

Potatoes girl!

« Odpoveď #18 kedy: Jún 08, 2009, 16:00:28 »

No a k tomu predaju - hej, je to smutné.  angry Talenty zostávajú skryté, lebo nemajú peniaze. Fuj. Možno si zatiaľ nepredala ohromujúci počet vlastných diel, ale podľa toho, ako formuluješ príspevky a aké máš názory, tak vidím, že mám česť naozaj s niekým, kto má písanie rád a vie to. smiley

Ale no, priveľká chvála smrdí...  shy vamp3 Gothic, ideme do toho spolu, čo povieš??? Vzájomná podpora?  

Je to ozaj smutné, ako to je v dnešnom svete. Ako to bolo vždy. Kto nemá peniaze môže sa vybodnúť  tickedoff Je ozaj smutné, ale nehorázne, že sa všetko točí okolo peňazí. Neviem, poznáte mladú autorku Zuzku Šulajovú? Džínsový denník a Dievča z minulostí. Tieto dva romány napísala a aspoň ten druhý jednoznačne odporúčam. Má krásny štýl písania, dobré nápady. Mala šťastie, že sa stala objavom a mala to takpovediac zadarmo.

Jasné Bruja  2funny S radosťou cheesy My ukážeme tej Evite, kto tu vie písať cheesy (nič v zlom, ale jej štýl je dosť divný, blbo sa číta  )
Zaznamenané

Naryel
Praktikant

Bodov v rase: 0/65

Príspevkov: 841
648.00 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Naryel

« Odpoveď #19 kedy: Jún 08, 2009, 16:37:03 »

Tak, no čo už... všetko čo ste povedali je síce smutné, ale je to pravda... A asi to bolo, je i bude... Bohužiaľ platí to nielen o vydávaní kníh, ale všeobecne... Ten kto má dostatok finančných prostriedkov má väčšie možnosti... Všetko sa presúva tam, kde sú peniaze... bohužiaľ.., ale to neznamená, že ten, kto má peniaze je aj dobrý (myslím v tom, čo robí)... je pravda, že talentov je viac než dosť, len keby ich mal kto podporiť a pomôcť im... čo u nás na Slovensku nie je bežné, aby vás niekto len tak objavil... kto sa chce presadiť, musí tvrdo makať a dokázať sa predať, presvedčiť... sú to tvrdé podmienky... škoda, naozaj veľká... ak nemáte za sebou pevnú základňu, nemáte šancu... smutné, že sa tak premrhá mnoho talentov... ja tiež amatérsky píšem, väčšinou len tak pre seba, lebo ako Bruja som strašný pesimista a nikdy nie som so sebou úplne spokojná, a možno aj toto je mojou prekážkou... snáď raz vystúpim zo svojho tieňa smiley a snáď sa raz aj toto zmení k lepšiemu... snáď
Zaznamenané

Petraela
Čestný člen

Bodov v rase: 0/2336

Príspevkov: 6,599
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« Odpoveď #20 kedy: Jún 08, 2009, 17:01:41 »

Ani som nevedela, že tu máme takúto tému  shy2

Ale chcem sa trochu Evity zastať, aj pre to, že mi je ako človek sympatická. Evita nie je považovaná za jednu z najlepších spisovateliek. Profesionálna kritika jej tie dve knihy zryla pod čiernu zem. O jej knihách vravia, že sú dobré jej čitatelia, nie profesionáli. Ja osobne, podľa tých úryvkov jej knihy tiež nemám chuť čítať. Ale to je iba možno vec mojej nálady a o nejakú dobu budem chcieť čítať také knihy. Vec je asi v tom, že každý jeden z nás vídí svet a to, čo sa okolo neho deje inak.. ona vidé svet tak, trebárs s násilím s vulgárnym sexom atď. Ja tak svet nevidím a preto tak nepíšem a preto sa mi o takom svete zle číta.

Ďalšou vecou, čo robí Evita je, že v jej vydavateľstve vychádzajú knihy iných žien, ktoré píšu svoje skutočné príbehy. Ja mám doma jednu z tých troch, čo doposiaľ vyšli. Nie je to žiadne veľdielo, ani nikto nebude nad tou knihou filozofovať, ale žena tam odhalila svoje vnútro svoj život, to čo si zažila a preto sa mi tá kniha páči.

Ďalej sa musím vyjadriť k téme písania o sexe... tiež to beriem ako prirodzenú vec v živote, a nebránim sa čítaniu o ňom. Ak to nie je vulárny opis, alebo taký ten z tých lacných peperbackou cheesy Tak normálne kultivovane, aj podrobný opis sexu sa dá napísať s ľahkosťou a slušne.
Zaznamenané

Bruja
Čestný člen

3241.97 ℱ

Inventar

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #21 kedy: Jún 08, 2009, 19:31:40 »

Veď o to ide, že tie jej knihy vychvaľujú čitatelia.  huh Priznajme si, že kritikov máme všetci dakde v paži. Mne je Evita ukradnutá, nepoznám ju, nezaujíma ma, počula som o nej skôr to negatívne, takže k nej sa vyjadrovať nebudem, lebo by som nebola objektívna. Môžem len povedať, že tá prvá kapitola je slabá ako desaťkrát vylúhovaný čaj. A ona má inak vydavateľstvo? Tak to má u mňa plus, ak vydáva knihy iným autorkám. Aj keď mňa teda vždy viac bavila literatúra pre chlapov ako pre ženy.  2funny

No ale aby sme zostali pri téme. knuppel2 Uvažujete niekto nad tým, že by ste sa do Slovensko píše román zapojili?
Zaznamenané

Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #22 kedy: Jún 08, 2009, 19:33:39 »

Bruji, asi nie som v obraze  vamp3 čo je to za súťaž? cheesy
Zaznamenané

Bruja
Čestný člen

3241.97 ℱ

Inventar

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #23 kedy: Jún 08, 2009, 19:38:02 »

Nie je to súťaž. Teda aspoň myslím, že tam nejde o ceny. Nezaujalo ma to natoľko, aby som to zisťovala. Viacej tu:

Kód:
http://www.slovenskopiseroman.sk/
Zaznamenané

Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #24 kedy: Jún 08, 2009, 19:38:59 »

Ďakujem Bruji smiley Už som si to pozrela. Vyzerá to zaujímavo, ale čo ja viem. Budem chvíľu sledovať o čom to bude a ak ma to zaujme možno sa pridám. Ale inak... no.. cheesy uvidí sa cheesy

EDIT: ouha, tá prvá kapitola... ehm... nič proti nej ale tá Evita... píše dosť zvláštne. Ja sama by som jej tam pomenila slovosled a niektoré slová

EDIT2: ale určite nebudem písať žiadne komentáre ani nič podobné čo tam chcú. Nepáči sa mi dej cheesy
« Posledná zmena: Jún 08, 2009, 19:52:21 od GoThiCStOrM » Zaznamenané

hupka
FF autor
*

Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 16
13.99 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - hupka

« Odpoveď #25 kedy: Jún 08, 2009, 21:43:13 »

Veď práve. Ten dej je ... čudný. Keď som si prečítala prvú kapitolu, tak som bola doslova šokovaná. Mám veľa nápadov, ale čo napísať, aby som pokračovala v príbehu? Nič ma nenapadlo, takými ľuďmi sa vôbec nezaoberám a v skutočnom živote sa im vyhýbam. Tak prečo o nich písať?
Zaznamenané

Biznis je niečo za niečo, láska je niečo za nič.
Odpustiť znamená prekonať sám seba.
Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #26 kedy: Jún 08, 2009, 21:45:36 »

Priznám sa prečítala som si len polovicu viac nie  vamp3 prestalo ma to baviť. Neviem načo o takom niečom písať. Fajn, nech si o tom píše, ale keď proste nie každí vie tak zmýšľať. Dokonca aj ten štýl akým píše je dosť divný. Ja mám úplne iný štýl. Píše ako nejaká pubertiačka. Píše, ako by som mala písať surovo JA. Neviem prečo sa mi to tak zdá, ale to vyjadrovanie je typické pre teenegerov nie pre dospelé osoby!  tickedoff
Zaznamenané

Bonifácia
FF autor
*

Bodov v rase: 0/674

Príspevkov: 1,690
307.11 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bonifácia

« Odpoveď #27 kedy: Jún 08, 2009, 21:50:19 »

Ach jaj, dokonale ste mi vzali chuť si to prečítať. A to som sa na to tešila. Myslela si, že to bude dobré.
Ale očividne to už v začiatku pokrivkáva...

Zaznamenané

"Nech vás sila hviezd sprevádza!"

Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #28 kedy: Jún 08, 2009, 21:51:55 »

Ach jaj, dokonale ste mi vzali chuť si to prečítať. A to som sa na to tešila. Myslela si, že to bude dobré.
Ale očividne to už v začiatku pokrivkáva...

Boni, je možné že tebe by sa to mohlo páčiť smiley
Zaznamenané

Bruja
Čestný člen

3241.97 ℱ

Inventar

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #29 kedy: Jún 08, 2009, 21:52:43 »

Bola by si prekvapená, ale to nie je vyjadrovanie tínedžerov, ale "dospelácke" - teda aspoň ja som vo svojich tínedžerských rokoch nepostrehla, že by sa moje okolie tak vyjadrovalo, a nebolo to tak dávno.  vamp3 Existujú jednoducho skupiny dospelých, ktorí sa takto vyjadrujú - to si myslím, pretože osobne takých nepoznám. Preto ma to nudilo - celý môj okruh známych sú inteligentní rozhľadení ľudia, ktorých rozhovory ani po niekoľkých pohároch tvrdého alkoholu nejdú týmto smerom. Príde mi to strašne... nízke. Nechápem to, nie je to môj štýl myslenia a ani "mojej" partie. huh

Edit: Boni, prečítaj si to, chcela by som vedieť tvoj názor. smiley Neviem, motyka môže vystreliť, ako naznačila Gothic, ale myslím, že ťa to nenadchne. 
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 7   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
Sitemap
Schvalovanie prispevkov

Stránka vytvorená za 0.25 sekúnd, 21 SQL dotazov.