Fantasy-Svet.net
Október 20, 2019, 23:36:14*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Anketa
Otázka: Ktora postava z ODJ je vasa oblubena?
Eragon - 11 (12.4%)
Arya - 20 (22.5%)
Zafira - 26 (29.2%)
Roran - 6 (6.7%)
Katrina - 0 (0%)
Murtagh - 16 (18%)
Ine - 10 (11.2%)
Celkovo hlasov: 87

Strán: 1 ... 34 35 [36]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Dedičstvo  (Prečítané 71364 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kachiri
Roľník
*

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/1712

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 107
Odporúčania: 1
181.72 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - kachiri

« Odpoveď #525 kedy: Október 12, 2012, 17:20:36 »

Ja som si tiež neni celkom istá, čítala som to už dávnejšie, no vysvetlila som si to tak že
oni sa asi vlastne zľakli toho že ich čarodejník zostal taký slabý. Možno že by si bez neho neubránili a preto radšej rýchlo "zdúchli". Inak neviem.
Zaznamenané

"Váhanie je zlodej času."
"My power is in my heart."
"I believe in DESTINY."

Haskell Moore: No matter what you do it will never amount to anything more than a single drop in a limitless ocean.
Adam Ewing: What is an ocean but a multitude of drops?
CLOUD ATLAS  2012

So this is how liberty dies, with thunderous applause.
PADMÉ, STAR WARS III. - REVENGE OF THE SITH 2005
Lussy Noir Meteur
Moderátor

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/1553

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: ta tak vyšlo :D

Príspevkov: 1,256
Odporúčania: 1
23.25 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Lussy Noir Meteur

Papoi :D

« Odpoveď #526 kedy: Október 13, 2012, 21:43:36 »

Tam bolo potom spomínané, že ich čarodej sa totálne zničil, keď sa snažil kúzlom nejako zistiť, prečo sa ten vzduch chveje alebo čo.., ale ten vzduch pri tom vôbec nebol dôležitý, dôležité bolo za ním..,
a to zdrhnutie.., najskôr sa zľakli Rorana, že je taký megasuper, až je okolo neho pekelne horúco cheesy a že je tam sám jak ťuťko a ani nepotrebuje vojakov.., 
Zaznamenané

Počúvajte šialené taniere! smiley
Jame_s
FF autor
*

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/10

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 16
Odporúčania: 0
113.24 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jame_s

« Odpoveď #527 kedy: November 05, 2012, 18:55:25 »

Skusili ste si niekedy porovnat Odkaz dracich jazdcov a Star wars? Pride mi to trochu podobne, teda ako ta podstata myslim.
Zaznamenané

smiley
Marsí
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/644

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 512
Odporúčania: 0
619.55 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Marsí

« Odpoveď #528 kedy: Marec 26, 2013, 21:07:11 »

Konečne som teda aj ja dočítal poslednú časť. Je to síce neskoro, ale... radšej teraz ako nikdy.  smiley

Kniha je rozhodne lepšia ako tá predošlá, pretože, ako som sa už veľakrát vyjadroval, Brisingr je v niektorých svojich úsekoch doslova nudný. Inheritence ma bavilo takmer počas každej stránky, s napätím som čakal, čo sa stane ďalej.
Bohužiaľ, Paolini občas zabil dej najmä Roranom, ako tomu bolo aj v minulosti. Aj predtým, aj teraz mi prišli niektoré jeho časti... nepodstatné? Áno, to bude asi to správne slovo. Roranove časti ma nebavili ani predtým, tu ich bolo chválabohu menej.
Keď sa Tŕň a Murtagh objavili v Dras-Leone, ktoro ma porazilo, keď sme preskočili k Roranovi.  cheesy
Samozrejme, nevyhýba sa ani siahodlhým opisom, ktoré žiaľ vôbec nie sú zaujímavé a väčšinou ani potrebné. (Stále mi príde vtipné, keď sa nad tým teraz tak zamýšľam, že Galbatorixa v podstate odbavil cez dve-tri kapitoly, pričom Roranovi a iným fakt nepodstatným veciam sa venuje aj päť či šesť kapitol)

Prvá čas knihy je však celkovo trochu slabšia. Človek by si ani nevšimol, keby 100 strán ubudlo, pretože neboli priveľmi dôležité. Úplne ma však dostala Angela, ktorá ma opäť zaujala o niečo viac, no žiaľ, Paolini o nej veľa nepovedal.

Pevnosť duší...
Tú časť som doslova hltal. Tu mi prehadzovanie pohľadu z Eragona a Nausady práveže veľmi vyhovalo. Už asi tri roky čakám na to, čo tá Pevnosť duší je a rozhodne ma to nesklamalo. Veľa vecí sa konečne vysvetlilo, tá jeho zmena, vízie, atď. Super. smiley Nasuada bola priam dokonalý výber druhej postavy, ktorá si zaslúžila rozprávať vedľajší dej. Rozhodne o mnohokrát lepší výber, ako Roran na začiatku knihy.

Kniha si až do konca konečnej bitky držala isté tempo.
Porazenie Galbatorixa ma tak trochu prekvapilo, ale páčilo sa mi to. Nečakal som, že to prebehne práve takto, ale myslím, že Paolini to celkom zvládol, aj keď práve tu to mohol rozvinúť o pár strán viac.

Žiaľ... celé to podľa mňa skončilo priskoro. Asi 100 (alebo viac) strán zostalo a nemohlo sa vlastne stať už nič prekvapivé, bol to jednoducho taký pokojný záver. Keďže nám to Angela už povedala v prvom dieli, všetci sme vedeli, čo sa na konci stane, hlavne po vyplnení každej jej veštby v minulosti.
O novom Jazdcovi som vedel, ako som vám tu už kedysi písal, takže som sa ani neprekvapil. Jediné, čo ma v tomto ohľade prekvapilo, bolo, kedy Jazdec nastúpil na scénu. Mohlo to byť aj trochu skôr, ale tak, čo už.

Rozhodne som však rád, ako sa rozhodli o trpaslíkoch a urgaloch! Teraz je reálna šanca, že Orik by mohol byť Jazdec! cheesy

Celú sériu som dočítal a som rád. Síce mi budú tie nekonečne opisy z Brisingra asi ešte dlho strašiť v hlave, kým sa k sérii raz vrátim, ale rozhodne by som celý príbeh rád prečítal znovu. smiley
« Posledná zmena: Marec 26, 2013, 22:15:14 od Marsí » Zaznamenané

Doctor WHO?
Strán: 1 ... 34 35 [36]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.232 sekúnd, 26 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting