Fantasy-Svet.net

Sfilmovaná literárna i komiksová predloha => Fantastický Neil Gaiman => Téma založená: Mercy Apríl 29, 2015, 19:50:47Názov: Předběžné varování
Prispievateľ: Mercy Apríl 29, 2015, 19:50:47
Předběžné varování
Krátké fikce a disturbance

(http://i61.tinypic.com/2py9afm.jpg)


Nová zbierka poviedok úžasného Neila Gaimana vyšla v originále pod názvom Trriger Warning len začiatkom februára 2015 a už tu máme preklad. Ako som už spomínala zbierka by mala obsahovať špeciálnu poviedku zo sveta Doctora Who, ktorú Gaiman napísal pri príležitosti 50teho výročia tohto seriálu, tak isto sa v jednej poviedke vrátime aj do sveta Amerických bohov. Detailnejšie info nemám, ale keďže sa knihu chystám kúpiť hneď ako budem mať možnosť, potom info aktualizujem :)

Anotácia:

„My všichni máme svoje malé spouště... věci, které na nás čekají v temných chodbách našich životů,“ píše Neil Gaiman v úvodu Předběžného varování, pozoruhodného kompendia pětadvaceti povídek a básní, ve kterých zkoumá transformativní moc imaginace.
V povídce „Dobrodružný příběh“ – jistým způsobem spřízněné s knihou Oceán na konci uličky – se Gaiman zamýšlí nad smrtí a jak si lidé berou svoje příběhy s sebou, když umírají. „Kalendář příběhů“ je sestaven z minipovídek o měsících v roce – příběh pirátky a březnových větrů, iglú postaveného z knih a pohlednice ke Dni matek, která způsobí poruchu ve vesmíru. V povídce „Případ smrti a medu“ nabízí Gaiman možnost podívat se na legendárního detektiva Sherlocka Holmese trochu jinak. Ve sbírce najdete také „Bezčasí“, velice zvláštní příběh napsáný v roce 2013 pro oblíbený seriál Pán času, stejně jako dosud nepublikovaný příběh ze světa Amerických bohů „Černý pes“ o tom, co se stalo, když se Stín cestou zpátky do Ameriky zastavil v jedné vesnické hospodě.
Gaiman, kreativní spisovatel s nenapodobitelným tvůrčím géniem, nás pomocí své literární alchymie přenáší hluboko do neprobádané země, kde se fantastické stává skutečným a každodenní jasně žhne. Předběžné varování, plné divů a hrůz, překvapení a pobavení, je pokladnice literárních požitků, které zaměstnají mysl, sevřou u srdce a zatřesou s duší.

Novinka o knihe http://www.fantasy-svet.net/novinka/kniha/2507/Dostanete-predbezne-varovanie.html


Názov: Re: Předběžné varování
Prispievateľ: Shaola Apríl 29, 2015, 22:04:12
ooo, tak na toto sa pozriem, milujem Gaimana, je to jeden z autorov, ktorého chcem mať v knižnici komplet :)


Názov: Re: Předběžné varování
Prispievateľ: Mercy Apríl 30, 2015, 01:07:23
To sme na tom podobne, len sa mi dáko nedarí ho dopĺňať, vždy sa nájde niečo dôležitejšie. A tieto vydania z Polarisu tiež nie v každom e-shope majú som si všimla. Ale idem teraz v piatok na výlet do Prahy (pozrieť kamošku a zájdem aj na Hearneho autogramiádu pravdepodobne) tak hádam zas doplním nejaké kusy do knižnice.

Mimochodom, táto česká obálka sa mi páči viac ako tá originálna...


Názov: Re: Předběžné varování
Prispievateľ: Mercy Máj 09, 2015, 19:54:51
Tak už je usadená u mňa v knižnici :)

A:

obsahuje 23 poviedok a jednu báseň :) tradične ku každej poviedke nájdete na začiatku knihy pokec kde vám Neil vysvetlí ako na tie bludy prišiel :D
A áno obsahuje aj poviedku o Doktorovi, písal ju do zbierky Docto Who: 11 Doctors, 11 Series a zasadil ju do prvej série s Mattom Smithom :)
Nájde sa tu aj deteknívna poviedka so Sherlockom :D
Potom je tu poviedka o mŕtvej Amande Palmerovej a nejaké jeho obľúbené rozprávky :D a veľa ďalšieho.

No bude to každopádne zase raz poriadne divoká jazda, na ktorú sa dosť teším  :jumpinlove:


Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.