Fantasy-Svet.net

Rasy => Súťaže => : Yaonee January 06, 2014, 13:21:45: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 06, 2014, 13:21:45
(http://www.upnito.sk/0/ay239eu6pjun54r8dhsacm2vch3wqxtr.jpg)

Nasledujúca súťažná aktivita, v ktorej sa bude hádať a čítať, nie je súťažnou aktivitou neznámou. Mohli ste sa s ňou stretnúť niekoľkokrát v Magickom kotli, ktorý sa takým tým príjemným spôsobom zneužil predovšetkým počas hravých eventov, ktoré sa pravidelne konajú na našom fóre.

Pravidlá sú celkom jednoduché a ak chcete na konci tohto roku (t. j. na konci roku 2014) niečo sympatické, vecné a praktické vyhrať, či poraziť v boji vášho súper z inej rasy, mali by ste našim úryvkom venovať zvýšenú pozornosť :)

Takže, hor sa do súťaženia!

Pravidlá

Vaša úloha bude prostá - na základne krátkej prozaickej ukážky budete musieť uhádnuť autora i názov knihy, z ktorej sa ukážka čerpala. Aby ste to však nemali také ľahké, trošku si priebeh hry okoreníme!

Každá prvá ukážka bude musieť byť čo najnáročnejšia, t.j. pokúste sa v nej vyvarovať takých indícií, ktoré by ľahko a bezbolestne naviedli súťažiacich na tú správnu stopu. Pokiaľ je teda možné, zanevrite na mená postáv (aj tých vedľajších), na názvy miest, dedín, sídiel, reštaurácií, hotelov i motelov, atď., a to z toho dôvodu, že ak sa niekomu podarí úryvok za takýchto podmienok uhádnuť, a to do jednej hodiny!, môže si na svoje konto pripísať 5 súťažných bodov.

Ak sa, samozrejme, úryvok do jednej hodiny neuhádne, z tej istej knihy a od toho istého autora zadáte ďalšiu ukážku, ktorá bude v sebe ukrývať nejakú dobrú (nie však veľmi okatú) indíciu, podľa ktorej by sa mohol správne určiť aj autor a aj kniha, z ktorej sa úryvok zadával.

Druhá ukážka nie je ohraničená časovým intervalom, jej zadávateľ môže na základe množstva nesprávnych tipov, alebo zúfalstva súťažiacich, rozhodnúť, kedy k druhej súťažnej ukážke priloží pomoc v podobe niekoľkých zaujímavostí zo života autora, ktorého diela sa hľadá, alebo hru ukončí a zadá novú súťažnú ukážku.  

Počet tipov nie je obmedzený. Ak neuhádnete, môžete hádať opäť, a to do do doby, kým uhádnete, alebo niekto uhádne skôr ako vy, či zadávateľ neukončí hru.  

Rovnako tak nie je obmedzený ani žáner, takže môžete siahnuť po akejkoľvek knihe, aj keď fantastické žánre sú viac než žiadané ;)  

Súťažné body, ktoré zbierate, vyzerajú takto
(http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg) (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg) (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg) (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg) (http://www.upnito.sk/0/ym7pd6p2csk7ktv82u7sw5trkmyuwmdk.jpg)
a každý z nich má hodnotu 0,5 bodu do vašej rasy. Každých 20 súťažných bodov sa vám automaticky premení na 10 bodov do rasy a vy opäť môžete začať s ich aktívnym zbieraním.

Pozor!
Správna odpoveď, ktorá príde do prvej hodiny, má hodnotu 5 súťažných bodov. Každá správna odpoveď, ktorá príde po tomto časovom limite, má hodnotu 2 súťažných bodov.  

Formálna stránka vašich príspevkov, ktorá v sebe bude obsahovať zadanie súťažného úryvku, bude vyzerať takto:

Yaonee - 4 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok (mal by obsahovať 100 a viac slov)

Ležal na chrbte a díval sa do neba. Vyzeralo to, že sa mu nechce vstávať. „Neviem, čo to má znamenať,“ zašepkal. „Ale veľmi božsky sa necítim. Čo vy na to?“
Ozval sa praskot, akoby sa lámali suché vetvičky, a trhliny v mostíku sa začínali rozširovať.
„Musíme odtiaľto vypadnúť!“ varoval ich. „Možno keby...“
„Ja-jasné,“ prerušil ho chlapec. „Pozri tam hore a povedz mi, či sú to fakt lietajúce kone.“
(keďže ide o ilustračný príspevok, ten je, pochopiteľne, kratší)

Čas: od X do Y

Mimochodom, ja viem, že ste šikovní a rozumní, ale pre istotu si to i napíšeme - nový súťažný úryvok zadáva vždy ten, kto ho správne uhádol. Počet súťažných úryvkov na deň nie je rovnako tak ohraničený.

Vzhľadom na to, že ide o "živú" aktivitu, ak by sa stalo, že ten, kto súťažný príspevok uhádol, by nebol schopný zadať nový do 48 hodín, tak si ho dovolím ako moderátor tejto aktivity takto nepekne a majetnícky nahradiť.

Aby sme teda neostali iba pri písmenách, vyskúšame si to, čo vy na to?Yaonee - 0 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Pak si uvědomil, že se musel splést, protože když pohnul rukou, kterou měl svěšenou přes opěrku křesla až téměř k podlaze, ucítil na jejím hřbetě lehký dotek chlupů, a když se tím směrem natáhl, pohladil a polaskal něco kulatého. Na dotek mu však ta věc nepřipadala nijak povědomá a také se mu zdálo divné, že nereaguje vstřícným pohybem, nýbrž zůstává naprosto v klidu, a proto se naklonil přes opěrku, aby se podíval. To, čeho se dotkl, se mezitím začalo zvedat. Zaujímalo pozici, jakoby se právě připlazilo přes pokoj po břiše, a pokud si byl později vůbec schopen něco vybavit, mělo prý podobu lidského těla. Ve tváři, která se nyní zvedla až téměř k jeho očím, však nerozeznal žádné rysy, jen vlasy…    

Čas: od 13:30 do 14:30: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 06, 2014, 15:37:40
Yaonee - 0 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Druhý súťažný úryvok

Zhruba takovým směrem se ubíraly páně Cattelovy postřehy během jeho prvního rozhovoru s panem Dentonem. Asi za měsíc se oba muži setkali znovu, neboť pan Denton obdržel vyrozumění, že má připravené první vzorky, a při jejich prohlídce mohl vyjádřit uspokojení nad věrnou reprodukcí předlohy. Nahoře byl vzor zakončen, jak jsem již naznačil, prolnutím svislých pruhů. Bylo však ještě třeba doladit barvy, aby lépe odpovídaly originálu. Pan Cattel přednesl nějaké návrhy technického rázu, jimž čtenáře nebudu zatěžovat. Vyslovil se také k tomu, nakolik by mohl být vzor žádaný, a v jeho názorech se zračily jakési neurčité pochyby.
„Říkáte, že si nepřejete, aby se tendle vzor dodával jinýmu člověku, než vašim nejbližším přátelům, kerý by se vykázali povolením přímo vod vás, milostpane…“    


Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 06, 2014, 16:18:56
M.R.James - Příběhy sběratele starožitností :huh: :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 06, 2014, 16:22:47
Správne :) Súťaž je teraz v tvojich rukách!


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 06, 2014, 16:35:34
2 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Často medzi nimi prepukali boje a vojny, jednotlivé druhy mali medzi sebou stáročné spory, neboli tu len čestné a dobré tvory, ale aj zbojské, zlomyseľné a kruté. Veď aj bludička patrila k rodu, ktorý sa nemohol chváliť vierohodnosťou a spoľahlivosťou.
Keď chvíľu pozorovala skupinku pri ohnisku, zbadala, že každá z bytostí má bielu vlajočku alebo krížom cez hruď šerpu. Teda aj oni sú poslovia alebo vyjednávači, čo, prirodzene, vysvetľovalo, že sa k sebe správajú priateľsky.
Vari sa vydali na cestu v tej istej záležitosti ako bludička?
Pre hukot vetra v korunách stromov nebolo počuť, o čom sa trojica rozpráva. No pretože sa rešpektujú ako poslovia, možno prijmú aj bludičku a neublížia jej. Niekoho sa predsa musí spýtať na cestu. Vhodnejšia príležitosť sa uprostred lesa a v noci sotva naskytne.


Tak, nech sa páči, môžete hádať od 16:37-17:37 :)

Yao - pripísala som ti body :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 06, 2014, 16:43:46
Michael Ende - Nekonečný príbeh


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 06, 2014, 16:44:53
Ja by som to skôr tipla na Catherynne M. Valenteovú a jej Nesmrteľný príbeh.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 06, 2014, 16:46:32
Ale pravdu má tentoraz adell_cullen :) očakávame ďalší úryvok! :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 06, 2014, 17:19:22
5 x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Potom chlapcovi napadlo ešte niečo iné. "Ktovie, čo je ten tarkán za človeka," povedal nahlas. " Bolo by fantastické, keby to bol dobrý muž. Niektorí otroci v domoch urodzených ľudí nemajú takmer nič na práci. Nosia nádherné šaty a každý deň dostávajú mäso. Možno by ma zobral aj do nejakej veľkej bitky, kde by som mu zachránil život a on by mi dal na oplátku slobodu, alebo by si ma adoptoval  a ako vlastnému synovi mi venoval celý palác, brnenie a koč. Lenže, na druhej strane, to môže byť aj nejaký krutý, zlý človek. Mohol by ma v okovách poslať ťažko pracovať na pole. Kiežby som vedel, čo je zač! Tento kôň to určite vie. Keby mi to len mohol povedať!"

Čas: od 17:20 do 18:20


Yao - nezabúdajte si počítať body!


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 06, 2014, 17:22:52
Kôň a jeho chlapec - Kroniky Narnie (Kniha 3) od Cliva Staplesa Lewisa :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 06, 2014, 17:27:19
Presne tak !  :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 06, 2014, 17:38:38
Mám rada tú knihu, ďakujem za krásnu spomienku!

5 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Pokračovali v ceste celé popoludnie, ale zdalo sa akoby po pustej jednotvárnej pláni neprešli ani míľu. Obzor za nimi ani pred nimi sa nevzďaľoval ani nepribližoval. Ako keby sa v tej pustine pohybovali na mieste. Nemenný nepríjemný svist bol s nimi celý deň, a ako šli, postupne silnel, čo bol jediný dôkaz, že sa pohybujú vpred.

„Cez noc si oddýchneme,“ oznámil. „Potme je takmer nemožné udržiavať priamy smer. Nie sú tu žiadne výrazné orientačné body, podľa ktorých by sa dal smer určiť, takže by sme sa ľahko mohli motať v kruhoch dookola.“

Druhí dvaja vďačne zosadli. Boli síce v dobrej kondícii, ale hodiny postupu zrýchleným pochodom ich nesmierne vyčerpali.


Čas: od 17:38 do 18:38

Spojené príspevky: January 17, 2014, 14:10:23 . Nabudúce radšej použi EDIT.
5 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Druhý súťažný úryvok

Krovie sa rozhrnulo a z neho sa ako ozlomkrky vyrútil uváľaný a ustrašený starček. Chvat mu ale neposlúžil, pretože nohy sa mu zaplietli do podrastu a on sa natiahol do snehu. Nemotorne sa vyhrabal na nohy, ruky držal hore dlaňami otočenými k nim, aby videli, že nemá žiadnu zbraň. Keď sa približoval, stále mlel ako kolovrátok:

"Len ja, pane! Nemusíte strieľať, pane! Len ja, prisahám. Nie som nebezpečný pre takých, ako ste vy!"

Prihrnul sa doprostred stopy, oči upieral na luk vo Willovej ruke a na lesklý ostrý hrot šípu. Keď si Will prezrel votrelca zblízka, pomaly uvoľnil napätie a sklonil luk. Muž bol hrozne vychudnutý. Bol oblečený v roztrhaných a špinavých pracovných šatách, aké nosia roľníci, mal dlhé, neohrabané ruky a nohy a hrčovité kolená a lakte. Fúzy mal šedivé a strapaté, hlavu na temene plešatú.


Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 06, 2014, 20:17:10
Hraničiarov učeň od Johna Flanagana
(Žiaľ, len tipujem z toho, čo som vygooglila)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 06, 2014, 20:17:58
Správne, ideš :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 06, 2014, 20:37:01
2x (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Jej prvou myšlienkou bolo, aká je obrovská, a druhou, že aj tak je primalá, aby sa do nej všetci zmestili. Sedela vysoko na vode. Lodný čln premával hore-dole, vozil zajatcov do lode, kde ich námorníci dali do želiez a po jednom usadili na dolných palubách. Niektorí členovia posádky boli červení ako tehla, iní dohneda opálení, s čudnými dlhými nosmi a bradami, pre ktoré vyzerali ako zvery. Zopár ich vyzeralo ako jej ľudia - ako tí, ktorí ju priviedli na pobrežie. Mužov oddelili od žien a detí a napchali do iných podpalubných oddelení. Otrokov bolo priveľa, aby sa do lode pohodlne zmestili, a tak ďalšiu desiatku chlapov prikovali hore na palube, rovno pod visuté siete námorníkov.

Čas: od 20:38 do 21:38

Spojené príspevky: [time]Január 06, 2014, 21:44:02[/time] . Nabudúce radšej použi EDIT.
2x (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg)

Druhý súťažný úryvok

Keď sa vzali, Laura mu prezradila, že túži po šteňati, no domáci im oznámil, že podľa nájomnej zmluvy nesmú mať nijaké zviera. "No a čo?" povedal jej vtedy Tieň. "Budem tvojim šteňaťom. Čo chceš, aby som robil? Žul ti papuče? Cikal na linoleum v kuchyni? Olizovali ti nos? Oňuchával rozkrok? Stavím sa, že neexistuje nič, čo šteňa robí a ja nemôžem!" S týmito slovami ju zdvihol ako pierko a celú uchichotanú a upišťanú odniesol do postele.

Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 06, 2014, 22:11:14
Americkí bohovia od Neila Gaimana??? Toto je čistý tip!


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 06, 2014, 22:17:34
Áno! Presne tak. :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 07, 2014, 00:19:30
7 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Nejenže byt v prvním patře jejího domu vyhledávala v různé denní i noční hodiny podivná a někdy nežádoucí individua, ale sám jej pozoruhodný nájemník vedl život tak výstředný a nepravidelný, že to vyžadovalo svatou trpělivost z její strany… Na druhou stranu ovšem platil královsky. Nepochybuji o tom, že by si byl mohl koupit celý dům za částku, již zaplatil na nájem za ta léta, kdy jsem s ním bydlel.

Paní bytná k němu chovala hluboký respekt a nikdy se mu neopovažovala v něčem zabraňovat, ať jeho počínání volalo de nebe sebevíc. Navíc ho měla velmi ráda, jelikož se vůči ženám choval vždy pozoruhodně jemné a zdvořile. Ženy v něm vzbuzovaly nedůvěru a antipatii, byl jim však vždy galantním protivníkem.      
 


Čas: od 0:19 do - (predsa len je neskoro)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 07, 2014, 08:14:02
Arthur Conan Doyle - Poslední poklona Sherlocka Holmese


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 07, 2014, 11:28:15
Autor je správny, ale dielo nie :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 07, 2014, 11:33:58
Arthur Conan Doyle - Umírající detektiv


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 07, 2014, 11:36:34
Ideš :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 07, 2014, 14:04:48
10x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Minulý mesiac bol podpísaný Medzinárodný dohovor o opiátoch, ktorý zakazoval dovoz, predaj, rozširovanie a vývoz morfiabez lekárskeho povolenia. Mal ho zastrčené v pase. Sprievodca si povolenie dôkladne prezrel. Keď mu oceľový zrak padol na cestovný doklad, zamračil sa. Spojené kráľovstvo na svojich pasoch ako prvé začalo používať fotografickú identifikáciu. Odvtedy čo ho odfotili, Seward veľmi schudol. Vlasy mu zosiveli a holil sa len zriedka. Jeho zovňajšok silne kontrastoval s podobizňou muža na fotografii so starostlivo zastrihnutými fúzmi a kozou briadkou.

Čas: od 14:05 do 15:05


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 07, 2014, 14:55:11
Bram Stoker - Dracula


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 07, 2014, 15:04:29
Názov diela dobrý, len autora si netrafila. :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 07, 2014, 15:05:49
Dacre Stoker?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 07, 2014, 15:06:33
Áno  :thumbup:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 07, 2014, 15:30:54
7 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Doruč tento vzkaz.

Tak jednoduchý, až to hraničilo s nesmyslností. Na papírku nebylo napsáno nic jiného, což zjevně znamenalo, že pokyn k doručení vzkazu je zároveň vzkazem samotným. Komu ho ale měl doručit? A byl vůbec zamýšleným poslem, který měl doručení zajistit? To se zdálo být sotva možné. Třeba byl papírek připojený k nějakému jinému papíru, který do mezery zapadl hlouběji. Nebo byl možná součástí nějakýho rozsáhlejšího  vzkazu, který si už někdo dávno vyzvedl a malý papírek s touto instrukcí přitom přehlédl.Sotva ho však tato možnost napadla, ihned mu bylo jasné, že to tak být nemohlo. Pokud by existoval ještě nějaký jiný papír, na němž byl samotný vzkaz a jméno osoby, které měl být doručen, k čemu by byl potřebný tenhle připojený lístek?


Čas: 15:32 - 16:32


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 07, 2014, 20:13:26
Druhý súťažný úryvok

"Dej mi to oko, co jsi sebrala tomu chlapovi."
"Nesedělo by ti," namítla. "A začal bys věci vidět jako člověk, což by ti vůbec neprospělo." Vyloupla z hlavy druhé oko. Vzhledem k tomu, že už bylo mrtvé, nebylo tak důležité balit je do popela. Napadlo ji dokonce, že by ho mohla usušit a později rozdrtit na prášek - i tak se dalo použít k mnoha dalším účelům. "Mozek ale kvůli tobě přijde úplne nazmar. Ani nepoznám, co kam patří."
Medvěd šlápl do louže mozkové hmoty a zatočil prackou kolem dokola.
"Nedělej mi naschvály!" okřikla ho Jaga.


Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 07, 2014, 21:13:12
Orson Scott Card - Zakletá ?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 07, 2014, 21:22:16
Presne tak :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 08, 2014, 16:51:01
4x (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Bolo to otupné a únavné. V tomto zabudnutom kraji sa stále držala sychravá, do kostí prenikajúca zima. Jedinou zeleňou bol povlak sinavých chalúh na tmavých mastných hladinách zlovestných vôd. O dávno zabudnutých letách tu svedčila iba suchá tráva a hnijúce tŕstie, ktoré vystupovalo z mly len ako ošumelé tiene.

S plynúcim dňom pribudlo svetla. Hmla mierne zredla, spriesvitnela a trocha sa dvihla. Vysoko nad hnilobou a výparmi sveta plávalo slnko, zhora zalievalo zlatým svitom velebný kraj oslnivej peny, no tu dolu z neho ostával len mihotavý prízrak, kalný, odkrvený, bez farby a tepla.


Čas: od 16:51 do 17:51

Ospravedlňujem sa, že tak neskoro po uhádnutí, no v noci som nový úryvok dávať nechcela a v práci som dnes vôbec nestíhala. :(


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 08, 2014, 16:55:44
HA! Pán prsteňov - Dve veže :applause:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 08, 2014, 17:02:25
Áno. :) Asi to bolo príliš jednoduché. :D


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 08, 2014, 20:21:00
12 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Z menšej časti jemná recesia, z väčšej veľká pocta :angel:

Prvý súťažný úryvok

"Koľko ich bolo?"
"Vravia, že viac ako štyri. Štyri nebožčatá."
"Bože môj!" prežehnala sa čiasi suseda a dvakrát pohladila svoj ruženec. "A bola to naisto ona?"
"Bola. Veruže bola."
"A nám priamo pod nosom!"
"Pamätám, keď prišla i syna."
"A čo?"
"Smútila. Každá matka smúti.A to dlho," nadhodila krčmárka odvedľa, keď sa pri nich pristavila. Prie miestnych klebetniciach, živých, ružovolícich a čiperných, s podrezaným jazykom, a v tej chvíli hašteriacich sa o tom, kam sa podeli všetky tie pachoľatá, ktoré odrodili ich M...e.


Čas: 20:22 - 21:22

 :shy2: :shy2: :angel: :angel: :angel:

Doplnila som ti body :) Y.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 08, 2014, 22:28:30
A teraz mám urobiť čo?  :shy2:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Elinor January 08, 2014, 23:18:45
Ten úryvok mi príde tak bolestne známy, ale ja si ani za nič nemôžem spomenúť, odkiaľ ho len poznám :wallbang:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 09, 2014, 07:20:06
Yao, no neviem.. hádaj :D Len teraz nie som doma, aby som pridala nový úryvok :angel:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 09, 2014, 11:10:14
:D Tak ja tu nechám stopu - zbierka Fantastická 55?

A keďže viem, že cez týždeň sme rozbehaní, tak som nechala čas na pridávanie príspevkov - 48 hodín, ale môžem ho aj navýšiť.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 09, 2014, 11:27:23
Áno, je to zbierka Fantastická 55 :) Chcete  uhádnuť aj konkrétneho autora poviedky?  :angel: :lol:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 09, 2014, 12:33:52
Ja sa zrejme zdržím hlasovania :D


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 09, 2014, 13:34:26
Hmm žeby Veronika Inglotová? :p


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 09, 2014, 15:20:24
Áno, presne tak :whistle:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 09, 2014, 22:23:08
A teraz kto je narade? Yaonee či ja? :-D


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 09, 2014, 22:51:07
Ja by som povedala, že ty :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 09, 2014, 22:52:24
Presne tak. Ďalšie kolo je v réžii Lenide ;)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 10, 2014, 15:54:53
A podľa mňa Yaonee kedže to ona prvá "uhádla" ja som ju len v podstate doplnila, ale ako myslíte:)

2 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Teraz mi nezostávalo nič iné, len sa ponoriť do davu ľudí a začať tancovať. Lebo to nebude ani trochu trápne. Beznádejne som si nechala padnúť hlavu dozadu a oprela som sa o tupú hranu  kovového barového pultu. Keď som sa vystrela, pohľad sa mi stretol s dvoma  chalanmi, z ktorých bol jeden oblečený v drese tímu Miami Heat, a ten druhý v niečom, čo som dúfala, že malo byť ironické zobrazenie večne do pol pása vyzlečeného debila z nejakej televíznej reality šou. Odvrátila som zrak, ale kútikom oka som zazrela, že sa pomaly približujú. Neelegantne som vystrelila do davu a len-len som sa vyhla lakťovému úderu  do tváre od dievčaťa, ktoré bolo odeté v niečom,  čo sa dalo nazvať jedine ako odev patriaci do „šlapkovskej verzie Chrabromilu“. Neuveriteľné.

Čas: od 15:55 do 16:55


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 10, 2014, 18:37:08
Druhý súťažný úryvok

Noah mi stisol ruku silnejšie. Pozrela som sa naňho. Z tváre mu zmizla všetka farba.
„Noah“? Oči mal zavreté a zrazu sa ma zmocnil strach, ale nevedela som prečo. „Si v poriadku?“
„Len potrebujem chvíľku,“ povedal, ale oči neotvoril. Pustil mi ruku. „Hneď som späť.“
Noah sa predral naspäť, odkiaľ sme prišli, a vyšiel z reštaurácie. Trochu ma to zobralo, ale sadla som si k stolu a zbežne som si pozrela jedálny lístok. Bola som smädná, tak som zdvihla hlavu, či neuvidím nikde čašníka, a vtedy som  ho zbadala.
Judea.
Uprene sa na mňa díval spod okraj šiltovky. V strede skupinky ľudí čakajúcich na stôl.
Začal sa uberať smerom ku mne. Privrela som oči. Nebol skutočný.
„Aký je to pocit byť najkrajším dievčaťom v celej miestnosti?“ Opäť ten britský akcent. Od strachu som takmer nadskočila. Nepatril Noahovi. A celkom určite ani Judeovi. Keď som otvorila oči, vedľa stola stál blonďavý chalan s bledou pleťou, zelenými očami a s nevinným výrazom na tvári.

Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 10, 2014, 20:11:38
Toto je dosť ťažké - Kto je Mara Dyerová? od Michelle Hodkinovej?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 10, 2014, 20:14:42
Dobrý autor, len zlá časť


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 10, 2014, 20:16:53
Tak... Čo sa stalo Mare Dyerovej?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 10, 2014, 20:19:26
Správne :applause:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 10, 2014, 20:30:25
Ďakujem :)

9 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Vystúpil z rýchlika Paríž - Le Havre na nevľúdnej stanici v Bréauté-Beuzeville. Vstal o piatej, a pretože nezohnal taxík, odviezol sa na stanicu prvým metrom. Teraz čakal na spojenie.

- Prosím vás, vlak do Etretatu?

Bolo pol ôsmej ráno a už dávno sa rozvidnelo; ale tu, pre drobný prenikavý dážď a vlhký chlad sa zdalo, že len svitá.

Na stanici nebola reštaurácia ani bufet, iba oproti, na druhej strane cesty, bola akási krčma, pred ktorou zastávali vozy obchodníkov s dobytkom.

- Do Etretatu? Máte dosť času. Váš vlak je tamto.

Ukázali mu ďaleko od nástupišťa vagóny bez rušňa, staromódne vagóny zelenej farby, od ktorej sme si už odvykli; za oknami nepohnuto sedeli niekoľkí cestujúci, ktorí akoby tam čakali už od včerajška. Vyzeralo to neskutočne. Ponášalo sa to na hračku, na detskú kresbu.       


Čas: od 20:31 do 21:31 :)

Spojené príspevky: January 17, 2014, 14:17:22 . Nabudúce radšej použi EDIT.
9 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Druhý súťažný úryvok

Vstala, naliala mu a sama vypila kvapku starého zlatistého calvadosu, ktorým voňala celá izba.

Prekvapilo ju, na čo sa jej Maigret spýtal potom, pokojne, pomaly si bafkajúc z fajky:

- Myslíte, že váš zať - Julien Sudre, však? - je ústupčivým manželom?

Udivene sa zasmiala.

- Nikdy som o tom nerozmýšľala.

- Ani ste nikdy nepremýšľali o tom, či vaša dcéra má milenca alebo milencov?

- Bože môj, neprekvapilo by ma to!

- V noci z nedele na pondelok bol tu v hosťovskej izbe s vašou dcérou akýsi muž.

Zmraštila čelo, rozmýšľala.

- Teraz chápem.

- Čo chápete?

- Niektoré podrobnosti, ktoré mi vtedy neboli nápadné. Arlette bola celý deň roztržitá, zamyslená. Po obede sa ponúkla, že sa pôjde s Charlesovými deťmi prejsť na pláž, a vyzerala veľmi sklamane, keď chcel ísť sám Charles. Keď som sa jej spýtala, prečo neprišiel aj jej muž, odvetila mi, že musí dokončiť krajinku pri Seine.


Čas: - :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 11, 2014, 00:33:35
Maigret et la Vieille Dame - Georges Simenon?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 11, 2014, 00:33:52
Ideš :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 11, 2014, 16:42:04
4 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Bola to prvá šanca zamyslieť sa, či stačí, aby sa naňho ľudia len pozreli, a hneď zistia, že je na ňom niečo výnimočné.
Potom prešli cez sklenené posuvné dvere a ona sa prvý raz nadýchla ovzdušia na západnom pobreží. Vzduch skorého novembra bol svieži a chladný a z nejakého dôvodu sa jej zdal zdravý, nie nasiaknutý vlhkosťou a studený ako v Savannah dnes popoludní, keď odlietala. Obloha bola žiarivo modrá a na horizonte sa neukazovali žiadne oblaky. Všetko vyzeralo úplne nové a čisté - ešte aj na parkovisku stál rad nedávno umytých áut. Celé to rámovala línia pieskovohnedých vrchov s nepravidelnými zelenými bodkami stromov, jeden vrch sa dvíhal nad druhý.
Už nebola v Georgií.

Čas: od 16:42 do 17:42


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 11, 2014, 19:13:03
Lauren Kate - Pád


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 11, 2014, 19:40:27
Autor je dobrý ale iná časť :)


Druhý súťažný úryvok:

Jej smrť bola taká nezmyselná. Nič z toho nebolo fér. „Sotva som žila,“ povedala ticho.
Áno, odpovedal Miles so zvraštenou tvárou. „Tú časť som už počul. Je to divné: Francesca a Steven nás veľa učia o prítomnosti a budúcnosti, no nie o minulosti. Má to niečo spoločné s naším poslaním.“ „Čo tým myslíš? „Spýtaj sa ma hocičo o veľkom nadchádzajúcom súboji a o úlohe, ktorú v ňom môžme zahrať urastený mladý nefil, ako som ja. No tie horšie veci, o ktorých si hovorila? Žiadne z tunajších vyučovacích predmetov do takého niečoho nejdú. A keď sme pri tom, „Miles ukázal prstom na vyľudňujúcu sa terasu, „mali by sme ísť. Zopakujeme si toto ešte niekedy?“

Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 11, 2014, 19:45:07
Súženie ?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 11, 2014, 19:51:18
Áno, teraz to je správne  :applause:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 12, 2014, 12:24:09
   12x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Prvý súťažný úryvok

   Šla som s davom iných ľudí a nespúšťala oči zo vzdialenej dráhy na Archanielovi. Vietor sa zmenil z chladného na ľadový, ale to nebola vec, čo ma začala znepokojovať. Ten pocit sa vrátil. Ten mrazivý, srdce zastavujúci pocit, že ma niekto sleduje.
   Rýchlo som sa pozrela na obe strany. Moje periférne videnie nezachytilo nič zvláštne. Otočila som sa o celých 180 stupňov. Neďaleko odo mňa, v tieni stromov, stála zahalená postava, ktorá sa zrazu otočila a  zmizla v tme.
   S búšiacim srdcom som predbehla veľkú skupinu chodcov, snažila som sa čo najviac zväčšiť vzdialenosť medzi mnou a tým miestom. O pár krokov ďalej som sa otočila a znova pozrela tým smerom. Nezdalo sa, že by ma niekto prenasledoval.
   Potom som do niekoho celou silou vrazila. "Prepáčte!" povedala som a snažila sa znova nadobudnúť rovnováhu.


Čas: 12:25 - 13:25


Spojené príspevky: [time]Január 12, 2014, 16:08:23[/time] . Nabudúce radšej použi EDIT.
12x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Druhý súťažný príspevok
  
   Poznámky z biológie si položil na stôl a sadol si na Veeine staré miesto.
   Usmiala som sa. "Ahoj, som Nora."
   Jeho čierne oči sa do mňa vnorili a na tvári sa mu objavil úsmev. Moje srdce sa na chvíľu zastavilo a v tom náhlom tichu som mala pocit, akoby ma pohltila temná tma. Ten pocit bol v okamihu preč, ale ja som naňho ešte stále pozerala v nemom úžase. Jeho úsmev nebol priateľský. Ten úsmev bol predzvesťou problémov. Zaručene.
   Snažila som sa sústrediť na tabuľu. Barbie a Ken na mňa hľadeli s divne spokojnými úsmevmi na tvárach.


Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 12, 2014, 20:41:45
Toto bude slepý výstrel -  Crescendo od Beccy Fitzpatrickovej?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 12, 2014, 21:17:40
Výstrel celkom fajn - autorku si trafila


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 12, 2014, 21:22:23
Zavrhnutý - Becca Fitzpatrickova :angel:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 12, 2014, 21:47:04
Tak, aspoň niečo som trafila :D


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 13, 2014, 06:15:47
Lenide uhádla si :) , takže si na rade.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 13, 2014, 16:57:05
Ja som už od prvej ukážky myslela že je to to, aj som hľadala v českom ebooku :D Zdá sa, že musím byť pozornejšia..:p

6 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Zo stropu viseli niekoľkoposchodové krištáľové lustre. Všade postávali skupinky starožitného  viktoriánskeho nábytku  - jemne vyšívané brokátové stoličky, stoly s mramorovou doskou a kvetináče s papraďou.
Na všetkých vodorovných plochách horeli sviečky. Vysoké dvere s latkovou výzdobou boli dokorán a vánok roznášal vôňu gardénií naaranžovaných vo vysokých strieborných vázach na viacerých stoloch.
Na sekundu ma takmer premohol pocit, že mám znova videnie, ibaže medailón  bol v bezpečí môjho vrecka zabalený do vreckovky, ktorá mala eliminovať jeho moc. Vedel som to, lebo som to len pred chvíľou kontroloval. Zo schodov na mňa zazeral ten hrozivý pes. Nedávalo to zmysel.

Čas: od 16:57 do 17:57


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 13, 2014, 18:46:44
Druhý súťažný úryvok:

Do nosa mi udrela známa vôňa. Citrónovníky. Bola tam.
Vravela som ti, aby si nechodil.
Ja viem.

Rozprávali sme sa, no nič sme pritom nepovedali. Presne ako v triede som ju počul v hlave, akoby stála tesne pri mne a šepkala mi do ucha. Cítil som, ako sa k nej nezadržateľne blížim. Bola tam záhrada obohnaná múrom – možno tajná, ako tie, o ktorých čítavala mama v detstve v Savannahu. Musela byť poriadne stará. Kamenný múr sa miestami drobil, a inde celkom chýbal. Keď som sa pretlačil cez húšťavu zakrývajúcu prastarú klenutú bránu, začul som tichučký plač. Pozeral som medzi stromy a kríky, stále som ju však nevidel.
„Lena?“ Nik mi neodpovedal. Vlastný hlas mi znel tak čudne, akoby ani nebol môj. Podivne sa odrážal od kamenných stien toho zákutia. Schmatol som najbližší krík a odlomil z neho konár. Rozmarín. No jasné.

Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 13, 2014, 20:17:44
Mne to nehovorí nič a gúgl mi ponúkol takúto odpoveď - The Bramble od Lee Nordlinga :D Za pokus to stojí!


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 13, 2014, 20:37:24
Ja by som podľa tej Leny skúsila skôr Lauren Oliver - Delirium :shy2:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 13, 2014, 20:48:25
Ani jedno ani druhé.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 13, 2014, 21:38:12
Kami Garcia, Margaret Stohl - Nádherné bytosti? :whistle:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 13, 2014, 21:54:56
Uhm :wave2: ideš


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 13, 2014, 22:23:37
14 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Stará paní hapčí se zeptala: "Dokážeš být statečný?"
Nevěděl jsem. Spíš jsem o tom pochyboval. Připadalo mi, že až doposud jsem pořád jen před nečím utíkal. Stará žena měla v ruce jehlu, kterou mi sešila župan, a teď ji nedržela, jako by se s ní chystala něco zašít, spíš jako by mě jí chtěla píchnout.
Stáhl jsem nohu. "Co chcete dělat?"
Hapčí mi stiskla ruku. "Odstraní ti tu díru," řekla. "Budu tě držet za ruku. Nemusíš se na to dívat, jestli nechceš."
"Bude to bolet," řekl jsem.
"Třesky plesky," řekla stará žena. Přitáhla si mou nohu k sobě chodidlem a bodla jehlou... ne do mé nohy, uvědomil jsem si, ale do samotné díry.
Nebolelo to.
Pak jehlou zatočila a přitáhla si ji k sobě. Užasle jsem se díval, jak se něco zalesklo - nejprve se to zdálo být černé pak průsvitné, pak zrcadlovité jako rtuť - vytahovala to na konci jehly z mého chodidla.


ČAS: 22:25  - 23:25


PS: Neviem, prečo sa mi kýchlo zakaždým, keď som mala napísať nejaké meno :shy2: :angel:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 14, 2014, 10:40:19
Nebude to niečo od Stephena Kinga?  :huh:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 14, 2014, 10:57:10
Veruže nie :) Ale som v práci a nemám ako nehodiť nový úryvok, takže až po 15:00 pribudne nejaká nová nápoveda :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 14, 2014, 12:42:00
Ok, ja budem teda ešte bádať :D

EDIT:

Čo tak - Valéria Sagitarius a výber z jej tvorby s názvom Na konci kolejí?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 14, 2014, 13:10:06
Nie, nie :) ale predtým, ako dám ďalší úryvok, ti poviem, že dve slová z názvu tvojho posledného typu, sú i v názve hádanej ukážky - riadna náhoda, že? :D :D


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella January 14, 2014, 15:21:35
skúsim aj ja :)

Douglas Adams: Reštaurácia na konci vesmíru


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 14, 2014, 16:24:03
Nie :P

Ukážka č. 2

Její hlas se ozýval odevšad kolem nás jako poryvy větru v bouři. "Bránila jsi mi přijít sem dost dlouho. Ale pak jsi mi přivedla dveře a já jsem toho chlapce použila, aby mne vynesl z mé vězenské cely. A co teď můžeš udělat, abys mne odsud vyhnala?"
Nezdálo je, že by se Lettie vztekala. Chvíli se nad tím zamyslela a pak řekla: "Mohu udělat nové dveře. Nebo jestě lépe, mohu říct babičce, aby tě poslala přes oceán, až tam, odkud jsi původně přišla."
Ursula Monktonová plivla do trávy a tam, kde její slina dopadla, zaprskala a zasyčela malá ohnivá koule.


ČAS: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 14, 2014, 16:27:53
Ja som vedela, že je to nejaký veľmi čudný autor! Nemám rada jeho knihy (asi som jediná :D): Neil Gaiman - Oceán na konci uličky. :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 14, 2014, 16:37:19
Presne tak! :) A čo si od neho čítala, keď ho nemáš rada? Lebo ja by som jeho knihy rozdelila do niekoľkých skupín,a  tieto "kvázi" detské sú výborné - Stardust, Coraline, Oceán na konci uličky :oregonian_arwen:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 14, 2014, 20:25:49
6x (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Muž odkryl vrchnák a (*dievčina*) sa sklonila nad pastelky. Jednu vybrala. Mala tmavomodrú farbu a na jej plchom konci bola modrá bodka farebnej tuhy. Pomocou lesklého kovového krúžku bola na nej pripevnená ružová guma. Bola taká krásna! Mohla by som si kúpiť len jednu, uvažovala (*dievčina*). Potom by som si trocha šetrila a ďalší mesiac by som kúpila kabát pre starkú.

"Rozhodni sa," vyzval ju muž. "Mám ďalších zákazníkov, ktorí budú mať záujem, ak si ty nevyberieš."
"Dobre, vezmem si túto, Nie, počkajte." Pocítila čosi ako hlad. Bolo to podobné, ako keď sa jej niekedy ruka akoby sama od seba natiahla a schmatla kúsok jedla. Bolo to príliš silné, aby sa tomu dalo odolať.
"Vezmem si dve," povedala a pri myšlienke na to, čo robí, ňou prešiel mdlý, mámivý pocit.Čas: od 20:28 do 21:28: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 14, 2014, 21:08:03
Mesto Ember - Jeanne DuPrauová :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 14, 2014, 21:22:23
Áno, presne tak. :) Nabudúce už vyberiem niečo ťažšie, no momentálne nemám skoro žiadne fantasy knihy u seba. Resp. žiadne v slovenčine/češtine.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 14, 2014, 21:46:20
Jin, ukážky môžu byť i z nefantasy kníh..:)

11 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

V súvislosti so mnou ho už nikto neobťažoval. Toho leta len zriedka zbadal, ako policajné auto spomaľuje pred jeho domom. Bol dosť bystrý, takže nemenil svoje zvyky. Ak náhodou išiel do garáže alebo k poštovej schránke, bez mihnutia oka kráčal ďalej. Mal niekoľko budíkov. Jeden signalizoval, kedy treba otvoriť okenice, a druhý, kedy ich má zatvoriť. Podľa budíkov zapaľoval a zhasínal svetlá v celom dome. Ak sa pri jeho dverách zavše objavilo dieťa, ktoré predávalo čokoládové tyčinky v rámci školskej súťaže alebo predplatné miestneho večerníka, bol priateľský, ale vecný, nenápadný. Ustavične preratúval veci, rátanie mu dodávalo istotu. Boli to obyčajné veci. Zlatá obrúčka, list v zalepenej obálke, podpätok, okuliare, guma  v tvare postavičky Frido Bandito z reklamy na kukuričné lupienky, fľaštička parfumu, plastový náramok, môj znak Pensylvánie, jantárový prívesok jeho matky.

Čas: od 21:46 do 22:46


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 15, 2014, 13:47:34
Druhý súťažný úryvok:

Pár hodín po mojom zavraždení, zatiaľ čo matka telefonovala a otec obchádzal susedov a hľadal ma, pán Harvey zasypal jamu v kukuričnom poli a vrece s časťami môjho tela odniesol. Prechádzal iba kúsok od miesta, kde sa môj otec rozprával s Tarkingovcami. Držal sa hranice pozemkov O´Dwyerovcov a Steadovcov, kde z jednej strany rástol krušpán a z druhej zlatobyteľ. Predieral  sa hustým zeleným krovím a zanechával za sebou stopy môjho pachu, podľa ktorého Gilbertov pes neskôr našiel môj lakeť a ktorý v nasledujúcich troch dňoch, predtým než ktokoľvek pomyslel na policajných psov, dokonale zmyl dážď so snehom. Niesol ma do svojho domu, kde som ho čakala, kým si umýval ruky. Keď sa dom neskôr predával, noví majitelia pohoršene cmukali nad tmavou škvrnou na dlážke garáže. Realitná agentka, ktorá nádejných kupcov po dome sprevádzala, povedala, že je to len olejová škvrna, ale bola som to ja, presiakla som z vreca, ktoré pán Harvey priniesol, na betónovú dlážku.

Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 15, 2014, 13:56:16
Alice Sebold - Lovely Bones (po slovensky sa to volá V mojom nebi).  :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 15, 2014, 14:04:54
Správne :applause: (Alebo aj Pevné puto :D)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 15, 2014, 16:23:58
8x (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Stál vo dverách a skúmal svoju izbu. Takmer celá jeho posteľ bola pokrytá kúskami omietky, veľkými i malými. Podlaha vyzerala ako kríženec pláže a štrkovej príjazdovej cesty. Všade bol prach - na lampe, stenách, dverách aj na zemi a pred dverami izby takisto. Netušil, ako tento neporiadok poupratuje, ale v tej chvíli mu to vôbec neprekážalo. Zízal na stenu.
Keď objavil druhé dvere, spočiatku predpokladal, že je to akási zabudovaná skrinka. Druhé dvere boli z veľmi bledého dreva, takmer biele, úplne iné ako tie prvé. Nevedel, o aké drevo ide, ale to by netušil nikto v Kansase. Na svete sú len dvaja ľudia, ktorí by vedeli, o aké drevo ide. Jedným z nich bol muž, ktorý žil v ošumelom byte v pofidérnej štvrti Orlanda. On by to drevo spoznal a hneď by si musel dať nejaký tvrdý alkohol. Tak veľmi chcel veriť, že väčšina jeho detstva sa vôbec nestala.
Tým druhým človekom bola stará pani vo Francúzsku.Čas: od 16:28 do 17:28

Asi je aj toto jednoduchá ukážka, no dnes inú hľadať nestíham :(

Spojené príspevky: [time]Január 15, 2014, 20:53:49[/time] . Nabudúce radšej použi EDIT.
Druhý súťažný úryvok

Henrietta už dala ohrievať jedlo, ktoré im pripravila teta Dotty, a prestrela stôl. Keď Henry vošiel dnu, usmiala sa naňho, no ani jeden z nich neprehovoril. Henry vyšiel hore schodmi na poschodie a v kúpeľni si osviežil tvár. Kým sledoval, ako odteká blatová voda, zatriaslo sa zrkadlo od rachotu nákladného auta strýka Franka. O chvíľku Frank, Dotty a dievčatá vleteli do domu cez predné dvere. Henry zišiel dole a začul, ako jeho sesternice opisujú mesto.
Po večeri sa Henri vrátil do svojej podkrovnej izbičky. Ponaťahoval sa a potom skontroloval zásuvky. Vedel, že onedlho príde Henrietta, aby mu skontrolovala žltú poštu Byzanthamum.


Čas: -

Určite mi to zas hodí tak strašne čudne. Vopred sa ospravedlňujem.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 15, 2014, 21:48:58
100 Cupboards od N. D. Wilsona? (neviem si spomenúť na slovenský preklad)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 15, 2014, 21:51:46
:) Áno. Po slovensky je to 100 skriniek.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 15, 2014, 22:20:42
Ďakujem :D Vedela som, o akú knihu pôjde (po druhej ukážke, samozrejme), ale nevedela som si spomenúť na jej slovenský názov, takže gúgl gúglil po anglicky :D

11 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Kabínou sa rozšírilo také ticho, že bolo počuť takmer nečujný chod motorov. Deti civeli na Mira, ba ani Heinz sa neubránil úžasu, zatiaľ čo Tamara zhasla mapu a riekla:
„Naozaj sa zdá, že ste zabudli na disciplínu. Sme skupina, patríme do ešte oveľa väčšej skupiny, a každý si musíme plniť povinnosti. Nie sme predsa na výlete, ale na exkurzii. Čo sa podzemky týka, povozí sa na nej každý, kto na konci školského roka splní bodový limit.“
Deti sa rozšumeli a Richards sa zaklonil dozadu k Mirovi.
„Ty si teda číslo, prisámvačku! Povedal si im to na rovinu! Vieš čo? Kedysi sa hovorievalo, že z bývalých zlodejov sú najlepší policajti.“
Obrátil sa k riadeniu a VESMÍRAN začal stúpať k priesmyku.


Čas: od 22:20 do 23:20

Spojené príspevky: January 17, 2014, 14:22:06 . Nabudúce radšej použi EDIT.
11 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Druhý súťažný úryvok

"Lenže vravela aj to, že tie knihy v debnách boli náročky nakazené nepriateľmi! Všetky knihy predsa nakaziť nemohli!"
"Len aby! Pre istotu sa na ne pozrieme iba zďaleka a potom zavoláme našich," uzavrel spor Heinz. "Keď zistia, čo sme našli, ani sa nebudú hnevať."
"A ani nás nepotrestajú!" pridal sa Hassan.
Zavládlo ticho - štvorica si až teraz plne uvedomila, čo ich očakáva po návrate na palubu EINSTEINA.

Obozretne postupovali medzi rozváľanými balvanmi a občas si posvietili pod nohy. Cez deň sa im nepodarilo dostať z autobusu, lebo počas zastávky v rozvalinách Oria sa ako náročky vždy niekto tmolil okolo. Z dobrovoľného väzenia unikli až večer, schovali sa za rozoklané bralo a neskôr sa vydali na vrchol priesmyku, odkiaľ videli predtým prichádzať Roalda, Miťu a neznámeho muža s Diegom v náručí. Onedlho narazili na druhej strane na opusteného KOLUMBA.


Čas: -

Prvá indícia: slovenský autor vedeckej fantastiky (sci-fi)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella January 16, 2014, 13:15:55
skúsim tipnúť: Jozef Žarnay - Kolumbovia zo základne Ganymedes


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 16, 2014, 13:23:01
Skvelé  :applause: Len titul je iný :) Poradím, ide o jeho najnovšie dielo.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella January 16, 2014, 13:37:02
tak Signály ľadového sveta


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 16, 2014, 13:54:34
 :wave2: Ideš!


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella January 16, 2014, 18:02:33
2x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Do telocvične mierilo množstvo ľudí a o chvíľu som bol len jeden z tristo štrnásťročných, ktorí boli natlačení za mantinelmi. Pochodová kapela falošne hrala nejakú bojovú pieseň, znelo to, akoby niekto kovovou bejzbalovou palicou mlátil do vreca s mačkami. Vpredu postávali starší chalani a baby, asi členovia študentskej rady, predvádzali sa v uniformách Goodovej školy a tvárili sa v štýle "pozrite, akí sme super". Okolo chodili učitelia, usmievali sa a potriasali si ruky so študentmi. Steny telocvične boli polepené veľkými čierno-bielymi transparentmi s nápismi "Vítame budúcich nováčikov!, Na Goodovej škole je super!, Sme jedna rodina!" a s množstvom ďalších šťastných vyhlásení, až sa mi z toho dvíhal žalúdok.

Čas: od18.02 do 19.02


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 16, 2014, 18:22:30
Rick Riordan, Percy Jackson 4 – Boj o labyrint


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella January 16, 2014, 18:26:25
správne, to bolo asi ľahké :D ideš :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 17, 2014, 17:55:13
17x(http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Prvý súťažný úryvok

  V podstate som sa cítila oveľa lepšie, než som si myslela, že by som sa mohla cítiť v takejto situácii. Oveľa lepšie, než som očakávala, že by som sa mohla cítiť v tomto meste.
  Keď sme vyšli z triedy, vzduchom poletovalo čosi biele. Počula som, ako na seba ľudia nadšene pokrikujú. Vietor ma štípal na lícach aj v nose.
  "Super," ozval sa Mike. "Sneží."
  Zahľadela som sa na malé vatové chumáčiky, ktoré sa vŕšili pri chodníku a neusporiadane mi poletovali popri tvári.
  "Uf." Sneh. A pekný deň je fuč.
  Mike sa zatváril prekvapene. "Ty nemáš rada sneh?"
   

Čas : od 17:55 do 18:55


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Elinor January 17, 2014, 17:59:50
Stephenie Meyerová - Twilight? :rolleyes:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 17, 2014, 18:06:00
Presne tak ! :D


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Elinor January 17, 2014, 19:10:43
5x (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg)

Prvý súťažný úryvok
Slúžky práve utierali posledné omrvinky zo stolov, keď sa po vyleštenom dreve odrazu rozkotúľali mince. Ženy o krok ustúpili, utierky im vypadli z rúk, ktorými si zakrývali ústa, a mince sa im sypali k nohám, zlaté, strieborné, medené mince sa cnikotali na kamennej dlažbe a hromadili sa, zvoniac pod lavicami. Niektoré sa skotúľali až ku schodom. (...) muži hneď vstali a s úžasom hľadeli na trblietavé mince, ktoré im odskakovali od čižiem - ale nechytali ich do rúk. Nikto sa neodvážil dotknúť tých pobosorovaných peňazí. Lebo čo iné to mohlo byť? Zlato vyrobené z papiera a tlačiarenskej černe - a zo zvuku ľudského hlasu.

Čas:
od 19:10 do 20:10


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 17, 2014, 19:45:55
Cornelia Funke - Inkheart


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Elinor January 17, 2014, 19:46:44
Presne :thumbup:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 18, 2014, 17:40:18
 2 x  (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

   Cesta do Myertonu nám trvala déle, než bylo nezbytné, protože jsem řídila cizí dodávku po velice úzkých cestách, a to mě znervózňovalo. Jason nakonec požádal: " Nemohl bych řídit já? Dojeli bychom tam, než se setmí."
  "Sklapni," okřikla jsem ho.
   S úsměvem mě poslechl.
   Nakonec jsme do Myertonu dorazili. Město tvořila asfaltová hlavní ulice, která podezřele připomínala dvouproudou dálnici obklopenou po stranách domy. Na křižovatce s daleko menší šterkovou silnicí, ze které se na černou vozovku sypal rudý prach, byl semafor. Díky těmhle jediným světlům ve měste jste si mohli všimnout dvou fastfoodů a místní restaurace, kde bylo kupodivu víc plno než v Diary Queen.  


Čas: od 17:40 do 18:40


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 18, 2014, 17:56:56
Čistý tip - Blue Moon - Anita Blakeová (Vampire Hunter Book 8)?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 18, 2014, 18:21:49
Ok ale chýba ti autorka


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 18, 2014, 18:28:45
Aha, moja chyba :D  Laurell K. Hamiltonová...


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen January 18, 2014, 18:35:23
Teraz je to správne !  :thumbup:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 18, 2014, 19:11:51
16 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Tohle je tedy nebe, pomyslel si a musel se usmát. Analyzovat nebe v okamžiku, kdy do něj vstupujete, není zrovna zdvořilé.
Jak se vysoko nad mraky, v těsné formaci se dvěma zářivými racky, vzdaloval od země, zpozoroval, že se jeho tělo stává stejně zářivým, jako byla ta jejich. Pravda, byl stále tím mladým rackem, který vždy žil za jeho zlatýma očima, ale jeho vnější podoba se změnila.
Cítil sice, že ještě má své ptačí tělo, ale letělo se mu lépe než kdy dřív. Jak je možné, podivil se, že mohu s poloviční námahou letět dvakrát rychleji, dvakrát lépe, než za svých nejlepších dnů na zemi?


Čas: od 19:11 do 20:11


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 18, 2014, 19:20:44
Odpoveď zatiaľ neviem, ale musím povedať, že sem dávate veľmi ale veľmi zaujímavé úryvky, niektoré knihy by som si len na ich základe hneď aj prečítala! :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 18, 2014, 19:22:58
Richard David Bach - Jonathan Livingstone Racek?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 18, 2014, 19:37:45
Ideš, Lenide :): Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 18, 2014, 20:15:43
16 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Vďaka tvaru veternej duny a umiestnenia hniezda bolo nepravdepodobné, že by ju náhodný okoloidúci vôbec zbadal. Ale aj tak – mala len sedemnásť  a on  bol jej otec, čo znamenalo, že ju pravdepodobne príde každých pár hodín skontrolovať. Bolo úplne vylúčené, aby vydržal spať nepretržite celú noc.
Z mesiaca ostal len pásik, no obloha bola jasná a ako prechádzal tieňmi, v duchu sa vrátil k ich dnešnému rozhovoru. Premýšľal, ako na „ňu“ zapôsobilo, že schoval klavír. Vstane zajtra rovnako naladená, ako keď prišla? Ťažko povedať. Keď sa priblížil natoľko, aby rozoznal siluetu spiacej dcéry, súhra svetelnej žiary a tieňov spôsobila, že vyzerala mladšia a zároveň staršia, než v skutočnosti bola. Opäť si spomenul na roky, ktoré stratil a ktoré sa mu nikdy nevrátia. Skôr ako sa vydal nazad, poobzeral sa hore-dolu po pláži.

Čas: od 20:16 do 21:16


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 18, 2014, 20:42:38
Asi by to bolo veľmi ľahké, ak by išlo o Dunu od Franka Herberta? O.o 


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 18, 2014, 21:00:40
To ani nepoznám :D Takže to to nie je :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 18, 2014, 21:14:38
A čo - Princezná z mesačného údolia (Elizabeth Goudgeová)?  :vamp3: (ale pochybujem)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 18, 2014, 21:21:04
Nie, ani to :)

EDIT:

Druhý súťažný úryvok:

Aj tak sem nepatrím, pomyslela si, je to jeho domov, nie môj.
Opäť sa ozvalo búchanie na dvere.
„Oci?“
„No?“
„Vďaka,“ povedala. „Viem, že ozaj chceš aby som u ostala, ale nemôžem.“
„To nič, zlatko.“ Hoci sa usmieval, v hlase mu cítila zármutok. „Chápem to.“
Skôr ako vstala z postele, chvíľu sa v duchu obrnila, prešla ku vchodu a otvorila dvere dokorán. Pred očami sa jej zjavila Willova ruka, ktorá zastala vo vzduchu. Očividne ho prekvapilo, že mu otvorila ona.
Zazerala naňho a čudovala sa, ako mohla byť natoľko hlúpa, že mu naletela. Mala veriť svojmu inštinktu.
„Aha, čau...“ spustil a zvesil ruku. „Tu si. Na chvíľu som mal poc...“
Zabuchla dvere, no okamžite sa ozvalo klopanie a Willow prosebný hlas:  „No tak Ronnie! Počkaj! Iba chcem vedieť, čo sa stalo! Prečo si odišla?“
„Zmizni!“
„Čo som spravil?“
Opäť švihom otvorila dvere. „Nenaletím na tvoju hru!“
„Akú hru? O čom to rozprávaš?“
„Nie som hlúpa. Nemám ti už čo povedať.“ A zas zabuchla dvere.     

Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 18, 2014, 22:26:21
Ok, mne to naozaj nič nehovorí a gúgl stále tvrdí, že ide o FF na HP - a to mu veriť nemôžem XD


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: kachiri January 18, 2014, 23:39:46
The Last Song - Nicholas Sparks


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 19, 2014, 00:06:54
Áno, toto je to :applause:

Yao, keby si dala len mená Will a Ronnie by ti to hneď našlo...


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: kachiri January 19, 2014, 10:08:27
2 x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Super  :happydance:
avšak, keďže už dopredu viem, že tu nasledujúcich 48 hodín nebudem toľko, aby som to odsledovala, tak sa vzdávam už teraz toho, aby som zadala ďalší úryvok  :cry: :cry:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 19, 2014, 13:26:49
Dávala som, ale stále ma to prelinkovalo k HP :D

Ok, ak kachiri nemôže zadávať, ten, kto si ako prvý tento post prečíta, má ťah! ;)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 19, 2014, 14:10:40
Dám opäť ja  :cool:

16 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Vrtuľník na neho mieri svetlometom. Stojí nehybne vo svojej žiari a mne napadne, že som nikdy, v celom svojom živote nevidela nič nádhernejšie, než je on.
Pozerá na mňa cez more dymu, cez plot. Nespúšťa zo mňa pohľad. Jeho vlasy tvoria korunu z lístia, z tŕnia a z plameňov. Jeho oči žiaria svetlom, sú jasnejšie než svetlá všetkých miest na celom svete, jasnejšie než akékoľvek svetlo, ktoré by mohli vynájsť, aj keby na to mali tisíc rokov.
A potom otvorí ústa a z nich vyjde jeho posledné slovo.
To slovo je: UTEKAJ.
Hneď na to sa na neho zosype kŕdeľ ľudí. Zaujmú ho ich chňápajúce, ničivé ruky, je to akoby bol napadnutý supmi, obklopený temnotou.
Bežím, už ani neviem ako dlho. Možno hodiny, možno i dni.
On mi povedal, aby som utekala. Tak bežím.
Musíte to pochopiť. Nie som nikto špeciálny. Som len dievča.


Čas: od 14:11 do 15:11


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 19, 2014, 14:14:48
Delírium od Lauren Oliverovej?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 19, 2014, 14:31:00
Presne :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 19, 2014, 15:22:35
1 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Svět skokem přešel do nového věku. Cizinci vlídně přijali polobožství, které jim lidé přisoudili. Soustavu zachvátilo nadšené očekávání věku prosperity. Do módy přišla politika détente. Moc cizinců – říkali si Investoři – jako by neměla hranic. Jejich druh byl velice starý. Tak starý, že už si ani sami nevzpomínali na dobu, kdy nelétali vesmírem. Jejich silné lodě se plavily obrovskou obchodní říší, nakupovaly a prodávaly u dalších devatenácti inteligentních druhů. Bylo zřejmé, že disponují technologií tak mocnou, že kdyby chtěli, mohli by tuhle maličkou civilizaci stokrát zničit. Lidstvo se radovalo, že jsou cizinci tak poklidní a přátelští. Zboží, které nabízeli, bylo vesměs neškodné, často šlo o umělecká díla, která budila nadšení v akademických kruzích, leč přinášela překvapivě užitnou hodnotu.       

Čas: od 15:23 do 16:23

Spojené príspevky: January 19, 2014, 18:07:40 . Nabudúce radšej použi EDIT.
1 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Sruhý súťažný úryvok

„Obchod s mladými civilizacemi je nevděčný úděl,“ poznamenal Investor. „V tomto případě asi budete chtít informace. Mladé civilizace jako ta naše vždycky chtějí nakupovat technologie. Máme některé technologie Tvárných pro obchodování uvnitř jejich frakce – máte o ně zájem?“
„Průmyslová špionáž?“ zeptala se Pavoučí Růže. „To jste na mě měli zkusit před osmdesáti lety. Ne, znám vás Investory až moc dobře. Aby byla zachována rovnováha moci, prodali byste mechanické technologie zase jim.“
„Máme rádi trh, na kterém je konkurence,“ namítl Investor. „Pomáhá nám to vyhnout se bolestivě monopolní situacím, jako je ta, do níž jsme se právě dostali při jednání s vámi.“
„Nestojím o žádnou moc. Postavení pro mě nic neznamená. Ukažte mi něco nového.“
„Ani postavení? Co tomu řeknou vaši lidé?“
„Žiju sama.“
Investor ukryl oči za mžurky. „Potlačili jste společenské instinkty? Zlověstný vývoj. Nevadí, zkusím to jinak. Co byste řekla zbraním? Pokud byste souhlasila s různými podmínkami použití, mohli bychom vám dát unikátní a silnou výzbroj.“
„Stačí mi, co mám.“ 


Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 19, 2014, 18:23:31
zbierka Schismatrix Plus - Bruce Sterling?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 19, 2014, 22:44:36
Áno, ideš :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 20, 2014, 12:30:06
18 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:
Údolie podo mnou je také biele a pokojné, až sa mi nechce veriť, že je prvý marcový týždeň.
Nasadím si okuliare, poriadne chytím palice a trochu si ponapínam nohy, aby som vyskúšala viazanie. Som pripravená. Pustím sa dole svahom. Studený vietor mi bičuje časť tváre, ktorú mám odkrytú, ale aj tak sa škerím ako idiot. Je to skvelý pocit robiť niečo, čo je také blízke lietaniu. V okamihoch ako je tento takmer cítim, že mám roztiahnuté krídla, hoci v skutočnosti tam nie sú. Na jednej strane zjazdovky je úsek s nerovným povrchom, na ktorom sú bubny. Pokúšam sa ho zdolať, nadskakujúc hore a hneď zasa dole. Uvedomím si pri tom, aké mám silné kolená a nohy. Bubny už zvládam bez problémov.

Čas: 12:30 - 13:30


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 20, 2014, 14:10:30
18 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

 „No, pochybujem, že by tvojmu auto nejako ublížilo, keby som doňho vrazila,“ odseknem ironicky. „Zadná časť je taká hrdzavá, že vyzerá, akoby mala každú chvíľu odpadnúť.“
Wendy vyvalí oči. Tvári sa naozaj vydesene.
Tucker sa mi vysmeje. „To zhrdzavené auto ťa bude pravdepodobne pri najbližšej snehovej búrke vyťahovať zo záveja.“
„Tucker!“ zvolá Wendy. „Nemáte dnes náhodou s chalanmi z tímu trénovať rodeo?“
Úporne sa snažím vrátiť mu sarkastickú poznámku a predniesť niečo v tom zmysle, že si vďaka svojmu Priusu ušetrím kopu peňazí, čo sa nedá povedať o jeho aute, ktoré žerie neskutočne veľa benzínu, no tie správne slová akosi neprichádzajú.
„Veď to ty si sa chcela rozprávať,“ pripomenie sestre.
„Nevedela som, že sa budeš správať ako prasa.“
„Fajn.“ Samoľúbo sa na mňa usmeje. „Tešilo ma, mrkva,“ povie s pohľadom upreným na moje vlasy. „Ach, chcel som povedať Clara.“
Očerveniem.
„Aj mňa, hrdzavec,“ vraciam mu úder, ale už je na ceste preč.

Čas: -: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 20, 2014, 14:23:04
16 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)
Cynthia Hand  - Nadpozemská?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 20, 2014, 14:55:06
Áno, ideš :happydance:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 22, 2014, 19:53:54
1 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

<Oba mě poslouchejte. Vydáme se na sever, na druhou stranu Islandu, a tam se usídlíme. Budeme pomalu rozšiřovat Smečku, vytvoříme si vlastní teritorium a bude se nám dařit. Až se ráno změníte v lidi, bude vám líp. Budete silnější. Už nikdy se vám neudělá zle. A naučím vás, jak svého vlka ovládat, aby se, když budete chtít, dostal na svobodu jen jednou za měsíc, ne trikrtát, jak by chtěl on, a už nikdy se v něm tak neztratíte, protože mezi námi vznikne duševní spojení.>
<Jsme zatracení,> hlesla.  
<Možná,> připustil jsem. <Ale třeba se nám podaří najít cestu ke spáse.> Nebyl jsem si zrovna jistý, jestli téhle snaze obětuju moc sil. Už jsem cítil, že se mi vlčí život bude líbit, a nepřepadala mě taková hrůza jako ji.


Čas: od 19:53 do 20:53


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 22, 2014, 21:42:41
1 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Druhý súťažný úryvok

<Kočky si už na mně začínají zvykat,> postěžoval si.
<Došlo jim, že i když štěkám a honím je, nikdy žádnou nezabiju. Dokonce jsem ani žádnou nekousnul. Tak už se neobtěžujou ani naježit chlupy. Je to depresívní. Ne, víš, jaké to je? Deprimující.>
Zachechtal jsem se a odpověděl mu za běhu nahlas.
„Téda, pět slabik. Opravdu působivé.“
<Zasloužil bych odměnu.>
„Neoddiskutovatelně. A hned, jak to půjde, vyrazíme na lov. Tvoje deprimovanost mě mrzí.“
<Ne, nemrzí, ale tohle tě mrzet bude. Vdova má spoustu zdravotních potíží.>   
Zamračil jsem se a podíval se, jestli nevtipkuje. „Vážně?“
<E-hm. Důkladně mi je vylíčila. A nakreslila. Něco mi dokonce i ukázala. >


Čas: -

A malá indícia, aby sa vám ľahšie hľadalo (zrejme ju nezneužijete, ale čo už!):

(http://teepee12.files.wordpress.com/2013/01/tricked_big.jpg%3Fw%3D800)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 22, 2014, 23:12:48
eh, skúsim Kevin Hearne - Kroniky železného druida: Prohnaný?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 22, 2014, 23:25:13
Autor dobrý, kniha nie ;) Skús posledný titul, ktorý v ČR vyšiel!


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 22, 2014, 23:35:05
Kevin Hearne - Kroniky železného druida: Praštěný?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 23, 2014, 09:04:22
Ideš  :wave2:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 23, 2014, 13:54:07
Oj, ja som tuším zabudla zadať ukážku :wallbang: :wallbang: nevadí, skvele si to vyriešila Yao :kiss:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 23, 2014, 15:13:51
0 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Zaškrípu brzdy, a keď vlak zastane, všetci sa mykneme dopredu. Príde mi to celkom vhod, aspoň sa ľahšie postavím. Rozpadnuté budovy zmizli, nahradili ich žlté polia a prázdne koľajnice. Vlak zastane pod plátennou strechou. Pomaly sa spustím do trávy, ale stále sa držím vagóna, aby som nespadla. Predo mnou stojí plot z pletiva, s ostatným drôtom na vrchu. Kráčam dopredu a všimnem si, že sa ťahá ďalej, než oko dovidí, kolmo na horizont. Za plotom je zhluk stromov, medzi suchými nájdem aj zopár zelených. Na opačnej strane plota sa hemžia ozbrojení strážcovia.
„Poďte za mnou,“ povie chlapec. Držím sa pri dievčati.


Čas: 15:14 - 16:14


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Nessi January 23, 2014, 15:38:56
Veronica Roth - Divergencia?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 23, 2014, 18:33:43
Hej ideš.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Nessi January 24, 2014, 14:52:58
5x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Nad sebou viděla jasnou modrou oblohu, naducané bílé mráčky a buclaté andílky se zlatými stuhami na zápěstích. Jsem mrtvá? ptala se sama sebe. Copak nebe opravdu vypadá takhle? Pevně stiskla víčka k sobě a zase je rozevřela. Tentokrát si
uvědomila,  že nad sebou vidí klenutý dřevěný strop, pomalovaný rokokovým motivem s mráčky a andělíčky. S námahou se posadila. Bolelo ji úplně všechno, hlavně šíje. Rozhlédla se kolem sebe.  Byla uložena v posteli s lněným povlečením a kovovou pelestí, která byla jen jednou z mnoha podobných postelí v řadě. Vedle lůžka stál noční stolek s bílým džbánem a  hrnkem. Přes okna  visely krajkové záclony, které tlumily světlo, zvenku však slyšela tlumené, všudypřítomné zvuky newyorské dopravy.


Čas: 14:53 - 15:53

dúfam len v tri veci. že tá kniha ešte nebola, že nevadí že je to po česky a že som tie body pochopila správne (A)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 24, 2014, 15:06:40
Cassandra Clare - Mesto kostí


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Nessi January 24, 2014, 15:25:06
jop (y)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 24, 2014, 17:02:53
5 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Na druhej strane však bolo možné i to, že ma dokáže akceptovať takú, aká som, a moje tajomstvá ho neodradia od toho, aby sa so mnou aj naďalej stretával.
„Nevieš vôbec nič.“
„Pozri, očividne niečo skrývaš. Neviem síce, čo to je, ale viem, že ťa to trápi.“
Čo som na to mohla povedať? So všetkým som sa mu chcela na mieste zdôveriť a zhodiť tak zo seba obavy a strach, ktoré ma gniavili.
„Je mi jasné, že o tom z nejakého dôvodu nechceš alebo nemôžeš hovoriť. Ale to predsa nemusíš, rešpektujem tvoje súkromie.“
„Nie je to voči tebe fér.“ Ešte nikdy som sa necítila tak rozpoltene. Už len pomyslenie, že ho stratím, mi zvieralo srdce.
„Pozri, to predsa musím posúdiť ja sám, nemyslíš?“
„Veľmi mi to neuľahčuješ. Snažím sa ťa len chrániť!“

Čas: 17:03 - 18:03


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 24, 2014, 18:32:07
5 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

Jake Thorn sa priblížil z majáka s pohľadom, pred ktorým nebolo úniku. Vlasy mal začesané dozadu, takže som mu zreteľne videla do tváre. Na sebe mal dlhý čierny kabát s vytrhnutým golierom, aby sa lepšie chránil pred vetrom.
"Nechcel som, aby to zašlo tak ďaleko, Bethany,“ pokojne prehovoril. „Ale niekedy si nevyberáme.“
„Čo mu to robíš,“ ukázala som na Xaviera. „Pusti ho.“
„Iba dokončujem to, čo som začal už dávno,“ vyštekol Jake. „Nemaj obavy, nebude ho to bolieť. Koniec koncov, je už napoly po ňom.“
Jediným pohybom zdvihol Xaviera zo zeme a ťahal ho k útesu. Xavier bol nepochybne silnejší ako Jake, ale nemohol sa postaviť nadprirodzenej sile.
„Sladké sny, fešáčik,“  pustil Jake bez mihnutia oka Xaviera z útesu.
Môj bezmocný krik pohltila noc.
 
Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 24, 2014, 19:25:22
Alexandra Adornettová a Halo?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 24, 2014, 19:25:39
Po prvom úryvku som si bola istá, že to poznám, ale po druhom som zistila, že nie :D
Alexandra Adornetto - hm, ale ktorá časť? Tipnem Záhrobie.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 24, 2014, 20:06:22
Máte obe správne že je to od Alexandri Adornettovej a správnu časť, z ktorej bola ukážka napísala Yaonee :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 24, 2014, 20:39:39
Toto bolo naozaj o chlp :D

3 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Blížili sa Vianoce a všetky dievčatá Gaylandskej školy sa už tešili na prázdniny. Anna si sadla k raňajkám a vtom zbadala na stole list.
"Pozri, pre mňa," prekvapene sa zvrtla k svojej sesternici Georgine, ktorá sedela vedľa nej. "Predstav si, zas od ocka - a pri tom mi naši len včera písali."
"Dúfajme, že sa nič nestalo," ozvala sa George. Trvala na tom, aby ju všetci oslovovali týmto chlapčenským menom, nuž jej učiteľky vyhoveli a volali ju George a nie Georgina. A veru bola aj ako chlapec - mala nakrátko ostrihané kučery a čisto chlapčenské spôsoby. Ustarane hľadela na sesternicu a čakala, kým dočíta list.
"Ach, George, len si predstav, nemôžeme ísť domov!" vyhŕkla Anna a do očí sa jej tisli slzy. "Mamička dostala šarlach a oteckovi nariadili karanténu - nemôžeme s nimi stráviť Vianoce. Nie je to hrozné?"     


Čas: od 20:40 do 21:40


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 24, 2014, 21:03:51
Enid Blyton - Päťka opäť v akcii (zo série Slávna päťka). :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 24, 2014, 23:28:00
Ideš ;)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 25, 2014, 16:07:46
10x (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Čakala som prinajmenšom dve hodiny a už mi chodilo po rozume, že na mňa za ten čas zabudol. Alebo že som mu ľahostajná, alebo ma dokonca nenávidí. Predstava, že stratím najlepšieho priateľa, jediného človeka, ktorému som sa mohla so všetkým zdôveriť, bola neznesiteľná. Najmä po tom, čo som prežila. Oči mi zaplavili slzy a zvieralo mi hrdlo.
Potom so zdvihla hlavu a uvidela som (ehm). Stál tri metre odo mňa a mlčky si ma obzeral. Bez premýšľania som vyskočila a vrhla som sa mu do náruče. Z hrdla mi pritom vychádzal čudný zvuk, akási zmes smiechu, dusenia a plaču. Zvieral ma tak tuho, že som mu nevidela do tváre. Pustil ma až po hodnej chvíli, aj to len preto, že sa mi začalo čkať a potrebovala som sa napiť.Čas: od 16:10 do 17:10


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 25, 2014, 16:31:46
Suzanne Collins - Skúška s ohňom


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin January 25, 2014, 17:25:09
Áno. :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 25, 2014, 19:07:07
10 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Ťažká, opojná vôňa hmly navôkol v nich vyvolávala únavu a chuť, aby sa vzdali. Dlane uvoľňovali zovretie, viečka sa im zatvárali...Ale nevzdávali sa, nesmeli sa vzdať. V ich srdciach zúril nemilosrdný boj dobra a zla a taký istý boj sa odohrával medzi pečaťou temnoty a obyvateľmi. Sily boli vyrovnané. Všetci vo vyčerpaní lapali dych a útok na pečať slabol. Bolesť bola veľmi, veľmi silná. A predsa každému v srdci zostávala iskierka nádeje: premôcť pečať. Nemohli sa zmieriť s porážkou, nie, s porážkou nie.
Vtedy všetci zabrali z posledných síl. Pečať bude vzdorovať, to je isté....ale aj tak sa treba pokúsiť. Vykročili vpred ako jedno telo.

Čas: 19:07 - 20:07


EDIT:


10 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

„Rada by som sa poradila s kameňmi,“ ozvala sa Ambra. „To rozprávanie o tom hlase sa mi nepáči.“
„Bojíš sa?“ spýtala sa Nefrit pohŕdavo.
„Áno, bojím sa, a čo je na tom? Je to normálne, nie? Asi mám na to dôvody. Nie som taká ako ty.“
„Ako ja?“
„Áno, taká hrdá, že by som nikdy nedala najavo svoje pocity.“
„Prepáč, to má byť kritika, alebo sa mi to len zdá?“
„Mýliš sa! Iba to konštatujem. Vyberme teda kamene. A koniec debaty.“
Nefrit sa na chvíľu zablysli oči, no rodiaci sa hnev a zúrivosť, čo sa v nich odrážali, rýchlo vyhasli. Každá si vybrala kameň z čierneho mešca a stisla ho. Nič sa však nestalo. Nefrit zúrila. Ambra a Opál sklamane rozmýšľali, prečo sa nič nestalo.
„Nemáme na výber. Musíme ísť do Natyrnu,“ opakovala Nefrit.

Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Elinor January 26, 2014, 11:06:27
Skúsim... Kamene osudu od Flavie Bujorovej? :rolleyes:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 26, 2014, 13:15:47
Správne :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Elinor January 26, 2014, 14:13:08
7x (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Čierne mihalnice má sklopené, akoby zvažoval, či to, čo je na papieri pred ním, stojí za môj čas. Potom ho zdvihne a ukáže mi ho. Je to jemné ceruzová skica viktoriánskeho domu obrasteného kvetmi a brečtanom. Pod prírodnými dekoráciami sa však ukrýva solídna stavba. Na verande sú mohutné trámy, okná sa zdajú pevné. Dokonca vidím obrysy poschodí a dvere s kľučkami, na ktorých visí oblečenie. Je jasné, že tam býva rodina. Na podobločnici je koláč a ženské ruky ho tam práve alebo ukladajú, alebo odtiaľ berú. Dom je nakreslený z uhla, takže vidím dva z jeho vonkajších múrov. V záhrade je hojdačka a mám dojem, že sa len teraz zastavila a dieťa, čo z nej zoskočilo, vybehlo zo stránky. V tráve je miska pre psa, ktorý sa napije, keď sa vráti z prechádzky po okolí alebo keď sa zobudí zo spánku v susedovom záhone kvetov.
„Nádherné,“ šepnem skôr, ako sa stihnem zastaviť.
Rozradostí ho to a odsunie papiere, aby som si mohla sadnúť bližšie. „To je len taký môj nápad,“ vraví. „Otec si myslí, že by som v domoch nemal kresliť rodiny. Vraj si nikto nebude chcieť kúpiť môj dizajn, ak nebude nákres prázdny, lebo podľa neho chcú ľudia v domoch vidieť žiť len seba."
Jeho otec sa ako vždy mýli.


Čas: od 14:13 do 15:13

Spojené príspevky: January 26, 2014, 16:28:38 . Nabudúce radšej použi EDIT.
7x (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg)

Druhý súťažný úryvok

Kilometre odo mňa je východ. Je to koniec sveta.
V tej chvíli si uvedomujem, čo sa mi maják pokúšal povedať. Že dnes nemám umrieť. Mám nasledovať cestu, ktorú mi osvetľuje, a vydať sa ako Kolumbus na Niñe, Pinte a Santa Marii až na koniec sveta.
Brána v diaľke je tou najkrajšou vecou, akú som v živote videla. Práve začínam zliezať, keď znova začujem svoje meno. Počujem ho príliš dobre na to, aby som ho mohla len tak odignorovať.
„Rhine!“
Približujú sa ku mne Gabrielove modré oči, jeho svetlohnedé vlasy a paže, ktoré sú oveľa silnejšie než Lindenove. Nevidím celé telo, len jeho kúsky, ktoré miznú a blikocú vo vetre. Vidím ostrú, krvavo červenú farbu jeho otvorených úst.
„Odchádzam!“ kričím „Poď so mnou! Uteč so mnou!“


Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 26, 2014, 16:30:56
Záhrada večnosti: Pasca   -  Lauren DeStefano? 


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Elinor January 26, 2014, 17:58:13
Presne tak! :thumbup:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 26, 2014, 19:17:06
12 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Nutila se dojít pomalu a klidně až ke dveřím na konci sálu. Jakmile byla za nimi, rozběhla se.
Utíkala chodbami, míjela rohy, sluhy, kteří se celí roztřesení tiskli ke stěnám, když se hnala kolem. Nakonec vtrhla na tmavé nádvoří.
Přešla po mramorové dlažbě, rvala si z vlasu sponky. Oddechla si, když jí kadeře spadly na ramena a pnutí na hlavě povolilo. Mohly za to ty sponky a ty šaty a boty, které jí svíraly nohy. Bylo to tím, že musela držet hlavu bez hnutí a sedět vzpřímeně, bylo to těmi nesnesitelnými náušnicemi, které se jí otíraly o krk. To proto už nevydržela ani o chvíli déle na strýcově vybrané večeři.

Čas: 19:17 - 20:17


EDIT:
12 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

V hlase měl teď kromě smíchu ještě cosi, z čeho se Katse stáhl krk. Sama dědečka neměla. Ale možná, že ten stařec pro lienidského prince znamená to, co pro ni Oll – nebo Helda neho Raffin.
„Katso,“ zamumlal do hlíny. „Prosím tě, věř mi, jako jsem já uvěřil tobě.“
Chvíli ho ještě držela dole a pak mu pustila ruce. Sklouzla mu ze zad a posadila se na zem vedle něj. Složila bradu do dlaně a měřila si ho.
„Proč mi věříš,“ zeptala se, „když jsem tě tam na Murgonově dvoře vyřídila a nechala ležet na zemi?“
Převalil se a sedl si, přitom zasténal. Promnula si rameno. „Protože jsem se probral. Mohlas mě zabít, ale neudělalas to. Sáhl si na lícní kost a škubl sebou. „Krvácíš na tváři.“ Natáhl k ní ruku, ale odstrčila ji a zvedla se.
„To je jedno,“ zabručela. „Pojď se mnou, princi Zelenavý.“
Vyškrábal se na nohy. „Po.“
„Cože?“
„To je moje jméno. Říkají mi Po."


Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 27, 2014, 12:53:13
Výnimočná od Kristin Cashorovej?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 27, 2014, 12:55:47
(http://forum.fantasy-svet.net/chat/img/smile/yes.gif)  Si na rade.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 28, 2014, 00:18:22
5 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Stíny si mezi sebou povídaly. Otáčely se na stěnách zcela odlišně od svých majitelů, zkoumaly drobky na podlaze a stavěly z nich myší pyramidy, kterým se smáli, když se sesypaly. Vlčice seděla u mrtvého těla. Sametový přehoz kolem tmavnul krví, až se téměř podobal okolní tmě. Starý muž své společnici nevěnoval pozornost. Věděl, že ho ochrání, než dokončí svůj úkol, jako už to udělala mnohokrát předtím. Sám by si sotva všiml ukrytého vraha dřív, než by měl jeho zabodnutou dýku v zádech.

Dočetl dopis, který mu vlčice přinesla. Musel napsat odpověď a odeslat ji Královně, dokud ho od smrti ještě dělilo několik minut. Starý psací stroj bez přestávky neúnavně ťukal, až se skoro zdálo, že nepíše lidská bytost. Mužský hlas, který text nahlas předčítal, ani na okamžik nezaváhal a něco s o mnoho slabším hlasem po něm již řečené opakovalo jako tiché přitakání. Celý pokoj byl jako ozvěna bez jeskyně.


Čas: od 00:17 do 10:17 (aby sa nepovedalo ;) )

Spojené príspevky: January 28, 2014, 16:07:22 . Nabudúce radšej použi EDIT.
5 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Druhý súťažný úryvok

„Zázraky… kdyby nám tak jeden také byl dán,“ povzdychl si Viktor a upřel pohled na sestru.
„Slyšel jsem o té nešťastné náhodě. Jak se k vám jedné noci při kruté zimě přikradli vlci.“
„Ano, byli vyhladovělí na kost, a to je dohánělo k zuřivosti. Napadli služebné. Odnesli dítě a ztratili se v lese. Když pak po šesti letech našli holčičku s naším rodinným medailonkem, téměř jsme to považovali za zázrak.“
„Ale sestra se vám vrátila, co víc si můžete přát?“
„Nejspíše bych měl děkovat za vše, čeho se mi dostalo,“ odpověděl s rozmyslem Viktor.
„Ovšem uprostřed hlubokého lesa existuje křižovatka světů. Tu pověst známe všichni. Na místě, kde se kříží, roste obrovský letitý strom. Není to křížení jen reálných cest, ani těch vyšlapaných zvěří, může to být něco mnohem hlubšího, něco, co tam bylo od počátku lesa. Na tom stromě je oběšený vlk, proto se to jmenuje Rozcestí oběšeného vlka. Každý měsíc se tam schází sněm a vlci přináší část kořisti jako obětinu. Vládne jim vlk v rouše beránčím, Ovčí král…“
„Ano, znám tu legendu.“
„Přímo pod tím stromem jsme moji sestru našli. Nemusím vám snad vysvětlovat, jakou roli sehrála v obětině. Od té doby ji trápí nemoc podivného charakteru a já se o ni musím starat.“


Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 28, 2014, 16:09:04
5 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Tretí súťažný úryvok

První z vrahů skočil dovnitř. Vysoká postava zahalená v černém plášti a s nožem v ruce. Cylindr jí stínil obličej, ale i tak měli oba pocit, že vidí zlověstný úšklebek v koutku mrtvolně bledých úst. Viktor zvedl hlaveň pistole a vystřelil. Kulka postavou proletěla a z rány se vysypal písek. Muž naklonil hlavu na stranu, jako by si prohlížel ten zázrak, že jej někdo zasáhl. Vykopl Viktorovi zbraň z ruky a praštil ho pěstí, až spadl na sedadlo. Šlechtic se vymrštil a cizince nakopl, až prorazil stěnu s dvířky. Jenže to už z druhé strany seskočil další. Liliana mu skočila kolem krku a přenesla na něj celou svou váhu, díky níž útočníka vyvedla z rovnováhy, a on spadl pod kola vozu.
„Musíme zastavit koně!“ vykřikl Viktor. Chytil se o ostěnía vytáhl se ven z kočáru. Díky každé nepozornosti mohl
následovat vraha pod kola. Vyskočil na kozlík, ale málem spadl, protože mu uklouzla noha. Balancoval nad koňskými hřbety, než se mu povedlo chytit otěže. Koutkem oka viděl, jak je sledují dva vrazi. Oba šli mlčky, rychle a vypočítavě. Obklíčili je a neustále se přibližovali. Ve Viktorovi by se krve nedořezal.


Čas: -

Idnrícia Autorka tejto ukážky poskytla FS rozhovor :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 28, 2014, 17:05:28
Zbierka Železonoc a jiné podivnosti od Petri Slovákovej, konkrétne poviedka Vlčica?  :angel:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 28, 2014, 17:26:51
Ideš  :happydance:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 28, 2014, 18:33:33
14 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Chlap išiel po čuchu dolu schodmi, stredom vysokého, úzkeho domu. Prezrel kúpeľňu, kuchyňu, veľký šatník a napokon predsieň, kde našiel iba bicykle, prázdne nákupné tašky, odlepenú plienku a zablúdené zvyšky hmly z otvorených dverí.
Chlap vydal pridusený ston, zmes rozhorčenia a spokojnosti. Nôž zasunul do puzdra vo vnútornom vrecku svojho dlhého kabáta a vyšiel na ulicu. Cestu osvetľoval mesiac aj pouličné lampy, ale hmla všetko zastierala tým, že tlmila svetlo, tíšila zvuky a rozsievala do noci tiene a strach. Pozrel dolu ulicou, kde svietili pozatvárané obchodíky, potom na opačnú stranu, na vysoké domy tiahnuce sa hore brehom až k tmavému, starému cintorínu. Chlap zavetril. Nato sa pokojne a bez náhlenia vydal hore vŕškom.

Čas: 18:34 - 19:34


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 28, 2014, 18:40:36
Neil Gaiman - Záhrobná kniha? :shy2:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 28, 2014, 18:43:52
Tak, tak :applause: Ideš  :teeth:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 28, 2014, 18:57:18
1 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Kostěj si ji prohlížel, jako by byla nějaké podivné stvoření, že tolik prahne po teple. Jeho tmavé oči jí majetnicky přejíždely po obličeji, ale nepouštěl ji. Pokud se vůbec co změnilo, pak jeho mrazivost jen nabyla na intenzitě, až zenskemeno připadalo, že se k ní tiskne sloup ledu a ovíjí kolem ní stříberné úponky, dokud jimi není pokrytá úplně celá.
První noci černé auto zasípalo, odplivlo si a vítězoslavně zakašlalo: dorazili na mýtinu, v jejímž středu stál domek, jehož ruměná okna zářila syrovou, jasnou nocí, jehož převislá střecha se prohýbala pod čerstvou slámou, jehož dveře na ně čekaly otevřené a zvaly jej dál.


ČAS: 18:58  - 19:58


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 28, 2014, 19:04:42
Nesmrtelný příběh - Catherynne M. Valente? :P


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Shaola January 28, 2014, 19:09:44
aj! Nejaká si rýchla! :D ideš :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 28, 2014, 20:23:07
Som len opakovala po tebe(http://forum.fantasy-svet.net/chat/img/smile/pardon.gif)

19 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Dostala jsem se do vedlejší místnosti. Vlastně jsem skrz lítačky prošla, jako bych neměla žádné tělo. Za dveřmi seděl u stolu nějaký tlusťoch. Když se lítačky pohnuly a tiše vrzly, koukl se na ně. Malá prasečí očka se mu rozšířila a zalapal po dechu. Ukázal před sebe s otevřenou pusou.
„Stala se chyba,“ vyhrkla jsem a zamířila do tlumeně osvětlené chodby za klenutým pruchodem. „Nejsem mrtvá.“
Jenže jsem znovu měla ten hrozně divný pocit, jako bych se rozplývala a rozpínala se do šířky. Taky jsem špatně slyšela a po okrajích zorného pole se mi rozlézala šeď, takže mi připadalo, jako bych měla tunelové vidění.
Přišel za mnou i B a všechno se okamžitě vrátilo do normálu. Pohromadě mě fakt držel amulet, který měl na krku. Řekla jsem si, že si musím pořídit taky takový.

Čas: 20:23 - 21:23


EDIT:
19 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

„Co vy dva tady?“ zeptal se, když uviděl Barnabáše s Lucy. Inotaci jeho hlasu jsem poznávala, ale jinak mi zněl cize. Vuně, která mi předtím pripomínala moře, mi teď přišla jako hnilobný puch. „Mají pravdu,“ dodal a podíval se na mě. Otřásla jsem se. „Umřela jsi akorát v den svejch narozenin. Koukám, že tu máš hned dva pruvodce. Teda, Madison, ty kolem toho naděláš. Jsem rád, že ses probrala. Musíme jít.“
Strachem jsem se přikrčila a ustoupila před ním. „Nesahej na mě.“
„Madison!“ vykřikl Barnabáš. „Uteč!“
Jenže já mohla běžet jedině do márnice. Lucy si přede mě stoupla s široko rozpaženýma rukama, jako by mohla Sheta zastavit čistě silou vule. „Co tady děláš?“ zeptala se a hlas se jí třásl. „Už je mrtvá. Dvakrát ji zabít nemužeš.“
Shet se sebevědome rozkročil. „To říkaš správě – zabil jsem ji. Takže je moje.“
Barnabáš zbledl. „Nikdy se pro ně nevracíš. Nejseš...“ Zaletěl očima ke kameni na Shetově krku. „Ty nejseš černej smrťák, co?“


Čas: -


EDIT:
Prvá indícia: Autorom je 5 spisovateliek, a každá z nich prispela jednou poviedkou na spoločnú tému.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 29, 2014, 16:30:47
Tretí súťažný úryvok:

Ježkovy oči! Vycítil, že na něho civím. Otáčí se směrem ke mně…Teď, nebo nikdy! Zvedám kuši.

Sbohem, Sebastiane Drakeu. Navždycky sbohem.
Jenže zrovna když mám v zorném poli svítivě bílý trojúhelník jeho košile, stane se něco neuvěřitelného – přesně v místě, kam jsem mířila, se mu objeví jasně červený flek. Akorát že já jsem nevystřelila. A takoví jako on nekrvácejí.
„Co se stalo, Sebastiane?“ ptá se Lila, která se k němu dovrtěla.
„Sakra! Někdo…,“ zvedá ohromené, nebesky modré oči od rudého stříkance na své košili k Lilinu obličeji, „… po mně vystřelil.“
Je to tak. Někdo po něm opravdu vystřelil.
Ale já to nebyla.
Všechno je to nějaké divné. Teče mu krev. Jenže to není možné.
Nevím, co jiného si počít, a tak se schovám za nedaleký sloup a kuši si přitisknu na prsa. Potřebuju si srovnat myšlenky a vyřešit, co podniknu dál. Protože tohle všechno přece nemůže být pravda.

Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Sirius January 29, 2014, 17:22:37
Prokletý Maťuriťák - Stephen Meyer, Meg cabot


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 29, 2014, 17:59:31
Áno, ale si vynechal ešte 3 autorky...


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Sirius January 29, 2014, 18:20:43
Kim Harrison, Jaffe Michele, Lauren Myracle. Nevedel som že treba všetky


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide January 29, 2014, 18:24:47
Akurát som sa išla opraviť, že to vlastne nevadí, že si na rade, ale si sa už doplnil, takže si na rada  :D  :shy: :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Sirius January 29, 2014, 18:55:28
Keďže nemám žiadnu ukážku teda neviem nájsť takú aby tam neboli mená alebo miesta tak choďte niekto iný


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 29, 2014, 20:50:09
Prihraj aj s menami :) Možno ju na prvý raz neuhádneme!


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 31, 2014, 11:48:45
5 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Na útek z planéty využil zrejme sťahovanie divých vtákov. Ráno pred odchodom poupratoval celú planétu. Starostlivo povymetal nevyhasnuté sopky. Dve boli ešte v činnosti, čo bolo veľmi pohodlné, keď si ráno chcel zohriať raňajky. Mal aj jednu vyhasnutú sopku, ale vždy si vravel: "Človek nikdy nevie!", nuž vymietol aj tú. Dobre vymetené sopky horia pomaly a spravidla nevybuCHNú. Sopečné výbuchy sú ako oheň v krbe. My na našej Zemi sme však príliš malí na to, aby sme mohli vymetať sopky. Preto nám spôsobujú veľa nepríjemností.

Vytrhal posledné výhonky a bol pri tom trocha smutný. Pomyslel si, že sa už nikdy nevráti. No všetky tieto zvyčajné práce sa mu v to ráno videli nesmierne milé.  


Čas: od 11:49 do 12:49


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Sirius January 31, 2014, 12:50:44
Antoine de Saint-Exupéry Malý princ (dajte niekto úryvok za mňa)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 31, 2014, 13:18:21
Správne a neuľahčuj si to!


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 31, 2014, 23:56:15
Ok, zo strany Siriusa som ignorovaná, kto nájde tento oznam, zadáva ukážku z knihy!


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee February 13, 2014, 12:30:32
5 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Zadrž,
ty zoufalče! Jsi vůbec muž? Jak muž
sic vypadáš, však vyvádíš jak ženská!
Běsníš jak zvíře, které nemá rozum!
Napůl jsi chlap, napůl ženská, fuj,
obludná obluda, od všeho trochu,
pořádného nic! Vyrazils mi dech!
Já vážně myslel, že jsi solidnější.

Urážíš tělo, duši, život sám!
Vždyť život, duch a tělo jedno jsou,
v tobě se sešly, aby tebou byly!
Své lidství urážíš, svůj cit, svůj rozum,
když máš jak lichvář všeho víc než dost,
však nemusíš to užít prospěšně:
nesvětíš život rozumem a láskou.
Tvá podoba je jak figura z vosku,
když nejednáš, jak jednat by měl muž.
Svatý slib lásky změníš v pustou lež,
když vraždíš lásku, kterou bys měl ctít.


Čas: od 12:32 do 13:32


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Sirius February 13, 2014, 13:22:14
Ok, zo strany Siriusa som ignorovaná, kto nájde tento oznam, zadáva ukážku z knihy!

Prepáč ale nemal som vtedy čas učil som sa, síce mi to nakoniec bolo k ničomu.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella February 13, 2014, 13:51:01
ten úryvok znie veľmi pekne, ale netuším, čo by to mohlo byť :D


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee February 13, 2014, 15:45:08
5 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Ještě že tvář mi halí maska noci,
jinak bys viděl, jak jsem rudá studem,
žes slyšel, co jsem řekla. Co mám dělat?
Vzít spět svá slova? Říkat, co se sluší?
S tím je teď konec. Sbohem, dobré mravy.
Miluješ mě? Já vím, že řekneš: „Ano“.
I kdybys přísahal, mohl bys však lhát.
Zrazeným láskám se prý bozi smějí.
Romeo milý můj, máš-li mne rád,
Mluv pravdu. Myslíš-li, žes mne získal
Snadno, hned budu dělat drahoty,
budu se mračit, budu protivná,
ale jen proto, aby mě víc chtěl.
Zbláznila jsem se, do tebe, můj milý,
a tak se chovám možná nepatřičně,
věř mi však, že jsem věrnější než slečny,
co tváří se jak upejpavost sama.


Čas: -

A teraz som zvedavá, koľkí z vás si budú udierať hlavy o stôl (prosím, len akože, nie naozaj!)...


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella February 13, 2014, 16:00:04
ha, tušila som, že to bude Shakespearov Romeo a Júlia, ale nebola som si 100% istá a nechcela som si spraviť trapas :D ale prečo si to sem dala po česky? to ma trochu zmiatlo


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee February 13, 2014, 16:01:37
Pretože český preklad je najstráviteľnejší, slovenský (hlavne ten od Feldeka) je jedna veľká katastrofa... ani sa len nesnažil, aby sa pridŕžal štruktúry sonetu. Chcela som sem nahodiť originálny text, ale asi by sa potom hľadal veľmi ľahko. Inak, máš ťah ;)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella February 15, 2014, 12:05:19
4x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Mňa mravná cena moja o moc väčšmi krášli!
Jak módny panák cifrovať sa - neviem načo!
Mne svedčí márnivosť menej o voľačo!
Nedbalo nikdy by som dotiaľ nevychádzal,
kým urážku dočista by som nevymazal,
kým bol by vo mne svedomia hlas uspaný,
časť poškvrnená a žiaľ z vlastne pohany!
Ale ja nemám nič, čo žiarne nebolo by,
hľa, chochol nezávislej slobody ma zdobí;
nie urastenú postavu, na obdiv svetu,
lež svojho ducha viažem do korzetu,
úspechy vlastné ako stužky pripínam si,
jak fúzy vykrúcam si ducha svojho krásy,
prechodím spoločnosť aj zástup premnohý,
a pravdy vôkol mňa zvonia jak ostrohy!

ČAS: 12.05 - 13.05


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin February 15, 2014, 12:50:32
Edmond Rostand – Cyrano z Bergeracu


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella February 15, 2014, 14:32:13
áno :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin February 16, 2014, 14:13:14
15x (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Prižmúrila oči. Tušila, že tento rozhovor nikam nevedie. Tušila, že je to len predohra boja, a vedela, ako sa ten boj napokon skončí. Nemala nádej na útek a ani najmenšiu nádej na víťazstvo - Muž, ktorého meno by príliš zjednodušilo hádanie bol veľmi mocný a ona veľmi slabá. Ocitla sa v slepej uličke a na jej konci videla už len jediné - smrť. "Nenávidím ťa," zašepkala tak ticho, že ju mohol počuť iba on. Srdce jej bilo ako splašené. Nechcela to ďalej naťahovať.
Na chvíľu zatvorila oči a svoje posledné myšlienky venovala jej... svojej dcére. Jedinej bytosti, ktorú milovala a nemusela sa báť, že ju niekedy sklame. Jej fotografiu cítila vo vrecku džínsov. Bola to jediná bytosť, pre ktorú sa jej oplatilo žiť.
Keď otvorila oči a videla jeho arogantnú a vyzývavú tvár, nenávidela ho ešte viac ako kedykoľvek predtým! Preňho prišla o svoju dcéru! Len preňho! Čas: od 14:15 do 15:15


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 16, 2014, 14:51:19
Marja Holecyová - Mariotovi dediči, Predurčenie


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Jin February 16, 2014, 14:55:22
Áno :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 16, 2014, 15:59:40
5 x (http://www.upnito.sk/0/ym7pd6p2csk7ktv82u7sw5trkmyuwmdk.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Vyschlo mu v ústach, hlas sa mu triasol. Všimol si počiatočné náznaky, no bol príliš nahnevaný a vystrašený, aby prestal.
"Utečiem ti! Prisahám! Určite je niekde miesto, kde ma nebudeš vidieť. Kde neexistuješ!"
Začal sa potiť, prišlo mu nevoľno. Musel si ľahnúť, aby záchvat ľahšie prežil. Objavila sa spleť obrazov: miestnosť, stôl, loďka na tmavom jazere. Bojoval s tým, dusil sa. "Nie," povedal. "Nie." Oko bolo hviezda. Červená hviezda. Pomaly mu vniklo do úst. A ako mu horelo v hrdle, začul vzdialený šepot. Sprevádzal všetky jeho vidiny. Ozýval sa v opustených chodbách, aj v popole ohňa, ktorý horel v kozube.
"Ja som všade," zašepkal. "Všade."Čas: od 16.00 do 17.00


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 16, 2014, 16:18:31
Inkarceron - Catherine Fisherová?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 16, 2014, 16:19:01
Presne tak :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 16, 2014, 20:31:00
4 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Zhlboka som sa nadýchla a vyšla hore po schodoch na terasu reštaurácie. Ale skôr ako som stačila zahnúť na terasu, niečo ma poškriabalo na chrbte a krk mi zasiahol studený vzduch. Pálilo to, akoby mi škrabanec poranil pokožku. Dotkla som rukou chrbta pod vetrovkou. Krv. Prestrašene som civela na svoje purpurové prsty.

„Podvoľ sa mi.“
„Nikdy!“ vykríkla som.
Jeho smiech prehlušil búšiaci pulz v mojich ušiach. V hrôze som si uvedomila, že som sa s mamou nerozlúčila. Mala som zomrieť a ja som jej ani len nepovedala zbohom...Presne ako otec.

„Dostanem ťa. Si moja. Vzdaj sa.“
„Nikdy ma nedostaneš! Nikdy sa nepodvolím!“
Bruchom mi prešla ostrá bolesť. Videla som, ako mi kvapky krvi presakujú cez blúzku.
Bež! Odhodila som červené lodičky. Keď som po dvoch schodoch utekala z terasy na parkovisko, počula som, ako sa mi vysmieva. Utekaj! Musela som vypadnúť. A ďalšie seknutia do brucha.
„Nikdy!“ kričala som a utekala smerom k ruskému kolesu.

Čas: 20:31 - 21:31


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 17, 2014, 16:39:48
4 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

„Ach, dokelu, Alden. Strápnila som ťa?“ Tvár mu zalial rumenec. „Áno! Strápnila!“
Zazrel na mňa, potom pozrel na operadlo pohovky. „Som len prekvapený, to je všetko. Nečakal som, že vo všetkom budeš hľadať dvojzmyselnosti. Si zábavná. Je to nové.“
Nové? Bolo ťažké prijať fakt, že ma poznal už v iných životoch.
„Čo? Bola som nejaký nudný lúzer, či čo?“
„Nie. Ach, nie. Nudná nikdy, len maximalistka. Brala si svoju prácu veľmi vážne. Pravidlá si rešpektovala naplno. Bola si najlepším Hovorcom na zemi. Nikto nemohol zlomiť tvoj rekord. Len pár Posadnutých cez teba prešlo nevyriešených.“
„Čo to znamená?“
„Nebo a peklo skutočne existujú, Lenzi. Tak dlho ako je duša pripútaná k Zemi je možné vykúpenie. Je tu nádej do poslednej sekundy.“
V bruchu mi zaškvŕkalo, akoby moje vnútornosti boli rozpustené, vysaté a uschnuté. „Nehovor mi, že som mala na starosti zachraňovanie duší. To je úplne
mimo mojej ligy.“
Alden mi vzal ruku a tá upokojujúca vec ihneď začala.
„Nie, nie. Bola si najlepšia v ukazovaní správneho smeru dušiam, to je všetko. Bola si úžasná.“
Odtiahla som ruku. Úžasná. Bola som úžasná. A teraz som len...zábavná.
„Ukáž. Ukáž mi, aká som bola.“

Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 17, 2014, 19:59:30
Mary Lindsey - Shattered Souls?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 17, 2014, 20:18:40
Správne :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 17, 2014, 21:00:01
7 x (http://www.upnito.sk/0/ym7pd6p2csk7ktv82u7sw5trkmyuwmdk.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Oči sa mi postupne prispôsobili tlmenému svetlu. Za vysokými oknami lemujúcimi protiľahlú stenu sa črtala polojasná obloha. Slnečné lúče sfarbovali tiene doružova. Hľadala som východ z izby a zaostrila zrak na mohutné dubové dvere napravo od postele. Boli len tri, štyri metre odo mňa.
Dýchala som už pokojnejšie, no srdce mi stále tĺklo. Prehodila som nohy cez kraj postele a opatrne sa postavila. Nebolo to náročné - ožili mi všetky svaly. Bola som napätá a pripravená na čokoľvek. Pripravená bojovať a v krajnom prípade aj zabiť.
Do uší mi doľahol dupot čižiem na dlážke, ktosi skrútil kľučku a dvere sa otvorili. Stál v nich muž, ktorého som predtým videla iba raz. Mal husté vlasy čiernej kávy a ostro rezanú tvár s jemnými vráskami, pokrytú niekoľkodňovým sivočiernym strniskom, ktoré pôsobilo zanedbane, ale príťažlivo. Tú tvár som naposledy videla, predtým ako ma omráčil rukoväťou meča. Zaostrila som zuby a z hrude sa mi vydralo vrčanie.
Otvoril ústa, chcel niečo povedať, no ja som sa premenila na vlka, prikŕčila sa a zavrčala. Vycerila som tesáky a znovu zavrčala. Mala som dve možnosti: buď ho roztrhám na kusy, alebo popri ňom prebehnem. Budem sa musieť rozhodnúť v priebehu niekoľkých sekúnd.
Siahol si na pás, odhrnul dlhý koženný kabát a zovrel dlhú zakrivenú dýku.
Tak teda boj.


Čas: od 21.00 do 22.00


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 17, 2014, 21:06:47
Už som veľmi nechcela tu súťažiť ale kedže je to ešte za 5 bodov, tak skúsim: Andrea Cremerová - Prekliatie vlkov?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 17, 2014, 21:08:13
Ǎno, si šikovná! :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 18, 2014, 14:30:39
Ďakujem  :shy:

9 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

A potom to bolo divné.
Chladný pocit z jeho dotyku sa zmenil na ľadový a šíril sa bozkom, a ja som sa zachvela. Tá ľadovosť skĺzla dole mojím krkom, k môjmu žalúdku a rozdelila sa do mojich rúk a nôh, mraziac celé moje telo.
Husia koža sa tvorila na mojich rukách. Závrat víril cezo mňa. Bolo to nepríjemné, ale nemohla som úplne povedať, že som sa cítila zle. Bolo to vzrušujúce, ako byť na horskej dráhe uprostred zimy.
Stratila som pojem o čase. Nič okrem neho pre mňa neexistovalo. Jeho pery nikdy neopustili moje, a ja som to nikdy nechcela. Minúty, hodiny, nevedela som, ako dlho to bolo, čo ma bozkával. Všetko, čo som vedela, bolo, že som ho nemohla prestať bozkávať, ani keby som chcela.
Ale potom, konečne, ma bozkávať prestal. Držal moju tvár v dlaniach a pozrel sa na mňa na dlhú chvíľu. Jeho oči vyzerali v tieni veľmi tmavo. „Prepáč, dieťa. Naozaj.“
Potom ma pustil a odišiel.

Dieťa?

Čas: 14:31 - 15:31


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 18, 2014, 17:54:46
9 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

„Pusť ju,“ niekto zavrčal.
Bishop sa objavil dvanásť stôp od lavičky. Moje oči sa rozšírili a strach, ktorý som cítila minule, keď sme boli v tvárou v tvár, sa vrátil v plnej sile, spolu s takmer závratnou radosťou.  
Démon konečne odtrhol odo mňa pohľad. „Lebo čo?“
„Lebo ťa zabijem. Znova.“
Kraven ma pomaly postavil späť na zem, uvoľňujúc môj krk. Sipela som a lapala po dychu. „Vieš, že ma vážne s-„
Bishop sa vrhol na démona, hodil ho na zem a udrel ho do čeľuste. Predtým, než schytal ďalší úder, ho Kraven chytil a skrútil mu ruku. Spamätala som sa natoľko, aby som odskočila preč, keď pokračovali v boji. Ďalší študenti prechádzali okolo, bez toho, aby sa pozreli na mňa alebo na nich.
„Si trochu anjel.“ Kraven sa smial, keď sa konečne od seba odtrhli. „Ani nemôžeš premôcť obyčajného démona ako som ja?“
„Môžem ťa premôcť,“ zavrčal Bishop. „Môžem ťa zabiť.“
„Myslel som si, že máme pracovať spoločne ako dobrí priatelia a obchodní partneri.“
„Pokiaľ ide o mňa je to stále diskutabilné. Nemali ťa sem posielať.“
Bola som pol sekundy od úteku, ale stuhla som na mieste kvôli tomu, čo som počula.
„Ty si a-anjel?“ Môj hlas znel slabo.
Bishopov pohľad vystrelil ku mne a urobil krok vpred. „Samantha...“


Čas:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 18, 2014, 23:09:07
Dark Kiss od Michelle Rowen?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 18, 2014, 23:15:28
Áno, je to to :beer:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 20, 2014, 18:00:01
9 x (http://www.upnito.sk/0/ym7pd6p2csk7ktv82u7sw5trkmyuwmdk.jpg)

Prvý súťažný úryvok:


Na sklenej guli sa vytvárali priehlbiny, rástli kopce, povrch pretínali hlboké rokliny na miestach, kde kedysi tiekli rieky. Potom to prestalo. Snažil som sa nájsť aspoň nejaký náznak farby, všade však bola len čierna a sivá. Neviem, čo som vlastne chcel. Možno som dúfal, že uvidím náznak nejakého pohybu, rastu či života, no bolo to márne. Klesal som na duchu. Povrch stemnel a hlboko vnútri gule začalo čosi pomaly, no pravidelne blikať. Vyzeralo to ako tlkot srdca nejakého spiaceho zvieraťa.
"Čo to je?", spýtal som sa.
"Planéta stále žije a dýcha. Stiahla sa do seba a vyčkáva. Hibernuje alebo spí, ak chceš. Jedného dňa sa zobudí."


Čas: od 18.00 do 19.00


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 20, 2014, 19:17:30
9 x (http://www.upnito.sk/0/ym7pd6p2csk7ktv82u7sw5trkmyuwmdk.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

"Povedz mi, kto si!" skríkol.
"O čom to hovoríš?"
"Videl som, čo si robil v lese. Ty nie si človek."
Práve toho som sa bál. Zjavne videl viac, ako som dúfal.
"Nebuď blázon, Sam! Tak som sa pobil, no a čo? Roky trénujem bojové umenia."
"Ruky ti svietili ako baterka. Hádzal si ľudí, akoby nič nevážili. To nie je normálne."
"Ale prestaň," povedal som a natrčil k nemu ruky. "Len sa pozri. Vidíš nejaké svetlo? Už som ti vravel, že to boli Kevinove rukavice."
"Ja som sa ho to pýtal! Nijaké nemal!"
"Fakt si myslíš, že by ti povedal pravdu po tom, ako dopadol? No tak, odlož tú búchačku!"
"Hovor! Kto si?"
Vyvrátil som oči. "No dobre. Som mimozemský votrelec. Prišiel som z milión kilometrov vzdialenej planéty. To si chcel počuť?"


Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Elinor February 20, 2014, 19:55:34
Pittacus Lore - Som číslo štyri? :rolleyes:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 20, 2014, 20:20:27
Jop ;!


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Elinor February 20, 2014, 22:05:02
9x (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Bol to náš posledný rozhovor. Bolo ťažké sústrediť sa čo len na tvorbu slov. Cítili sme oveľa väčšiu bolesť, ako sme sa predtým nazdali. Všetky svaly v našom tele sa búrili, zvierali a sťahovali, ako zápasili so smrťou.
My sme nezápasili. Vznášali sem sa a čakali, naše mysle sa ponárali do spomienok a vzápätí sa z nich vynárali, všetko bez akéhokoľvek poriadku. Kým sme ešte boli pri zmysloch, húdli sme si uspávanku. Rovnakú, akou sme čičíkali J...o, keď bola zem pritvrdá alebo vzduch príliš chladný alebo ak sme mali priveľký strach a nevládali sme zaspať. Cítili sme, ako vtláča hlavu do priehlbiny pod naším plecom a chrbát pod naše rameno. A potom sa nám zazdalo, že to naša hlava sa opiera o čiesi širšie plece a nová uspávanka čičíkala nás.
Za viečkami sa nám tmelo, ale nebola to ešte smrť. Zniesla sa noc a my sme zosmutneli. Ak nebude páliť slnko, pravdepodobne budeme nažive dlhšie.
Bola tma a ticho. Nekonečne dlho. Potom sa ozval akýsi zvuk.


Čas: 22:05 - 23:05


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 20, 2014, 22:50:40
Toto musím napísať, lebo bolo mi to dosť povedomé a nakoniec som na to asi prišla... Je to Hostiteľ od Stephenie Meyer, že? :-)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Elinor February 20, 2014, 22:57:18
Správne :thumbup:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 22, 2014, 00:10:06
14 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Strážnik bol obrátený ku vchodu a prezeral si chlapíka od hlavy po päty. Začal sa naťahovať za vysielačkou. Potom sa však chlap naklonil bližšie a zasipel niečo, čo /meno/ nepočul. Zo záhadných dôvodov strážca prikývol, ohol tučný prst do tvaru háka a ukázal ním ponad plece k brneniam, kde sa ukrýval /meno/.
/Meno/ zúfalo prebehol pohľadom svoje okolie a zbadal tmavý vchod priamo po pravej strane. Pred vchodom bola natiahnutá zamatová šnúra a pod ňou stála tabuľa s nápisom „V rekonštrukcií: Vstup zakázaný“.
/Meno/ tabuľu ignoroval, zohol sa popod lano a zmizol za rohom. Zostal meravo stáť, opretý o stenu, a čakal, že sa jeho úkryt prezradí. Nič sa nestalo. Uplynulo niekoľko dlhých sekúnd, kým si /meno/ uvedomil, že skicár nechal v druhej galérií. Ovládla ho panika; ten chlapík ho určite zbadá a uhádne, kam sa /meno/ skryl.
Prešla minúta, za ňou ďalšia a ďalšia. /Meno/ počul kroky a bežnú konverzáciu ľudí, ktorí prechádzali popri vchode. Vyzrel spoza rohu. Chlap bol preč – aj s /meno/ skicárom.


Čas: 00:10 - 09:10


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 22, 2014, 21:34:19
14 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

Jason podal Maxovi ruku. “Ahoj debutant. Som Jason Barrett. Ty si zrejme nový učeň.“
„Hej,“ odpovedal Max a potriasol mu ruku. „Som Max McDaniels.“
„Rád ťa spoznávam, Max. Vitaj v Rowane.“
Jason náhlivo hodil očkom ponad Maxovo plece a stíšil hlas:
„Počúvaj, Max,“ povedal. „Jimmy veľa šteká, ale nehryzie. Aj tak mu však musíš priniesť nejaký darček, ak pre teba niečo spraví.
Nemusí to byť  nič horibilné. Stačí čokoľvek – kúsok gumy, polovica bagety, známka, hocičo. Len je rád, ak na neho myslíš, ak vieš, čo tým chcem povedať...“
Max vystrelil po Jimmym opatrný pohľad a Jason pokračoval ľahším tónom:
„Našťastie, nemusíš sa kvôli Jimmymu príliš znepokojovať. Vieš, toto tu je veľký otec chlapčenských kúpeľní v Rowane. Tak trochu si ho vyhradzujeme pre piate a šieste ročníky. Učni používajú kúpeľňu dolu v miestnosti číslo 101.“ Jason potľapkal Maxa po pleci a vyviedol ho ohľaduplne von z dverí.

Čas:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 22, 2014, 21:41:53
Tajomný Gobelín - Pes z Rowanu od Henryho H. Neffa?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 22, 2014, 22:22:45
Presne tak (http://forum.fantasy-svet.net/chat/img/smile/yes.gif)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 23, 2014, 13:45:00
11 x (http://www.upnito.sk/0/ym7pd6p2csk7ktv82u7sw5trkmyuwmdk.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Nebyly žádné snímky, které by se vysílaly v televizi, žádné hořicí budovy nebo rozlomené mosty, žádný zkroucený kov či spálená půda, žádné domy klouzající z nakloněné země. Nikto nebyl zraněn. Nikto nebyl mrtev. Na počátku to vyla úplně neviditelná katastrofa.
Myslím, že to vysvětluje, proč jsem se zprvu nebála, ale měla jsem pocit vzrušení. Bylo to opravdu trochu vzrušující - náhlá jiskra uprostřed všednosti, příslib něčeho neočekávaného.
Ale máma byla vyděšená.
"Jak se to mohlo stát?" zeptala se.
Znovu a znovu si spínala vlasy. Byly tmavé a krásné, částečně díky tmavohnědému přelivu.
"Možná to byl meteor," řekla jsem. V přírodovědě jsme se učili o vesmíru a já jsem se naučila nazpaměť pořadí planet. Znala jsem jména všech objektů, které se vznášely ve vesmíru. Byly tam komety a černé díry a shluky obrovských skalisek. "Nebo snad atomová bomba?"
"To není atomová bomba," odpověděl táta.


Čas: od 13.45 do 14.45


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 23, 2014, 16:16:22
Akurát túto knihu som včera dočítala :D Ale prenechám to niekomu inému lebo už mi dochádzajú knihy..


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 23, 2014, 20:59:02
11 x (http://www.upnito.sk/0/ym7pd6p2csk7ktv82u7sw5trkmyuwmdk.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

"Do jisté míry se tomu můžeme přizpůsobit," říkal vědec na televizní obrazovce. K límci měl připevněný maličký mikrofon a moderátor zpráv se z něj snažil dostat temnější možnosti. "Ale pokud se zemská rotace bude nadále zpomalovat - a to je jen úvaha -, řekl bych, že můžeme očekávat radikální změny počasí. Uvidíme zemětřasení a tsunami. Možná budeme svědky masového vymírání rostlin a živočichů Oceány se mohou začít přesouvat k pólům."
Svislé žaluzie za námi ve vánku šuštily a někde v dálce bzučela helikoptéra, předení listů jejího rotoru se skrz okenní síťky neslo dovnitř domu.
"Ale co může způsobit něčo takového?" zeptala se máma.
"Helen," řekl táta, "já nevím o nic víc než ty."


Čas: -

Lenide pokojne to daj ak to vieš :) Knihy sa míňaju i mne, ale toto napr. som našla na nete :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 24, 2014, 16:56:15
Nikto nevie? Tak napíšem teda ja: Vek zázrakov - Karen Thompsonová Walkerová


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee February 24, 2014, 18:09:45
Ja nestíham :D A to som mala v záložke autorku uloženú už včera... teda, mala som podobný tip ako ty. Čo už, ale páči sa mi, veľmi, ako sa mi tu hráte! Ste úžasné ;)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel February 24, 2014, 19:06:02
Správne Lenide, a ja sa vždy hrám rada :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 25, 2014, 20:10:58
16 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Pohyb zachytený kútikom oka spôsobil, že sa mi zježili chĺpky na rukách. Vedela som, že by som sa mala radšej prázdnym miestnostiam vyhýbať. Ale teraz som tu a útek by to mohol iba zhoršiť. Otočila som sa čelom k rovnakej duši z vonku, sediacej na stoličke v zadnej časti triedy, s nohami opretými na stole pred sebou a s rukami nedbalo skríženými na prsiach. Ako vedel, že som ho mohla vidieť? Vonku som mu nedala žiadny náznak. Normálne odo mňa duchovia potrebujú malú nápovedu, aby si uvedomili, že nie som rovnako slepá ako zvyšok sveta. S týmto bolo niečo inak. Sklopila som pohľad a začala sa otáčať. Možno by som sa mohla ísť pripojiť k /meno/ a atletickému týmu na chodbe. Keď by som sa chovala ako by som ho nevidela a nenútene sa vrátila späť na chodbu, možno by si myslel, že sa zmýli a zmizne, alebo prejde stenou, alebo tak niečo.
„Ty v skutočnosti nechceš podrobiť samú seba takejto nezmyselnej spoločnosti, nie?“ chladný, hladký hlas prelomil ticho.

Čas: 20:11 - 21:11


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella February 25, 2014, 23:12:07
prvé, čo mi napadlo: Meg Cabotová - Mediátor (Krajina plná tieňov)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 26, 2014, 00:00:18
Nečudujem sa :) Ale nie je to to :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 26, 2014, 12:12:54
16 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

Zrazu jeho úsmev vyzeral ospravedlňujúco, keď sa odo mňa znovu otočil a vzal niečo z rúk ďalšieho dievčaťa a podpísal to. Stuhla som, snažila som sa spracovať čo vidím.

„Dobre, Pagan, naozaj by si sa mala spamätať. Ide sem Leif a ak uvidí, že sa pozeráš na Danka Walkera ako by si ho chcela zhltnúť, mohol by z toho byť  problém.“

Odtrhla som oči od duše a zadívala sa na svoju kamarátku.

„Čože?“ podarilo sa mi opýtať spred otázok víriacich mi v hlave.

Miranda sa usmiala a zavrtela hlavou. „Ježiš, dievča, si horšia než ja.  Ale aspoň som nevyzerala ako blázon, keď som ho predtým videla v kancelárií. Aj keď nevyzeral, že by mu tvoja reakcia vadila. Čo je dobré, vzhľadom k tomu, že vyzeráš trochu fanaticky.“

Nechápavo som zavrtela hlavou. „Čo?“ spýtala som sa znovu.

„Zistil som tu veľkú novinku,“ povedal za mnou Leif a ja som vedela, že by som sa mala otočiť a pozrieť sa na neho, ale ešte som nemohla. Všetci mohli vidieť dušu. Nič nedával zmysel.

„Ty ho vidíš?“ spýtala som sa šeptom. Rýchlo mihla pohľadom za mňa, kde ako som vedela, stál Leif a potom vrhla pohľad k miestu, kde stála duša.


Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen February 26, 2014, 16:31:51
Abbi Glines - Existence ?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide February 26, 2014, 18:30:11
Áno, toto je to :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen February 26, 2014, 19:46:39
fú a teraz nájsť niečo čo tu ešte nebolo... :)


4x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Prvý súťažný úryvok

   Ranný les bol mrazivý, vo vzduchu visela hmla, dodávala okoliu zlatistý nádych. Neďaleko mňa trčali z oparu vlhké kmene tmavých, strohých borovíc. O niečo ďalej sa menili na pastelovomodré a potom ich celkom pohlcovala biela hmla.
   Ležal som v tom prekliatom blate; cítil som, ako mi obaľuje plecia a praská. Keď som zdvihol ruku, aby som si oprášil kožu, zistil som, že mám obalené aj prsty - držala sa na nich tenká, bezvýrazná vrstvička hliny, ktorá vyzerala ako detské hovienko. Prsty mi páchli jazerom a nedaľeko, naľavo odo mňa, som naozaj počul špľachot vody. Natiahol som ruku a nahmatal prstami viac blata než vlhkosti.
   Ako som sa sem dostal?


Čas: 20:05 - 21:05


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee February 26, 2014, 21:02:45
Ujo gúgl sa ma snaží presvedčiť o tom, že úryvok pochádza od Jamesa Joyca :D


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen February 27, 2014, 06:13:29
nie nie od neho to nie je :)

4x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Druhý súťažný úryvok

   V nasledujúcich mesiacoch, odkedy som prišiel o svoj vlčí kožuch, znova som si zvykal na pocit, aké je to byť chlapcom. Vrátil som sa do zamestnania v kníhkupectve Krivé regály, kde ma obklopovali nové slová  a šuchot prevracaných stránok. Zdedené športové auto, v ktorom bolo cítiť Becka, a život medzi vlkmi, som vymenil za Volkswagen Golf, dosť veľký pre mňa, Grace a gitaru. Kedykoľvek ma ovanul chladný vzduch spoza nečakane otvorených dverí, mal som čo robiť, aby mnou nemyklo. Pripomínal som si, že už nie som sám. V noci som sa vkrádal do izby za Grace, túlil som sa k nej, vdychoval vôňu nového života a zlaďoval tlkot svojho srdca s jej tepom. 

Čas:  -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee February 27, 2014, 10:23:56
Maggie Stiefvaterová - Vlci z Mercy Falls. Hm, časť Navždy?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen February 27, 2014, 15:15:26
autorku si uhádla, ale Navždy sa to dielo nevolá  :shy2:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee February 27, 2014, 15:45:45
Tak... Váhanie?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen February 27, 2014, 20:36:56
áno  :thumbup:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee February 27, 2014, 20:52:33
Ďakujem ;)

7 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Podvečer sa vytratil preč, pekárovej žene povedal, že prechladol a bude si musieť pár dní odpočinúť, kým znova naberie sily. Pôvodne sa chcel rozbehnúť cez les na Počúvadlo. Ale ako prechádzal okolo studne, niečo ho tam veľmi silno ťahalo. Vedel, že vo vode sa pohyboval kedysi oveľa rýchlejšie ako po suchu. Poobzeral sa okolo seba, a keďže práve pršalo a na ulici nikto nebol, podišiel až k okraju studne a hlboko sa naklonil. Ako zacítil vlhký vzduch, na rukách aj nohách mu dorástli blany, koža sa mu zmenila na zelenú a vlasy mu hrubli ako kedysi. Bez toho, že by sa musel rozhodovať, skočil do studenej vody.

Onedlho dorazil na Počúvadlo. Obzeral sa, čo sa tu zmenilo a s kým by sa dalo prehodiť pár slov, ke´d si všimol pri dverách svojho príbytku priateľa sumca.


Čas: od 20:53 do 21:53


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee February 28, 2014, 00:05:16
7 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Druhý súťažný úryvok

Od ostatných vodníkov vedel, že keď pôjde popri štyroch jazerách smerom na sever, príde do Banskej Štiavnice. Síce tam ešte nikdy nebol, ale vždy túžil vidieť starý zámok s baštami, odkiaľ trubač ohlasuje čas, kostol s vysokou vežou, úzkymi oknami a organom, na ktorom vraj keď niekto zahrá, až mráz behá po chrbte, i bielu Klopačku, z ktorej sa vždy ráno ozývalo klopanie, aby sa nikto z baníkov neomeškal na fáranie v bani.  

Hrnčiar mu rozprával, ako tam vždy na jar a na jeseň chodieva na jarmok predávať svoje krčahy a koľko čarovných vecí sa ukrýva v meste.

Keď vodník dorazil do mesta - och, ako dlho to trvalo po suchu! - bol už taký hladný, že nič iné nedokázal vnímať. Prechádzal sa kľukatými uličkami a rozmýšľal, kam sa teraz podeje.


Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee February 28, 2014, 19:40:27
Nikto?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen February 28, 2014, 20:29:08
Zuzana Csontosová, Bystrík Vančo - Najmocnejšie kúzlo ?? 


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee February 28, 2014, 20:30:58
Ideš  :wave2:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen February 28, 2014, 20:55:38
6x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Prvý súťažný úryvok

   Keď som po prvý raz videla tú sochu vo fontáne, netušila som kto Vincent je. Teraz, keď sa pozerám na nadpozemskú krásu tých dvoch prepojených postáv - krásneho anjela s tvrdými temnými črtami a ženu v jeho náručí, v ktorej vyžaruje neha a svetlo -, nemôžem si nevšimnúť tú symboliku. Na anjelovej tvári sa zračí zúfalstvo. Priam posadnutosť. No tiež neha. Uprene hľadí na ženu, akoby čakal, že ona zachráni jeho, a nie naopak. A odrazu sa mi v myslli vynorili Vincentove slová: Mon ange. Môj anjel. Zachvela som sa, no nie od zimy.
   Jeanne mi povedala, že Vincenta stretnutie so mnou zmenilo. Vraj som doňho vliala "nový život". Očakáva však odo mňa, že zachránim jeho dušu?
 

Čas: 20:55 - 21:55


6x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Druhý súťažný úryvok

  Náš čln sa pohojdával neďaleko móla, a keď som otvorila oči, uvidela som Eiffelovu vežu; týčila sa rovno pred nami posiata tisíckami malých svetielok a celá žiarila sťa vianočný stromček. Jej odraz na vodnej hladine sa trblietal ako more drobnučkých kryštálikov. "Ach, Vincent, pozri sa!" vykríkla som.
Usmial sa a prikývol, ani sa nemusel obrátiť, lebo videl obraz v mojich očiach. "Tvoj posledný darček," povedal, " kvôli tomu sme sem prišli. Všetko najlepšie k narodeninám, Kate. Mon ange." a celkom potichu, až som si skoro nebola istá, či si to len nahováram, zašepkal: " Láska moja."
   Sedela som v člne na Siene, plavila sa uprostred tisícov svetielok, držala v náručí prvého muža, ktorého som naozaj ľúbila, no nemohla som si pomôcť - v duchu som zvažovala, aké sú naše šance.
   Šťastie, normálny život, osud ... zdalo sa, že nič z toho nie je na našej strane. No boli sme spolu a už tým sme vzdorovali nepriazni osudu. Vedela som, že niečo dobré sa začalo. Rozhorel sa plameň. A celý vesmír sa na nás zvrchu pozeral, či nám nezhasne.  
 

Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella March 01, 2014, 11:07:03
Amy Plum - Očarená nocou :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen March 01, 2014, 13:16:05
áno :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella March 01, 2014, 14:26:31
6x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Prvý súťažný úryvok

"Ja nerobím scény."
"Jednu robíš práve teraz."
Mal pravdu. Sčasti som vedela, že som zašla priďaleko... ale ako sa mi v poslednom čase stávalo neustále, nedokázala som sklapnúť.
"Prečo si mi dnes vlastne pomáhal?" zaútočila som. "Prečo si tu?"
"Ty to nevieš?" spýtal sa. Vyzeral takmer akoby sa ho to dotklo.
"Nie. Snažíš sa ma špehovať? Zistiť, prečo som to pohnojila? Chceš sa uistiť, že sa nedostanem do problémov?"
Študoval ma odhŕňajúc si vlasy z očí. "Prečo by som mal mať nejaký postranný úmysel?"
Chcela som na neho vychrliť tisícky rôznych vecí. Že ak nemá nijaký úmysel, potom to znamená, že len chce byť so mnou, a to nedáva zmysel. Obaja vieme, že môžeme mať iba vzťah inštruktora so študentom. On by to mal vedieť najlepšie. To on mi to stále pripomínal.


ČAS: 14.26-15.26


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee March 01, 2014, 15:27:35
... dnes ma má niekto rád, keďže tipy sa točia okolo Zlatého kompasu či Star Treku novely... tak, nech je teda sranda,  Zlatý kompas od Johna Varleyho?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella March 01, 2014, 16:14:18
nie, nie je to Zlatý kompas :)


6x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Druhý súťažný úryvok

Adrian mal pravdu. Niežeby som to bola ochotná aj priznať. Náhle, práve keď sme sa priblížili k budove, zmenil v rámci svojej neschopnosti sústrediť sa na niečo dlhšie ako pár sekúnd tému.
"Spomínal som ti už tvoju auru?" spýtal sa z ničoho nič. Znel divne. Váhavo. Zvedavo. Bolo to pre neho veľmi netypické. Zvyčajne všetko, čo vypustil z úst, boli posmešky.
"Neviem. Asi raz. Vravel si, že je temná či čo. Prečo?" Aura je žiara, ktorá obklopuje každého človeka. Jej farba a jas údajne súvisia s osobnosťou a energiou človeka. Vidieť ju mohli len tí, čo ovládali ducha. Adrian ju vídal, odkedy mu pamäť slúži, ale Lissa sa to ešte len učila.


ČAS: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee March 01, 2014, 16:23:26
 Upírska akadémia 3: Tieňom pobozkaná od Richelle Meadovej???  :vamp3:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Ella March 01, 2014, 16:46:54
áno, presne tak :D


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee March 01, 2014, 18:26:55
9 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Mal som všetky indície, len som ich nevedel správne interpretovať. Cez zimu hral ako posadnutý pretekársku videohru, čo preňho nebolo charakteristické. Pretekárske hry ho nikdy nezaujímali. Ale v tú zimu sa venoval hrám každý večer, potom ako Eve išla spať. A pretekal iba na amerických okruhoch. St. Petersburg a Laguna Seca. Na cestných okruhoch v Atlante a Strednom Ohiu. Len z pohľadu na tie trate mi malo byť jasné, že preteká. Že nehrá videohry, ale študuje okruhy. Učí sa prechádzať zákrutami a správne brzdiť. Počul som ho hovoriť, aké je na tých videohrách autentické pozadie, jazdi sa neraz presvedčili, ako im pomáhajú zoznámiť sa s novými okruhmi. Ani na um by mi však nezišlo, že...

Čas: od 18:27 do 19:27

Spojené príspevky: March 02, 2014, 13:04:19 . Nabudúce radšej použi EDIT.
9 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Druhý súťažný úryvok

Nevyšiel som. Zakrátko odleteli. Keď sa v ten deň Denny vrátil z práce, pozrel sa dozadu. Eve varila večeru a Zoë bola ešte malá, sedela vo vysokej detskej stoličke. Denny vyzrel von a spýtal sa: "Prečo je na verande toľko vtáčieho trusu?" Ja som to vedel. Keby som mal počítač Stephena Hawkinga, mohol som o tom napísať humorný príbeh.

Vyšiel na dvor, vrátil sa s hadicou a vystriekal verandu. A prekvapený, no bez komentára, pozbieral roztrhané vrecká s mojimi výkalmi. Stromy, telefónne a elektrické drôty boli obťažkané červenými vtákmi, čo ho sledovali. Ja som za ním nešiel. A keď si so mnou chcel hádzať loptu, predstieral som, že je mi zle, vliezol som do svojho pelecha a zaspal.

Schuti som sa zasmial, keď som sledoval tie sprosté operence, čo si mysleli, že sú múdre. Ale ako všetko ostatné, ani to neostalo bez dôsledkov: odvtedy ma vo všetkých nočných morách prenasledujú nazlostené vrany.

A tvária sa vražedne... 


Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Bonifácia March 01, 2014, 20:22:34
Nie je to náhodou: Umenie pretekať v daždi od Garth Stein ? :shy2:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee March 01, 2014, 22:52:06
Je  :beer: A máš ťah.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Bonifácia March 02, 2014, 09:30:36
2 x (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg)

Prvý súťažný úryvok

Sedela som na streche strážnej veže a slzy mi oslabili odhodlanie bojovať zaňho. Čoskoro bola voda všade. Sedela som v mláke, hladina neprestajne stúpala.
Napriek zamračenej oblohe nepršalo.
Tá voda vychádzala zo mňa.
Padali mi normálne slzy, no počas pádu sa zväčšili na kvapky veľkosti snehovej gule a so šplechotom sa rozpraskli na kamennej streche veše. Vlasy sa mi kľukatili na plecia, po nich mi stekala voda a liala sa mi cez záhyby tela. Otvorila som ústa, aby som sa nadýchla, pretože voda stekajúca po tvári mi upchávala nos, no vystrekol mi z nich prúd vody s chuťou mora.


Čas: od 9:31 do 10:31


Spojené príspevky: [time]02 Marec 2014, 12:43:17[/time] . Nabudúce radšej použi EDIT.

2 x (http://www.upnito.sk/0/j9rfuxdv87ytp28m3fjmpav54p95dzwn.jpg)

Druhý súťažný úryvok

"To je zbožné prianie, Diana. Knox dychtí pochopiť tajomstvá Ashmola 782 rovnako veľmi ako vy či ja." Matthewov, za normálnych okolností bezchybný, výraz trpel. Prstami si prehrabol vlay, takže mu miestami stáli ako strašiakovi.
"Ako si môžete byť obaja takí istí, že v skrytom texte sú tajomstvá?" čudovala som sa. Prešla som ku kozubu. "Je to alchymistická kniha. Možno nič viac."
"Alchýmia je príbeh stvorenia, prerozprávaný chemicky. Bytosti sú chémia, premenená na biológiu."


Čas:: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee March 02, 2014, 13:04:07
Deborah Harknessová a Príbeh čarodejnice?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Indícia prvá (kniha mesiaca): Autor/ka knihy sa okrem písania noviel venuje aj písaniu krátkych príbehov a v dvoch rokoch za sebou (2011 a 2012) sa mu/jej podarilo vyhrať jednu z prestížnych kategórií Goodreads Favorite Book.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Bonifácia March 02, 2014, 13:23:29
Presne tak.  :thumbup:
Vedela som, že po tomto úryvku to uhádnete ľavou zadnou :banana:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee March 02, 2014, 14:50:23
11 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Prvý súťažný úryvok

No čím ďalej, tým väčšmi ju dráždilo, že sestra ostáva hluchá a pohŕdavo odvracia tvár, kedykoľvek začne o svojich plánoch. Zadúšala sa už týmito plánmi, nadúvali ju a skresľovali podráždeným vzduchom jej pohyby i slová. A raz, keď ju mať hrešila pre novú parádnu letnicu, muselo to z nej vybuchnúť. Áno, nech to cedia, odíde od nich, odíde do mesta. Má už dosť ich večného šomrania, dosť drhnutia od svitu do mraku, dosť sa napočúvala ich nadávok do parádnic, fiflien a frajeriek. Odíde; ešte tejto jesene odíde do mesta.

Od tých čias, neskrývala sa už pred sestrou. Za dusných večerov, keď mesiac vystupoval spoza ťažkých chmár a opití parobci motali sa po ceste ako mátohy vlastných neukojiteľných vášní, sedávali spolu na lavičke pred domom. Dívali sa obe ponad hrebeň susednej strechy na ťažké vemená chmár a načúvali blížiacim sa krokom...


Čas: od 14:51 do 15:51

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Indícia prvá (kniha mesiaca): Autor/ka knihy sa okrem písania noviel venuje aj písaniu krátkych príbehov a v dvoch rokoch za sebou (2011 a 2012) sa mu/jej podarilo vyhrať jednu z prestížnych kategórií Goodreads Favorite Book.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Bonifácia March 02, 2014, 15:50:23
tak toto bude buď nejaká staršia literatúra, alebo sa niekto snaží písať zastaralo... :idiot2:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee March 02, 2014, 16:13:13
To prvé ;) Ale nepohrdla by som takto napísaným textom ani v dnešnej dobe.

11 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Druhý súťažný úryvok

- Si celá bledá, Mária, ľahni si do trávy.

Líha si do trávy a Marta si sadá vedľa nej. Ešte stále sa to vzdúva, ešte stále znie v ušiach. Ešte stále sa vracia, tichšie a z väčšej vzdialenosti, obchádza ju na prstoch a šeptom ju vyvoláva. Už-už si myslela, že naveky má s tým pokoj, a teraz sa to vracia a napína svaly na krku. Zalieva ju ako morský príliv breh, kolíše, hojdá a uspáva...

Vynoruje sa opäť ako mŕtvola z bahna nad vodou. Vyplaví sa s nadutým bruchom na povrch, prevracia sa a pomaly sa otáča ako bizarný kompas okolo vlastnej osi. Azda sa to vari nikdy neskončí? Kde je a čo sa s ňou robí? Namáhavo sa rozpamätúva na ono miesto; poznáva zátočinu, kam sa ako deti chodievali púšťať halúzky a íverky, ktoré sa potom krútili stále v kolese okolo vírivého tancujúceho stredu, a kde raz našli ženy, keď neďaleko močili ľan, utopeného Fábrych paholka.  


Čas: -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Indícia prvá (kniha mesiaca): Autor/ka knihy sa okrem písania noviel venuje aj písaniu krátkych príbehov a v dvoch rokoch za sebou (2011 a 2012) sa mu/jej podarilo vyhrať jednu z prestížnych kategórií Goodreads Favorite Book.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee March 02, 2014, 22:01:12
11 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Tretí súťažný úryvok

Toto je príbeh o dvoch sestrách, Marte a Márii. Úlohu zvodkyne v ňom hrá Marta. (Odkyže je na svete tak? spytujem sa zadivene. Odkyže si starostlivá Marta vymenila úlohu s učenlivou Máriou? Akéže skryté prevraty sa odohrali v ľude Kristovom, že nastala táto trápna transfigurácia?)

A potom sa Marta rozhovorila. Potichu, zasnene, aby neodplašila svoju vidinu. Kým sestra mlčí, vsiakne prúd jej reči neprerušovane do teplej tmy. Kdesi v diaľke vystiera miesto tisícramennú náruč, volá a vábi. Áno, akéže šťastie ju čaká tu, na dedine? Kto ocení jej pôvab? V meste... v meste...

- Čo tam chceš robiť? - pretrhne ju Mária podráždene. - Z čoho budeš žiť?   


Indícia - v ukážke sa ukrýva názov krátkej novely, ktorú hľadáte a ktorá je súčasťou zbierky noviel od autora s iniciálami D. Ch. :)

Čas: -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Indícia prvá (kniha mesiaca): Autor/ka knihy sa okrem písania noviel venuje aj písaniu krátkych príbehov a v dvoch rokoch za sebou (2011 a 2012) sa mu/jej podarilo vyhrať jednu z prestížnych kategórií Goodreads Favorite Book.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel March 02, 2014, 23:05:25
Dobroslav Chrobák, zbierka Kamarát Jašek, novela Učenlivá Marta a starostlivá Mária?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee March 02, 2014, 23:26:11
Ideš ;)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel March 03, 2014, 20:06:21
13 x (http://www.upnito.sk/0/ym7pd6p2csk7ktv82u7sw5trkmyuwmdk.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Len čo sa kladivo dotklo zvona, ozval sa sladký tón, presne taký, aký by ste mohli od niečoho takého čakať. Nebol veľmi hlasný, no namiesto toho, aby postupne stíchol, ozýval sa stále ďalej a ďalej, a navyše aj silnel. Neprešla ani minúta a bol minimálne dvakrát taký silný ako na začiatku. Onedlho znel tak hlasno, že keby sa deti pokúsili niečo povedať (čo im v skutočnosti ani nenapadlo; iba tam stáli a s otvorenými ústami a sa na to pozerali), nepočuli by sa. Ani to však nebol koniec. Po chvíli bol zvuk zvona taký silný, že by sa neboli počuli, ani keby z celej sily kričali. A neprestajne silnel. Stále to bol jediný lahodný tón, no do jeho lahodnosti sa miešalo aj čosi hrozivé, až od toho priam pulzoval vzduch v celej sieni a triasla sa im podlaha pod nohami. Nato sa začal miešať s iným, hrozivejším zvukom, ktorý znel spočiatku ako vzdialený vlak a neskôr ako praskanie padajúceho stromu. Keď sa zmenil na zvuk padajúcich najväčších činiek, podlaha sa roztriasla tak, že ich to takmer zhodilo z nôh, a na konci siene sa zrútila dobrá štvrtina strechy. Všade naokolo padali veľké kusy muriva a steny sa triasli ako pri zemetrasení. Náhle však zvuk zvona ustal, oblaky prachu sa pomaly rozptýlili a všetko bolo opäť tiché.
Nikdy sa nezistilo, či strecha spadla vďaka mágii, alebo či zvuk toho zvona jednoducho znamenal viac, než tie prastaré, napoly rozpadnuté steny dokázali uniesť.


Čas: od 20.06 do 21.06


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee March 03, 2014, 23:20:28
Dnes sa nechytám... King to zrejme nebude? :D (že sa ja pýtam!)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide March 04, 2014, 01:24:23
Nie, nie, je to od C. S Lewisa, Kroniky Narnie: Čarodejníkov synovec  :whistle:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel March 04, 2014, 06:31:22
Správne Lenide, ideš :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee March 06, 2014, 16:03:47
Juj, zaseklo sa nám to tu! Kto chce ťah, nech si ho vezme :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide March 07, 2014, 11:42:35
18 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Jeho hlas bol hlboký a istý. Ten druh hlasu, ktorý prinúti ľudí počúvať a poslúchnuť  bez kladenia akýchkoľvek otázok. Jeho rasy sa zdvihli a odhalili oči tak jasne zelené, že nemohli byť skutočné. Mali intenzívnu smaragdovú farbu, že to v kontraste s jeho opálenou pokožkou priamo bilo do očí.
„Haló“ povedal znova, predklonil sa a oprel sa jednou rukou o rám dverí.
„Vieš rozprávať?“
Zhlboka som sa nadýchla a ustúpila o krok dozadu. Rozpaky mi vhnali červenú farbu do tváre.
Chlapec zdvihol ruku a prešiel si s ňou zvlnené vlasy. Pozrel sa mi cez rameno a tak naspäť na mňa.
Keď by ho niekde dražili, tak by som rozhodne prihodila.
Vo chvíli, keď sa mi vrátil hlas, som chcela umrieť. „Ja.. zaujímalo ma, či by si nevedel, kde sú najbližšie potraviny. Volám sa Katy. Prisťahovali sme sa vedľa.“ Ukázala som na náš dom, zmetená ako idiot. „Asi tak pred dvoma dňami-„
Oooo-kay, to rozhodne nešlo podľa mojich predstáv. „No, dúfala som, že by mi niekto poradil najkratšiu cestu do obchodu a možno i nejaké miesto, kde predávajú rastliny.“
„Rastliny?“
Z nejakého dôvodu to neznelo ako otázka. „Áno, vidíš ten záhon pred našim domom-„
Na záhon nijako nereagoval, iba pohŕdavo pozdvihol obočie. „Keď to hovoríš.“
Moje rozpaky ustupovali stranou a nahradila ich rastúca vlna hnevu.

Čas: 11:43 - 12:43


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide March 07, 2014, 21:25:42
18 x (http://www.upnito.sk/0/ndex8j78fsr6k4dc8x756jdup9zkggxm.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

A potom začal Daemon blednúť, jeho telo i s oblečením sa začalo strácať, mizlo a miesto neho sa objavilo červeno-žlté svetlo, ktoré ho celkovo pohltilo.
Ľudia svetla. No dokelu...
Čas vyzeral, že sa zastavuje. Nie, čas sa zastavil. Daemon nejakým spôsobom zadržal kamión, aby ma nezrazil. Zastavil sedem-tonové auto predtým, než mi mohlo polámať každú kosť v tele. Ale čím? Slovom? Myšlienkou?
Obrovskou silou, nech už akoukoľvek.
Spôsobilo to neprirodzené vzduchové vibrácie. Z jeho čírej sily sa triasla zem. Vedela som, že ak by som sa jej dotkla, cítila by som, ako sa chveje.
V diaľke som začula Dee, v jej hlase som rozpoznala zmätok, volala na nás. Ako nás našla? Jednoducho. Daemon práve rozsvietil celú ulicu – to on bol to červeno-žlté svetlo.
Pozrela som sa späť na kamión a videla, že sa nechveje iba auto, ale i šofér. Všetko sa snažilo prelomiť tu neviditeľnú bariéru, ktorá to držala zmrazené v čase.
Tá kovová beštia sa triasla a motor kričal, noha šoféra stále zošľapovala plynový pedál.
Utekala som, nie preč z diaľnice, ale po nej. Matne som počula, ako za mnou ten kamión stále reve. Bežala som ďalej, ta kľukatá diaľnica viedla k našim domom, ktoré boli uvelebené po ich stranách. Letmo som zahliadla, ako ku mne beží Dee, ale utiekla som jej. Vedela som iba to, že ona musí byť rovnaká ako Daemon.
Ale čo sú? Určite nie ľudia. To, čo som videla nebolo možné. Žiadny človek by to nedokázal urobiť.

Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel March 07, 2014, 21:38:04
 Jennifer L. Armentrout - Obsidian?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Lenide March 08, 2014, 12:10:04
Áno, môžeš dať nový úryvok :computer:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel March 08, 2014, 20:18:00
15 x (http://www.upnito.sk/0/ym7pd6p2csk7ktv82u7sw5trkmyuwmdk.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Zajačala.
V šatni plnej pary to znelo hrozne nahlas.
Vtom ju do pŕs udrel tampón a s plesnutím jej spadol k nohám. na pijavej vate sa zjavila červená škvrna a zväčšovala sa.
Ozval sa smiech plný odporu, opovrhovania, zhrozenia a menil sa na akýsi záchvat zloby. Dievčatá ju začali bombardovať tampónmi a vložkami pochádzajúcimi čiastočne z vlastných zásob v taškách, čiastočne z vylámaného automatu na stene. Sypalo sa to na ňu ako sneh a pritom sa ozývalo skandované: „Strč si to tam, strč si totam, strč si to tam, strč...“
Aj /meno/ hádzala, hádzala a sknadovala s ostatnými, ani si vlastne neuvedomovela, čo robí – akési kúzlo jej obostrelo myseľ a svietilo tam ako neón: Nie je na tom nič zlé, naozaj nič zlé, nič zlé, nič zlé...
a ešte vždy to svietilo a blikalo svoje opätovné uistenia, keď /meno/ zavyla, zaspäkovala a začala biť rukami okolo seba, vtčať a krochkať


Čas: od 20.18 do 21.18 :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel March 09, 2014, 15:48:32
15 x (http://www.upnito.sk/0/ym7pd6p2csk7ktv82u7sw5trkmyuwmdk.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

Keď o 18.22 dorazila na miesto polícia, výkriky už boli priam neznesiteľné. Pani Whitovú našli v posteli na poschodí a policajný vyšetrovateľ Thomas G. Mearton si spočiatku myslel, že sa stala obeťou násilia. Posteľ bola celá zakrvavená a na zemi ležal mäsiarsky nôž. Až vtedy uvidel na prsiach pani Whitovej ležať dieťa, ešte vždy obalené plodovou blanou. Podľa všetkého sama nožom prerezala pupočnú šnúru.

Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen March 09, 2014, 16:36:23
Carrie - Stephen King


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel March 09, 2014, 17:21:29
Správne ;)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee March 15, 2014, 10:49:24
Pokračuje ten, kto si túto moju správu prečíta ;)

-----------------------------------------------------------------

Tretia indícia - kniha mesiaca: Knihy tohto/tejto autora/autorky tematicky spadajú pod žáner science – fiction a pomerne často sú kritikou porovnávané s knižnou sériou Hry o život od Suzanne Collinsovej.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen March 15, 2014, 12:30:29
  8x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Prvý súťažný úryvok :

  Zamierila k útesu, hoci očakávala, že sa utopí, skôr ako k nemu dôjde. Ľad bol hrubý len asi päť centimetrov, ani v najtuhšej zime by sa nik neodvážil kráčať po tejto zradnej trase na druhý breh.
   Spočiatku sa potkýnala o balvany, zamrznuté na piesčitom brehu, no potom sa dopotkýnala po klzkom zráze nadol a prekročila zamrznutý jarok. Ľad bol krehký. Po každom druhom kroku sa zaborila do suchého piesku. potom prešla cez pás štrku a podkasala si sukňu, aby preliezla zvalený kameň, ošľahaný vetrom a dažďom.
   Keď došla ku korytu, kde stále tiekla dolu údolím voda, ľad už nebol krehký a biely, ale čierny a mäkký, akoby v noci voda iba stuhla. Prešla naň, opatrne, a div sa nad tou absurditou nerozosmiala - dávala si pozor, aby sa nepokĺzla, hoci úpenlivo dúfala, že sa preborí.
   Bola niekoľko metrov od suchej pôdy, keď zastala a pozrela si medzi topánky. Akoby kráčala po skle. Pod tmavotyrkysovou zvírenou vodou videla žulové kamene. Popod ľad plával žltý list. Predstavila si ako ju voda strhne a ponesie s listom, a ona sa nakrátko pozrie cez číry ľad nahor. Uvidí oblohu, kým sa jej voda dostane do pľúc?


Čas: od 12.30 do 13:30


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen March 20, 2014, 17:31:43
8x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

Sneh bol naozaj akurát. Lepil s na gule, ktoré kotúľali, v hrubých širokých vrstvách. Mabel dogúľala poslednú, najmenšiu, to mala byť hlava, a Jack ich poukladal na seba. Postavička mu sotva siahala nad pás.
   "Je trochu malý," poznamenal.
   Cúvla a zadívala sa na spoločné dielo.
   "Je akurát," zdôraznila.
   Povtláčali sneh do škár medzi guľami, vyhladili okraje. Jack odišiel zo svetla medzi stormy. Vrátil sa s dvoma brezovými konármi a zastrčil ich snehuliakovi do bokov, a tak mu vytvoril ruky.
   "Dievčatko," navrhla. "Spravme dievčatko."
   "Dobre."
Kľakla si a spodok gule vytvarovala ako širokú sukňu. Rovnými dlaňami kresala sneh, zúžila postavu - výsledok pripomínal malé dieťa. Keď vstala, videla, že Jack vytiahol vreckový nožík.
   "A je to," a cúvol. Z bieleho snehu vykrojil krásne oči, noštek a malé ústočká. Mabel sa dokonca zdalo, že vidí líčka a bradičku.
   "Ach."
   "Nepáči sa ti?" sklamane sa spýtal.
   "Kdeže. Je prekrásna. Len neviem..."   
 
Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel March 20, 2014, 19:03:35
Eowyn Ivey - The Snow Child?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen March 20, 2014, 19:50:09
áno :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel March 23, 2014, 21:18:01
17 x (http://www.upnito.sk/0/ym7pd6p2csk7ktv82u7sw5trkmyuwmdk.jpg)

Prvý súťažný úryvok:


"Táto Tieňová vláda je veľmi mocná a odhodlaná - ale my sme jej najhoršia nočná mora, pretože nikdy v dejinách nežilo na tejto planéte toľko ľudí pod dvadsať ako teraz. Znamená to, že keď budeme spolupracovať, môžeme urobiť veľké zmeny. Oni však urobia všetko, čo bude v ich silách, proti tomu, aby sme sa spojili. Chcú nás vypnúť, vzájomne izolovať, chcú, aby sme si nič dôležité nevšímali, Môžeme to zmeniť. Musíme to zmeniť.
Keď s ato tak vezme, sme všetci len zväzok vibrácií, len energia, ktorá vysiela vlny. Keď sme izolovaní alebo máme negatívne myšlienky, naše vlny sa navzájom rušia, ako keď hodíte do vody dva kamene a kruhy, ktoré urobia na hladine, sa navzájom zrušia. Keď sa však zámerne spojíme, staneme sa jednou vlnou. A práve v tom je naša sila. Tieňová vláda nepočíta s tým, ako sme spojení. Dospelí sa na nás pozerajú, ako používame mobily a počítače, a myslia si, že sa izolujeme od spoločnosti, ale v skutočnosti sme celkom a úplne spojení. Spojení káblami. Pozrite sa na web - sme v nepretržitom stave kreativity a prepojenosti. Keď budeme chcieť urobiť nejakú zmenu, bude to rýchle a účinné, pretože môžeme komunikovať takmer okamžite a konať ako jeden človek."


Čas: od 21.18 do 22.18


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel March 31, 2014, 20:14:59
17 x (http://www.upnito.sk/0/ym7pd6p2csk7ktv82u7sw5trkmyuwmdk.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

Keď som tu bola prvý raz, neskúmala som ich nejako podrobne. Z diaľky vyzerajú len ako ozdoba, ale ak sa na stenu zahľadím pozornejšie, vidím, že celkom zreteľne tvoria nejaký opakujúci sa vzor. Ide o rad znakov, ktoré sa podobajú runám, nie sú však vyrezané v radoch alebo stĺpcoch, ale tvoria hranaté špirály. Akoby ste písali jednu dlhočiznú vetu, no začali by ste písať pri hornom okraji papiera a potom by ste ho otáčali a písali na všetky štyri strany po obvode listu stále ďalej a ďalej, až by vznikla dlhá hranatá špirála.
"Čo to je?" spýtam sa nahlas a prechádzam prstami po drevorezbe.
Pán Papierik upaľuje z komory. Z môjho písacieho stola zoberie papier na origami a potom sa vráti. Jeden list papiera preloží napoly ako zošit, druhý stočí do rúrky pripomínajúcej ceruzku a predstiera, že píše na papier. Bradou pritom ukazuje k stene.
"Je to písmo?" opýtam sa a píšem si pritom na dlaň. Prikývne.


Čas: -


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: kachiri April 23, 2014, 22:30:46
Christy Raedeke - The Daykeeper´s Grimoire


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Flavel April 24, 2014, 08:54:21
Áno! :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: kachiri April 30, 2014, 18:42:51
2 x (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Prvý súťažný úryvok:

Na rozdiel od iných nádvorí, toto nebolo plné bielizne, ani prepchaté ľuďmi. Namiesto toho bolo dláždené a čisté, po ľavom boku stála stajňa a po pravom drobná záhrada obohnaná múrom. Po celej dĺžke domu sa ťahala nízka plošina, ktorá tvorila vysoký schod k múru plnému panelových posuvných dverí. Jedny boli otvorené, umožňovali nahliadnuť dovnútra - tradičné slamené rohože, nízky stolík, ostré uhly obradne naaranžovaných orchideí.
Do výrezu vošla ženská postava, chvíľu tam stála ako silueta, štíhla a vzpriamená, hneď nato vyšla na plošinu.
Bola staršia, ako by som očakávala podľa jej elegantného držania tela, možno mala okolo šesťdesiat rokov, hlboké vrásky jej vyryli do tváre krutosť, no stále mala ladné a krásne kosti. Nadvihla si zelený hodvábny lem na šatách a podišla k okraju plošiny. Stol sa ponáhľal k nej, no so zdvihnutou rukou ho zastavila.
"Vy nie ste Pán volaviek, ktorého som čakala," prehovorila, kým Juso zosadal z koňa. Dela zastala s povozom za ním. Ťažný kôň potriasol hlavou, postroj hlasno zarinčal v náhlom ostražitom tichu.

Čas: od 18:42:51 do 19:42:51

Pozor na formu príspevku, Yao: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee May 01, 2014, 10:43:20
od kachiri :)

2 x  (http://www.upnito.sk/0/33cwbq84xsfzrhcrbdm6jf9rkmjcjmyb.jpg)

Druhý súťažný úryvok:

Schmatla som ho za tuniku. "Dilon, nemôžeš zabiť Ida. Ak zomrie, zomrieme aj my." Zatriasla som ním. "Chápeš? Musíme ho zachrániť!"
"Zachrániť ho?!" vyprskol Dilon. "Zabijem ho. Skôr ako zabije on mňa." Zažltnuté oči vypliešťal od nenávisti. Nikdy by nezachránil Ida. Nikdy by mi nepomohol. Cítila som, ako hučiaca voda okolo nás opadá, jemný opar sa zrážal na kvapôčky, ktoré mi zo zlovestnou tiažou dopadali na tvár. Dilon strácal kontrolu.
Mala som šancu získať knihu predtým, ako nás všetkých zabije. Bol však silnejší ako ja. Čo mi zostávalo? Nadýchla som sa a čelom mu vrazila do tváre. Pri náraze mi temenom otriasla explózia nepríjemnej bolesti a záplava svetla. Počula som ako Dilon zavyl, cúvol a ťahal ma so sebou. S pohľadom rozmazaným od sĺz som sa vrhla na bledú šnúru, čo pripútavala zväzok k jeho predlaktiu. Nechtami som poškriabala vyrezávanú obálku a dotkla sa radu perál. Prsty som vopchala medzi šperky a kožu, vypáčila škáru dostatočne veľkú na to, aby som pevne chytila nehybnú šnúru. Po prvom šklbnutí jej odpor povolil. Ešte raz a kniha bude moja. Potiahla som, no namiesto toho, aby perly povolili, prudko sa stiahli späť a ruku mi prikvačili ku koženej väzbe.

Čas: --


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: adell_cullen May 01, 2014, 10:58:19
Alison Goodman - Eona ?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: kachiri May 02, 2014, 20:40:42
jop  :wave2:


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 10, 2015, 20:35:08
Čo keby sme to tu trošku oživili?

Prvý súťažný úryvok:

Ako prvé sme si podelili zvyšné sendviče s džemom a energetické nápoje. S Georgeom sme si sadli na kus odvalenej steny a jedli svoj prídel. Tisli sme sa jeden k druhému, aby sme sa trochu zahriali. (niekto) stál obďaleč a s kamenným výrazom hľadel na dym.

"Na studňu sme mali zaútočiť hneď na začiatku," poznamenal George. "Asi by nám to napadlo, keby sa nebol doplietol ten pekelný rámus. Musel to byť zdroj, lebo tam ležia kosti mníchov, ktorí v studni zomreli."

Bez slova som prikývla. Áno, zomreli v studni. Lenže najskôr ich zviazali a surovo vliekli dolu schodmi. Muži vedeli, akí osud ich čaká. Hrôza, ktorú prežívali na svojej poslednej ceste, sa nezmazateľne vryla do kameňov...


Čas: od 20:35 do 22:35: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Sirius January 10, 2015, 20:46:48
Janathana Stroud, Vreštiace schodisko


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 10, 2015, 21:09:34
5 súťažných bodov je tvojich a ideš :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Sirius January 10, 2015, 21:12:30
to ma zadávať úryvok, a musí byť v slovenčine/češtineJ?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 10, 2015, 21:13:31
Mal by byť... ale urobím výnimku a ak chceš, zadaj ho v angličtine :)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Sirius January 10, 2015, 21:18:14
Skúsim toto:

Scotland has almost eight hundred offshore islands, though fewer than a hundred are populated. Trammell Island is the most northern, way out past the Orkneys and the Shetlands, just a jutting rock set in dark and deathly cold waters, where no one goes any more. Or at least, no one with any sense. Not a big island; you could walk round the perimeter in less than an hour. Trammell Island has a beach, a cliff face, and an ugly stone hill with a single building at its summit. Monkton Manse. The house at the end of the world. Originally a monastery many centuries ago; then a rich man’s holiday home; now nothing more than a deserted property, an abandoned folly. Empty and silent, holding within dust and shadows and bad memories, and one last terrible secret.
Trammell Island: a long way from anywhere, and soon to be the end of more than one person’s world.
I stood at the very top of the cliff face, as close to the edge as I could get. Dry, cracked earth crumbled and fell away under my weight, dribbling streams of dirt down the sheer rocky face and into the crashing waters far below. I looked down at the heavy swelling waves as they pounded the narrow pebbled beach and broke against the outcropping rocks. Night-dark waters, cold enough to kill anyone unfortunate enough to end up in them, they threw great clouds of frothing spume into the air as the waves fell back, frustrated, from the inhospitable shore.


čas od 21:20 do 22:20


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 10, 2015, 21:32:12
Čistý tip :D

Green Simon R. "Casino Infernale"?


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Sirius January 10, 2015, 21:35:50
áno


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 11, 2015, 10:57:07
5 x (http://www.upnito.sk/0/tjwysr2egme2crs6z9p86wxxze2mxhvj.jpg)

Úryvok:

Nikdy by som neverila, ako dokonale môže ladiť útočný ruský nôž s oceľovošedým lakom značky Chanell – číslo som už zabudla. Dobrá kúpa! Tá najlepšia, napadlo mi, keď z čepele skĺzala ďalšia sladkastá slza smrti. Líštička ryšavá ochutnala oceľ skôr než sa jej mozog rozprskol po konároch divej ruže, ktoré obrastali takmer celý ostrov. Až nájdem Walterovho záhradníka, zrovnám ho s anglickým trávnikom.

Plaziť sa popod kriaky, čo vám ostňami driapu pokožku, zamotávajú sa do vlasov a stierajú posledné stopy luxusného švajčiarskeho tužidla s hodvábnym efektom je romantické ako váľanie sa svine v bahne. Koľko prihriatych mozgových buniek pracovalo na tomto šialenstve?! Vraj kráľovstvo ruží! Pche! Skôr obranná bariéra a maskované ostnaté opevnenie.

Opatrne som sa zakrádala krovím pripravená k bleskovému útoku. V pravej ruke GLOCK...


Čas: od 10:59 do 11:59: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Sirius January 11, 2015, 11:19:19
viem čo to je ale kedže by som nemal ako dať ďalší príspevok, nechám to niekomu inému


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 11, 2015, 11:36:07
Tak uhádni a zadám ďalší príspevok ja ;)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Sirius January 11, 2015, 12:35:16
Lenona Štiblaríková: Mladuchy na zabitie


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 11, 2015, 15:16:59
No, ešte chýba názov zbierky, v ktorej sa táto poviedka vyskytla :D + mená jej zostavovateľov ;)


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Sirius January 11, 2015, 15:31:36
Kniha je Na hroby, ale v pravidlách niekde nie je že musím napísať všetkých autorov. Autora poviedky z ktorej je ukážka som napísal takže   :P. A aj tak si nie som istý čo myslíš zostavovateľmi.


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 11, 2015, 16:09:46
Zostavovateľ zbierky = ten, kto ju zostavil. Je to Mark E. Pocha... no, neviem, neviem, či ti to uznám :P Ale, že si to ty, pripíš si na konto ďalších 5 bodov ;)

Ďalší úryvok:

Jednou jsem utekl z domova, protože se naši hádali. Otec mě spráskal jako psa, aby si na někom zchladil žáhu. Tak jsem při přestávce, kdy do sebe obracel láhev vodky, vylezl oknem a pláchnul. Přeskakoval jsem vydlabané dlažební kostky na chodníku a vzduch se při večeru nedal dýchat. Všude se hromadily stíny v dlouhých černých pláštích a cylindrech. Krev mi pod nosem ještě ani nezaschla, když se mě někdo zeptal, jestli si do ní nemůže namočit prst. Jestli mi nemůže olízat tvář od bolesti. Že prý mi zaplatí.

Čas: od 16:09 do 17:09


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Sirius January 11, 2015, 16:13:48
to si mám dať ja body???


: Re: Súťaž - Uhádni úryvok
: Yaonee January 11, 2015, 16:15:25
Hej, máš si ich zapisovať, 20 súťažných bodov sa potom premení na 10 bodov do rasy :)


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.