Fantasy-Svet.net

Literatúra => Young Adult fikcia (YA) => : Lenide December 25, 2013, 22:14:53: Michelle Hodkin - séria Mara Dyerová
: Lenide December 25, 2013, 22:14:53
1. Čo sa stalo Mare Dyerovej?

(http://www.slovart.sk/buxus/images/cache/detail-knihy/image_13225_19_v1.jpeg)

Anotácia:
Mara Dyerová neverí, že by jej život mohol byť ešte viac zamotaný. Nielenže si vôbec nepamätá, ako sa dostala do nemocnice, kde sa práve prebrala, ale nevie nič ani o nehode, pri ktorej zomreli jej najlepší priatelia a frajer. Mare sa však takmer nič nestalo. Lekári sa domnievajú, že nový začiatok v novom meste pre ňu bude tým najlepším riešením, a spomienky tak môžu pomaly vyplávať na povrch. Marin nový život sa však stále viac komplikuje.

Tváre mŕtvych priateľov má pred očami denno-denne. A potom... zrazu...vidí aj smrť ľudí naokolo iba chvíľu pred tým, než sa to stane. Je jej jasné, že sa asi zbláznila. A keď si je už istá, že to ani nemôže byť horšie, Noah Shaw, najkrajší chlapec, akého kedy videla, ju odmieta nechať na pokoji... Čo má vlastne za lubom?


2. Kto je Mara Dyerová?

(http://www.slovart.sk/buxus/images/cache/detail-knihy/image_14072_19_v1.jpeg)

Anotácia:
Mara Dyerová vie, že sa nezbláznila. Dokáže zabíjať svojou mysľou a Noah zasa tou svojou liečiť. Mara vie aj to, že Jude nie je len halucinácia. Nedarí sa jej však presvedčiť rodičov a lekárov, že nepotrebuje psychiatra ani hospitalizáciu. Jediný, kto jej naozaj verí, je Noah. Mara má však oňho strach, je preňho nebezpečná – pri ich prvom bozku ho totiž takmer zabila. Spoločne však pátrajú po tom, ako Jude prežil zrútenie inštitútu na Rhode Islande a prečo vie o Mariných schopnostiach viac než ona sama...
(obsahuje spoileri z prvej knihy)


Môj názor:
Jenotka je výborná kniha :jumpinlove: akurát pre mňa. :happydance: Knižka bola zábavná (Mara mala vtipné myšlienky) jemne vzrušujúca a tiež prekvapivá :) Niekomu môže prekážať v jednej veci tá rovnakosť s niektorými knihami ale mne to nevadilo a práve aj to sa mi na tom páčilo. No hlavná myšlienka patrí medzi originálnejšie :P A Noah bol presne jeden z takých typov, aký mám rada :smitten: (kto nečítal knihu nech nečíta ani tento spoiler, lebo mu to môže potom pokaziť zážiťok z knihy)
ktorý sa správa navonok arogantne, je krásny, všetky ho chcú, ale on ich nie, no v skutočnosti je veľmi milý a dobrý a blbca len hrá  :smitten:

Keď to začalo byť ešte lepšie tak som sa škerila ako blbec a od radosti som takmer skákala  :whistle:
Oh a obal knihy je na dotyk netradičný ale príjemný :)
(p. s: prvý krát som to začala čítať tesne pred 22.00 (takmer bez prestávky) a skončila som /donútila som sa prestať/ ráno  o 5.30 :uglystupid2:)


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.