Fantasy-Svet.net

Filmy a seriály => Filmy kreslené => : Yaonee June 22, 2013, 17:08:12: Norman a duchovia
: Yaonee June 22, 2013, 17:08:12
(http://i1070.photobucket.com/albums/u489/DumkyPodvecerne/ParaNorman_poster_zps5ddd0f62.jpg)

Oficiálna anotácia distribútora:

Neohrožený hrdina se jmenuje Norman. Je mu jedenáct, ujíždí na hororech a rád si povídá s mrtvou babičkou. Norman má totiž jednu zvláštní schopnost, řekněme šestý smysl. Vidí duchy a umí se s nimi na lecčems dohodnout. A to se v aktuální a velmi prekérní situaci může náramně hodit. Než se ale Norman postaví do čela místního odboje proti živým mrtvým, bude muset leccos skousnout, což se stává většině dětí s nálepkou podivína a mimořádnými schopnostmi.

Rodiče ho nechápou, starší sestra jím pohrdá, spolužáci ho šikanují nebo ignorují (v lepším případě) a jediný, s kým vychází, je tlusťoch Neil, s nímž taky nikdo jiný nekamarádí. Ještě si rozumí s duchy většiny nebožtíků z okolí, ale ti se nedají počítat. Normanův život nabere zcela netušený směr, když mu podivínský strýc prozradí, že městečko co nevidět stihne pradávná kletba a že právě on ji může díky svým záhrobním komunikačním schopnostem zastavit.

Než se Norman rozhodne, jestli se chce nebo nechce stát hrdinou, začnou mrtví vylézat z hrobů a děsit vše živé. V tu chvíli se v Normanově hlavě vylíhne nápad, jak je vrátit do stádia věčného odpočinku. Ví však, že sám to nezvládne. Jenže realizujte teoreticky dokonalý plán, když máte v partě vyděšeného tlusťocha, jeho staršího bratra, který má místo mozku svaly, sestru, jehož ho nepokrytě balí, a největšího sígra ze školy? A když vás kromě zombíků honí i policajti a spoluobčané, kteří právě přestali mít úctu k mrtvým?

Pár slov o...

Keď má Tim Burton voľno alebo Henry Selick neplánuje žiadne temné dobrodružstvo, zdá sa byť žáner magických rozprávok s bábkami taký opustený. No občas príde nečakaný zástupca a môže potešiť nielen vymetačov rozprávok, ale najmä fanúšikov atmosférických príbehov z iných svetov. Troška duchov, napätia a originálnych hrdinov a zábava môže začať.

Norman a duchové je nový projekt amerického animačního studia Laika, které se specializuje na ruční loutkovou animaci. U této společnosti nepřekvapí, že spojuje rodinnou animovanou podívanou s mordbidními a hororovými prvky. Ústřední osobností Laiky založené v roce 2005 byl totiž Henry Selick, režisér slavné Noční můry před Vánocemi. Ostatně první větší zakázkou studia byla práce na loutkovém muzikálu Mrtvá nevěsta, za kterým stál producent Noční můry před Vánocemi Tim Burton.

Celé KB nájdete priamo tu (http://www.fantasy-svet.net/kb/film/374/Norman-a-duchovia.html).

Film by ste mohli nájsť aj tu (http://www.sledujemefilmy.cz/animovane/film/norman-a-duchove-2012#video).

Milý rodinný animák, ktorý poteší veľkých aj malých a predovšetkým milovníkov všetkých paranormálnych javov ;)


: Re: Norman a duchovia
: Sirius June 22, 2013, 17:09:17
to si nemohla dať pred tým smrtiacim kolom však? :-)


: Re: Norman a duchovia
: Yaonee June 22, 2013, 17:11:31
:D I tak by väčšina obrázkov skončila v gúgl vyhľadávači... a KBčko na webe svieti dosť dlho, väčšina pátračov zrejme už tie správne odpovede vie. Btw. čo ty a pán Norman?


: Re: Norman a duchovia
: Sirius June 22, 2013, 17:17:26
Veď ale ja som to dal zle keby som toto videl skôr
myslel som že to je Frankenweenie, a nevidel som ani jeden film stýc hanimákov


: Re: Norman a duchovia
: Yaonee June 22, 2013, 17:20:13
Snaha sa cení :) Animák odporúčam, už len preto, že začiatok a koniec sú bombasticky bombastické a také... v dobrom slova zmysle... mainstreamové :D


: Re: Norman a duchovia
: juvrik June 22, 2013, 22:25:45
hej, aj ja som to videl, odporúčam  :D


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.