Fantasy-Svet.net

Sfilmovaná literárna i komiksová predloha => Fantastický Neil Gaiman => : Shaola March 02, 2013, 13:51:45: Anansiho chlapci
: Shaola March 02, 2013, 13:51:45
(http://www.legie.info/images/kniha-small/7/7022-9324.jpg)

Bůh je mrtev. Ať žijí jeho děti.
Když dá otec Tlustého Charlieho někomu jméno, žádná síla mu ho neodlepí. Jako když pojmenoval Tlustého Charlieho ‚Tlustý Charlie'. Dokonce ani teď, po dvaceti letech, se nemůže Charlie Nancy zbavit svého přídomku, jednoho z mnoha zahanbujících ‚darů', kterých se mu dostalo od jeho otce ještě předtím, než padl mrtvý k zemi na pódiu při karaoke a úplně tak zničil Charliemu život.
Pan Nancy zanechal Tlustému Charliemu také různá překvapení – jako například když u jeho dveří jednoho dne zazvonil vysoký pohledný cizinec, který je podle všeho jeho bratr. Ačkoliv se od Tlustého Charlieho liší jako den od noci, ukáže mu, jak si užít nějakou tu legraci, přesně ve stylu jejich draho zesnulého starouška táty. A život začne být pro Tlustého Charlieho najednou velice zajímavý.
Protože víte, Charlieho otec nebyl jen tak obyčejný taťka. Byl to Anansi, šejdířský pavoučí bůh. Anansi je duchem vzpoury – dokáže zvrátit sociální řád, vytvořit bohatství jen tak z ničeho, nebo úplně zblbnout ďábla. Někteří říkají, že by dokázal přechytračit i samotnou Smrt.
Kniha, ve které se dozvíte, odkud pocházejí bohové, a jak přežít vlastní rodinu.


Čítali ste? Ja už dávnejšie, ale viem, že kniha bola výborná. Tiež nejde o čítanie na jeden dych, ale príbeh je prepracovaný, bohovia sú božskí, miestami je kniha ľahko vtipná a zároveň zložitá a príbeh je prepletený šibalskými ľudovými povedačkami :applause:

Rozhodne odporúčam :)


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.