Fantasy-Svet.net

Literatúra => Literatúra hororová => : Shaola January 19, 2013, 12:01:51: Daniel O'Malley - Hra věží
: Shaola January 19, 2013, 12:01:51
Hra věží
(http://www.legie.info/images/kniha-small/1/14118-15614.jpg)

Milá ty,
tělo, ktoré nosíš, patřívalo mně."


Myfanwy Thomasová se probouzí uprostřed jakéhosi londýnského parku, obklopena mrtvými těly, které mají na rukou gumové rukavice, a nemá ani tušení, kdo je a co tady dělá. Jediným vodítkem je jí dopis, který drží v ruce. Pokud má odhalit svou identitu a zjistit, kdo jí usiluje o život, nezbývá jí než se řídit pokyny, které jí zanechalo její dřívější Já. Ty ji zavedou do Šachovnicové skupiny, supertajné britské agentury pro boj s nadpřirozenými hrozbami, v níž zastává vysoké postavení věže. Začíná hra o život, hra, během níž se Myfanwy setká s bytostí ve čtyřech různých tělech, se ženou, která prochází lidskými sny, i s děsivými Roubovači. To vše a mnohem víc můžete ve svižně a vtipně napsaném literárním debutu Daniela O'Malleye najít i vy.


Milujem, keď neviem, do čoho to vlastne idem a vykľuje sa z toho poklad! Zatiaľ som z tejto 630 stranovej knihy prečítala prvých 70 strán, ale dávno ma tak nejaká kniha nevtiahla :) Čítala som do 2-hej v noci a ráno som si v poznámkach našla len: WOW, WOW, WOW! :D
Autor naozaj vie písať, je to vcelku vtipné, nenáročné a zábavné, a dúfam, že to v tomto duchu bude pokračovať! :)
Tiež sa mi dosť páči, ako O'Malley vysvetľuje svet pomocou inštrukcí, ktorej našej hlavnej hrdinke poskytlo jej staré ja.

Zatiaľ si nie som istá, či ide naozaj o horor, tvrdí to legie, a ja jej budem veriť :D

Čítali ste niekto? Alebo sa aspoň chystáte?


: Re: Daniel O'Malley - Hra věží
: Mercy January 19, 2013, 12:05:26
no ja som čakala na tvoje vyjadrenie či sa oplatí prečítať a keďže vyzerá zatiaľ že oplatí tak nad ňou začnem asi silno uvažovať :D :D :D škoda že som si ju neprečítala keď som ju mala doma :D


: Re: Daniel O'Malley - Hra věží
: Shaola January 22, 2013, 17:43:46
Hra věží mi sadla ako riť na šerbeľ  :vamp3: Vôbec som netušila do čoho idem, bol to veľmi náhodný výber. O autorovi som v živote nepočula (akoby aj, keď je to jeho prvotina  <čomu sa teda čudujem, lebo jeho štýl je skvelý>), no kniha mala super obálku a začínala slovami:

"Milá ty,
tělo, ktoré nosíš, patřívalo mně."

Nejde o žiadne náročné čítanie a i ten horor je to v podstate len okrajovo. Z veľkej časti ide o detektívku :) O'Malley sa s tým nebabral a nesnažil sa vytvoriť nejaké špecifické univerzum, kde by žili len nejaké fantasy bytosti, nie do tejto série spadá akékoľvek nadprirodzeno, čo mu dáva dosť veľa možností na rôzne problémy a zápletky a komplikácie :D

Navyše Myfanwy je veľmi sympatická hrdinka, aj keď mi trochu vadilo

aká bola dokonalá a ako bezchybne úplne nahradila starú Myfanwy a ešte ju aj vylepšila o sto bodov, lebo už zrazu nebola plachá, ľakavá, nudná kancelárska myška a hlavne sa nebála používať svoje schopnosti

Celkovo túto knihu hodnotím veľmi veľmi vysoko, a neskutočne sa teším na ďalšie diely :)


: Re: Daniel O'Malley - Hra věží
: Mercy January 22, 2013, 18:10:15
No tak teraz si ma už úplne zmotala na to :D už je vo wishliste :D


: Re: Daniel O'Malley - Hra věží
: Mercy November 07, 2014, 22:22:40
Táto kniha má jednoznačne 9 bodov z 10. Bola naozaj skvelá. Pútavá od prvej strany po poslednú, miestami smutná, miestami desivá, s kopou sarkazmu a humoru a ešte väčšou kopou napätia.
Myšlienka - celý ten nápad, počnúc vznikom hlavnej postavy, pokračujúc organizáciou pre ktorú pracuje, konceptom celého príbehu a končiac perfektnou zápletkou a rozuzlením - konečne niečo originálne čo sa neopakuje v každej druhej knihe. Konečne niečo, čo ma nútilo hltať stranu za stranou až do samého konca.
Určite mala aj pár múch ale bolo ich tak málo, že nestoja za reč.

Túto knihu jednoznačne odporúčam a Shao ďakujem za skvelý darček  :kiss:


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.