Fantasy-Svet.net

Filmy a seriály => Filmy kreslené => : Shaola November 10, 2012, 20:16:54: Neskrotná/Rebelka (Brave)
: Shaola November 10, 2012, 20:16:54
(http://i1196.photobucket.com/albums/aa419/fs_kb/filmy/th_film-plakat-orig.jpg?t=1352317692)

Už od starých čias sa po mnoho generácií šíria príbehy o epických bitkách a mystických legendách v drsnej a tajomné Škótskej vysočine.
Vo filme Neskrotná sa k legende pridá nová povesť, keď odvážna Merida stane tvárou v tvár tradície, osudu a najkrutejšej beštie. Merida je skúsená lukostrelkyňa a impulzívna dcéra kráľa Fergusa a kráľovnej Elinor. Je odhodlaná ísť si v živote svojou vlastnou cestou. Vzoprie sa starému zvyku zasvätenia pánom zeme. Silnému lordovi MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtiac rozpútajú v kráľovstve chaos a besnenie. Keď sa obráti o pomoc k výstrednej starej čarodejnici, dostane prekliate želania. Merida, ktorá nasleduje nebezpečné sily, objaví význam skutočnej odvahy, aby zlomila príšernú kliatbu, než bude príliš neskoro...


Nádherne spravená rozprávka s peknou myšlienkou, a zaujímavým spracovaním. Zaľúbila som sa do Meridiných vlasov :smitten: Je to i veľmi vtipné :D Videli ste?


: Re: Rebelka (Brave)
: Avantasia November 10, 2012, 20:22:35
fajná rozprávka, taká oddychovka, len škoda, že je tam ten medvedík tak desivo spravený, pustila by som to inak bratovi :/
a Meridine vlasy :D mala som nutkanie pár chvíľ si kvôli nej dať červený šampón :)


: Re: Rebelka (Brave)
: Sirius November 10, 2012, 20:32:10
zrejme to nebolo pre mňa najlepšie tam boli tie zábery krajiny inak som preskakoval celí film.


: Re: Rebelka (Brave)
: Zephyra November 10, 2012, 20:34:48
Och, úplne úžasný film. A aj keď ja zbožňujem vo filmoch, keď sa tam objaví nejaká lovestory, ale tu to absolútne nechýbalo. A Meridine vlasy, to je kapitola sama o sebe, ako som nad nimi slintala, aj keď moje blonďavé by som nemenila  :teeth:
Bola som na to v kine s dedičkami mojej známej takže som to videla nadabované a ten dabing bol celkom fajn, až som sa trochu čudovala  :shocked: , ale straš, strašne by som to chcela vidieť v originály, lebo ja milujem škótsky akcent  :smitten:, vážne veľmi ho milujem :smitten:

Inač trochu ma zmiatol ten názov tu, že Rebelka, lebo u nás sa to volalo Neskrotná  :angel: , pardon  :shy:


: Re: Neskrotná/Rebelka (Brave)
: Shaola November 10, 2012, 20:37:29
Ako "Rebelka" majú film preložený v češtine :)

Hej, ten akcent bol skvelý, mne sa veľmi páčil :smitten:


: Re: Neskrotná/Rebelka (Brave)
: juvrik November 11, 2012, 12:36:40
dobrá podívaná  :teeth: mne sa zase páčil otec tej malej  :rofl:


: Re: Neskrotná/Rebelka (Brave)
: Devil Angel November 13, 2012, 22:51:19
musím povedať že to bolo super  :vamp3: taká oddychovka. meridine vlasy vyzerali krásne, ten prízvuk nemal chybu a najviac som sa nasmiala na jej otcovi  :rofl:

škoda len, že tam nebolo trochu viac tej čarodejnice a wispov.


: Re: Neskrotná/Rebelka (Brave)
: Bruja November 14, 2012, 00:01:35
Hej, čarodejnica bola dobrá. :D Ale lepší boli kandidáti na jej manžela.  :rofl:

Inak ja si nemôžem pomôcť, mne tam lovestory trochu chýbala. Ja som ten typ diváka, ktorý buď vyžaduje veľa humoru, alebo lovestory. A Brave nepatrí ani do jednej, ani do druhej kategórie. Bolo to pekné, chcela by som mať jej farbu vlasov, ale nenadchlo ma to tak, ako napríklad Na vlásku.


: Re: Neskrotná/Rebelka (Brave)
: Shaola November 14, 2012, 14:56:39
Mne sa práve zdalo, že absencia lovestory je vcelku osviežujúca :) a vôbec mi nakoniec nechýbala, i keď som zo začiatku mala všelijaké konšpiračné teórie, ktoré zahŕňali premenu Mor'dua na krásneho ryšavého princa a podobne :D

Ale aj mne sa Tangled páčilo o niečo viac :shy2:


: Re: Neskrotná/Rebelka (Brave)
: Devil Angel November 14, 2012, 15:12:10
ja som tiež očakávala premenu zlého medveďa na krásneho princa  :vamp3: ale som rada že si aspoň v tejto rozprávke odpustili zamilované omáčky. na tie ma nikdy nebavilo sa pozerať. A Brave sa mi páčilo viac ako Tanglet. Síce hlavná hrdinka nemala rozkošného chameleóna ale bolo to vtipnejšie a nespievalo sa tam.


: Re: Neskrotná/Rebelka (Brave)
: Elizabeth November 14, 2012, 21:00:37
Tiež som premýšľala nad premenou Mor'dua na krásneho princa :rofl:
Ale ani mne tam tá love story až tak nechýbala, hoci som podobný typ diváka ako Bruja..No myslím si, že love story by len kradla priestor hlavnej dejovej línii, ktorá bola také milé osvieženie v zástupe samých romancí... :D


: Re: Neskrotná/Rebelka (Brave)
: Lenide November 14, 2012, 21:25:42
Prosím, ľudia, nespoilerujte bez tagu spoiler. Ešte som to nedopozerala! :D (Ale nie len kvôli tomu:p)


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.