Fantasy-Svet.net

Vedenie (Fantasy-svet) => Halloween => : Shaola October 30, 2012, 22:05:46: Hororové ukážky
: Shaola October 30, 2012, 22:05:46
Táto súťaž sa nebude odohrávať v tomto topicu, ale na chate. Niektorí si možno pamätáte podobnú súťaž, ktorá u nás prebiehala.

V určený čas vám budem postupne po jednej vete na chate zadávať ukážku z hororovej knihy. Ak budete mať problém knihu uhádnuť len podľa viet, postupne budú pribúdať i pomôcky, ktoré vám pomôžu uhádnuť, o akú knihu sa jedná.

Súťaž sa bude odohrávať v Magickom kotli, vždy o 19:00.

Bodovanie:
Prvý, kto uhádne ukážku, získa 2 x Frenka.

V prípade, že sa správna odpoveď bude na sekundu zhodovať, body získajú obaja.


: Re: Hororové ukážky
: Sirius October 30, 2012, 22:06:55
čiže tento týždeň nemusím robiť "súťaž na chate o body"


: Re: Hororové ukážky
: Shaola October 30, 2012, 22:07:31
Nemusíš :)

Spojené príspevky: October 31, 2012, 18:32:24 . Nabudúce radšej použi EDIT.
O polhodinku vás očakávam na chate :)

Podľa účasti uvidíme, či bude jedna ukážka, alebo dve. Teším sa na vás ;)


: Re: Hororové ukážky
: juvrik October 31, 2012, 19:50:27
to bola súťaž teda, obe ukážky som "hneď" spoznal  :rofl2:


: Re: Hororové ukážky
: Shaola October 31, 2012, 19:53:48
Prvá ukážka dnes prebehla bleskovo, správna odpoveď prišla po prvej zadanej vete :D Zato s druhou sme sa už "trochu" potrápili  :2funny:

Obe ukážky správne uhádla
Avantasia: (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)  (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)  (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)  (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)

Ukážka č. 1: H.P. Lovecraft: Dagon
Potom som to náhle uvidel. Len s nepatrným sčerením hladiny sa tá vec vynorila z temných vôd. Obrovská ako Polyfémos, a práve tak obludná, sa ako nejaká šialená obluda zo zlého sna vrhla k monolitu, obomkla ho šupinatými pažami, sklonila svoju odpornú hlavu a začala vyludzovať smutné zvuky. Myslím, že vtedy som sa pomiatol.
Na zbesilý výstup po svahu a po útese späť nahor a na horúčkovité putovaniu k uviaznutému člnu sa pamätám len málo. Viem, že som si nahlas pospevoval, a keď už som nemohol spievať, nepríčetne som sa smial. Vybavujú sa mi útržky spomienok na silnú búrku, ktorá sa strhla po mojom návrate k člnu; každopádne viem celkom určite, že som počul burácanie hromov a ďalšie zvuky, aké príroda vydáva, len keď sa najviac rozbesní.
Keď som sa prebral z mrákot, bol som tu, v nemocnici v San Francisku. Dopravil ma sem kapitán americkej lode, ktorá zachránila môj čln uprostred šíreho oceánu. Vo svojom poblúznení som veľa hovoril, ale mojim slovám bola prikladaná len malá dôležitosť. O žiadnom vyzdvihnuté zeme v Pacifiku moji záchrancovia nevedeli, a ja som nepovažoval za nutné presviedčať ich o niečom, čomu by aj tak neverili. Neskôr som vyhľadal istého slávneho etnológa a pobavil ho svojimi podivnými otázkami na starovekú filištínsku legendu a na Dagona, rybieho boha, avšak pochopil som, že je k uzúfaniu bez fantázie, a radšej som naňho prestal naliehať.

Ukážka č. 2: Jozef Horák: Žakovský kostolík
Nad Žakýlom je strmý nevysoký vrch, o ktorom každé dieťa vie. Je to Pustý hrad. Hradu tam už dnes niet, iba lístím prisypané, kríkmi zarastené rumovisko. Pod rumoviskom, na severovýchodnej strane od neho, v hlbokej kotline je pleso. Čudné je na ňom to, že vodu má celkom čiernu. Možno, že čierna farba je od čiernych hôr, čo nazerajú do neho, a možno, že od čierneho bahna, čo je na jeho dne, ba možno i preto, čo o ňom hovorí povesť.  
Pod hradom bola dedinka a na druhej strane kostolík, do ktorého poddaní sedliaci i slobodníci chodievali každú nedeľu i sviatok na služby Božie. Chodil do neho i hradný pán.  
Raz, bolo to práve na Veľký piatok, ženské v bielych plachtičkách a chlapi v nových krpcoch a v krátkych hunkách, s malými detvianskymi klobúčikmi na hlavách sa poberali do kostolíka. Kostolík bol už plný, lebo bol malý a vo sviatok vždy bývalo v ňom mnoho ľudí.


: Re: Hororové ukážky
: Avantasia October 31, 2012, 19:56:33
Tá druhá bola krížová cesta úplná :D :D
ale super, díki, teším sa nabudúce ;)


: Re: Hororové ukážky
: Shaola November 01, 2012, 19:00:52
Kto ešte nie ste na chate, pomeho! :D Začíname :vamp3:

Aj dnešné ukážky máme za sebou, a bodíky sú pridelené :) Dnes sa v ukážkach skrývali dielka od otca a syna - Stephena Kinga a Joea Hilla ;)

Stephen King - Carrie
Nikto sa ani nepohol. Všetci len civeli. Sama som mala pocit, že som sa zmenila na kus ľadu. V mysli sa mi ozývalo jediné: Bože! Bože! Bože! A potom sa tam vkradla tá ďalšia myšlienka, ktorá akoby vôbec nebola moja. Začala som uvažovať  o Mary. A o Bohu. Všetko sa mi to zmiesilo dohromady a bolo to hrozné.
Sally sa obzrela na mňa a povedala: „Mary sa vracia.“
A ja som jej odvetila: „Áno, to je pravda.“
Všetky dvere vo vestibule sa postupne zabuchovali. Pripomínalo to potlesk. Niekto vzadu zajačal a to vyvolalo masový útek. Všetci sa nahrnuli k dverám. Ja som tam len stála a nemohla ničomu uveriť. A keď som uvidela prvých, čo dorazili k dverám a začali ich tlačiť, zazrela som aj Mary pozerať sa dnu so zamazanou tvárou ako Indián namaľovaný do boja.
Usmievala sa.
Ľudia sa tlačili, búchali na dvere, no tie nepovolili. Videla som, že čím viac zástup rastie, tým väčšmi pritláča tých, čo stoja vpredu, tí vzdychali a kvílili. Dvere sa však ani nepohli. A tieto dvere sa pritom nikdy nezamykali. Na to bol predpis.
Pán Olivander a pán Chaplin sa pretlačili pomedzi ľudí a začali ich ťahať preč, kmásali ich za saká, za sukne, čo im prišlo pod ruku. Všetci kričali a vrelo to tam ako v kotli. Pán Olivander vyzauškoval zopár dievčat a vrazil jednu Johnovi Smithovi do oka. Kričal na nich, aby šli von zadom, cez únikový východ. Niektorí ho počúvli. To sú tí, čo prežili.
A vtedy začalo pršať... aspoň som si tak spočiatku myslela. Celú miestnosť začala zhora zaplavovať voda. Pozrela som na strop a vidím, že z dierok samočinného hasiaceho zariadenia umiestneného v strope nad celou telocvičňou začína prúdiť voda.

Joe Hill - Černá krabice/Oblek mŕtveho
Ohlédl se. Smith se blížil. Z pravé ruky mu vylétl zlatý řetízek. Břiva na jeho konci se začala houpat, jasný, stříbrný řez v temné noci. Její lesk a třpyt Toma fascinovali. Cítil, jak se jeho pohled upírá k břitvě, jak se mu rozplývá rozum - a v příštím momentě s rámusem narazil do drátěného plotu a upadl na bok.  Převrátil se na záda.
Chytil se branky do výběhu. Z druhé strany do ní s vytřeštěnými očima narážel Sirius. Za ním ztuhle stála Mercy a štěkala s vytrvalou, pronikavou naléhavostí. Mrtvý starec se k nim blížil.

Pojedeme, Tom, říkal. Půjdeme se projet po noční silnici.

Tom cítil, jak sa mu vyprazdňuje mysl, jak se opět podvoluje tomu hlasu, pohledu na stříbrnou čepel protínajíci temnotu.
Sirius narazil do plotu tak tvrdě, že se odrazil a dopadl na bok. Rána vytrhla Toma z transu.
Sirius.
Sirius chtěl ven. Už zase vyskočil, stěkal na ducha, škrábal tlapami na drátěný plot.
A Toma najednou něco napadlo, divoká, napůl zřetelná myšlenka, vzpomněl si na něco, co našel včera ráno v jedné z knih o okultismu. Něco o zvířecích společnících. Něco o tom, že mohou jednat s duchy přímo.
Mrtvý stařec stál Tomovi u nohou. Smithova vyhublá, bílá tvář byla ztuhlá v neměnném výrazu opovržení. Před očima se mu chvěly černé čáry.

Poslouchej mě. Naslouchej zvuku mého hlasu.

„Už jsem slyšel dost,“ pravil Tom.
Natáhl ruku nahoru, nahmatal za sebou západku branky a otevřel ji.

A Frenkov si pripisujú:
marika01 (alias Krvavá Mary): (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)

evka8d (alias Smrťojedík) : (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)


Vidíme sa na chate opäť zajtra :)

Už o cca 12 minút v kotli, čakajú vás ďalšie dve hororové ukážky!  :werewolf:


: Re: Hororové ukážky
: Yaonee November 02, 2012, 19:55:27
Juj, účasť bola úžasná a posledná ukážka malým utrpením, keď človek nesmie ani pípnuť  :shy2: Vydarené kolo! Ďakujem  :happydance:


: Re: Hororové ukážky
: Shaola November 02, 2012, 20:02:27
Musím súhlasiť s Yaonee :) Druhá ukážka vám dala poriadne zabrať, aj keď indície boli dosť jednoznačné :P

Alfred Hitchcock - Strašidlá najstrašnejšie, poviedka T.H. White - Troll
Veľmi pôsobivá bola živosť snov, ich aj najmenšie podrobnosti a úžasná realita. Krv sa valila cez kľúčovú dierku zavretých dverí, čo viedli do susednej izby. Domnievam sa, že tie dve izby boli pôvodne určené ako apartmán. Krv stekala dolu dvermi, perlila sa, bola hustá. Vyzerala ako umelá, ale bola ťažká a páchla. Jej pomalý prúd premočil koberec a doperlil sa až k posteli. Krv bola teplá a lepkavá. Otec sa prebudil a zmocnil sa ho pocit, akoby mal ňou zababrané obe ruky. Trel si palec o ukazovák, usiloval sa odstrániť mastnú lepkavú zmes na styku dvoch prstov.
Otec vedel, čo má urobiť. Musím vám povedať jasne a zreteľne, že teraz už bol načisto prebudený, ale vedel, čo má urobiť. A toto vedomie ho zdvihlo z postele. Šiel a cez kľúčovú dierku sa pozrel do vedľajšej izby.
Myslím, že bude najlepšie, keď vám príbeh jednoducho porozprávam a nebudem vás presviedčať, aby ste tomu verili. Tá vec si vieru nevyžadovala. Nebol to pocit hrôzy v kostiach, či dáky hmlistý obrys, alebo niečo, čo by bolo treba dokazovať apelovaním na vieru. Bolo to pevné a hmotné ako skriňa. V skrine netreba veriť. Jednoducho existujú a sú hranaté.
Cez kľúčovú dierku uvidel otec v susednej izbe trolla. Bol výnimočne mocný, vysoký zo dva a pol metra a mal belasú tvár, žlté oči a na hlave mal skúsi vlnenú nočnú čiapku s červenou bobuľou na vrchu. Črty tváre boli mongoloidné. Telo mal dlhé a mohutné ani kmeň stromu. Nohy mal krátke a hrubé ako nohy slonov a ruky zakrpatené: boli to drobné, nevyvinuté údy ako predné laby kenguru. Zato hlava a hrdlo boli hrubé masívne. Vcelku vyzeral troll ani groteskná bábika.

Arthur Conan Doyle - Upírské příběhy
Byla teplá, ale mlhavá noc a ze země jako by stoupala olejovitá mlha. Mraky zakrývali hvězdy i měsíc a pouliční lampy měly podobu pouhé rozmlžené záře. Smith měl na hlavě přiléhavou plátěnou čapku a já se proti vlhkosti bránil kloboukem. Občas kolem nás po ulici přerachotila drožka, ale my jsme ju kvůli mlze skoro neviděli.
Naše pěší cesta na hřbitov se zdála být doluhá, protože mlha činila město neznámým územím, ale nakonec jsme na smluvené místo dorazili a spatřili Blacka a Van Pottera, jak na nás čekají u brány.
Tento hřbitov neměl spojitost s žádným kostelem. Není to tak dávno, co bylo na hřbitovech kolem londýnských kostelů pohřbeno tolik lidí, že nikde nebylo místo pro další mrtvé. Těla se vršila na sebe a ty, kdož přišli navštívit hrob svých zesnulých příbuzných, někdy přivítal hrůzyplný pohled na kosti trčící ze země, jako kdyby se mrtví chtěli znovu přidat k živým. Jako lékař jsem vědel, že takovéto pohřební praktiky jsou hazardem se zdravím města, a tak mě dosti potěšilo, když byly přijaty zákony umožňující zřizování soukromných hřbitovů, jako byl ten, u jehož brány jsme nyní stáli.
Black a Van Potter už tam byli a čekali na náš příchod. Pozdravili nás, ale Smith nechal pozdrav pozdravem a zavelel: „Zaveďte nás k tomu upírovi.“
"Ten upír, jak už jsme vám řekli, je pryč," oznámil Black. "Můžeme vás však zavést do hrobky, kde ležel."
"Tak do toho," vyzval je Smith a následovali jsme ty dva muže na hřbitov.
Van Potter nesl v ruce tmavou lucernu a vedl nás po cestě vinoucí se hřbitovem.   
Kvůli temnotě a mlze jsem byl brzy dezorientovaný. Mlha mi máčela obličej. Kolem mne ze všech stran vyčnívaly z mlhy tmavé náhrobní kameny a obelisky.   

Frenkov si pripíšu:
juvrik : (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)

Nessi (Angel of Death): (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)

Zajtra sa na vás opäť teším o 19:00 :)


: Re: Hororové ukážky
: Yaonee November 02, 2012, 20:31:56
Mladá dáma, ďakujem vám za tie nicky, konečne viem, kto je kto a nemám v tom chaos :D


: Re: Hororové ukážky
: Shaola November 03, 2012, 18:45:39
Kto chce získať ďalších Frenkov (dokopy ich rozdávame až štyroch!), šup šup do Magického kotla, o 19:00 budeme hádať dve ukážky ;)

A nasleduje voľná zábava - včera dokonca priniesla i knižnú cenu pre jedného šťastlivca :applause:


: Re: Hororové ukážky
: Yaonee November 03, 2012, 18:47:14
*pripravená na ďalšie kolo*

Teším sa :) A ak bude záujem, mám pripravenú jednu aktivitu, ale odmenou bude iba taká pekná a malá zelená príšerka :D


: Re: Hororové ukážky
: Shaola November 03, 2012, 18:50:46
tým som chcela len povedať, že "človek" nikdy nevie, čo ho postretne v našom Magickom kotli :D :D Zatiaľ to tam síce zíva prázdnotou, ale verím, že o 10 minút bude pravá strana žiariť farbami všetkých rás ;)

Spojené príspevky: November 03, 2012, 19:59:57 . Nabudúce radšej použi EDIT.
Dnes sme opäť hádali dve hororové ukážky z kníh, a Frenkov si pripíšu tieto šikovné baby takto:

Zabiják z hôr: (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)

Jin: (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)

A.E.Poe: Zlatý skarabeus - Diablik zvrátenosti
Sprvoti som sa usiloval striasť moru, čo mi zaľahla na dušu. Vykročil som energicky, rýchlejšie, ešte rýchlejšie, a napokon som sa dal do behu. Šialene sa mi žiadalo kričať. Myšlienka sa valila na mňa vlnami a zakaždým ma prigniavila novou hrôzou, veď, panebože, dobre, pridobre som vedel, že v mojom položení myslieť, znamená zahynúť! Rozbehol som sa ešte rýchlejšie.  Rútil som sa rušnými ulicami ako blázon. Napokon sa chodci splašili a pustili sa za mnou. Vtedy som pocítil, že sa môj osud napĺňa. Keby som si mohol vytrhnúť jazyk, bol by som si ho vytrhol, no rozľahol sa surový hlas a ešte surovšia ruka ma zdrapila za plece.  Zvrtol som sa zadychčaný. Chvíľu ma šlo zadusiť, zatmelo sa mi v očiach, v ušiach mi zaľahlo a pojal ma závrat.  A potom ma nevidomý diablik tresol po chrbte. Dlho väznené tajomstvo mi vyletelo z duše.  Vraj som rozprával zreteľne, no trochu dôrazne a strašne rýchlo, akoby som sa bol bál, že mi nedajú dokončiť stručnú, ale obsažnú výpoveď, čo ma dovedie ku katovi a do pekla.  Ale na čo ešte rozprávať? Dnes som v okovách a tu! Zajtra budem bez pút! Ale kde?

Susan Hill: Žena v černém
„Poslyšte, tamta žena...“ řekl jsem, když jsem ho dostihl.
„Doufám, že se dostane v pořádku domů. Vypadala, že je jí velice zle. Kdo to je?“
Svraštil čelo.
„Ta mladá žena se ztrhaným obličejem,“ naléhal jsem, „stála vzadu v kostele a potom na hřbitově pár metrů od nás.“
Pán Jerome se prudce zastavil. Upřeně se na mě zadíval.
„Mladá žena?“
„Ano, ano, s obličejem tak vyzáblým, že jsem na pohled na ni sotva snesl... byla vysoká... na hlavě měla takový ten klobouk jako čepec... myslím se snaží svůj obličej skrývat, jak jen to jde, chudák.“ Na pár vteřin se v té klidné, prázdné uličce rozhostilo takové ticho, jaké asi bylo zase v prázdném kostele, ticho tak hluboké, že jsem slyšel, jak mi v uších pulsuje krev. Pan Jerome byl celý ztuhlý, bledý a ohryzek mu poskakoval, jako by nebyl schopen vyslovit slovo.
„Stalo se vám něco?“ zeptal jsem se spěšne. „Nevypadáte dobře.“
Konečně se mu podařilo zavrtět hlavou – skoro bych řekl, že sebou zatřepal, jako by se nesmírně snažil se vzpamatovat po závažném otřesu, barva se mu však do obličeje nevrátila a koutky úst měl namodralé.
Nakonec tichým hlasem řekl: „Žádnou mladou ženu jsem neviděl.“
„Ale určitě...“ A ohlédl jsem se přes rameno ke hřbitovu a byla tam znovu, zahlédl jsem její černé šaty a obrys klobouku.Takže přece jen neodešla, schovala se za nějaký keř nebo náhrobek, nebo někam do stínu kostela a čekala, dokud neodejdeme, aby mohla učinit to, co právě činila.


Zajtra v Magickom kotli opäť o 19:00 :)


: Re: Hororové ukážky
: Yaonee November 04, 2012, 18:13:04
Gratulujem, boli ste úžasní!!! A rovnako tak aj Shaola a jej ukážky

Edit:

Nezabudnite na magický kotol o 19:00! Možno vás toto kolo budem sprevádzať ja ;)

Ďakujem vám za účasť, boli ste fenomenálni! Odmenu dnes získali dve slečny:

Lenide 2 x (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)

a

Nessi 2 x (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)!

Dnes ste mali hľadať:

Henry James – Strašidelné příběhy

„Viděla jsem ho ve snu.“
„Ach, ve snu - !“ byl zklamán.
„Ale dvakrát,“ pokračovala.
„Viděla jsem ho, jako teď vidím vás.“
„Vám se zdál stejný sen - ?“
„Dvakrát. Úplně stejný.“
To ho poněkud oslovilo a také mu to zalichotilo. „Tak často o mně sníte?“
„O něm!“ opravil ho s úsměvem.  
Opět na ni zkoumavě pohlédl. „Takže vy o něm víte všechno?“
A když nic neříkala, pokračoval: „Jak ten mizera vypadá?“
Zaváhala, a bylo to, jako kdyby na ni naléhal přespříliš, takže z vlastních důvodů pocítila potřebu se bránit a musela se odvrátit: „Povím vám to někdy jindy!“


Lumley – Nekroskop X: Znovuzrození

Ano, byly to neobyčejně pronikavé oči - dokonce tak, že rozeznaly mdlé poblikávající světlo baterky, které rudě prosvítalo klenbou střechy doupěte z upěchovaného zkrystalizovaného sněhu a osvětlovalo jeho vnitřek smy¬slným, krvavě zbarveným jasem. Konečně vše ustalo, až na to, že dál cítila - ale jinak, než cítí lidé, protože jinou myslí a s jiným vnímáním - to, co člověk v doupěti dělá, jeho závěrečné přípravy. Přípravy na čin, který, jak věděla, hodlá ten lidský dravec uskutečnit.
Po chvíli, stále přikrčená - brázdíc hrudí sníh, jenž před sebou hrnula v malé tiché lavině - se opět začala sunout dolů. V místech zvlnění svahu se plazila, tam, kde bylo sněhu málo, klouzala po břiše a po tlapách, ale v sedle mezi úbočím kopce a pahorkem, kam nefoukal vítr, se zastavila, přikrčila se až k zemi a naslouchala - pokračovala v ,cítění´. Byla teď od lidského doupěte sotva dvacet metrů a jen kousek nad ním.
Až dosud nebyly její telepatické schopnosti kdovíjaké - v každém přípa¬dě se daly těžko porovnat s ,mentalizmem´ jejího pána, který ležel ve svém doupěti v horách na severu - ale jsou ještě i jiné techniky, jež ji spolehlivě informovaly o lidském dravci tam dole, takže jí nebyl neznámý. Proto se pokusila dosáhnout na něj ze vzdálenosti dvou desítek kroků a vložit do jeho mysli vzkaz;
Varovala jsem tě. Ještě pořád máš čas, aby ses podle toho zařídil. K to¬mu, co teď děláš, ses rozhodl z vlastní vůle, takže budeš mít, co jsi chtěl.
Něco z toho se k němu zřejmě dostalo, protože zhasl tužkovou baterku, naklonil hlavu na stranu a strnul s výrazem lidského tvora, který se svraštělým čelem napjatě naslouchá. Jenže nebylo čemu - leda tomu, co mu znělo v hlavě jako vzpomínka: Tahle není pro tebe. Pokud po ní půjdeš a budeš se snažit ji ulovit, dostaneš se do nebezpečí. Do velkého nebezpečí!
Jenže to nebylo jako vzpomínka, to byla vzpomínka. Ale na co? Z kte¬ré doby? Vzpomínka na myšlenku? Předtucha? Stažené hrdlo, jež se mu vždycky sevřelo, když závěrečná fáze operace spěla k nevyhnutelnému konci? Záchvat... čeho? Svědomí? Těžko! To ,dobré´ v něm (opravdu v něm něco takového je?), co mu pak říkalo, že to není nevyhnutelné?


: Re: Hororové ukážky
: Shaola November 05, 2012, 18:13:39
Ukážky na dnes mám pripravené, už len počkať, kým sa hodinky premiestnia na siedmu hodinu večernú :)

Dnes predposledný krát, nezabudnite, o 19:00 Magický kotol.

A možno je pre vás pripravená i jedna bonusová veršovačka, ktorá odznie iba v kotli! ;)


: Re: Hororové ukážky
: juvrik November 05, 2012, 20:00:18
kolko frenkov???


: Re: Hororové ukážky
: Shaola November 05, 2012, 20:08:30
Dnes bol kotol ozaj plný, ďakujem všetkým, ktorí sa predposledného kola zúčastnili :)

Body ale mohli získať len dvaja, a toto sú oni:

Jin: (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)

juvrik: (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)

Robert E. Howard – Krok ze tmy: Ve villeférském lese
„Tomuhle se říká vlčí tanec,“ prohlásil a já jsem cítil, jak se mi ježí vlasy.
„Nepřibližujte se!“ varoval jsem ho, když vtom po mně skočil s hlasitým zavytím, které se třaslavou ozvěnou rozlehlo lesem; ačkoli měl na opasku pověšený kord, netasil ho. Můj rapír byl už napůl vytažený z pochvy, když mě popadl za paži a povalil mě. Strhl jsem ho s sebou, takže jsme na zem dopadli společne. Vytrhl jsem ruku z jeho sevření a serval mu masku. Ze rtů mi unikl vyděšený výkřik. Pod maskou zářily zvířecí oči a v měsíčních paprscích se zaleskly bíle tesáky. Byla to vlčí tlama!
Tesáky, které jsem spatřil, se mi v okamžiku sápaly po krku. Pracky s dlouhými spáry mi vyrvali rapír z ruky. Bušil jsem do toho příšerného obličeje zaťatými pěstmi, jeho čelisti mi však svírali rameno a drápy mi trhaly hrdlo. Pak jsem náhle ležel na zádech. Svět kolem mně se zamlžoval. Poslepu jsem se rozmáchl k ráně. Ruka mi klesla k zemi a bezděčně se sevřela kolem jílce dky, k níž jsem se do té doby nemohl dostat. Tasil jsem ju a bodl jsem. Rozlehl se děsivý, napůl zvířecí řev a zavytí. Byl jsem voln a potácivě jsem se postavil. U nohou mi ležel vlkodlak.
Sehnul jsem se, zvedl jsem dýku nad hlavu, pak jsem se ale zarazil a vzhlédl jsem. Měsíc se vznášel těsně pod zenitem. Když obludu zabiju v lidské podobě, bude mě jejé hrůzný duch navěky strašit.
Posadil jsem se a čekal. Ležící tvor mě pozoroval planoucíma vlčíma očima. Dlouhé šlachovité údy jako by se svraštily a zkroutili a zdálo se mi, že na nich vyrůstají chlupy. V obavách, aby se mne nezmocnilo šílenství, jsem popadl kord té stvůry a rozsekal ju na kusy. Pak jsem ho odhodil a utekl jsem do tmy.

Dan Simmons – Hladové hry
„Komm!“ Pak to ucítil. Něco ho udeřilo. Žádný z Němců se ani o píď nepohnul, ale něco mu uštědřilo strašnou ránu do kostrče. Zařval. Něco ho udeřilo a potom do něho vniklo.
Průnik vnímal ostře, jako by mu někdo vrazil do konečníku ocelovou tyč. Nic se ho však nedotklo. Nikdo se k němu nepřiblížil. Ještě jednou zavřeštěl a potom mu jakási neviditelná síla prudce scvakla čelisti.
„Komm her, Du Jude!“
Cítil to. Něco v něm bylo, zaráželo se mu to zpříma do zadku, až se mu v divoké křeči škubaly ruce a nohy. Bylo to uvnitř. Cítil, že mu něco jako svěrák obepíná mozek, a stlačuje, stlačuje. Pokusil se vykřiknout, nenechalo ho to. Zběsile sebou na slámě házel, selhaly mu nervy, promočil si nohavici. Potom se prudce vzepjal a s plesknutím dopadl na zem. Dozorci odstoupili.
„Steh auf!“ Opět se mu tak prudce prohnula záda, že vyskočil a padl na kolena. Ruce se mu samy od sebe třásly a zmítaly. Cítil něco ve své mysli, chladnou přítomnost zahalenou ve žhnoucí aureole bolesti.
Postavil se.
„Geh!“ Vnímal sytý smích linoucí se z hrdla jednoho esesáka, vůni dřeva a oceli, vzdálený tlak studených třísek pod nohama. Vyrazil k otevřeným dveřím a bílé záři za nimi. Oberst ho potichu následoval, přitom i klidně pleskal rukavicí o stehno. Saul klopýtal dolů po vnějším schodišti, málem upadl, ale neviditelná ruka ho zvedla, zmáčkla mu mozek a vystřelila mu do každého nervu oheň a jehly. Bos, aniž vnímal chlad, kráčel v čele procesí přes sníh a zmrzlé bahno k přistavenému náklaďáku.
Já budu žít, pomyslel si Saul Laski, ale magická kadence se potrhala a prchla před smrští tichého, ledového smíchu a vůlí mnohem silnější, než byla ta jeho.


A ako som sľúbila, bonusová veršovačka na chate odznela. Toto bola ona:

Keď dívate sa, nikdy nespoznáte,
že sme to my, neexistujeme.
Len minulosť zrazu prežívate.
Sme tí najosamelejší vrahovia, na celom svete.

Čo skrýva náš obraz, stáva sa nami,
pozor na čo uľpiete pohľadom!
Ak chcete spôsobiť koniec tejto drámy,
zavrite na chvíľu oči, postaráme sa o vás zaradom.


Sirius: (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)


Nessi: (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)


juvrik: (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)

Zajtra nás čakajú dve posledné ukážky, teším sa na vás o 19:00 na chate :)

Spojené príspevky: November 06, 2012, 19:00:01 . Nabudúce radšej použi EDIT.
Ako to, že ešte nie ste na chate? Necháte si ujsť posledné ukážky :shock: :shock:


: Re: Hororové ukážky
: juvrik November 06, 2012, 19:46:10
skoro som uhádol druhú ukážku... skoro  :rofl:


: Re: Hororové ukážky
: Shaola November 06, 2012, 19:51:19
Na začiatok - ďakujem všetkým, ktorí ste sa zúčastnili nielen tohto posledného kola, ale celej tejto aktivity - boli ste úžasní a bolo mi s vami dobre :applause:

Dnes sme hádali tieto ukážky:

Clive Barker: Věčné zatracení
Sneer, velký Pojídač břitev, znal zemi dobře. Často v ní pohřbíval mrtvé krásky, a když jejich těla zasypával, plnil si ústa hlínou, kterou přežvykoval místo pokání. Teď mu ty zemské zvuky přehlušili všechno – jeho lapání po dechu, hudbu znějící z rádia i hluk aut venku za oknem. Zrak ho také opouštěl. Tma se krajkově vplížila do pokoje a nitky té krajky jakoby pulsovaly. Věděl, že se s ním provaz otáčí, tamhle byla postel, teď skríň, potom dřez – ale to všechno se mu před očima rozplývalo.
Jeho tělo ten zápas vzdalo. Jazyk mu vyběhl z úst, nebo se mu to možná jenom zdálo, stejně, jak ose mu zdálo, že někdo volá jeho jméno.
Najednou nečekaně ztratil zrak a konečně přišla smrt. Nedoprovázela ju žádná lítost, žádny bleskový sled myšlenek na jeho předchozí život s pocitem viny. Jenom tma a ještě černější tma a najednou tma tak černá, že noc v porovnání s ní byla jako bílý den. A bylo po všem. Ani si nemyslel, že to půjde tak lehce.
Ne, nebylo po všem.
Ne tak docela. Přehnal se jím nával nevítanch pocitů, které ho vyrušili ze soukromí jeho smrti. Teplý vánek mu ovanul obličej a zasáhl nervová zakončení. Dech se mu bez pozvání nevděčně a dusivě tlačil do plic.
Bojoval proti svému vzkřísení, ale jeho Spasitel byl neodbytný.

Justin Cronin: Priechod
Na smrti nie je nič zlé, prináša ľahkosť, pocit úľavy podobný láske.
Usiloval sa uchovať si túto myšlienku, myšlienku na starého Siriusa, no po kúskoch sa neodvratne vytrácala, lano sa mu pomaly šmýkalo medzi prstami. Nevedel odhadnúť, koľko dní prešlo. Niečo sa s ním dialo, ale nie tak rýchlo, ako by si to predstavovali muži v skafandroch. Dlhé hodiny počúval, ako sa o tom rozprávajú, pichali doňho, stískali ho a brali ďalšie vrecká krvi. Počul však aj niečo iné, akési tiché drmolenie, ktoré muži v skafandroch nevydávali. Zdalo sa mu, akoby ten zvuk počul zároveň z veľkej diaľky aj zo svojich útrob. Pozostával zo slov, no hoci im nerozumel, v jazyku, ktorý mal poriadok a logiku, a rozprával ním nie jeden, ale dvanásť hlasov. Jeden z nich ich prevyšoval. Nebol hlasnejší, prevyšoval ich. Jeden a v pozadí ďalších jedenásť. Kolovali mu v žilách a boli večné.
Chcel im odpovedať.
Otvoril oči.
„Spustite dvere,“ zvrieskol čísi hlas. „Preberá sa.“
Remene povolili, ani čo by boli z papiera, nity odleteli cez celú miestnosť. Najprv ruky, potom nohy. V miestnosti bola tma, lenže on sám už bol súčasťou tmy, takže sa orientoval ako za bieleho dňa. Kdesi hlboko vnútri pocítil silný, nenásytný hlad. Mal chuť zožrať celý svet. Zhlnúť ho a naplniť nám svoje útroby, aby sa stali jedno, aby aj svet bol večný tak ako on.


Body:
Lenide: (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg) (http://img690.imageshack.us/img690/8339/43740609447032ee7b4f.jpg)

Gratulujem  :wave2:


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.