Fantasy-Svet.net

Filmy a seriály => Filmy vedecko-fantastické => : Sirius July 30, 2012, 16:12:57: Jurský Park 1, 2, 3
: Sirius July 30, 2012, 16:12:57
Jurský Park
(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/e/e7/Jurassic_Park_poster.jpg/220px-Jurassic_Park_poster.jpg)(http://i1196.photobucket.com/albums/aa419/fs_kb/filmy/xuvyzubu.jpg)(http://i1196.photobucket.com/albums/aa419/fs_kb/filmy/jurskypark.jpg)
Režisér:Steven Spielberg
hrajO čom to je:
Jurský Park: Miliardár John Hammond vytvorí zábavný park, v ktorom hlavnou atrakciou budú živé dinosaury. Vytvorené vďaka fragmentom ich DNA nájdených v jantári.Pred spustením parku doň prichádzajú odborníci palontológ Dr. Grant, dr. Sattler a matematik Ian Malcolm. Ich úlohou je overiť čo je park bezpečný, no niečo sa pokazí a oni budú musieť prežiť na ostrove plnom nebezpečných tvorov.

KB záznam: http://www.fantasy-svet.net/kb/film/245//Jursky-parkJurassic-Park.html

Jurský park 2 - Stratený svet: Keď bol pred štyrmi rokmi zničený Jurský park, neznamenalo to definitívny koniec dinosaurov. Celú dobu totiž existoval druhý utajený ostrov Isla Sorna, na ktorom boli dinosaury pestovaní "v divokej prírode", bez ohrád a dohľadu, a odkiaľ boli prevážaní na ostrov Isla Nublar.
Teraz ale posádka výletnej lode nešťastnou náhodou druhý ostrov objavila a je nutné podniknúť rozhodné kroky.
Preto John Hammond, duchovný otec pôvodného parku, povoláva Iana Malcolma a žiada ho, aby viedol novú výpravu, ktorej úlohou bude zdokumentovať život dinosaurov na Isla Sorna.
Naviac je zhodou okolností na ostrove zoologická odborníčka Sarah Hardingová, ktorá bola Hammondom vyslaná napred a ktorá má Malcolma čiastočne motivovať k účasti, pretože bola jeho priateľka.
Ako čierny pasažier s výpravou cestuje aj Malcolmova dcérka.
Po príchode na ostrov Malcolmov tím zisťuje, že má konkurenciu: Hammondov zlý synovec Peter Ludlow sa vydal na ostrov s väčším a lepšie vybaveným tímom, ktorý má dinosaury chytiť a previezť do San Diega, kde majú byť vystavení v ZOO.
Nech už to dopadne akokoľvek, zdá sa, že dinosaury budú mať čo žrať...

KB záznam: http://www.fantasy-svet.net/kb/film/247/Jursky-park-II-Strateny-svet.html

Jurský park 3: Doktor grant je požiadaný milionárskym manželským párom Kirbyovcou aby ich sprevádzal po ostrove Isla Sorna. Po počiatočnej nevôli ho nakoniec presvedčia, no po pristáti na ostrove sa ukáže, že manželia mali postranné úmysly. A Grant sa znova ocitá v boji o život proti nebezpečným dinosaurom.

KB záznam: http://www.fantasy-svet.net/kb/film/252/Jursky-park-3.html

Tak určite poznáte tieto filmy. JP 1 je podla mňa najlepší z celej trilógie. Rovnako aj obe knihy sú tiež dobre.JP bol možno prvý scifi film čo som videl. Ešte v TV keď som bol malý :). Čo vy videli ste všetky časti či len ten prvý a čo na ne hovoríte?


: Re: Jurský Park 1, 2, 3
: Elinor July 30, 2012, 16:21:00
Ja som videla len prvý film a veľmi sa mi páčil. Super príbeh, skvelé efekty, na to, v ktorom roku to natáčali, krásna grafika... Avšak z toho, že je aj kniha, som milo prekvapená... Možno sa do toho pustím  :)


: Re: Jurský Park 1, 2, 3
: Sirius July 30, 2012, 16:24:34
hej sú knihy jednotka bola robená podľa knihy a kvôli úspechu ho donútili napísať aj dvojku a potom urobili film


: Re: Jurský Park 1, 2, 3
: Sirius November 27, 2014, 19:06:53
Jurassic World už sa o tom istý čas hovorí poznáme aj predstaviteľa hlavnej úlohy. A teraz tu máme konečne aj trailer
https://www.youtube.com/watch?v=RFinNxS5KN4 (https://www.youtube.com/watch?v=RFinNxS5KN4)


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.