Fantasy-Svet.net

Literatúra => Literatúra fantastická => : Ella May 30, 2012, 18:15:31: Rachel Caine - Upíri z Morganville
: Ella May 30, 2012, 18:15:31
séria momentálne 13-tich kníh, v ktorých upíri konečne nie sú trpiacimi mučeníkmi premenenými proti svojej vôli :)

v češtine vyšla zatiaľ len prvá časť: Prokletý dům

(http://www.upnito.sk/0/6j9hmaqdv92up4xdzxmc9x2zfmrkyeeu.jpg)
Vítejte v Morganville. Po západu slunce ale raději zůstaňte doma. Městu začínají vládnout ti, kdo nejsou úplně mrtví... Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá temná tajemství... ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi...

ja som to čítala a fakt ma to prekvapilo, lebo to bolo super, čo som, priznám sa, nečakala :) konečne sa v upírskom svete vyskytlo niečo svieže, vtipné a hlavne iné :)


: Re: Rachel Caine - Upíri z Morganville
: Lenide June 21, 2016, 20:22:35
Momentálne som prečítala prvé tri časti a všetky tak neukončene skončili, že si človek chce prečítať hneď ďaľšiu časť.
Prvá bola zaujímavá, sem tam desivá (čo sa týka tých krutých vecí, napríklad čo robila Monika...) a miestami vtipná. Pobavilo ma ta napríklad jedno prirovnanie: Ráno bylo žhavé jako útroby toustovače, jen nevonělo jídlem. :D
Tá pekná časť s Claire a Shainom, mi trochu pripomenula Clary a Jacea v peknej časti v Meste kostí. :azn:
Druhá kniha sa mi páčila rovnako a bola podobná ako prvá. Tretia tiež, len už mi tak (sem tam) desivá neprišla, aj keď sa ta tiež diali napínavé veci..
Inak nato, ako bola Claire inteligentná, mi prišla trošku hlúpa v tom, že zistila, že existujú upíri, ale že by aj mágia mohla existovať, tomu nechcela uveriť :rolleyes:


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.