Fantasy-Svet.net

Literatúra => Literatúra fantastická => : Shaola July 24, 2011, 15:18:10: Scott Lynch (Páni parchanti a iné)
: Shaola July 24, 2011, 15:18:10
Americký autor fantasy, narodil sa 2. apríla 1978 v Saint Paulu v štáte Minnesota a v tej oblasti prežil takmer celý život, dnes býva neďaleko v štáte Wisconsin. V roku 1996 dokončil strednú školu, štúdium anglického jazyka na vysokej však opustil už po dvoch rokoch. Je veľkým fanúšikom hier, pracoval i na tvorbe hier na hrdinov, dnes sa im venuje ako zberateľ. Je dobrovoľným hasičom a mezi jeho početnými záujmami má svoje neopomenuteľné miesto tiež štúdium histórie.

Zatiaľ mu u nás vyšli dve knihy zo série Páni parchanti

Lži Lockeho Lamory
(http://www.brloh.sk/buxus/images/fotogaleria/katalog_produktov/knihy/fantasy/lzi_lockeho_lamory/lzi_lockeho_lamory_obalka.jpg)
Camorr, město plné kanálů, dlážděných uliček, mostů, průchodů, paláců a chatrčí, bohatství i chudoby. A tam, kde jsou bohatí, bývají i lidé, kteří je o jejich majetek hodlají připravit. Mezi spodinou se šíří zvěsti o Trnovi, neporazitelném šermíři, mistrném zloději, duchovi, jenž prochází stěnami. Mnozí ho pokládají za pověstného zastánce chudých, ostatní za pouhý mýtus. Všichni se tak trochu mýlí. Ve skutečnosti je oním bájným Trnem, ovšem aniž by o to stál, Locke Lamora, drobný, nešťastně zamilovaný a sotva zručný s mečem. Jeho slavné skutky jsou jen vychytralými podfuky toho nejsložitějšího ražení. O pověsti, které je obestírají, se tedy rozhodně neprosil, ostatně čím méně pozornosti je jim věnováno, tím lépe. Bohaté okrádá, ale chudým nedává ze své kořisti ani co by se za nehet vešlo. Vše si nechává pouze pro sebe a svoji věrnou bandu zlodějů, pro Pány parchanty. Společně páchají drzé a odvážné podvody, které jsou v Camorru zcela novým druhem zločinného podnikání. Starobylé město však začíná znepokojovat smrtící tajemství a hrozí, že skrytá válka rozerve městské podsvětí, jediný domov, jaký kdy Páni parchanti poznali, na krvavé kusy. Lapeni ve vražedné hře, Locke a jeho přátelé prověří v boji o holý život svoji věrnost a důvtip až po nejzazší mez...

Rudá moře pod rudými nebesy
(http://www.brloh.sk/buxus/images/fotogaleria/katalog_produktov/knihy/fantasy/ruda_more_pod_rudymi_nebesy/03.jpg)
Zloděj a prohnaný podvodník - Locke Lamora - a smrtelně nebezpečný Jean Tannen opouštějí rodné město a svůj dřívější život, ze kterého zůstaly pouze ruiny... A tak se rozhodnou zaútočit na nejbohatší a nejtěžší cíl na obzoru - městský stát Tal Verarr. A hlavně na Hříši, nejpřepychovější hernu, která vysoce převyšuje všechna ostatní místa určená hazardu. Nikomu se nepodařilo odtamtud ukradnout byť jen jedinou minci a současně vyváznout živý. Takové výzvě Locke nedokáže odolat...
...ale s uvedením svého dokonalého plánu do života bude muset počkat.
V Tal Verarru potřebuje neobyčejné schopnosti Pánů Parchantů ještě někdo a je připraven je i zabít, pokud díky tomu dosáhne svého. Než se nadějí, jsou Locke i Jean piráty, což je jistě skvělý úkol pro zloděje, jež u galéry nerozeznají ani příď od zádě... Kapitánka Zamira Drakaša má ovšem jiný názor.
Mezitím Nájemágové chystají bezpodmínečně nevyhnutelnou pomstu muži, který je přesvědčen, že je může ponížit a přežít to - Lockemu Lamorovi.


čo hovoríte na tieto knihy? čítali ste ich niekto? ja som sa k Lynchovi dostala cez jeho poviedku o zázračnej knižnici, ktorá bola uverejnené v antológií Meče a temná magie...
z celej zbierky to bola tá najlepšia poviedka, skvelý nápad, pútavo napísaná, nenašla som na nej jedinú chybičku...
až potom som začala pátrať, či už niečo od Lyncha vyšlo u nás, a natrafila som na toto...
séria má skvelé ohlasy, a som na ňu vážne zvedavá.. :librarynerd: :librarynerd: :happydance:


: Re: Scott Lynch (Páni parchanti a iné)
: Bruja April 24, 2012, 17:31:14
Jej, toto vyzerá dosť dobre, hlavne ten prvý diel. :D Páči sa mi anotácia - hrdina, ktorý v skutočnosti nie je vôbec hrdinom. A knihy majú krásne obálky.

Shaola, nečítala si ešte?


: Re: Scott Lynch (Páni parchanti a iné)
: Shaola April 25, 2012, 10:19:52
nie, nečítala :D mám to na to-read-liste :D ale ten je taký dlhý, že neviem, kedy sa k tomu dostanem :) :wallbang:


: Re: Scott Lynch (Páni parchanti a iné)
: Mercy April 28, 2012, 12:27:41
po týchto knihách aj ja už chvíľu pokukujem, okrem toho že sa mi veľmi páčia obaly tak tiež som o nich čítala že sú dobré takže by som sa k nim rada raz dostala :)


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.