Fantasy-Svet.net

Fantastická zmes => Hry => : evka8d April 26, 2011, 16:43:23: Last Day of Work
: evka8d April 26, 2011, 16:43:23
Počuli ste už o hrách od tejto spoločnosti (http://www.ldw.com/index.php)? Nie sú to práve fantasy hry, vo všetkých ide o akúsi simuláciu skutočného sveta, niečo na spôsob tamagočiho, by som to nazvala :)

Ja som zatiaľ hrala 4 hry od nich a všetky sa mi páčili.

Virutal families (http://www.ldw.com/virtual_families.php) - úlohou v tejto hre je starať sa o vašu virtuálnu rodinku a zveľaďovať ich domček. Na začiatku si adoptujete jednu postavičku, ktorá sa nasťahuje do nového, ale mierne zanedbaného domu. Domček je potrebné opraviť, postavičke nájsť partnera a pomôcť manželom založiť rodinku :) Pravdaže o postavičky sa musíte i naďalej pravidelne starať, nakupovať im potraviny, kŕmiť ich, kúpať ich (nemyslite si, nič nevhodné pre mládež tam nie je :D), vychovávať ich, liečiť ich, ak ochorejú, proste zabezpečiť im komfort počas celého ich virtuálneho života a tak si udržať hru počas čo najviac generácia. Bonusom je, že ako aj v iných hrách od tejto spoločnosti zbierate rôzne predmety (tentoraz môžu aj dospelí), ktoré ak ich máte viac môžete predať a tým získať peniaze navyše. Takisto splnením rôznych úloh získavate trofeje.
Hra je výhodná najmä pre ľudí, ktorí nemajú veľa času na iné hry, pretože zvyčajne v pohode stačí pár minút denne, na skontrolovanie vašich postavičiek a vykonanie nevyhnutných záležitostí. Hra totiž prebieha i stále, dokonca i keď máte vypnutý počítač, v reálnom čase, to znamená, že keď je u vás noc majú ju aj vaše postavičky :) Osobne mi trošku vadilo, že vaše postavičky nikdy neopustia dom, takže hra po čase omrzí, ale našťastie sa dajú ľahko upraviť obrázkové súbory k hre, takže môžete vytvoriť svoju vlastnú verziu domu (alebo si nejakú stiahnuť, ak si na to netrúfate). Chýbali mi aj väčšie interakcie medzi členmi rodiny aj ich domácimi miláčikmi, ale keďže ide myslím o jednu z ich prvých hier, tak sa to dá odpustiť :)

 Virtual Villagers (http://www.ldw.com/virtual_villagers_3_the_secret_city.php) – je séria zatiaľ 5 hier o obyvateľoch ostrova Isola, v ktorých v každej z nich objavujete nové zákutia a odhaľujete jedny z mnohých tajomstiev ostrova. Je skôr pre tých, ktorý majú radšej dobrodružstvo , VF ich už omrzelo a chcú skúsiť niečo nové :) Ja som zatiaľ hrala 3 z tejto série, 2, 3 a 4. Štvorka sa mi zdala asi najľahšia, dvojku hrám teraz a jednoznačne najviac sa mi doteraz páčila trojka, aj po obsahovej i grafickej stránke (myslím, že mala aj najlepšiu odozvu).
Úloha je vo všetkých prakticky rovnaká. Na začiatok dostanete niekoľko dedinčanov, ktorým treba rozdeliť úlohy, aby mohli budovať ostrov. Postupom času, ako sa bude vaša civilizácia rozrastať, bude sa zvyšovať jej rozvinutosť a bude schopná plniť nové a náročnejšie úlohy. Princíp je dosť podobný VF, hra takisto prebieha v reálnom čase (teraz sa ale nestrieda deň s nocou, iba postavičky sa naďalej rozvíjajú i keď nehráte), a tiež zbierate rôzne predmety, za ktoré si môžete kúpiť ďalší rozvoj pre vašu dedinu. Hlavnou úlohou je vyriešiť sériu niekoľkých úloh, na konci ktorých vybudujete rozvinuté spoločenstvo dedinčanov a odhalíte jedno z tajomstiev Isoly.

Ja viem, že tieto hry asi nezaujmú skúsených hráčov, ktorí očakávajú hlavne veľa akcie, ale sú super na odreagovanie a majú taktiež rozkošnú grafiku, takže si postavičky nemožno nezamilovať :) Ja normálne veľmi PC hry nehrám, ale tieto som si zamilovala hneď, takže odporúčam každému, kto hľadá ľahkú hru na oddych a je ochotný pri nej stráviť niekoľko minút denne :)

Hrali ste niekto ešte? Budem rada, ak sa tiež podelíte o svoj názor :)   


: Re: Last Day of Work
: Bruja August 09, 2011, 07:59:06
Vyzerá to tak, že je to niečo ako Sims a Age of Empires pre tých, ktorí to nestíhajú hrať hry dlhšie.  :D
Nehrala som to, ale možno sa k tomu niekedy dostanem, aby som to aspoň omrkla.


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.