Fantasy-Svet.net

Filmy a seriály => Filmová zmeska => : jozoj November 23, 2010, 09:39:47: Diaľnica 60 (Interstate 60)
: jozoj November 23, 2010, 09:39:47
Diaľnica 60 (Interstate 60) nie je horor ani sci-fi ale moderná rozprávka. Podľa môjho názoru je to príjemný film na pozeranie, sám som ho videl už asi trikrát a zatiaľ ma neomrzel. Takže o čo ide.
V klasických rozprávkach plnia želania rôzne rozprávkové bytosti - napríklad deduško, v ruských rozprávkach sa vyskytuje aj šťuka (podľa bratov Strugackích v "Pondelok začína v sobotu" už je viac-menej senilná). Podľa tohto filmu američania majú na plnenie želaní ryšavého chlapíka v najlepších rokoch - O. W. Granta. Usmievavý pánko s červeným motýlikom fajčí fajočku s opičou hlavou a keď vyfúkne dym môže to dopadnúť všelijako. Požiadať pána Granta o splnenie želania niekedy nie je najlepší nápad, je totiž vrtošivý a niekedy zlomyseľný - záleží, či sa mu želanie zapáči alebo ho považuje za príliš otravné. Problém je ale v tom, že pánko  :smoke:  sa priam natlačí aby mohol želanie splniť. Malý príklad - šťastní novomanželia si želajú aby boli takí šťastní ako keď vychádzajú z kostola až do smrti. Samozrejme ryšavček hneď plní želanie, ale po svojom - bum a je po nich, želanie bolo okamžite splnené, lenže takto to asi nemali v pláne .  :vamp3:
Originálne želanie podľa chuti pána O. W. Granta je, keď si dajaký mladík zaželá, aby dostal odpovede na otázky ktoré mu prináša život. Dostane ponuku na doručenie balíčka ako kuriér, podpíše (hádajte čím) zmluvu "Urobím túto prácu" - to je celý text zmluvy. Lenže mesto kam má doručiť balíček má meno trocha iné ako to znelo na prvé počutie, poschodie budovy neexistuje v cieľovej budove a diaľnica I60 po ktorej má ísť, na mape tiež nie je. Ale to sú maličkosti, stačí sadnúť do auta a vyraziť. Cesta vedie okolo pozoruhodných miest ako to v ktorom je legálna absolútne návyková droga, alebo v ktorom všetci obyvatelia mesta sú právnici.  Čakajú ho stretnutia s pozoruhodnými ľuďmi a aj osudová láska pre ktorú sa oplatí namáhať mozgové závity aj vo väzení. A prvé osobné stretnutie s ňou je zážitok!!!
Ak som vás navnadil na pozeranie, tak do toho.... :)  


: Re: Diaľnica 60 (Interstate 60)
: Bruja March 10, 2011, 21:53:45
K tomuto filmu som sa dostala celkom náhodou, keď to ešte kedysi dávali na HBO a hoci je relatívne neznámy, ide o výborný kúsok plný zaujímavých zvratov. :) Oplatí sa pozrieť!


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.