Fantasy-Svet.net

Filmy a seriály => Filmy kreslené => : Arwen September 09, 2010, 17:26:53: Príbeh žraloka
: Arwen September 09, 2010, 17:26:53
(http://ttbmarketplace.cachefly.net/k394.jpg)


Príbeh žraloka
(Shark Tale)

Žáner: animovaný/komédia
Minutáž: 90 minút
Krajina: USA
Rok: 2004
Réžia: Bibo Bergeron, Vicky Jenson, Rob Letterman
Scénar: Michael J. Wilson, Rob Letterman
Hudba: Hans Zimmer
Hrajú: Will Smith, Robert De Niro, Renée Zellweger, Angelina Jolie, Jack Black, Martin Scorsese, Petr Falk a iní

OBSAH:
Hlavná postava je malá ukecaná ryba menom Oscar. Oscar pracuje vo veľrybej čističke.Práca je to nie práve najziskovejšia a Oskara neuspokojuje. Vynáša mu málo peňazí a Oskar sa topí v stále rastúcich dlhoch, ktoré nie je schopný platiť takže jedného dňa si ho k sebe zavolá jeho šéf Sykese, ktorému dlží pomerne veľký balík podmorských peňazí a ktorý musí splatiť do 24 hodín. Oscarova kamarátka Angie (ktorá ho miluje) mu však pomôže tým, že mu daruje dar od svojej babičky – hodnotnú perlu, ktorá pokryje všetky Oskarove dlhy. Oskar je ryba, ktorá túži po bohatstve, sláve, živote na vrchu útesu, medzi vyššou spoločnosťou, preto na druhý deň namiesto toho, aby šiel s peniazmi za svojim šéfom zamieri na dostihy morských koníkov a na výhru jedného z nich staví všetky Angiene peniaze. Tip však nevychádza, Oskar o peniaze prichádza a ešte k tomu stretáva Sykesa, ktorý sa dozvedá čo vyviedol. Chudák Oskar je vydaný do rúk dvoch medúz, ktoré ho majú ďaleko za útesom zlikvidovať.

O niekoľko metrov vyššie leží na dne oceána potopená luxusná loď Titanic, ktorú obývajú  mafiánske žraloky, ktorým vládne mafián Don Lino, ktorého momentálne trápi jediná myšlienka - komu odovzdá svoje mafiánske impérium. Má síce dvoch synov – žraloky Frankieho a Lennyho avšak ten druhý menovaný je dosť čudný, nezvyčajný typ žraloka – je vegetarián. Skrátka taká citlivejšia povaha. Jedného dňa sa Frankie rozhodne, že naučí Lennyho túto žraločiu nevkusnosť prekonať. Vyberú sa teda smerom k útesu na menší lov, keď tu zrazu sa skrížia Oskarove a Lennyho cesty. Žralok Frankie pri pokuse o zožratie Oskara prichádza o život keď ho z ničoho nič zasiahne mohutná lodná kotva.
Oskar okamžite túto situáciu využíva a v útese vyhlasuje, že to on zabil žraloka, začína o sebe chýriť najrôznejšie statočné reči a v útese dostáva prívlastok: Zabijak žralokov. Jeho spoločenské postavenie sa ihneď zvyšuje, dostane byt v najvrchnejšej časti útesu a skrátka začína si žiť bohémskym životom dovtedy kým Don Lino nezačne kuť pomstu, dovtedy kým na povrch nevypláva pravda. 

Videli ste túto úžasnú rozprávku? čéče  :rofl:


: Re: Príbeh žraloka
: Stormy September 09, 2010, 18:05:02
Ja som ju videla :) Je celkovo podarená, hlavne tá podoba tých rýb na hercov bola smiešna :D Najviac som sa smiala na: Sebastián, delfín z naší myčky ;) :D


: Re: Príbeh žraloka
: Arwen September 09, 2010, 18:30:02
alebo keď Oscar hovoril čéče...alebo keď pri tych medúzach spieval tu pesničku  :) a keď Lenny povedal Oscarovi že je vegetarian a potom pri nejakej scéne Oscar povedal Lennymu: hele vegoši  :buck2:


: Re: Príbeh žraloka
: Lenide December 22, 2010, 17:01:41
Hej toto som videla na bratrancovom DVD, ktoré som mu ešte stále nevrátila :shy2: Dobrá rozprávka to je :D Najviac sa mi páčil ten žralok z ktorého spravili delfína. A zlaté to bolo že aj z takého dravca urobili vegetariána. :)


: Re: Príbeh žraloka
: Sirius December 22, 2010, 22:55:34
videl som raz celkom dobré to bolo ale nie až také a by som to pozrel viac krát


: Re: Príbeh žraloka
: Ecanus September 01, 2011, 22:11:02
ja som na tomto tak fičala :) strašne sa mi páčil tento animák :)


: Re: Príbeh žraloka
: Alex September 29, 2012, 20:49:07
Na tú dobu keď som to pozerala ako malá skvelá rozprávka :) a vlastne aj teraz.. Dá sa na tom veľmi dobre nasmiať :) a najviac aj tá pesnička Shark Tale :)


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.