Fantasy-Svet.net

Fantastická zmes => Hry => : Shaola April 09, 2010, 19:33:17: Dragon age
: Shaola April 09, 2010, 19:33:17
Tradičné RPG od slávnej spoločnosti BioWare zasadené do originálneho sveta s komplexným súbojovým systémom do značnej miery vychádzajúceho z tradičných pen & paper RPG a nemenej prepracovaným systémom tvorby a rozvoja každej postavy, ktorý je založený na tradičných základných vlastnostiach ako je sila, inteligencia, obratnosť a ďalšie.

Dragon Age je 3D RPG postavené na novej technológii, ktorá je nástupcom populárneho Aurora enginu, ktorý bol použitý pre tvorbu skvelého RPG Neverwinter Nights, či Zaklínač. Nedeliteľnou súčasťou hry je i multiplayer, ktorý ponúka možnosť prejsť si v kooperácii niekoľko hráčov celé singleplayer dobrodružstvo.

Tvůrci Mass Effect™, Star Wars™: Knights of the Old Republic™ a Baldur's Gate™ přicházejí s epickým příběhem násilí, chtíče a zrady. Přežití lidstva spočívá na hrstce osudem vybraných válečníků. Stánete se Šedým strážcem, jedním z posledních členů starodávného řádu ochránců, po staletí bránících země lidí. V klíčové bitvě proti silám Zmaru váš řád zradí dosud loajální kníže a je na vás jej najít a předvést spravedlnosti. Při probíjení se k závěrečnému souboji s hlavním nepřítelem se utkáte s monstry a zapojíte se do dlouhého tažení za sjednocení rozličných národů válčícího světa. Klíčem k vítězství se může stát milostná romance se svůdnou čarodějkou, ovšem stejně tak může být nebezpečným odklonem od vašeho hlavního poslání. Pro vítězství nad Zmarem budete muset učinit mnohá nekompromisní rozhodnutí a být připraveni obětovat sami sebe, své přátele i blízké.

Zatiaľ asi najlepšia rpg hra, ktorú som hrala...perfektná tvorba postáv- môžte si vybrať rasu- elf, mág, trpaslík a tým ešte vyberáte špecializáciu- mág, bojovník alebo lotor...a čo ma najviac potešilo, možnosť romantických vzťahov :smitten:

odporúčam..  :jumpinlove:


: Re: Dragon age
: Luu April 09, 2010, 19:50:41
Ako dlhoročná fanynka Baldur's Gate a BioWare vôbec som vývoj DA sledovala dosť dlho... bohužiaľ prišlo veľké sklamanie, keď sa objavili systémové nároky... môj PC to neutiahne  :undecided:


: Re: Dragon age
: Shaola April 09, 2010, 19:58:19
my sme našťastie asi pred pol rokom kúpili nový, takže mi to šlo... :smitten:


: Re: Dragon age
: Ella April 09, 2010, 21:01:58
a mate original hru, alebo nejaku stiahnutu verziu?


: Re: Dragon age
: Shaola April 09, 2010, 22:01:35
stiahnutú... :rolleyes: už sa chystám na datadisk... :happydance:


: Re: Dragon age
: Shaola April 18, 2010, 15:45:35
inak dám sem jeden trailer, je celkom fajn, hoci to, čo je na hre najlepšie, to tam veľmi zachytené nie je..  :2funny:

:
http://www.youtube.com/watch?v=NKeEsG6mmHg

tá hra je inak neskutočne vtipná, ja som sa pár krát smiala, až mi slzy tiekli... :rolleyes:
btw. kam sa hrabe Zaklínač... :D tú hru som mala neskutočne rada, ale oproti dragon age je to slabé... a okrem toho, zbožňujem tam 2 mužských hrdinov... :smitten: hlavne jedného teda...

a hudba je tam prekrásna, tá čo je v traileri je dosť odveci oproti tej, čo je v hre... :D


: Re: Dragon age
: Iluviel June 04, 2010, 19:17:37
Táto hra je podľa mňa prvou lastovičkou nádeje pre fantasy RPG od čias série Baldur's Gate a podobných hier od Bioware a Black Isle. Konečne sa vracajú príbehové (a romantické!!  :jumpinlove: ) prvky, ktoré tento žáner svojho času vyšvihli do takej obľuby (osobne vôbec nechápem prečo sa od tohto vývojári na čas odklonili, ale to je na inú debatu). Predajnosť tejto hry (a jej datadisku a jej DLC!) zaručuje minimálne jej ďalšie pokračovanie (v tomto smere sa hovorí o dátume február 2011 - tento dátum je pevne stanovený už niekoľko mesiacov, takže ho môžeme brať vážne). Okrem toho podobné herné mechanizmy ponúka aj skvelé sci-fi RPG Mass Effect a môžeme len dúfať, že vďaka úspechu týchto hier sa k podobnej príbehovej orientácii hier priklonia aj ďalšie vývojárske štúdiá, nielen Bioware  :dwarf:

Koho by zaujímali moje osobné dojmy z datadisku Dragon Age: Origins - Awakening, moja recenzia je dostupná tu:

http://hry.sme.sk/c/5358312/dragon-age-prameny-procitnuti-znovu-sme-v-tom.html: Re: Dragon age
: Red4angel June 04, 2010, 19:27:41
ešte len sa na tú hru chystám a celkom sa teším...ktovie či mi to pôjde ale k názoru dobrých RPG poviem len.... Zaklínač, Diablo, Dungeon Siege, Icewind dale...bolo ich dosť dobrých len často niečim ten zážitok z hry pokazili...


: Re: Dragon age
: Shaola June 04, 2010, 20:51:11
ja som zatiaľ hrala len Zaklínača a Dragona, ale obidve hry sa mi strašne páčili, hlavne teda Dragon..len som akosi nevedela, čo ďalej :D Iluviel, ktorú postavu tam máš najradšej? mne sa hrozne páčili tie dialógy, čo viedli spolu postavy, keď prechádzali istými miestami, hlavne keď Wynne vysvetľovala Alistairovi, odkiaľ skutočne pochádzajú deti... :rofl: :rofl: :rofl:


: Re: Dragon age
: Iluviel June 04, 2010, 21:01:15
Och, no ja si myslím, že tak ako väčšine žien, aj mne sa páčil najmä Alistair (romanca s ním NEMÁ chybu!) a keď som mala náladu, tak ma vedel očariť aj Zevran, má svoj šarm... hoci nie taký ako Alistair :) Z ostatných postáv ma zaujala Morrigan a keďže som čítala knihy, tak ma zaujímajú aj postavy Duncana, Marica (otec kráľa Cailana) a Loghaina. Knihy o nich prezradili ... veľa zaujímavého. Škoda, že do hry sa ich príbehy nezmestili.


: Re: Dragon age
: Shaola June 04, 2010, 21:06:29
hej, niekde som čítala, že je dosť možné, že po prečítaní knihy sa dosť zmení názor na Loghaina :vamp3: a jo, Alistair je roztomilá postavička, jeho hlášky nemali chybu (Do you ever licked a lampost in winter?) :2funny: :2funny: :2funny: a vždy som nakoniec skončila s ním, aj keď teraz idem vyskúšať, aká bude romanca so Zevranom dotiahnutá do konca, a aj s Lelianou sa dá..  :rolleyes: inak mne na awakiningu hrozne vadilo, že tam neboli normálne dialógy s postavami.. :tickedoff:


: Re: Dragon age
: Iluviel June 04, 2010, 21:12:27
Áno, Awakening ma zarmútil z viacerých dôvodov, jeden z nich je ten, že tam nepokračovali romance :( Síce rozumiem vývojárom, že napríklad v prípade romance s Alistairom by nebolo ľahké urobiť pokračovanie *všetkých* verzií... ale určite mnohé dievčenské srdcia zaplakali... Treba si uvedomiť, že datadisk vznikol za 4 (!!) mesiace a to je ozaj strašne málo času + vražedné tempo (to bolo evidentné na konci Awakeningu, skončilo sa to riadne... náhle).


: Re: Dragon age
: Shaola June 04, 2010, 21:16:35
a tak zasa isto to neboli len štyri mesiace, veď na ňom nemuseli začať pracovať, až keď skončili s origins.. ale tam kľudne mohli spraviť nové romance, napr. taký Nathaniel by za to stál :vamp3:  a mohli tiež nechať viacerých pôvodných spoločníkov, možno nie Stena, ani Alistaira, ak sa stal kráľom, ale fakt nechápem, prečo tam nemohol ostať Zevran, Leliana alebo Shale.. :cry: z tých awakingových postáv sa mi páčili len Nathaniel a Anders (a Oghren, ale ten je starý)


: Re: Dragon age
: Iluviel June 04, 2010, 21:24:23
Anders (v kuloároch označovaný za vizuálny mix medzi Alistairom a Zevranom  :oregonian_arwen: ) by určite stál za to  :smitten: Nathaniel má tiež istý romantický potenciál, ale prejavil sa najmä vo fanficoch a fanartoch na deviantarte, odporúčam sa tam pohrabať  :shy2:


(http://i174.photobucket.com/albums/w120/leuthile/Dragon%20Age/th_DA_A_More_Anders_by_sweetfoxy7.jpg) (http://s174.photobucket.com/albums/w120/leuthile/Dragon%20Age/?action=view&current=DA_A_More_Anders_by_sweetfoxy7.jpg)


(http://i174.photobucket.com/albums/w120/leuthile/Dragon%20Age/th_DA___Longing__Pg_2_by_aimo.jpg) (http://s174.photobucket.com/albums/w120/leuthile/Dragon%20Age/?action=view&current=DA___Longing__Pg_2_by_aimo.jpg): Re: Dragon age
: Shaola June 04, 2010, 21:30:25
ooouuu Anders na tom prvom obrázku vyzerá dobre :drool: aj keď niekedy mi pripadal taký trochu priteplený :rolleyes: veď ktorý chlap nazve svoju mačku Sir Drápal??  :rofl:


: Re: Dragon age
: Iluviel June 04, 2010, 21:32:58
Ja neviem, mala som anglickú verziu a tam sa mačička volala Sir Pounce-a-lot :D Čo mi teda prišlo ako dosť vtipná paródia na Lancelota :D


: Re: Dragon age
: Shaola June 04, 2010, 21:37:24
keď to zoberiem takto, tak jo, ale v češtine mu dali meno Sir Drápal a to bolo dosť..no...už som sa vyjadrila.. :Dza akú postavu si najradšej hrávala?
moja naj bola ľudský šľachtic lotr, alebo elf mág :smitten:


: Re: Dragon age
: Iluviel June 04, 2010, 21:47:16
Ja som to hrala len dvakrát, raz ako elfská čarodejnica (to nebol dobrý výber na romancu s Alistairom) a potom ako noble thiefka, aby som sa mohla stať jeho kráľovnou  :shy2: Hrala si aj nejaké DLC-čka?


: Re: Dragon age
: Shaola June 04, 2010, 21:52:28
a tak keď ho pri osobnom gueste zatvrdíš, tak môžte ostať milenci aj po korunovácií.. :D a jo, hrala som všetky, Ostagar bol podľa mňa dosť slabý, ale Vojenský vrcholek bol fajn, a Shale bol super, ten či vlastne tá mi ostala v celej hre :rolleyes:


: Re: Dragon age
: Iluviel June 04, 2010, 21:56:48
Hej, môžeme ostať milenci, ale v Awakeningu je v takom prípade "doslov", že Anore sa ty ako Alistairova milenka nepáčiš a tak ho prinúti, aby s tebou skoncoval. :( Anora!  :angry:


: Re: Dragon age
: Shaola June 04, 2010, 21:59:43
a to aj vtedy, keď z Anory nespravím kráľovnú? potvora :knuppel2:


: Re: Dragon age
: Iluviel June 04, 2010, 22:03:19
No, nikdy mi nebola nejaká sympatická, má v sebe niečo z Loghaina, niečo bezohľadné a kruté. Hoci s ohľadom na jej minulosť... no ktovie. A vyrastať s takým otcom. Ach škoda, že sa nemôžeme porozprávať o knihách, ale aj tak by sme len spoilovali...


: Re: Dragon age
: Shaola June 04, 2010, 22:14:13
ja si ich zoženiem, potom sa môžme porozprávať aj o knihách :rolleyes:


: Re: Dragon age
: Iluviel June 05, 2010, 21:37:20
Aha ho, Anders  :shy2:


(http://i174.photobucket.com/albums/w120/leuthile/Dragon%20Age/th_DA_A_Mages_In_Love_by_sweetfoxy7.jpg) (http://s174.photobucket.com/albums/w120/leuthile/Dragon%20Age/?action=view&current=DA_A_Mages_In_Love_by_sweetfoxy7.jpg)

a Alistair  :smitten:


(http://i174.photobucket.com/albums/w120/leuthile/Dragon%20Age/th_DA_O_Alistair___Commission_by_sweet.jpg) (http://s174.photobucket.com/albums/w120/leuthile/Dragon%20Age/?action=view&current=DA_O_Alistair___Commission_by_sweet.jpg): Re: Dragon age
: silmarill June 07, 2010, 19:29:05
omg, tak je to interaktívna telenovela alebo RPG?  :2funny:
a systém bojov to má aký? ako Baldurs Gate (tj stop-systém na ťahy) alebo klikacie realtime?

odkedy som dohral božský Planescape:Torment tak som každé RPG z HDD do 30min zmazal...
tak sa mi to moc ťahať nexe...


: Re: Dragon age
: Red4angel June 07, 2010, 19:37:16
nie je to ako BG...a myslím že to ani nie je telenovela...len niekto to veľmi prežíva :)


//edit: ešte len to sťahujem tak neviem... :(


: Re: Dragon age
: Iluviel June 07, 2010, 19:38:10
Systém bojov to má ako Baldur's Gate (pauzovacie), i keď nečakaj (hlavne v mágií) toľko "advanced" kúziel. Pamätám si, že v Baldure som musela mať tie kúzla riadne naštudované, aby som vedela ktorým zruším ktoré a podobne, tu také niečo takmer nefunguje (ok templári majú dispel, ale ja som ho asi ani raz nepoužila). Ale zase bojovníci majú zaujímavé skilly, ktoré v Baldure neboli, tam mal akurát paladin nejaké perky a podobne, ale ak si raz bol bojovník, tak si sekal do hlavy. Tu rogue aj warrior majú kadejaké špeciálne moves, napríklad zraziť bojovníka na zem štítom, "dirty move" nakopnúť do rozkroku, samozrejme najrôznejšie taunty, aby nepriatelia neútočili na mágov a mne osobne sa páči talent Massacre (The warrior spins in an arc of death, automatically killing nearby enemies of lower or lesser rank and scoring a critical hit against any elite target, but inflicting normal damage against a boss.) Yezzzz  :vamp3: Ale čo sa Dragon Age súbojov týka, podľa mňa sú aj tak najlepšie spomalené scény, keď bojovníci sundávajú ogra... to sú úplne filmové zážitky.

Neviem či sa Dragon Age dá porovnávať s Planescapom, ale určite mu daj šancu. Už len kvôli rovnakému vývojárovi :)

A to že tu dávame obrázky ... to je len fangirlish úchylka, s hrou ako takou to nemá veľa spoločné :)  


: Re: Dragon age
: Red4angel June 07, 2010, 19:56:58
ak je to ako BG tak to sa na to teším ešte viac... :happydance:

ja si ich zoženiem, potom sa môžme porozprávať aj o knihách :rolleyes:

ak ich zoženieš mysli aj na mňa prosím...ja spravím to isté  :angel:


//sry za dualpost

Spojené príspevky. :) Bruja


: Re: Dragon age
: Shaola June 09, 2010, 15:19:03
jasne, budem na teba myslieť..ono s tou telenovelou..celkom sa to dá hrať aj na ten spôsob, keďže si tam môžeš rozrobiť 3 vzťahy naraz, ale zasa naq vzťahy to ani hrať nemusíš.. :rolleyes:


: Re: Dragon age
: Red4angel June 09, 2010, 16:21:52
ešte dva party a možno zázrak aby som to rozbehal a skúsim to....btw nevieš kto tie knihy napísal?


: Re: Dragon age
: Red4angel June 10, 2010, 14:49:28
tak stiahnuté a rozbalené a nainštalované....ktovie či mi to pôjde ale odpoveď s dozviem až zajtra


: Re: Dragon age
: Red4angel July 05, 2010, 19:38:16
tak už som skoro na konci...hurá na draka...mal som vzťah s Alistairom..kedže som mal elfku


našiel som časť druhej knihy....je to anglicky a je to len polovička....hurá do nej

:
http://eu.dragonage.com/extra/?id=14184&lang=cz


: Re: Dragon age
: D0KT0R July 08, 2010, 09:03:36
Táto GAMESA ma akosi nechytila príbeh bol síce celkom rozsiahly a dobre spracovaný ale graficky o ničom. Aj keď je pravda že každá GAMESA nemôže byť ako CRYSIS :D komu by to potom asi šlo čo :D . Ale hru som prešiel


: Re: Dragon age
: Bruja September 06, 2010, 08:06:03
Hmmm, toto vyzerá zaujímavo, presne takéto niečo by som si rada zahrala. Aké to má systémové požiadavky?


: Re: Dragon age
: Red4angel September 06, 2010, 08:08:09
Minimálna konfigurácia pre Windows XP:

    * OS: Windows XP + SP3
    * CPU: Intel Core 2 1,4 GHz / AMD X2 1,8 GHz
    * 1 GB RAM
    * ATI Radeon X850 128 MB/ NVIDIA GeForce 6600 GT 128 MB
    * 20 GB miesta na HDD

Minimálna konfigurácia pre Windows Vista:

    * OS: Windows Vista + SP1
    * CPU: Intel Core 2 1,6 GHz/ AMD X2 2,2 GHz
    * 1,5 GB RAM
    * ATI Radeon X1550 256 MB/ NVIDIA GeForce 7600 GT 256MB
    * 20 GB miesta na HDD

Odporúčaná zostava:

    * CPU: Intel Core 2 Quad 2,4 GHz
    * 2 GB RAM (XP) / 4 GB RAM (Vista)
    * ATI 3850 512 MB/ NVIDIA 8800 GTS 512 MB
    * 20 GB miesta na HDD

ak už teraz máš chuť tak počkaj keď to zapneš....ja som to rozbehol aj na 5 rokov starom kompe :D


: Re: Dragon age
: Shaola September 06, 2010, 09:59:09
ja to hrám zasa, tentoraz za mestskú elfku lotra, ale aj tak mám stále najradšej mága :smitten:


: Re: Dragon age
: Red4angel September 06, 2010, 10:01:34
koľko krát ste to prešli? sťahujete si aj DLC alebo nemáte originál?

ja som to prešiel asi 5 krát, a originál je na ceste


: Re: Dragon age
: Shaola September 06, 2010, 10:11:40
hm, ja som to prešla asi tak 3 krát, hrávam vždy (okrem prvého razu) na ťažkej úrovni alebo rovno na nočnej more.. :rolleyes: chcem vedieť v akých maličkostiach sa odlišujú jednotlivé príbehy podľa toho zvoleného pôvodu ;) ale musím povedať, že hru som dokončila vždy len za babu.. :D a tie počiatočné príbehy mám prejdené tiež všetky, vždy po tú časť, keď ťa vezme Duncan k šedým strážcom... :vamp3:
inak ja na tejto hre milujem najviac asi tie dialógy, nielen tie, ktoré vedie tvoja postava s ostatnými členmi družiny,ale aj tie keď sa rozprávajú navzájom.. :applause:

no a originálku nemám, ale k stiahnutiu dlc ju nepotrebujem :vamp3: takže mám prejdené všetky okrem Leliana´s Song a The darkspawn chronicles... ale leliana´s song už mám stiahnutý.. :applause:


: Re: Dragon age
: Sirius September 06, 2010, 11:19:01
Kompletne som to prešiel iba raz za mága ale všetky tie začiatočné príbehy mám prejduté aj tie DLC okrem Leliana´s Song a The darkspawn chronicles. a suhlasim tie ich rozhovori počas toho ako som chodil po lokáciach nemali chybu je to jedna velmi kvalitná hra ako všetko čo som od Biowaru hral snažil som sa plniť všetky úlohy ktoré som našiel a zakončil som tak že som sa Vyspal z Morigan, Alastir odišiel a ta ženská sa stala Královnou. A ešte som prešiel aj Precitnutie tam som si importoval postavu z pramenou to bola paráda. teším sa na dvojku


: Re: Dragon age
: Shaola September 06, 2010, 14:17:11
ja som vždy nechala Alistaira nech sa stane kráľom... Anora je hrozne nesympatická ženská ;)
ale datadisk sa mi už tak nepáčil, tí spoločníci tam už neboli taký dobrí, možno až na Nathaniela, a ani to nebolo také vtipné, strašne mi tam chýbala možnosť konverzácií s postavami a tiež nejaká tá romanca.. ale inak to bolo fajn, príbeh sa mi celkom páčil.. :rolleyes:


: Re: Dragon age
: Iano September 12, 2010, 19:53:34
RPG ako Dragon age by som si zahral... ale ked neutiahne tak neutiahne, co uz :D


: Re: Dragon age
: Bruja September 17, 2010, 21:01:13
Čujte, a bez toho SP3 to nejde? Som mala problém už len SP2 zohnať.  :wallbang:

Chcela by som si to kúpiť na PS3. Dnes som dosťahovala PC verziu z torrentov, že skúsim, aj by sa to bolo rozbehlo, len to bol divný súbor a nevedela som prekopírovať crack, keďže bol v úžasnom .exe formáte. Skúšala som to spustiť, ale musela som to stopnúť a nakoniec celé vymazať, lebo z nejakého záhadného dôvodu mi to zožralo 30 GB disku a ešte som ani nespustila samotnú inštaláciu. A viac miesta momentálne na disku nemám, kým si nezoženiem externý. Takže nič, asi si podarujem originál k nejakému sviatku.  :D


: Re: Dragon age
: Iano September 22, 2010, 20:59:08
existuje nejaká staršia verzia ako Origins? neutiahne...


: Re: Dragon age
: Sirius September 22, 2010, 21:29:11
nechápem čo presne myslýš tou staršou verziuo

btw: na istrocone som mal možnosť si zahrať demo DA2 síce bolo ešte nedorobené ale bolo to vcelku zaujmavé hlavne ten spôsob rozpravania príbehu už sa teším kedy to výde.


: Re: Dragon age
: Shaola September 22, 2010, 21:56:34
jaaj, ja som si pozerala trailery a vyzeralo to dobre, už sa na to teším... :D
ja zas drtím tentoraz na Human Mage, nech mám prejdeného aj chlapa aspoň raz... :vamp3:


: Re: Dragon age
: Bruja September 23, 2010, 07:18:28
btw: na istrocone som mal možnosť si zahrať demo DA2 síce bolo ešte nedorobené ale bolo to vcelku zaujmavé hlavne ten spôsob rozpravania príbehu už sa teším kedy to výde.

Bude aj dvojka? Hm, to si mám zase robiť upgrade pc? Doteraz mám ešte staré príslušenstvo (grafickú kartu a pod.) v šuflíku.  :vamp3:

Nikto ste nehrali DA na PS3?


: Re: Dragon age
: Iano September 23, 2010, 19:03:53
nechápem čo presne myslýš tou staršou verziuo
proste nejaká iná hra, napr. Origins je čojaviem päťka, tak štvorku, alebo dačo pre jednojadrový procesor (tak nejako to myslím že mám)


: Re: Dragon age
: Shaola September 23, 2010, 19:20:58
nie, nič také neexistuje, pokiaľ viem.. :rolleyes:
a Bruja, ja som to hrala len na PC :)


: Re: Dragon age
: Sirius September 23, 2010, 19:57:19
nie že nexistuje RPG hier je vela stačí pozrieť niaku staršiu.


: Re: Dragon age
: Iano September 23, 2010, 21:06:56
ja som to myslel tak že Origins je neviem kolké vydanie Dragon age, a to vydanie čo bolo pred tým ako sa volá


: Re: Dragon age
: Sirius September 23, 2010, 22:36:48
to si asi z niečim pletieš je Dragon Age Origins a potom je Datadisk Awakening, pred tým nebolo žiadne Dragon Age


: Re: Dragon age
: Iano September 24, 2010, 18:57:07
čiže ak dám do zoznamu hier: Dragon age, tak my nájde iba jeden názov a to Origins


: Re: Dragon age
: Shaola September 24, 2010, 19:03:30
nie...
nájde ti toho kopu, ale všetko je len súčasťou Dragon age : Origins... existuje jeden datadisk s názvom Dragon age : Awakining a niekoľko DLCčiek, ale všetko ti pôjde len so základnou hrou


: Re: Dragon age
: Iano September 24, 2010, 19:20:03
aha diky... a tá základná je táto, Origins


: Re: Dragon age
: Iluviel September 26, 2010, 16:42:09
Áno len táto - Origins. Ak hľadáš staršie dobré RPG-čka, tak skús Baldur's Gate (to ti pôjde na 1000%) ale zas grafika je staršia (cca z roku 2000). Prípadne Neverwinter Nights alebo skús niektorý Elder Scrolls (Oblivion je z roku 2006,to by ti teoreticky mohlo ísť). 


: Re: Dragon age
: Shaola February 26, 2011, 14:58:54
že komu sa práve sťahuje demo Dragon age II?  :happydance: :happydance: :happydance: vytešujem sa ako malá, už nech to mám nainštalované :vamp3:


: Re: Dragon age
: Sirius February 26, 2011, 15:01:57
ja už som to hral len pred koncom mi to vyhodí chybu a vypne sa to, škoda počkám si na plnú verziu už len dva týždne ale aj tak sa viac tešín na TES: V Skirym


: Re: Dragon age
: Shaola February 26, 2011, 15:04:53
ja si na plnú verziu počkám, až spravia češtinu... síce fanmade, ale myslím, že bude kvalitná.. :) EA sa na Čechov a Slovákov v tomto pekne vykašľalo.. čo už.. zisk je zisk  keď nie je.... :tickedoff:

ale aj tak si myslím, že na Origins mať nebude... :rolleyes:

a inak- čo zatiaľ hovoríš na DA II?


: Re: Dragon age
: Sirius February 26, 2011, 15:08:31
bude to iné, a tiež si počkám na češtinu, to že bude od fanou neznamená že nebude kvalitná.  Mne sa páči že sa  mágovia pri boji začali viac ohánať palicou, nie ako v jednotke kde ju len bodali do neba, zas sa mi nepáči zjednodušenie dialógou kde máš označené dobrú zlú a neutrálnu možnosť.


: Re: Dragon age
: Shaola February 26, 2011, 15:11:03
hm, no uvidím, do hoďky sa mi demo hádam stiahne...

čo spravili s dialógmi??? :wallbang: :wallbang: och, tie som mala skoro najradšej, nechápem, prečo pri pokračovaniach proste nepokračujú v tom, čo bolo dobré a nemenia len to, čo sa ľuďom nepáčilo... :idiot2:


: Re: Dragon age
: Sirius February 26, 2011, 15:14:25
dialógove okno je teraz také ako v Mass Effecte hore máš "zlú" odpoveď v strede neutrálnu a dole "dobrú", mne sa to rozhodne viac páčilo v jednotke keď si mala na výber z viac možností a nebolo jasné ktorá je dobrá zlá bolo to také reálnejšie


: Re: Dragon age
: Shaola February 26, 2011, 23:30:50
demo dohrané, ale.... nejako extra nadšená nie som... ani z výzoru postáv, ani z prerozdeľovania talentov, ani z dialógov... akurát boj sa mi celkom páči... a mapa.. :): Re: Dragon age
: Red4angel February 27, 2011, 11:30:37
Ja keď som to hral na cone tak mi na tom vadil len ten systém boja. Teraz ste ma naladili na demo tak si to sťahujem. Som zvedavý ako to ešte zmenili odkedy som to videl naposledy.


: Re: Dragon age
: Sirius February 27, 2011, 11:43:10
nezmenilo sa to. Oproti demu ktoré bolo na Istrocone odstránili bugy napr ten templár už nemá to psychadelické brnenie postavy nebehajú z rukami pricapenými k telu.) Inak sa nič nezmenilo čo sa týka systému boja. na DA II som zvedavý hlavne na príbeh a nové lokácie. Neteším sa na to zjednodušenie dialógou podla mna je to oproti jednodke krok dole. Napríklad v ME mi to nevadilo lebo tam to tak bolo od začiatku. čo už....


: Re: Dragon age
: Red4angel March 08, 2011, 17:35:24
Tak hrám sa hrám a vyzerá to veľmi dobre. Sakra škoda, že mi to utiahne len low grafiku.


: Re: Dragon age
: Sirius March 08, 2011, 17:40:39
mi hovor, čo na to hovoríš


: Re: Dragon age
: Red4angel March 08, 2011, 19:22:21
Tak môj subjektívny názor je, že jednotka bola lepšia. Bola prelomovejšia lepšie povedané. Toto je len pokračovanie. Mapa sa mi strašne páči, dobrý je aj ten nový boj ( celkom ), buď to nejde/alebo to neviem/ nejdu mi zapať titulky poriadne, nenávidím, keď idem do boja a mian char zadre tisíc krát tú istú vetu, a okolie je nádherné. Aj keď isté grafické nezrovnalosti sú tam, alebo mi blbne grafika.

A prvý drak je ľahký :D


//edit:

Tak je piatok deň vydania DA 2 a ja ho mám prejdené za mage Aletheia. V niečom sklamal v niečom potešil. A je dosť blbé že jednotku som prechádzal mesiac a dvojku 4 dni cheesy


: Re: Dragon age
: Sirius March 28, 2011, 14:21:12
tak dvojka sa mi zatial páči, ani to delenie dialógov mi tak nevadí, boje sa mi páčia viac ako v jednotke aspon teda mágovia konečne sa začali pohybovať, mesto je perfektné to je zatial všetko...


: Re: Dragon age
: Red4angel March 28, 2011, 15:03:21
No tak na tie zlé veci prídeš až časom. Napr. jedna z tých horších je to že keď dáš niekomu friend na max či už - alebo + tak sa mu už nedáva dole.


: Re: Dragon age
: Shaola March 29, 2011, 11:49:49
náhodou to delenie dialógov mne už vôbec nevadí, lebo niekedy ti friend body pridáva aj za tie spodné červené odpovede... a naopak...
mne pár vecí vadí, hlavne tie opakujúce sa lokácie ma štvú... mohli si nechať viac času na vývoj.. :( a ďalšia vec- strašne mi chýbajú dialógy, aké boli v jednotke... teraz nemyslím systém odpovedí, ale je ich strašne málo... :(

ale príbeh aj boj sa mi páči, zatiaľ som to prešla 2x, raz za mage, raz za rouga, teraz skúšam čo dá warrior.. :D :D


: Re: Dragon age
: Red4angel March 29, 2011, 13:50:26
No aj ja to prechádzam teraz tretí krát a za warra. Som zvedavý ako to bude sekať ten. Som pri prvých prejdeniach spravil chybu že som si to nesavol pri dôležitých bojoch, aby som si ich mohol zahrať zasa, to musím teraz napraviť.

Tie lokácie ma fakt štvú a najviac asi to pobrežie. Strašná nuda tam...


: Re: Dragon age
: Solferin July 08, 2011, 09:18:35
Zdravim vas,,mam teraz trosku casu tak rozmyslam ze si nieco zahram. Chcem sa spytat ci by mi niekto kto hral baldurs gate mohol strucne zrovnat bg a dragon age,,,je to aspon z polky tak dobre ako bg ? :) grafiku nehodnote ta mi je ukradnuta,skor cim novsia tim horsia pre mna :)


: Re: Dragon age
: Red4angel July 08, 2011, 09:33:15
BG som hral a tomu sa vyrovná len málo čo. No DAO mi príde ako dobrá zábava a odporúčam...


: Re: Dragon age
: Solferin July 08, 2011, 09:53:12
tak tak malo co,ziadna hra u mna nevedela navodit taku atmosferu ako bg,,ked som hral ako maly jednotku tak som si niekedy pripadal ze je to naozaj tak to bolo spravene vsetko :-)  podla videi a obrazkov z DA mi to pride ako keby viac zamerane na boj a akciu a efekty :/


: Re: Dragon age
: Red4angel July 08, 2011, 17:41:42
DAO je práve naopak - skôr na príbeh , DA2 - je lepšie spravený boj a príbeh zaostáva...


: Re: Dragon age
: Solferin July 09, 2011, 11:54:02
Ja som koli absencii lepsieho pribehu nedohral napriklad IWD 1/2 neviem ci poznas,,lebo vzdy to bolo len chod tam ,zabi to atd,,prestalo ma to vzdy bavit v polke :/

// Debata pokračuje tu: http://forum.fantasy-svet.net/index.php/topic,4270.msg94608.html#msg94608 :) L.


: Re: Dragon age
: Luu July 21, 2011, 02:28:07
OMG, 2:25 ráno. Práve som nad tým presedela 9 hodín v kuse :shock: :shock: :shock:
Jedným slovom - perfektné.


: Re: Dragon age
: Shaola July 21, 2011, 09:33:45
a DA mám nového fanatika.. :D za čo hráš?


: Re: Dragon age
: Luu July 21, 2011, 13:13:56
Rozohrala som mestskú elfku, zlodejku (som si istá, že sa to v hre volá nejako inak, ale hádam sa rozumieme  :angel:) :D Ako inak ten úvodný príbeh v tomto funguje, keď je hlavná postava muž?  :D

Hrozne mi na tom vadí len jedna vec - že tam nie je voľnosť pohybu. Prídem ku nejakej prírodnej prekážke, a nie aby sa postavičky na ňu vyštverali/preplávali/zoskočili, ja musím krkolomne okolo  :blabla:

Momentálne som hore v mágskej veži, idem za chvíľu pokračovať :)


: Re: Dragon age
: Sirius July 21, 2011, 13:31:36
v žiadnej hre od Bioware neni otvorený svet, to je snad jediné mínus ich hier ale zas  keď chcem otvorený svet tak si zahrám TES: oblivion alebo Ghotic


: Re: Dragon age
: Shaola July 21, 2011, 13:35:14
keď si muž, tiež sa ti chystá svadba, ale do hradu ideš zachraňovať snúbenicu ;)
ja som prvý krát hrala za elfku mága :rolleyes: a doteraz mám mágov najradšej, najlepšie sa mi s nimi hrá, najmenej rada hrám za warriora... :angel:


: Re: Dragon age
: Luu July 22, 2011, 23:42:26
Dojmy z dnešného hrania... opäť jedno slovo... Alistair :drool: :drool: (Have you ever licked a lamp post in winter? - konieeeeec :rofl2: :rofl2:)
Ale moje najobľúbenejšie hrateľné NPC je Morrigan, len do party ju neberiem, Wynne sa mi hodí viac :angel: :(


: Re: Dragon age
: Shaola July 24, 2011, 20:14:57
allistair je pre mňa samostatná kapitola, toho chlapa proste môžem..  :drool: :drool: aj keď sa mi nepáči v jednom, ale o tom, až keď dohráš...

a ja mám najradšej v parte čo najviac čarodejov, takže ak nie som mág ja, tak beriem aj Wynne aj Morrigan... :smitten: Stena nemám rada skoro vôbec..
a máš stiahnuté aj DLC? A Shale?? kamenný golem je skvelý :smitten:


: Re: Dragon age
: Luu July 24, 2011, 20:48:43
:drool: :drool: :drool: Žeriem ho. On je taký zlatýýýýý :smitten: :smitten: A tie jeho dialógy, hlavne s Wynne - bez chyby  :rofl2: :rofl2: :rofl2: V budúcej hre skúsim chlapa na romancu s Morrigan, určite si ju nenechám ujsť  :D :D Ešte nemám nič siahnuté, tak Shale bude musieť počkať :angel:
Inak, skúsila som dnes zložiť dračiu Flemeth - asi po 20 sekundách som si povedala, že sa radšej vrátim neskôr :teeth:


: Re: Dragon age
: Shaola July 24, 2011, 20:51:59
ja som to hrala už toľkokrát, že mi nerobí problém žiadny súboj, ani na Nightmare... :rolleyes: ale k Flemeth idem vždy radšej neskôr :D a Shale sa ti rozhodne oplatí, je to vlastne ďalšia NPC do hry, normálne ju môžeš brať zo sebou, máš tam nejaké guesty navyše a aj jej rozhovory s Alistairom stoja za to.. :)

ja som si našla miesto, kde sa postavy začnú vždy rozprávať, a tam som behala stále dookola so všetkými, aby som videla tie ich dialógy :2funny: :2funny:

asi si to znovu nainštalujem, mám chuť si znovu zahrať... :vamp3: :computer:


: Re: Dragon age
: Luu August 08, 2011, 22:10:52
Odkedy mám medzi kúzlami ten zmrazovací kužeľ, je Wynne hviezdou mojej party :rofl2: Práve ním v kombinácií s kamennou rukou prakticky sólo za dve minúty utasala Flemeth :rofl:
(http://img155.imageshack.us/img155/2784/screenshot2011080822010.jpg)
Ešte pár hodín a budem mať dohraté :) Ktorý origin by ste na druhé hranie odporučili? :D


: Re: Dragon age
: Shaola August 08, 2011, 22:30:44
rozhodne mága :) je jedno, či človek alebo elf :rolleyes: potom mi povedz, čo si myslíš o romanci s Allistairom a o tom, ako to skončilo :D


: Re: Dragon age
: Luu August 09, 2011, 03:09:12
Fňuk! :cry: :cry: Tak moja prvá romanca s Alistairom skončila tým...
Pôvodne som plánovala, že sa obetujem ja, ale nie, on tam musel skočiť predomnou! :D A tá hra mi ešte do úspechov napíše, že "Donútil si Alistaira položiť svoj život!" :wallbang:
A Wynne nakopala zadok arcidémovi :D Všetci ostatní si tam pobehujú po okolí, krvaví od hlavy po päty (to mi pripomína Anoru po sneme, úplne ma dostalo, ako jediná v miestnosti schytala krvavú "sprchu") a jedine Wynne, čistá, uhladená, elegantná stojí pred arcidémonom a v pohode si kúzli :rofl: :rofl: :rofl:


: Re: Dragon age
: Bruja August 09, 2011, 07:40:22
Jaaaj, ja som tiež fanatiiiik! Som si darovala DA na PS3 k prvému odpracovanému roku  :rofl2: a odvtedy na tom frčím už asi dva mesiace (málokedy sa k tomu dostanem, keďže tv, ku ktorej máme pripojené PS3, okupuje takto s mamkou).

Začala som hrať ako human rogue a samozrejme som ju spárovala s Alistairom - keď už pre nič iné, tak len pre tie dialógy medzi nimi.  :happydance: :jumpinlove: Ale nie, Alistair je zlatíčko.  :smitten: Momentálne som zaseknutá v Orzamare v Anvil of the Void - naposledy ma rozsekala tá nechutná chobotnicovitá potvora Broodmother.  :wallbang: Po Orzamare ma už čaká Landsmeet s Earlom Eamonom. No a keďže ma Broodmother trochu spomalila (nesmejte sa, časy, keď som bola majster gamer sú dávno preč a nie som žiaden expert bojovník ani pri najľahšej úrovni :D Na ťažšie úrovne nemám ani trpezlivosť.  :vamp3: ) a navyše som zistila, že mi ušlo zopár drobností v jednotlivých miestach, tak som si jeden večer spustila novú hru - mám elfskú čarodejnicu (s ňou som zatiaľ len prišla do Ostagaru) a momentálne drvím nepriateľov s Darrianom - elven warrior. :) Akurát mi trochu vadí, že je nižší ako ladies v hre.  :vamp3: Mám taký pocit, že vývojári vytvorili DA pre ženy, lebo teda niektoré scény sú hot, hot, hot a nemyslím, že by ich chlap vedel dostatočne oceniť...  :D

Inak pri Darrianovi som rozbehla romancu na dve strany - najprv s Morrigan, potom s Lelianou.  :D
A keďže si chudák nevedel vybrať, obe mu dali ultimátum a v podstate ho poslali do dračieho zadku, kým si nevyberie.  :rofl2: Nakoniec skončil s Lelianou, ale práve včera mal zaujímavý rozhovor s Morrigan, pri ktorom mi zase vyskočila možnosť Kiss her.
  :happydance: Tak uvidíme, ako sa to zamotá. A tiež už som prišla do Orzamaru, všetko ostatné mám odohraté, aj osobné questy.

No, koniec teda ešte  odohratý nemám, ale tuším, že čo sa asi bude diať, keďže som narazila na pár spoilerov pri prezeraní DA wiki (http://dragonage.wikia.com/wiki/Dragon_Age_Wiki) - som si odtiaľ skopírovala najlepšie dialógy.  :D Dialógy medzi Alistairom a Wynne sú dokonalé, neskutočne som sa rehotala. A potom milujem, keď Alistair povie Morrigan: "Couldn't you crawl into a bush somewhere and die? That would be great, thanks."  :rofl2:

Alebo Alistair a Oghren - tie tiež nemajú chybu.

* Oghren: You know what would do you some good?
    * Alistair: A pair of nose plugs?
    * Oghren: Go out, find a girl. Doesn't matter who, as long as there's no pants involved.
    * Alistair: What makes you think I haven't?
    * Oghren: I can smell purity a mile away. It's a talent.
    * Alistair: That proves to be useful, I'm sure.
    * Oghren: Not that often, it turns out. Be much better if I could smell cheese.
    * Alistair: You have my deepest condolences.
    * Oghren: Yep. So do you.


A kopa ďalších. Pohľadajte si na DA wiki dialógy s Oghrenom, ak ste ich v hre nemali, tiež sa nasmejete.  :rofl2: :rofl2:

Hudba je nádherná, rozmýšľam, že by som si zohnala OST. A musím vymyslieť, ako napojím PS3 na web, chcela by som sa dostať aj k doplnkom.  :) Hlavne Morrigan ma zaujíma.


: Re: Dragon age
: Shaola August 09, 2011, 09:34:53
Luu, vôbec to tak skončiť nemuselo :)

heej, ja zbožňujem aj dialógy Allistaira s Wynne :vamp3: a aj so Shale - ak nemáte tento dodatok, odporúčam...

ja som jednu romance skončila tuším aj so Zevranom, keď som hrala za elfku, ale inak stále len s Allistairom, mám pre neho slabosť, no :D

doplnky sú fajn, až na Ostagar, ten ma veľmi nebavil :undecided:


: Re: Dragon age
: Luu August 09, 2011, 10:53:39
Luu, vôbec to tak skončiť nemuselo :)

Viem :whistle: Ale máme tu, 7 (?) originov, nechám si tie ďalšie konce na inokedy :teeth:

Ja tiež milujem pokecy Wynne s Alistairom... :rofl2: A so Zevranom som romancovala chvíľku pred Alistairom (nejako som nemohla pochopiť, ako sa dávajú darčeky, tak mi so Zevranom nabehol prirodzený väčší vzťah, ako s Alistairom, ktorý mal furt kvôli niečomu problém :D), a vravela som si, že je dosť nezaujímavý, ale keď som sa s ním rozchádzala, tak vyzeral taký sklamaný... :D A odvtedy mám preňho trochu slabosť :shy:


: Re: Dragon age
: Shaola August 09, 2011, 10:57:10
Zevranovi sa dá všeličo vyčítať, len nie to, žeby nevedel, ako na ženskú (no keď sme pri tom, aj na chlapa) :D :D romance s ním sa vylepší až na konci, neviem už presne či pred snemom alebo po :rolleyes: mám rada jeho prízvuk :D

nemôžem si pomôcť, ale pozri, čo mu chudákovi spravili v DA II. :angry: :tickedoff:

(http://img96.imageshack.us/img96/1225/zevran.jpg)


: Re: Dragon age
: Luu August 09, 2011, 12:15:40
Ježišmárja, chudák Zev :shocked: A aj ja mám rada jeho prízvuk :smitten: S výberom prízvukov sa na tej hre teda vyblbli, moja obľúbená komiksová autorka ku Baldur's Gate (toto (http://epantiras.deviantart.com/art/BG2-Secret-Experiments-116769827?q=gallery%3Aepantiras%2F5158906&qo=15) a toto (http://epantiras.deviantart.com/art/BG2-Solaufein-VS-Drizzt-119247645?q=gallery%3Aepantiras%2F5158906&qo=10)... priceless :D Samozrejme dá zmysel, len ak človek hral BG2, ale už len to, že má jej Charname modrú kožu - koniec :vamp3:) tomu dokonca venovala vtipný obrázok (http://epantiras.deviantart.com/gallery/23839317#/d2borzz) :teeth: Nezabudnúť prečítať preklad pod obrázkom :teeth:

No ale, toto ma práve dostalo - http://rooster82.deviantart.com/art/DAO-Fan-Comic-Page-86-186372113?q=&qo= :2funny: :2funny: Tento komiks je asi najlepšia vec, akú som z DA fandomu zatiaľ videla... a práve táto stránka je výnimočne vtipná  :rofl2:


: Re: Dragon age
: Bruja August 22, 2011, 08:04:05
Woow, ten komiks si doma pozriem, vyzerá to celkom zaujímavo. Akože chudák Alistair, zase sa musel červenať...  :(

Inak mne sa nepáči, ako z neho na nete robia neschopného "ťuťka" v niektorých veciach. :) Podľa mňa keď sa osmelí a "zaučí" v niektorých veciach, tak... :smitten: Verím tomu, že sa v ňom veľa skrýva. :D

A ten jeho hlas... Muža, ktorý ho nadaboval, zbožňujem kvôli jeho hlasu. Ah, keď Alistair povie "Your desire is my command", tak by som ho zožrala aj s brnením, mečom a štítom!!! Tak kráááásny hlas! No ale dobre, už som ticho. :D

Konečne som sa pohla ďalej a nakopala Loghaina. Akurát sa chystám do Redcliffu a na poslednú bitku. Uff, som zvedavá, čo bude. A že či bude nejaký dialóg s Alistairom.  :vamp3:


: Re: Dragon age
: Luu August 28, 2011, 20:59:50
OMG, Sten  :D :D Nech robím, čo robím, tak dosiahnuť uňho +1 je úplne umenie, a +2 skoro heroický výkon  :D :D
A potom mu v jednom dialógu sľúbim, že do kráľovstva zavediem viac cookies - a on +11  :idiot2: :rofl2: :rofl2:


: Re: Dragon age
: Shaola August 28, 2011, 21:01:35
hej, cookies on rád :D :D jeden vtipný dialóg je aj ten, keď máš Stena so sebou v parte, a presviedčaš toho templára, aby ťa vzal do Veže mágov  :rofl: :rofl: tiež sa týka cookies :D


: Re: Dragon age
: Bruja February 10, 2012, 19:26:59
Hm, tak to neviem, ktorý je to dialóg. :D :D

Jaaj, nemám teraz čas hrať, ešte som stále pri finálnej bitke s arcidémonom. Zatiaľ som ju dala iba raz, samozrejme ma rozdupal, aj keď to chvíľu trvalo.  :coffee: Musím sa k tomu vrátiť a dohrať to, som strašne zvedavá na záver. :P


: Re: Dragon age
: Luu February 10, 2012, 21:10:37
Najlepšia technika, akú som na arcidémona vyhútala, boli kúzla na zmrazovanie. Zmraziť a rúbať rúbať rúbať a zase zmraziť a rúbať :D


: Re: Dragon age
: Bruja February 14, 2012, 18:23:45
Hmmm, len neviem, či niektorý z mojich mágov ovláda pokročilejšie zmrazovacie kúzla... Musím sa na to pozrieť. :)


: Re: Dragon age
: Devil Angel July 20, 2012, 19:01:43
Tak túto hru zbožňujem :)
Oghren a tie jeho hlášky boli skvelé  :D A tak celkovo, vtipné hlášky a momenty sa mi páčili.
A tiež dej. vždy som bola zvedavá čo sa stane ďalej. A aj to bolo fajn ako ho človek postupne svojimi rozhodnutiami aspoň trochu menil.


: Re: Dragon age
: Shaola November 02, 2013, 20:04:43
uch, dnes som objavili niečo prekrásne, až mám chuť znova nainštalovať DA  :oregonian_arwen:

Leliana's Song od Mallukah (http://www.youtube.com/watch?v=4zgsPO48wvw)


: Re: Dragon age
: Sirius November 02, 2013, 20:13:22
Malukah je super ja od nej počúvam Age of Agresion/Opressiona Dragonborn


: Re: Dragon age
: Shaola November 02, 2013, 21:17:56
hej, ja som od nej počúvala aj Rains of Castameres či Misty Mountains  :smitten: ale toto mi proste pripomenulo jednu z mojich naj RPG :jumpinlove:


: Re: Dragon age
: Shaola December 22, 2013, 19:03:30
Chystám sa dať si cez vianočné "prázdniny" DA maratón, už sa teším na Alistaira :drool: A Wynne a super hlášky a perfektnú hru! :)


: Re: Dragon age
: Luu December 23, 2013, 17:17:19
Ja som si dala nedávno, Origins, Awakening a s heslom "tento raz nebudem romancovať Andersa" som s Andersom preromancovala DA2 :D


: Re: Dragon age
: Shaola December 23, 2013, 17:22:52
V DA2 som tým Fenris, takže Anders nehrozí, zdá sa mi, že ho tam spravili škaredého :D :D


: Re: Dragon age
: Luu December 23, 2013, 17:42:59
Fenris bol môj cieľ už dvakrát, ale stále sa mi nejako nedarí :D
Ale teraz naposledy som omylom zbalila Isabellu. Nechápem to - chcela som byť milá a zrazu sexscéna...  :whistle:

Oh, mimochodom, musím sa podeliť - tento DA2 komiks je must-read :D http://lilithblack.deviantart.com/art/Alex-Hawke-p-1-313695278 Odporúčam ho kadiaľ chodím, vážne, vážne, vážne stojí za to - tak vážne, že keď som ho čítala, od potláčaného smiechu som takmer plakala :D Rozbehne sa tak okolo stránky 15 :)


: Re: Dragon age
: Shaola December 23, 2013, 18:03:43
heh, super! Hlavne super vystihli ten Andersov večne tragický look :D :D

ooch, vážne sa začínam tešiť na to, že si to znovu zahrám, mám síce dilemu či idem za šľachtičnú alebo za čarodejnicu, lebo samozrejme Alistair, ale to sa vyrieši :D

A hrozne ma štve, že DA 3 mi asi môj úbohý PC neutiahne :wallbang:


: Re: Dragon age
: Georgiana January 08, 2014, 12:22:49
tak, aj ja som podľahla :D práve počas týchto vianočných sviatkov.. a Shaola, tvoje "lebo samozrejme Alistair" úplne chápem :jumpinlove: :rofl: nuž, a keďže mne nestačí zahrať si hru a zamilovať sa do nej a nechať sa ňou pohltiť, tak teraz sa moje nadšenie pretavuje do písania FF :teeth:


: Re: Dragon age
: Shaola January 08, 2014, 13:21:06
Dragon age je závislosť, ja viem :D cez dovolenku som prešla celú hru ako human noble, samozrejme romancovala s alistairom, a teraz hrám za mage elf woman a chvíľu som rozmýšľala, že ju nechám so zevranom, ale... vážne o tom akosi pochybujem  :shy2:
Mne sa strašne páči, ako DA závisí od niektorých tvojich rozhodnutí, niekedy len od toho, akú vetu niekomu povieš :)


: Re: Dragon age
: Georgiana January 08, 2014, 13:57:31
ja som hrala za elf mage tiež :D na konci som strašne, ale strašne revala :vamp3: úplne zbožňujem, keď ma nejaký príbeh (kniha, film, whatever, odteraz už aj PC hra :D ) takto pohltí a ja neviem žiť bez toho :D :D takže usilovne pokračujem v písaní svojho prežívania Dragon Age a čoskoro sa zjaví vo fikcii :D tipujem, že len čo to dopíšem, znovu sa pustím do hry :D

btw,

existuje nejaký spôsob, ako by mohol prežiť aj Alistair aj ja? :D ak teda nie som muž šľachtic, ktorý by chcel vládnuť po jeho boku (to som sa dočítala na nete).. či prosto vždy jeden z nás zomrie a lovestory ends anyhow? :D :( :D


: Re: Dragon age
: Shaola January 08, 2014, 14:01:01
Existuje

keď ti Riordan povie, ako sa dá zabiť arcidémon, v tvojej izbe ťa čaká Morrigan - musíš spraviť ten rituál. Strašne sa mi síce nepáči, keď mi s ním Morrigan spí, ale nemám to srdce zabiť ani seba ani jeho :D :)

A ja inak nerada hrám za obyčajného človeka, ale za human noble hrám stále, a to preto (bacha, fakt spoiler, čo sa týka romance s Alistairom)

ak správne navolíš príbeh, v správnej chvíli mu povieš správnu vec, môžeš sa ako greywarden stať kráľovnou :) ešte som si stiahla aj mod Royal Wedding :shy2: :smitten:


: Re: Dragon age
: Georgiana January 08, 2014, 14:03:26
veď to je ten problém, ja Morrigan neznášam a.. ah! :wallbang: :D :tickedoff:
tú svadbu som videla na nete, možno sa teda raz k takému niečomu dopracujem :smitten: :D


: Re: Dragon age
: Shaola January 08, 2014, 14:05:43
Možno.. ja som sa raz tak naštvala, keď som to chcela uhrať na svadbu, a nič, aj keď som bola human noble! A potom som zistila, že je to preto, lebo

som mu nepovedala správnu vetu, keď odchádzali od jeho sestry a skoro ma porazilo :D


: Re: Dragon age
: Georgiana January 08, 2014, 14:13:17
a.. aká je to veta? :shy2: :D


: Re: Dragon age
: Shaola January 08, 2014, 14:15:39
He :D

Nesmieš ho len podporovať, že i keď nemá rodinu, stále má tú tvoju postavu. Musíš mu povedať, že každý kope sám za seba a mal by sa to naučiť aj on - alebo niečo podobné, už si to presne nepamätám

Inak, ktorú časť máš najradšej? Ja Rudoskalí a úplne najviac Věž mágu :) Hlavne teda, keď som už v úniku :)


: Re: Dragon age
: Georgiana January 08, 2014, 14:24:30
to si dobre zapamätám, vďakaaa :flower: a ako human noble môžem byť aj mage? ešte sa v tom tak širokospektrálne nevyznám, ale neviem si predstaviť hrať to bez čarov..

ja ovládam anglické názvy len :D resp. teraz, keď píšem tú poviedku, hľadala som aj slovenské, ale tak.. čo mám najradšej, neviem.. :D páčilo sa mi vo Fade byť golemom, vtedy som bola riadne silná :D neznášala som ten orzammarský underground, stále chodiť sem a tam.. :D a v Denerime bolo veľa príjemných questov, tak tam sa mi celkom páčilo :)

koľkokrát si to už prešla? :D máš nejakú obľúbenú stratégiu?


: Re: Dragon age
: Sirius January 08, 2014, 14:28:58
Orzammar je najlepší :-) a najkrajší


: Re: Dragon age
: Shaola January 08, 2014, 14:58:15
Ani mňa Ozrammar veľmi nebavil, špeciálne Deep Roads - a Denerim je tiež skvelý :)

Nie, keď hráš za Human Noble, nemôžeš byť mág, ale aj byť Lotor má svoje čaro, hlavne ti v Denerime pribudne pár guestov, ktoré mám hrozne rada :) Vygoogli si Slima Couldryho :)

A prešla som to už pár krát, neviem presne koľko, možno 6-7 :) Hm, stratégiu ani nemám, ale dosť rada mám splnené úplne všetky questy, ktoré tam sú, a vždy potrebujem, aby moji mágovia vedeli liečiť a "roztriešťovať" :D :D :D (spešl spell) :D vždy jednému z party nahodím naplno bylinkárstvo, druhému jedy, aby som si vedela vždy vyrobiť bomby a liečivé blbosti - bomby sú inak dosť účinné :)


: Re: Dragon age
: Georgiana January 09, 2014, 15:02:52
trošku som si preštudovala túto tému a pozrela na youtube http://www.youtube.com/watch?v=4zgsPO48wvw&feature=c4-overview&list=UUS613EogLXE0lTsxyC1cWLA (http://www.youtube.com/watch?v=4zgsPO48wvw&feature=c4-overview&list=UUS613EogLXE0lTsxyC1cWLA).. potom som klikla na jej Misty Mountains aj na jej Rains of Castamere a mňa každá z tých piesní seriózne rozplakala! nádhera!! :cry:


: Re: Dragon age
: Shaola January 09, 2014, 15:22:03
Ja na nej "ujíždím" už dosť dlho, je úžasná! :smitten:


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.