Fantasy-Svet.net

Filmy a seriály => Filmy hororové => : Lectrice January 24, 2010, 18:22:49: Všeobecná diskusia o hororoch
: Lectrice January 24, 2010, 18:22:49
tu sa môžte baviť o nejakých hororoch, ktoré nemajú topicy a chcete sa len o niečo podeliť všeobecne, alebo len tak .. aké typy hororov sa vám páčia a tak  :vamp3: :vamp3:


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Stormy January 24, 2010, 21:10:43
Tak ja osobne hltám všetky mysteriózne o duchoch :D I keď niekedy mám problémy zaspať, ale rada si ich pozriem :) Duchovia sú proste moje :D Ale napr. horory so zombie nemusím veľmi, pretože je dosť nechutné, keď niekoho vyžierajú  :sick:


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Lectrice January 24, 2010, 21:16:37
Ja mám tiež veľmi rada horory o duchoch... hlavne také tie a lá Gravedancers. O zombíkoch nemusím a také, kde sú vrahovia, to ako ktoré. Napríklad Halloween to si pozerám len tak zo záujmu, aby mi nejaký horor neušiel.

Mne osobne sa ešte veľmi páčia horory typu, ktoré sa mi môžu stať. Napríklad Blair witch, alebo Paranormal activity, to hej, to ma vie aj vydesiť. Ale inak málo hororov ma vystraší.

čo najviac neznášam na hororoch, keď sa tam vyskytne nejaká známa hollywoodska hviezdička a myslí si, že sa v horore blysne, ako príklad môžem uviesť The Haunting s Catherine Zeta Jones... ako sorry, ale nech nabudúce radšej ostane pri svojom žánri :D Preto sa mi veľmi páči kažodoročne After dark horror fest, lebo sú tam neznámi režiséri s ešte neznámejšími hercami.

A čo nesmiem zabudnúť sú horory, kde sú nejaké domy, v ktorých kedysi bola liečebňa, alebo pohrebisko, alebo niečo také nechutné a potom si to tá dotyčná rodinka odskáče, ale to asi tiež patrí vlastne medzi tie duchárske.: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Stormy January 26, 2010, 22:15:14
Tak - mne sa páčia neskutočne psychologické horory :) Je tam proste tý myšlienka, ktorá ma núti premýšľať :)


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Lectrice October 17, 2010, 23:27:42
Poznáte tu niekto After Dark Horror Fest? :) zaujal vás niektorý film? :)


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Stormy October 19, 2010, 16:34:46
Myslíš tohtoročný? 2010? Tak... jediný film, ktorý mi je odtiaľ známy, je tuším The Final. Ale nie som si istá, či sa tam vážne objavil :)


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Lectrice October 19, 2010, 16:40:38
no, myslela som všeobecne.. :) zatiaľ boli 4 :) a hej, ten film sa tam objavil ... ten sa mi celkom páčil :D pomsta outsiderov drzým obľúbencom, ktorí ich šikanovali, hnevali a robili si srandu. Akurát koniec ma sklamal..

sa tam povraždili navzájom jak .. zbabelci... :D ešte by som nechala priestor ďalším tyraniám

Asi som morbídna...  :)


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Stormy October 19, 2010, 16:47:55
Ja som si k tomu našla obsah. Vidieť som ho nevidela, ale chystám sa :) Celkom ma zaujal obsah (nie, nei som žiadna tyranka, ani nič podobné :D len je to fajn námet).

Páči sa mi plagát:
(http://1.bp.blogspot.com/_2pkEyS-DwX8/S6fH78ogDjI/AAAAAAAABkQ/kMfDqLbKkIo/s320/poster_THEFINAL.jpg)
Vo väčšom TU (http://1.bp.blogspot.com/_2pkEyS-DwX8/S6fH78ogDjI/AAAAAAAABkQ/kMfDqLbKkIo/s1600-h/poster_THEFINAL.jpg) :)


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Lectrice October 19, 2010, 17:21:01
zaujímavý a myslím, že aj vystihuje atmosféru :) ostatné filmy som si zatiaľ nepozrela.. šetrím si ich do nejakého hororového maratónu, ktorý neviem kedy nastane... ale najviac sa mi páčil ročník 2006.. prvýkrát, keď s tým začali. Neviem si vynachváliť Gravedancers, ani Hamiltons, ani Penny Dreadful a ani Dark Ride :) také nezvyčajné horory... :)


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Stormy October 19, 2010, 17:37:57
Gravedacers si mi spomínala, robila si i KB o filme, či nie? :D Je možné, že som sa pomýlila, až tak to nesledujem :) No a bude Halloween :D Môžeš si urobiť maratón vtedy :D Tak... ja som odtiaľ nevidela očividne ani jeden film. Je možné, že áno, nepopieram, ale nevedela som, že by bol premietaný práve tam :)


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Lectrice October 19, 2010, 17:42:49
EE, nejako KB o hororoch nerobím :) lebo to zatiaľ nepovažujem za ... ako to povedať.. dôležitosť stránky :) akonáhle bude tam veľa fantasy filmov, tak začnem horory pridávať :D teda dúfam, že budem môcť :)

Tak si potom niekedy pozri. Určite sa oplatia, aj keď veľa ľudí hovorí, že nič moc.. koľko ľudí, toľko chutí. 


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Stormy October 19, 2010, 18:03:57
V tom máš pravdu :) Napr. Symptom Pandorum sa mi vôbec nepáčilo a väčšina ľudí to ospevuje, ale mne to proste nič nedalo. Sci-fi horor :undecided: Vôbec ma to nechytilo a bola som v šoku, čoho sa sestra vlastne pri filme bála.


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Lenide November 01, 2010, 18:33:38
No po včerajšku mám dosť :D Toľko obrázkov z hororov som videla že konec :D
Ja horory nepozerám, videla som asi tak päť za celý život  :P Ale nemám rada čisté krváky, lebo jediné čo je na tom strašné sú nechutnosti. :sick: Dobré sú tie, kde človeka vystrašia  :teeth: že napríklad pozeráš pozeráš a z ničoho nič ta niečo vyskočí  :wave2: To je horor  :vamp3:


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Stormy November 01, 2010, 18:37:21
Ja mám rada mystery a psychologické. Mystery preto, lebo väčšinou majú dobrú myšlienky a psychologické preto, lebo v drvivej väčšine tú myšlienku majú :D A mystery ma vždy vydesí, aspoň to , kde sú duchovia (presne ten šok, že z ničoho nič tam na teba vyskočí nejaká ženská :D )


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Lectrice November 01, 2010, 18:37:34
Lenide, tak to hej, hlavne jak včera Lectrice hrdinka bola a zapla Paranormal activity 2, ale bola to nejaká blbosť a pozerala zaujato na tú jednu ukážku, čo dali a zrazu tetu stiahlo niečo a skoro zo stoličky zletela  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Lenide November 01, 2010, 18:52:17
 :rofl:  :rofl:  :rofl: Tak to si viem úplne predstaviť  :2funny:


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Tenebriel January 15, 2011, 22:37:20
Ja horory o zombíkoch priamo žerem (aký dobrý dvojzmysel  :rofl: :rofl: :rofl:), a tá ich šuchtavá, bezcieľna chôdza zombíkov, tá ich vyhasnutosť v očiach ... je to také vzrušujúce a strašidelné zároveň ... bŕŕŕ :D
(Zombieland, Zem mŕtvych, úsvit mŕtvych, Rec, Resident evil, 28 dní, 28 týždňov,...)

O duchoch mám tiež veľmi rada , aj mysteriózne, akože o nejakých prekliatych miestach, hradoch ... júúj :)
(3:15 zomrieš, Izba 1408)
Nejaké nadprirodzené sily... (taktiež Izba 1408, Nezvratný osud, Paranormal Activity, ) alebo tiež niesú na zahodenie nejaké horory keď niekoho ,,niečo" posadne, alebo také podobné (Exorcist of Emily Rose) .. alebo Kruh a podobné, tie tiež mám rada, o takých ... neviem to nazvať, podivných ,,ľuďoch" ? (Kruh) :D a psychologické horory - priamo zbožňujem! (Saw, Silent Hill, Smrť prichádza v bielom, Oko)

No a masakery a vyvražďovačky moc nemusím... veď je to všetko o tom istom - je skupinka ľudí, príde na nejaké miesto, kde nikto iný neni a kde zúri buď jeden (Piatok trinásteho, Metro, Bazén) alebo viacero (Pach krvi 2) maniakov a tá skupinka sa samozrejme rozdelí a správajú sa neuveriteľne hlúpo ... a buď každého z nich zabijú, alebo, čo je menej častejšie, niekto prežije a ujde ... a úplna rarita je, keď to má na konci nejakú prekvapujúcu pointu :) (Houbičky).

Toľko k hororom.  :rofl:


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Lectrice January 16, 2011, 15:24:43
Ak máš rada zombíkov, videla si film Dead Snow? Je to nórske.. a tam ožijú nejaký nacistický zombíci, čo tam začnú tyranizovať ľudí :D ja som to nevidela, len poznám viac hororov tohto druhu, tak či si toto videla :D

Ja v poslednej dobe neviem nájsť žiadny poriadny horor :( čo som videla naposledy, to bolo Exam (niečo na štýl Kocky), a The Tortured (akurát veľa krvi).


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Tenebriel January 16, 2011, 18:16:53
nie nie nevidela som to, ale asi kuknem :) ale tak na prvý pohľad mi to pripomína http://www.csfd.cz/film/229412-bunkr-smrti/ (http://www.csfd.cz/film/229412-bunkr-smrti/) .

Chceš poriadny horor ? :) Si kukni Smrť prichádza v bielom (Dead End) ... má to dobrú atmosféru aj efekty :)
A aká je Kocka? Je to dobrý/zlý horor? O čom to vlastne je?


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Lectrice January 16, 2011, 22:17:04
To som videla, čo mi odporúčaš, ale nejako ma to nebavilo, teda, ak si to nepletiem s niečím iným, kuknem trailer  :vamp3: Kocku som nevidela len kúsok, to je o nejakej skupinke ľudí, čo sa túlajú rovnakými bielymi miestnosťami a nevedia z nej vyjsť, či niečo také :D

EDIT: Ja som si to poplietla s niečím iným :D toto som nevidela.


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Tenebriel January 17, 2011, 22:02:42
Šak sa mi hneď zdalo, že odporučím nejaký horor a že by sa niekomu nepáčil  :shocked: :2funny:
nie, vážne je to dobré, kukni teda ak chceš ;)
No a o tej Kocke teda uvažujem, že si to zhliadnem, lebo je to aj dosť známe a hanbím sa že som to nevidela :D ale aj ma zaujíma že aké to je. Teda čo počúvam že aký to má námet tak to môže byť dosť originálne :)


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Stormy January 20, 2011, 14:57:10
Ja som skúšala kocku na nete nájsť, ale vždy som našla len nulku :)


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: jozoj January 21, 2011, 20:02:29
Videl som Kocku, Hyperkocku, aj Kocku Nula. Zdali sa mi zaujímavé všetky tri, ide o sci-fi horory, ale ak sa mám priznať, veľmi som nepochopil zmysel experimentov, ktoré v tých kockách prebiehali. (Ale možno filmárov ani nezaujímalo vkladať nejaký zmysel do prebiehajúcich experimentov, hlavne že úbohé obete postupne ubúdali v rafinovaných smrtiacich pascách.)
Film Smrť prichádza v bielom je horor v pravom slova zmysle v ktorom až na konci pochopíte, čo sa vlastne stalo, hoci tušiť čo sa deje, sa dá podstatne skôr.
V podstate ide o predsmrteľné halucinácie jednej z obetí havárie.
Takýto dejový zvrat som videl v niekoľkých filmoch a najsilnejšie na mňa zapôsobil asi vo filme Most cez Soviu rieku podľa poviedky málo známeho amerického spisovateľa Ambrosa Bierceho. Pritom je to popri známejšom Poe-ovi zakladateľ amerického hororu.


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: LubLub February 10, 2011, 19:37:22
Ja som tú smrť v bielom videla, raz, keď som prehovárala dedka, nech to kuká. :D To bolo tuším minulý rok cez prázdniny. O takej... asi o 23-dačo to začalo.
Ja som sa trošičku bála, a stále sa trošku bojím. Minule sme šli trošku dlhšie autom a v tme a nikde nikto, len jediné svetlo od nášho auta a tie biele pruhy na ceste čo sa stále hýbali...  Brr. :rofl2: A som skoro umrela, keď cestu prebehla líška a z kríkov vyletela sova.
Ale inak som moc hororov nevidela. Iba polku zo SAW 1.tky, tú smrť čo prichádza v bielom, Hanibala.
Najlepšie sú parodované horory. Som videla jeden o zombíkoch. Cez prázdniny to bolo tiež. Jáj. Taký Voo Doo ľudkovia vyvolávali duchov a ako obeť použili mrazené kurča. :D Alebo Drakuloviny boli tiež dobré.


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Yaonee February 12, 2012, 22:09:39
Hrabe sa z vás niekto v takzvanom "short horor film"-e, ktorý viac-menej vyprodukovali buď filmári amatéri, alebo absolventi univerzít?

Ide skutočne o krátke diela, no niekedy sú oveľa strašidelnejšie, než niekoľkohodinový hororový film... a youtube nimi zatiaľ plným priehrštím prekypuje!

Napr. - RED BALLOON (Horror Movie 2011)

http://www.youtube.com/watch?v=vV2PbCE1c7M (http://www.youtube.com/watch?v=vV2PbCE1c7M)

Tea Time (a creepy short film)

http://www.youtube.com/watch?v=LKQpG7EjXsg (http://www.youtube.com/watch?v=LKQpG7EjXsg)

Ak máte menej ako 18 rokov, neodporúčam vám ani jeden z vyššie uvedených mini filmov!


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: Lina February 17, 2012, 16:01:50
Red Balloon má desivé momenty, to je pravda. Miestami som si už myslela, že v živote nebudem strážiť deti. Teraz sa nesnažím byť vtipná, vážne mi až tuhla krv v žilách kým som to pozerala. Ale zase na druhú stranu som čakala nejaké iné zakončenie, niečo čo by ma naozaj šokovalo. Toto bolo len také zavŕšenie posledných troch minút, kedy som čakala na niečo čo ma naozaj vyvedie z miery a nestalo sa.
Inak už takéto filmy moc nevyhľadávam, dosť som sa naklikala na youtube na strašidelné videá vo veku 13-14 rokov. Hoci niektoré sú naozaj dobre spracované, Yaonee má pravdu. Tých dvanásť minút je niekedy viac ako celý film.


: Re: Všeobecná diskusia o hororoch
: LubLub May 18, 2015, 04:29:36
Naposledy som videla Lesného ducha (Evil dead, gg preklad) a Smiley-ka ale aj to som musela donútiť sestru aby to so mnou pozerala. Za pár rokov ma horory celkom omrzeli takže ich pozerám už len s niekým aby bola sranda z tých filmov aspoň.. :D
Týmto sa chcem poďakovať svojej milovanej sestre ktorá toto nikdy nebude čítať za to, že vydržala moje hundranie a face-palmovanie na tému aké sú hlavné postavy vypatlané a predpovedanie čo sa s nimi stane  :vamp3:


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.