Fantasy-Svet.net

Fantastická zmes => LARP => : Whitewash June 27, 2009, 19:23:38: LARP všeobecne
: Whitewash June 27, 2009, 19:23:38
Nedávno na našu mailovú adresu prišla "upútavka" na larp, ktorý organizuje občianske združenie Court of Moravia, ktoré tieto larpy už dlhodobo oganizuje.

Tu je samotný mail:

Ahoj,

dovol, abychom Tě pozvali na zážitkový larp Projekt Systém, který připravujeme na podzim letošního roku.

Neznáme hlad, chudobu, nespravedlnost. Žijeme ve svobodné společnosti, založené na ideálech lidskosti a solidarity. Kde jiné ideologie selhaly, my jsme uspěli. Vytvořili jsme lepší místo pro život, vytvořili jsme Systém.

Příslib lepšího, šťastnějšího života je začátkem každé totalitní společnosti. O totalitě se i dnes mluví jako o jedné z největších hrozeb, kterým musí lidstvo čelit. Ale co vlastně totalita je? Víme, že je špatná. Ale víme také proč? A poznali bychom sami chvíli, kdy věci začnou nabírat špatný směr?

Systém je zážitková hra v rolích, která vám během jednoho víkendu umožní zjistit, co skutečně znamená totalita, a udělat si na věc vlastní názor.

Veškeré další informace, spolu s poutavým videem, naleznete na stránkách - http://www.projekt-system.cz
Závěrem pozvánky bychom rádi upozornili na diskuzi spojenou s představením projektu, která proběhne již v úterý 30. června na Centru 8D v Brně. Není pochopitelně nezbytná pro účast ve hře, ale pokud jste z Brna, tak vám může pomoci nejen získat odpovědi na případné vaše otázky.

Budeme se těšit

Organizátorský tým Court of Moravia, o.s.

*****************************************************************************************
Pod čarou si dovolím uvést pár informací pro ty z vás, co již naše akce znají. Projekt Systém vzniká za podpory nadací Mládež v akci a Vodafone a připravujeme jej již od počátku roku, protože jsme chtěli realizovat akci, která se zabývá tématem, jež nám přišel palčivý a bohužel stále docela aktuální. Vezmeme to nejlepší z herního designu komorních larpů a použijeme to v rozsahu víkendové akce.

Hru koncipujeme tak, aby byla zábavná pro hráče, umožňovala hráčská rozhodnutí a reflektovala je, ale aby neustoupila od původního záměru. Cílem bude skutečně postavit simulaci života v ideálním Systému (který jak jistě tušíte tak ideální nebude) a řešit mezilidské konflikty v něm. Nepůjde o žádnou krvavou revoluci či možnost Systém svrhnout. Ve hře bude zapojená více než desítka organizátorů, kteří budou hrát přímo postavy a tito organizátoři budou spouštět (pokud to bude nutné) konkrétní malé události, aby hra běžela svižně po celou dobu.

Pokud budete mít jakékoliv nejasnosti, klidně nám napište, rádi zodpovíme, co bude potřeba. A teď už hurá na přečtení stránek - http://www.projekt-system.cz

JezevecTakže všetci, čo by mali záujem sa tohto zúčastniť, feel free to kuk na vyššie spomínanú adresu :)


: Re: LARP všeobecne
: Bruja August 02, 2009, 00:01:23
Hm, dosť skoro som to tu objavila... Neviem, ako vy, ale ja by som sa strašne rada niečoho takého zúčastnila.  :P


: Re: LARP všeobecne
: TarAncalime August 10, 2009, 21:28:08
Hm, ja možno teraz v septembri pôjdem na BPA do Ostravy. Asi za skreta


: Re: LARP všeobecne
: Whitewash September 28, 2009, 13:26:19
Ďalšia ponuka, ktorú posielajú ľudia z Court of Moravia:Krásný den,

chtěla bych tě pozvat na podzimní dílny, které budou probíhat v Brně v Centru 8D. Na výběr je prozatím ze dvou témat a to Základy herectví a improvizace a Rétorika a veřejné vystupování. Oba cykly jsou určeny začátečníkům, kteří chtějí zlepšit své improvizační a prezentační dovednosti, naučit se zvládat trému a získat větší sebevědomí při veřejném vystupování. Začínáme 12.10. a dílny povede Jana Jevická a Anna Miklasová.

Všechny praktické informace se dozvíš zde:
http://www.courtofmoravia.com/aktualni/cyklus-dilen-zaklady-herectvi-a-improvizace/
http://www.courtofmoravia.com/aktualni/cyklus-dilen-retorika-a-verejne-vystupovani/

Počet míst je velmi omezený, takže pokud máš zájem, neváhej.


: Re: LARP všeobecne
: Bruja September 29, 2009, 14:20:33
Hm, zaujímavé... Ale 15 hodín - to odo mňa chcú asi priveľa... :(


: Re: LARP všeobecne
: Mercy July 21, 2011, 16:25:45
Vidíte ľudia... čo keby sme si my urobili nejaký LARP? osobne som sa žiadneho ešte nezúčastnila ale láka ma to už dávno... čudujem sa, že zarytí fantasy maniaci ako my ešte nič také nespískali... alebo len o niečom neviem? nebola by to sranda?


: Re: LARP všeobecne
: Bruja June 29, 2012, 17:38:29
Mercy, to rozhodne! Len sa treba dohodnúť na mieste.  :)


: Re: LARP všeobecne
: Gollum July 06, 2012, 18:04:05
Správně LARP je super věc (ne, že bych o tom moc věděl, ale v plánu už mam si objednat jeden a půl ruční meč a kroužky na kroužkovou košili...) ... btw. neví někdo jak se ta kroužková košile z těch kroužků dělá? :D


: Re: LARP všeobecne
: Sirius July 06, 2012, 20:15:43
všetko sa dá nájsť na nete http://curiavitkov.cz/clanek1_4.html


: Re: LARP všeobecne
: Mercy July 06, 2012, 20:48:42
no len by sa nám hodil nejaký človek čo už to aj zažil :D lebo ja by som si ozaj nejaký ten LARP dala len celkom neviem ako na to :D


: Re: LARP všeobecne
: Gollum July 06, 2012, 20:58:41
Nastup na bojiště a bij se. To jsou instrukce :D


: Re: LARP všeobecne
: Luu July 07, 2012, 00:27:04
no len by sa nám hodil nejaký človek čo už to aj zažil :D lebo ja by som si ozaj nejaký ten LARP dala len celkom neviem ako na to :D

Pokukaj sa po fóre/stránke slad.sk. Na začiatok by som odporúčala nejakú jednorázovku s menej účastníkmi (neviem, ako teraz, ale niektoré väčšie akcie (Thordan...) zvykli mať podmienku, že sa hráč musel zúčastniť na pár menších)... najlepšie samozrejme niekde bližšie bydliska :)

Btw, moja spolužiačka niekoľko rokov vyrábala krúžkovicu cez prestávky v škole :D Skrátka si doniesla denne nejakých 50 krúžkov a postupne pripletala :D Ale varujem, je to sakra ťažké na nosenie, osobne chovám veľký obdiv voči hráčom, čo v tom ešte dokážu v letnom teple aj behať po bojisku a bojovať :smoke:


: Re: LARP všeobecne
: Gollum July 07, 2012, 11:07:08
A na to je nějakej drát asi, že? A o tíhu košile se nebojim :D pro mě to bude jako peříčko a při nejhoršim (sice budu vypadat jako blbec) si každej den tady oběhnu ulici (s tou košilí, samozřejmě :D ) abych se trochu protrénoval.. Nevíš jak to pak vypadalo přibližně? A jakže dlouho to dělala a jaký kroužky používala? :D


: Re: LARP všeobecne
: Luu July 07, 2012, 11:45:57
Robí sa to presne tak, ako je popísané tam hore, ona to robila tým spôsobom, že si spravila viac retiazok, a tie potom priplietla na seba. Materiál na krúžky si už nepamätám, a robila to veľmi dlho a myslím, že doteraz nedokončila :) Krúžok nemá v priemere ani centimeter, tak keď potrebuješ "uštrikovať" niečo o veľkosti tela, je to celkom zaberačka  :)


: Re: LARP všeobecne
: Gollum July 07, 2012, 12:57:02
Aspoň bude sranda a konečne se naučim disciplíně :D


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.