Fantasy-Svet.net

Literatúra => Literárna "new weird" zmeska => : Caterhine February 13, 2009, 10:48:10: Kate Mosse
: Caterhine February 13, 2009, 10:48:10
Kate Mosse zatiaľ vydala dve knižky, ktoré sa stali bestsellermi a tu sú.

Labyrint
(http://img4.imageshack.us/img4/7093/labis7.th.jpg) (http://img4.imageshack.us/my.php?image=labis7.jpg)
Vzrušujúci dobrodružný príbeh o odvahe, osude a zrade sa odohráva v minulosti i prítomnosti, ktoré sú spolu naveky spojené v magickom juhofrancúzskom meste Carcassone. Júl 1209: Šestnásťročné dievča dostáva v Carcassone od svojho otca záhadnú knihu. Tá kniha podľa jeho slov ukrýva tajomstvo pravého grálu. Hoci Alaïs nerozumie čudesným slovám a znakom, ktoré v nej vidí, vie, že jej je súdené, aby knihu chránila. Ak má tajomstvo labyrintu zostať v bezpečí, bude musieť priniesť veľké obete a nestratiť pritom vieru. Toto tajomstvo je prastaré – zrodilo sa pred tisíckami rokov v púšťach starovekého Egypta... Júl 2005: Alice Tannerová pri vykopávkach v pohorí neďaleko juhofrancúzskeho mesta Carcassone náhodne objaví dve záhadné kostry. V hrobke, kde doteraz ležali ukryté pred svetom, ju zrazu zachváti príšerný pocit, že ju prenasleduje zlo. A zároveň si pomaly uvedomuje, že hoci to znie neuveriteľne, práve ona inštinktívne chápe význam záhadných slov, ktoré tam kedysi dávno vytesali do skaly. Keď Alice zistí, že svojím objavom dala do pohybu hrozivý sled udalostí, ktoré sa jej vymkli spod kontroly, je už neskoro. Jej osud je totiž od začiatku neoddeliteľne spätý s osudom osem storočí mŕtvych katarov.


Hrobka
(http://img4.imageshack.us/img4/1725/hrobkauh2.th.jpg) (http://img4.imageshack.us/my.php?image=hrobkauh2.jpg)
Všetko má niekde začiatok, len ho treba nájsť. Všetko má svoj koniec, ale niekto ho musí vybojovať.

Prvé dejstvo, október 1891
Sedemnásťročná Léonie Vernierová uteká s bratom Anatolom pred brutálnou hrozbou z rušných ulíc Paríža. Súrodenci nachádzajú úkryt na panstve Domaine de la Cade, neďaleko stredovekého mesta Carcassonne. Úkryt áno, pokoj nie. Pod idylickým povrchom Domaine de la Cade, uprostred čarokrásnej prírody francúzskeho juhu, totiž prebývajú zlovestné sily. V prastarej vizigótskej hrobke čaká niečo práve na nevinnú Léonie... chce sa to vyslobodiť... chce ovládnuť ľudské duše... a prelievať ľudskú krv. Kľúčom k záhade je balíček tarotových kariet, ktorý si pamätá všetky príbehy ľudstva.

Druhé dejstvo, október 2007
Mladá Američanka Meredith Martinová prichádza do Francúzska, aby si tu splnila dva životné sny. Jedným je napísať knihu o Claudovi Debussym a odhaliť málo známe stránky jeho života. Druhým je nájsť korene svojej čudáckej a kliatbami prenasledovanej rodiny. Meredith vstupuje do hotela Domaine de la Cade a jej prítomnosť rozruší duchov minulosti. Vyzbrojená notovým zápisom prízračnej melódie a starou fotografiou neznámeho vojaka začína Meredith svoje pátranie. Netuší, že jej je súdené dokončiť príbeh tragickej lásky a záhadne strateného dievčaťa, ktorý sa začal dávno pred jej narodením.

Blíži sa sviatok Všetkých svätých. Deň, keď padá závoj medzi svetom živých a mŕtvych. Meredith čosi láka na opustenú čistinu v lese, kde tajomstvá minulosti spočívajú, ale nespia...

zdroj: martinus.sk

Pri príležitosti vydania Hrobky na Slovenský trh prišla autorka na Slovensko, aby svoju knižku spropagovala a bola aj autogramiáda.


: Re: Kate Mosse
: Danieliq February 13, 2009, 21:19:01
Nó, ma veľmi prekvapilo, že to tu vidím, lebo som jej knihy skôr považovala za... no nie fantasy. :D

Čítala som len Hrobku a tá sa mi skutočne veľmi páčila. Je to písané úžasne pútavo, navyše sa mi páčili tie 2 dejové línie (pričom viac asi tá z r. 1891) a ešte aj tá častá francúzsština (aj keď som nič nerozumela, pretože francúzsky sa neučím. Ale chcela by som).  :rolleyes: Od tej knihy som sa proste nemohla odtrhnúť, bolo to napäté a ani dej sa veľmi nedal predvídať.

A ozaj, autorka sa volá Kate Mosse, nie Moss, to je tá modelka. :D


: Re: Kate Mosse
: Caterhine February 13, 2009, 22:17:24
To e-čko mi nejako ušlo.  :shy2:

No fantasy autorka nie je, ale podľa mňa by sme ju medzi mystic mohli zaradiť. Teda aspoň podľa mňa, do skupiny ako je Dan Brown.

Hrobku čítam je zaujímavá, niektoré pasáže viac iné menej, ale celkový názor budem môcť napísať až keď ju dočítam.  :vamp3:


: Re: Kate Mosse
: Danieliq February 14, 2009, 12:20:38
Aha, no tak to s tou mystic máš pravdu.

Labyrint si čítala?


: Re: Kate Mosse
: Caterhine February 14, 2009, 12:28:25
Nie nečítala. Viem, že je tá knižka zatiaľ vypredaná, ale podľa mňa bude mať aj dotlač a podľa toho, že ako sa mi bude páčiť Hrobka, tak podľa toho sa rozhodnem či si kúpim aj Labyrint. :)


: Re: Kate Mosse
: Shaola February 14, 2009, 13:55:00
ja som čítala Labyrint a Hrobku zatiaľ nie..myslím, že mama si ju čoskoro kúpi, takže sa k nej dostaneem.. :rofl2: ale Labyrint sa mi páčil..
ale keď som videla, kto to napísal, hneď mi nedošlo, že to nie je tá modelka.. :rofl:


: Re: Kate Mosse
: Danieliq February 14, 2009, 22:52:32
hej, ja som tú knihu dostala ako darček na meniny a keď som uvidela meno autorky, tak som bola šokovaná :D potom som sa pozrela do knihy a tam bola aj fotka autorky, tak sa mi trochu uľavilo :D

Hmm a nie je tu niekto taký, kto čítal obe knihy? :) Zaujímalo by ma, ktorá sa viac páčila...


: Re: Kate Mosse
: nemain February 15, 2009, 14:31:34
ja áno...labyrint bol podľa môjho názoru lepší aj trochu akčnejší ;) najskôr som sa zhrozila keď som zistila, že je to celé o hľadaní Svätého grálu lebo v poslednom čase som narazila na veľa príšerných kníh, ktoré sa len zúfalo snažili napodobniť Davinciho kód ale Labyrint bol skvelý, dve dejové línie sa mi hneď od začiatku páčili a záver bol určite lepší a napínavejší ako v Hrobke  :) :)


: Re: Kate Mosse
: Bruja February 16, 2009, 15:35:25
Zase Carcasone a Grál... V poslednej dobe sa o to furt potkýnam.  :rolleyes: Som čítala nedávno podobnú knihu. Chcem si obe knihy prečítať, ale zatiaľ som ich nikde nezohnala, možno budú v knižnici... Ale raz to chcem určite prečítať.  :vamp3:


: Re: Kate Mosse
: Anne Dauth March 25, 2009, 16:00:17
Ja som si knihy od nej pozerala na internete, ale u nás v knižnici som nemohla nájsť ani jednu z nich. No ale pred nedávnom tam mali Hrobku neváhala som a hneď som si ju požičala. Veľmi sa mi páčila, len škoda, že tam nemajú Labyrint. Ale objavila som ju v kníhkupectve tak rozmýšľam, že si ju kúpim, lebo prvá kniha, ktorú som od nej čítala ma veľmi oslovila :vamp3:.


: Re: Kate Mosse
: Caterhine March 25, 2009, 16:35:42
Tak ja som tiež Hrobku nedávno prečítala a musím povedať, že je veľmi zaujímavá. Aj keď tam boli niektoré málo zaujímavé časti a iné naopak veľmi zaujímavé. Ale celkovo je to veľmi zaujímavá kniha. :)


: Re: Kate Mosse
: takasmola1 May 30, 2009, 20:15:06
práve som dočítal labyrint a bol som veľmi milo prekvapený.Mal som strach,že to bude zas nejaký slabý odvar  da vinciho kodu,ale musím povedať tú knihu sa oplatí prečítať. :wave2:


: Re: Kate Mosse
: Bruja May 30, 2009, 20:39:44
Uf, o to väčšmi som na to zvedavá.  :shocked: Musím to vystriehnuť v knižnici.


: Re: Kate Mosse
: Annorax July 09, 2009, 20:59:01
Ja tiež akurát čítam Hrobku a dosť ma to zaujalo, ten dej z 19. storočia o trochu viac. Musel som tú knižku odložiť kým som mal skúšky, ale teraz mám opäť dosť času tak sa nato vrhnem :)


: Re: Kate Mosse
: Danieliq July 10, 2009, 02:36:50
Neviem či ste si to aj vy všimli, ale Labyrint je znovu v kníhkupectvách! :applause: Takže pravdepodobne naozaj robili tú dotlač... Budem si ho musieť rýchlo zaobstarať.


: Re: Kate Mosse
: Shaola September 03, 2010, 13:10:21
Od autorky Kate Mosse vychádza nová kniha! :applause:

Prvá svetová vojna okradla celú jednu generáciu o priateľov, milencov a zlatú mladosť. Freddiemu Watsonovi vzala milovaného brata a dočasne aj pokoj mysle. Bolestná strata a strach o vlastné duševné zdravie ho stále prenasledujú, preto hľadá východisko z neľahkej situácie.
V zime 1928 Freddie cestuje po južnom Francúzsku. Aj táto krajina bola v dejinách svedkom mnohých krviprelievaní. V silnej búrke jeho auto zíde z cesty. Otrasený blúdi lesom a útočisko nájde v zapadnutej horskej dedine. Tu stretne Fabrissu, krásnu mladú ženu, ktorá tiež smúti za stratenou generáciou.
V priebehu jedinej dlhej noci si Fabrissa a Freddie vzájomne vyrozprávajú svoje príbehy. A na úsvite Freddie zistí, že drží v rukách kľúč k záhade, ktorá mu zlomila srdce.

Striedavo napínavý, ľudsky dojímavý i strašidelný príbeh románu Zimní duchovia je o životoch, ktoré kruto zasiahla vojna, zmenila odvaha a zachránila láska.


(http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:tTaamzD28HfuLM:http://www.martinus.sk/data/tovar/_m/89/m89446.jpg&t=1)


: Re: Kate Mosse
: Danieliq September 06, 2010, 13:02:24
Fíha, to vyzerá super a ako poznám túto autorku, aj to také bude. Určite si ju plánujem prečítať.
Ale najprv treba ešte prečítať Labyrint, na ktorý mi už pár mesiacov sadá prach. :vamp3:


: Re: Kate Mosse
: Lectrice September 06, 2010, 13:04:21
Ja od nej mám prečítaný len Labyrint, ktorý sa mi celkom páčil, takže je možné, že si zoženiem i túto knihu :)


: Re: Kate Mosse
: Lenide January 02, 2011, 13:56:40
Ja som si myslela na začiatku že tie knihy napísala tá modelka Kate Moss :rofl: lebo slovensky bola Mossová. A až raz som si pozrela na obálke jednej z kníh že je MossE :shy2:


: Re: Kate Mosse
: Shaola January 02, 2011, 14:31:30
ou, inak knihu som čítala a je to celkom pekné, aj keď Hrobka aj Labyrint sa mi páčili viac a aj som ich prečítala rýchlejšie, hoci boli oveľa hrubšie...
miestami sa príbeh dosť vliekol, Mosseová to dosť rozťahovala, bolo tam aj dosť opisov, no v predchádzajúcich knihách mi to až tak nevadilo :vamp3:
ale celkovo pekná kniha, aj dej sa mi dosť páčil :)


: novinka - blízka budúcnosť
: LenaAoi January 15, 2012, 10:25:25
V trilógií Lang´oc (Labyrint, Hrobka) sa chystá posledná časť s názvom Citadela. Anglická realizácia je naplánovaná na september 2012, tak som zvedavá, kedy sa dostane na slovenský trh. Vlastne, čo tam po tom, v tomto prípade by ani anglická verzia  nevadila, tak sa teším. 


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.