Fantasy-Svet.net
Január 18, 2021, 20:36:08*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Záväzné pravidlá pridávania článkov a KB záznamov!  (Prečítané 6867 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Whitewash
Administrátor
****

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/617

Karma: 156
Offline Offline

Pohlavie: Mužské
Bydlisko: Bratislava
Príspevkov: 4,465
Odporúčania: 3
18885.93 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Whitewash

WWW
« kedy: August 15, 2008, 12:48:04 »

Články a novinky na web môžu pridávať úplne všetci. Preto, ak máte nejaký článok, o ktorý sa s nami chcete podeliť, neváhajte, a pošlite nám ho.  smiley V prípade, že vaše články budú dobré, môžete získať titul Redaktora, ktorý má práva moderátora takmer na celom fóre, plus jeho články neprechádzajú schvaľovaním (dostanú sa na web hneď po odoslaní)  

Novinky sa pridávajú cez ponuku Pridať novinku v USER menu, ktoré sa na webe objaví prihláseným užívateľom v pravej hornej časti webu (login a heslo pre web je to isté ako login a heslo do fóra, ak už ste prihlásení na fóre, ste automaticky prihlásení aj na webe)
Záznamy do KnowledgeBase sa pridávajú v tom istom menu, ponuka Prispieť a následným kliknutím na kategóriu (kniha, film, ...), do ktorej chcete pridať záznam. V oboch prípadoch sa otvorí okno s viacerými políčkami, kam treba vpísať príslušné údaje. Pri textových poliach, určených pre dlhší text, sú aj formátovacie tlačítka, ktorých funkcia je podobná ako na fóre. Takisto sa používa rovnaký kód pre formátovanie textu, takže ak sa vyznáte v BB kóde, máte výhodu   )

Ak už ste spokojní so svojim výtvorom, stačí kliknúť na tlačítko Odoslať. Novinka/článok sa týmto nahrá na server, a po schválení, prípadne menšom upravení niektorým z administrátorov / webmasterov sa objaví na webe.

Na záver ešte pripomeniem, že odoslané články by sa mali riadiť pravidlami (ktoré čoskoro niektorý z administrátorov napíše) a takisto vás žiadame, aby ste naschvál nepridávali nezmysly, o ktorých aj tak viete, že budú zmazané. V opačnom prípade budeme musieť zakázať vášmu účtu pridávanie na web, vo výnimočných prípadoch aj udeliť ban.
« Posledná zmena: Október 25, 2009, 17:12:37 od Bruja » Zaznamenané

<°))><
Kalien
Vševed
******

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/140

Karma: 29
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 1,186
Odporúčania: 0
136.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Kalien


« Odpoveď #1 kedy: August 16, 2008, 15:10:29 »

Ja by som chcela podotknúť jednu nevýhodu. Nenapísala som do jednoho políčka slovenský názov knihy,pretože tá kniha nemá slovenský názov. Keď som to chcela odoslať vyhodilo sa mi okienko, že treba napísať slovnský názov. Povedala som si, dobre tak to z toho českého názvu preložím, ibaže ked som stlačila ok, tak sa mi to všetko vymazalo. Všetko !
Takže Vás všetkých upozorňujem, aby ste si to pre istotu okopírovali niekam bokom, aby ste to potom nemuseli ako debil ( presnejšie ako ja ) prepisovať a hľadať všetky údaje znova.
Zaznamenané

Král : Je to politická svadba, takže použij ten svůj hloupý obličej, dostaň ji do postele a přivez  sem !
Ludwig : Otče... pokud mohu říct jediné slovo na obhajobu své cti... nejen má tvář je užitečná na svádení dívek. Když se svléknu je to mnohem jistejší.

vampire Vaša krv, náš obed!  vampire
      Kto nepije s nami, pije proti nám
Whitewash
Administrátor
****

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/617

Karma: 156
Offline Offline

Pohlavie: Mužské
Bydlisko: Bratislava
Príspevkov: 4,465
Odporúčania: 3
18885.93 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Whitewash

WWW
« Odpoveď #2 kedy: August 16, 2008, 15:14:12 »

O tom som nepísal? Aha, áno, písal. Ale len v redaktorskej zóne. Takže áno, Kalien má pravdu.. treba si ten článok napísať niekde mimo, a až na záver to skopírovať do formulára.
Zaznamenané

<°))><
peter394
Čestný člen
****

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/112

Karma: 12
Offline Offline

Príspevkov: 61
Odporúčania: 0
10.57 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - peter394

Zakladateľ


« Odpoveď #3 kedy: August 18, 2008, 10:49:05 »

TUTORIÁL: Ako má vyzerať kvalitný príspevok pre Fantasy-svet.net (čo sa noviniek týka)

 • články nesmú byť bulvárneho charakteru
 • nemali by byť zbytočne preplnené tagmi
 • pri zdrojoch zo zahraničia - a to dúfam, že keď niekto píše novinku, čerpá z dôveryhodného zdroja - netreba uvádzať zdroj, pri českých a slovenských weboch zdroj treba uviesť
 • profesionalita pri písaní noviniek je na prvom mieste
 • predtým, než novinku pošlete, si ju prosím aspoň raz prečítajte
 • novinka by mala byť napísaná v jednom jazyku
 • novinky píšeme v osobe "my": prinášame vám; domnievame sa a pod. - redaktori a aj užívatelia totiž čmárajú v mene celej redakcie. Ak si myslíš, že si superultraexkluzívny, môžeš použiť aj osobu "ja" :coolsmiley:

A teraz k samotnej administrácii pridávania:

NADPIS: by mal byť skutočne výstižný, nemal by prezrádzať všetky informácie, ktoré z novinky vyplývajú, ale mal by hneď na prvý pohľad čitateľa natoľko zaujať, aby si článok prečítal

ÚVODNÝ TEXT, resp. PEREX: Obsahuje stručný náhľad do článku, jeho najlepšiu časť alebo úvod k článku vysvetľujúci alebo nabádajúci čitateľa k tomu, aby na nadpis klikol a čítal ďalej. (Prosím, pri perexe vynechávajte slovné spojenia ako Čítajte ďalej; Viac v pokračovaní; Pokračovanie v článku a pod.) Nemal by mať viac ako poltucta (rozumej 6) riadkov.

TEXT NOVINKY: Podľa množstva informácií môže byť novinka dlhá i krátka a dúfam, že je každému jasné, aby informovala k veci. Ak má redaktor v danej problematike prehľad, môže nenápadne vsunúť svoj názor na vec ako domnienky, predpoklady, v krajnom prípade názory redakcie fantasy-svet.net.

KATEGÓRIA: -

PODKATEGÓRIA: (pre užívateľov: ) V prípade, že bude chýbať vo výbere, doplníme ju v schvaľovaní.

OBRÁZOK:
(pre redaktorov: ) mal by mať rozmery 120 x 120 px, a bolo by fajn, ak by bol čo najviac ladený do čiernej, aby to v prípade Dôležitých správ vyznelo čo najlepšie.

VYSOKÁ PRIORITA:
Vyznačí na hlavnej stránke nadpis novinky tučným písmom, navyše ho zaradí k piatim najnovším Dôležitým správam.

Verím, že týmto všetkým nekladiem na vás až priveľké nároky, ale mám v záujme len to, aby sme prinášali kvalitné spravodajstvo. A nezabúdajte prosím, že práca s jazykom vás posilní nielen v škole, ale bude vám osožná  aj neskôr.

Drahí užívatelia,
prajem vám kopec skvelých noviniek a nám do redakcie kopec skvelých ľudí, ktorí chcú pomáhať webu, ktorého ambície sú ohromné. Teším sa na vaše príspevky.
peter394
« Posledná zmena: August 18, 2008, 11:31:01 od Whitewash » Zaznamenané
Whitewash
Administrátor
****

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/617

Karma: 156
Offline Offline

Pohlavie: Mužské
Bydlisko: Bratislava
Príspevkov: 4,465
Odporúčania: 3
18885.93 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Whitewash

WWW
« Odpoveď #4 kedy: August 18, 2008, 22:36:10 »

Ešte k tým pravidlám, čo písal Peter, pridám ďalších pár bodov, s ktorými by ste sa mali oboznámiť (tamto bol taký tutorial, toto sú priamo pravidlá, na ktorých sme sa (redaktori) dohodli):

 • Je zakázané pridávať články/KB záznamy, ktorých obsah by bol v rozpore s legislatívou SR, EU, alebo inými medzinárodne platnými právnymi predpismi
   
 • Užívateľ pridávajúci článok / KB záznam, si berie na zodpovednosť pravdivosť informácií, ktoré uvádza v svojom článku/KB zázname. Užívatelia, prípadne členovia vedenia F-S, majú právo, v prípade nejakých nejasností, konfrontovať daný článok v tomto podfóre. Autor článku je povinný na takúto "sťažnosť" odpovedať, prípadne podať vysvetlenie, čo ho viedlo k tomu, aby do článku napísal to, čo napísal.
   
 • Predchádzajúce pravidlo samozrejme neplatí, pokiaľ "sťažnosť" nie je napísaná inteligentne a k veci. Ak je to len topic plný nadávok a urážok, redaktor má právo ho zmazať (toto sa týka redaktorov, bežní užívatelia nemajú moderátorské práva, preto nemôžu zmazať topic) a informovať o tom administrátorov.

 • Redaktori sú povinní kontrolovať svoje články a KB záznamy a podľa potreby ich aktualizovať (napríklad ak pribudne KB spracovanie ďalšej knihy v sérii, treba editovať KB záznam predošlej knihy v tejto sérii a z obyčajného textu v políčku Ďalšia kniha treba spraviť URL link, odkazujúci na novo pridaný KB záznam) Toto sa netýka noviniek, ktoré sú staršie ako 1 mesiac. KB záznamy ale treba kontrolovať všetky.
   
 • Je zakázané pridávať viac KB spracovaní na rovnakú tému, prípadne viac noviniek o tom istom. Obzvlášť to platí pre prípad, kedy by užívateľ pridal niečo, čím by duplikoval, prípadne kopíroval, článok Redaktora F-S. Ak si myslíte, že článok napísaný redaktorom obsahuje chyby, môžete to dať najavo v príslušnom podfóre v sekcii O webe (link je uvedený vyššie). Podľa predchádzajúcich pravidiel sú redaktori povinní vám na vašu otázku odpovedať, tu ale chcem pripomenúť, že vaša otázka musí byť zmysluplná a musí dodržiavať Hlavné pravidlá.)

 • Autorské práva: Autor článku (KB záznamu) po odoslaní svojho článku automaticky získava na svoj článok všetky autorské práva (bez ohľadu na to, či ide o redaktora, alebo bežného užívateľa). Zároveň odoslaním článku udeľuje FantasySvet-u právo tento článok zverejniť na dobu, ktoré FS považuje za vhodnú a na akomkoľvek mieste (prípadne viacerých miestach naraz) vrámci celého webu FantasySvet a všetkých jeho subdomén, prípadne externých stránkach, ktoré sú oficiálne súčasťou Fantasy-Sveta.
  Naopak, v prípade, že cituje iný zdroj, musí dodržať práva autora daného zdroja, a musí tento zdroj a autora (pokiaľ je známy) uviesť vo svojom článku.
  V prípade prekladu sa za autora prekladu považuje prekladateľ, a teda nie je povinný uvádzať zdroj pôvodného textu (ak ale cituje pôvodný text, zdroj citácie uviesť musí)
   
 • Pridávanie odkazov (URL vs. URLi)
  Ak v článku/KB zázname odkazujete na stránku, ktorá je ešte súčasťou F-S (napríklad KB spracovanie súvisiacej knihy, filmu, atď...), stačí, ak použijete odkaz URL (otvorí sa v tom istom okne). Ak však odkazujete na stránku mimo F-S, treba použiť odkaz URLi (otvorí sa v novom okne). V skratke ide o to, aby užívateľovi po kliknutí na váš odkaz ostalo otvorené aspoň jedno okno so stránkou, ktorá je súčasťou F-S.

   
« Posledná zmena: August 18, 2008, 22:38:06 od Whitewash » Zaznamenané

<°))><
Bruja
Čestný člen
****

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/3159

Karma: 91
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Som kočovník, teraz podzemné siene trpaslíkov.
Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )


« Odpoveď #5 kedy: August 28, 2009, 09:55:21 »

Dôležitá vec, ktorá tu nebola spomenutá:

Pridávanie obrázkov do noviniek (redaktori)

Každý článok má priradený obrázok, ako ste si už určite všimli. Tu je návod, ako pridávať obrázky.

Táto časť formulára na pridanie noviniek sa týka obrázku -

Ak si zvolíte prvú možnosť, t.j. Fantasy-svet.net, vždy sa v novinke zjaví tento obrázok:Pri druhej možnosti máte voľbu Prehľadávať - princíp je rovnaký, ako keď pridávate prílohu do mailu - vyhľadáte si obrázok uložený vo vašom pc a pridáte ho k novinke. Všetky obrázky pridané týmto spôsobom budú veľkosťou prispôsobené na 120x120 pixelov, či koľko to WW nastavil.  vamp3 Čiže budú zmenšené.

No a tretí spôsob - zaškrtnete tretí riadok a následne nakopírujete internetovú adresu obrázka. Pozor, adresa musí mať ukončenie .jpg alebo .jpeg, inak sa vám obrázok nezobrazí! A ešte jedno upozornenie - obrázky vkladané priamo z internetu si zachovávajú svoju pôvodnú veľkosť, takže voľte menšie obrázky. V prípade, že bude obrázok neúmerne veľký, F-S tím si vyhradzuje právo zmeniť ho, kým nenájdete iný. coolsmiley

Toľko k obrázkom, treba si to len skúsiť.  vamp3
« Posledná zmena: Január 28, 2010, 15:26:13 od Bruja » Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Bruja
Čestný člen
****

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/3159

Karma: 91
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Som kočovník, teraz podzemné siene trpaslíkov.
Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )


« Odpoveď #6 kedy: September 13, 2009, 17:46:49 »

Pridávanie do KnowledgeBase (KB) databázy - filmy, knihy a autori:

Podmienky:

- ak chcete prispieť do našej databázy, budeme len radi, ale chcem vás poprosiť, aby ste naozaj vyplnili maximum kolóniek z formulára, ktorý sa vám otvorí! Nie, obsah a meno autora nestačí! KB databázu sme vytvorili preto, aby sme mali o jednotlivých dielach komplexné údaje, ktoré môžu byť užitočné pre tých, ktorí hľadajú informácie.
- preto, ak už sa dáte do toho a sadnete si k formuláru KB, snažte sa nájsť údaje na internete aspoň k trom štvrtinám koloniek! Pokiaľ nám pošlete vyplnený len obsah, nebude váš príspevok schválený, pokiaľ nedoplníte zvyšok, keďže my už na dokončovanie naozaj nemáme čas!
- len za poriadne vyplnený formulár udelíme 20 bodov, samozrejme, ak jedna-dve kolónky zostanú prázdne, lebo na internete nie sú potrebné údaje, nič sa nestane. Ale ako som už napísala, treba sa snažiť nájsť maximum.
- dôležité: ak idete písať obsah vlastnými slovami, nepíšte ho celý aj s koncom a spoilerovými informáciami! Radšej ho prepíšte z obalu knihy alebo z nejakej stránky, v tom prípade ale uveďte aj to, že ide o citáciu! Príklad:

Z obálky knihy:

Lupičce Livak i Ryšadovi, statečnému bojovníkovi a muži, který krásné zlodějce ukradl srdce, se podařilo uprchnout před pokřivenou magií nebezpečných Elietimm. Čeká je sláva a bohatství, pokud ovšem splní další úkol – vypátrají mocnou, prastarou a dávno zapomenutou magii původních obyvatel Tormalinské říše, která jako jediná může Elietimm porazit. Na cestě do hlubokých lesů a nepřístupných hor však čeká Livak nejedno překvapení...


- čo sa týka kolóniek Dej/obsah, O titule a História pri knihách, tu je príklad, čo do ktorej kolónky ide: http://www.fantasy-svet.net/kb/kniha/9/Sumrak.html - samozrejme, je to len približne. Zhrniem to ale takto: Dej/obsah sa týka toho, čo sa deje priamo v knihe, O titule - hľadajte informácie k vydaniu, prekladom, úspechu... (niekedy sa ťažko rozlišuje, čo je lepšie dať do kolónky O titule a čo do Zaujímavostí), no a história sa týka toho, ako kniha a príbeh vznikli.
- na záver to najdôležitejšie: do KB knižnice pridávajte len fantasy a sci-fi diela! Klasickú literatúru zatiaľ neriešime.  coolsmiley

V prípade akýchkoľvek otázok a nejasností kontaktujte mailom alebo súkromnou správou hocikoho z adminov alebo webmasterov.
« Posledná zmena: September 13, 2009, 18:24:46 od Bruja » Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Bruja
Čestný člen
****

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/3159

Karma: 91
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Som kočovník, teraz podzemné siene trpaslíkov.
Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )


« Odpoveď #7 kedy: Október 25, 2009, 17:04:50 »

Dôležité!

JE ZAKÁZANÉ POSIELAŤ NA SPRAVODAJSKÚ SEKCIU ČLÁNKY, KTORÉ BOLI VYTVORENÉ FORMOU KOPÍROVAŤ-VLOŽIŤ! KOPÍROVANIE ČLÁNKOV INÝCH AUTOROV JE TRESTNÁ ČINNOSŤ, KTORÚ NA NAŠOM PORTÁLI NEMIENIME TOLEROVAŤ!
V prípade zistenia, že je váš článok takouto formou celý skopírovaný bez toho, že by sme obdržali písomný súhlas originálneho autora k jeho publikácii, bude okamžite vymazaný!


Všetky články prechádzajú kontrolou pred schválením! vamp3 vamp3

Jediná možnosť, ako môžeme akceptovať kopírovaný článok:

jeho autor musí napísať v maili, že povoľuje uverejnenie svojho článku na našej stránke. A ten mail chceme vidieť. coolsmiley

Inak, znovu pripomínam, nechceme objaviť žiadne CTRL C + CTRL V. Články kontrolujem.  coolsmiley

A ešte dôležitá vec:
Neakceptujeme žiadne články bulvárneho charakteru. O tom, kto s kým čo kde robí, nech píšu šaláty typu Nový čas a klebety si môžete prečítať na špecializovaných stránkach venovaných úplne všetkému, čo sa danej tematiky týka. Sem patria aj články o narodeninách.  coolsmiley vamp3
« Posledná zmena: November 09, 2010, 07:36:14 od Bruja » Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« Odpoveď #8 kedy: November 18, 2011, 09:12:03 »

Jedno nové pravidlo ohľadom pridávania NOVINIEK:

Pokiaľ chcete napísať nejakú novinku, napíšte to najskôr Georgiane  coolsmiley - dôvod: vzhľadom na to že užívatelia nevidia do schvaľovania mohlo by sa stať, že napíšete novinku, ktorú už niekto napísal ale nebola ešte uverejnená a je v schvaľovaní a tak za ňu nedostanete body. Tým že napíšete Georgiane tomu predídete, lebo pokiaľ rovnaká novinka v schvaľovaní je, ona vás na to upozorní. Pokiaľ by vám dlhšiu dobu neodpisovala (čo je síce nepravdepodobné) kontaktujte kohokoľvek z WM (Shaola, Ella,  ja).  vamp3
Toto pravidlo nadobúda platnosť dnes a s ohľadom naň, každý kto od teraz napíše novinku, ktorá bude duplicitná a neopýtal sa pred tým - nedostane žiadne body.  knuppel2
Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

 Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.196 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting