Fantasy-Svet.net
December 02, 2021, 16:37:58*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Vampire: The Masquerade  (Prečítané 3973 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Lectrice
Hosť
« kedy: December 26, 2010, 21:07:49 »

Už dlhšie sa chystám založiť topic o klanových knižkách Vampire: The Masquerade.

Určite mnohí z vás začuli tento názov vďaka RPGčke, ktorá existuje z dielne White Wolf Game Studio.

V knihách ide o príbeh rôznych upírskych klanov, ktorí sú rozdielni a primárne sa delia do dvoch skupín: Sabbat a Camarilla smiley Každá jedna knižka nesie názov iného klanu (dokopy je ich 13 - Assamite · Brujah · Followers of Set · Gangrel · Giovanni · Lasombra · Malkavian · Nosferatu · Ravnos · Toreador · Tremere · Tzimisce · Ventrue). Priznám sa, neviem, ako ich volajú čitatelia, či hráči v slovenčine, pretože ja som to čítala v maďarčine, ale rozhodne ide o jednu z mojich obľúbených sérii. Na písaní kníh sa podieľalo viacero autorov. A okrem "clan books" vyšli aj rôzne trilógie. Z tých som čítala trilógiu Brujah.

Niektoré obálky: 

Neskutočne sa mi páčia popisy jednotlivých klanov, ich povaha, takisto symboly. Najobľúbenejšími klanmi sú u mňa Ventrue a Toreador. Čítal to niekto z vás? Ktorý klan je vašim obľúbeným klanom?
A budem rada, ak sem zareaguje niekto, kto sa lepšie orientuje, či už v RPGčke (ktorú ja nehrám), alebo sa celému Vampire: The Masquerade venuje hlbšie smiley

« Posledná zmena: December 26, 2010, 21:11:05 od Lectrice » Zaznamenané
Ewelyn Dark de Brox
FF autor
*

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/141

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 1,039
Odporúčania: 0
1.92 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ewelyn Dark de Brox

« Odpoveď #1 kedy: Január 04, 2011, 19:03:07 »

Takže aby reč nestala...Followers of Seth sú Setiti.
V Camarille je tých klanov 7 : Brujah, Gangrel, Malavian, Nosferatu, Toreador, Tremere a Venture.
V Sabbate sú dva klany: Lasombra a Tzimisce
Potom sú nezávislé klany kam patria: Assamiti, Setiti, Giovanni a Ravnosovia.

Camarilla
Camarilla vznikla v dobe inkvizície a Anarchských búrok, kedy bola upíria spoločnosť natoľko ohrozovaná, že bez tohto opatrenia by pravdepodobne dávno padla. Sedem klanov sa spojilo v boji proti Anarchom a po rokoch bojov úspešne rokovalo mier. Dva klany sa podrobiť nadvláde Camarilli odmietli - Lasombra a Tzimisce. Tak vznikol Sabbat.
Camarilla sa tak ubránila ohrozenia z vlastných radov, ale bolo treba ubrániť sa aj hrozbe v podobe fanatického ľudu. Preto bola presadená Maškaráda - vďaka vášnivému príhovore toreadora Rafaela de Corazon (1493) - ktorý tým odvrátil hrozbu konečnej zničujúcje vojny s ľuďmi.

Camarilla oficiálne neuznáva existenciu Kaina a Antedeluvianov a tí, ktorí sa k nim upínajú, sú verejne zosmiešňovaní. A aj keby ich existenciu aspoň máličko uznali, tak sú pre nich títo prapredkovia samozrejme už dávno mŕtvi.

Hlavnou podstatou spoločenstiev Camarilli je dodržiavanie Šiestich Kainových Tradícii, aj keď je pravdou, že sa často prekrúcajú, neplnia a prekračujú.

Sabbat
Hlavným nepriateľom Camarilli je monštruózna sekta, ktorej sa hovorí Sabbat. Camarillský upíri ich chápu, ako krvilačnych netvorov. Sabbatský upíri sú úplne odlišní a ich správania to vlastne odráža. V súčasnej dobe, viac ako inokedy, sú novorodený upíri pod Camarillou frustrovaní, že nemôžu dosiahnuť moci a aj stagnujúci neefektívnosťou ich Starších, a preto sa akoby otvoreným protestom pridajú k Sabbatu. Camarillský vládcovia sa obávajú prílevu Sabbatu a majú pre to dobrý dôvod.
Na rozdiel od Camarilli uznávajú existenciu Antediluviśnov aj keď sa im samozrejme snažia čo najviac oponovať. Podľa Sabbatskej propagandy ťahajú Antediluviáni za lanká celého sveta a je na nich aby im oponovali. Camarillských upírov vidí ako figúrky starobylých a snažia sa im odporovať ako politicky aj fyzicky.
Väčšina Sabaťanov opovrhuje členmi Camarilli v ktorých vidí zbabelcov, ktorí sa nedokážu prispôsobiť svojej predátorskej povahe.
Okrem členov Sabbatu nikto poriadne nevie, čo sa vnútri deje. Jediná známa vec o Sabbatu a jeho členoch je láska k ohňu. Majú totiž strašnú reputáciu, že za sebou zanechávajú len požiare.

To sú tieto dve organizácie len v kocke! Je toho oveľa viac!
« Posledná zmena: Január 05, 2011, 00:47:23 od Ewelyn Dark de Brox » Zaznamenané

Ten, kto neprejaví smútok, neznamená, že nemá srdce.
Len má viac odvahy bojovať s osudom...
Bláznovstvo obchádza okolo sveta ako slnko. Nie je miesta, kde by nesvietilo.
Aeternum sub sole nihil!
Lectrice
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: Január 04, 2011, 20:36:09 »

jééj, pekne si to zhrnula, to je super smiley lebo ja by som sa nevedela vykoktať. smiley Ja jediné, čo mám spracované sú jednotlivé klany, že kto, čo kde ako, prečo, aký je cheesy ale zatiaľ to verejnosti prístupné nie je .. ešte sa to aj rýmuje cheesy tak hádam čoskoro to sem budem môcť hodiť smiley
Zaznamenané
Ewelyn Dark de Brox
FF autor
*

1.92 ℱ

Inventar

« Odpoveď #3 kedy: Január 05, 2011, 00:43:42 »

Lec...ak chceš tak ti to sem hodím aj za 5 minút  smiley ja to všetko mám po kope ale už sa mi to trištvrte na jednu moc nechce s tým piplať... 2funny
Mimochodom, tých klanov úplne všetkých je devätnásť...chýbajú v oficiálnom popise: Arhimanes, Samedi, Salurdi, Kyasid, Dcéry Disonancie a Daeva.
Ty sem vážne chceš dať charakteristiku všetkých 19 klanov?! Jeden klan- minimálne 1 A4!!

Vieš čo? Vykašli sa na to! TU máte odkaz na charakteristiku všetkých 19 klanov do úplných detajlov!
http://deti-noci.blog.cz/rubrika/klany
« Posledná zmena: Január 05, 2011, 09:03:22 od Ewelyn Dark de Brox » Zaznamenané

Aeternum sub sole nihil!
Lectrice
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: Január 05, 2011, 00:45:34 »

Nemám komplet všetky .. len zo základných asi 8 ...

Tá stránka ma zrušila cheesy
« Posledná zmena: Január 05, 2011, 01:28:54 od Lectrice » Zaznamenané
Ewelyn Dark de Brox
FF autor
*

1.92 ℱ

Inventar

« Odpoveď #5 kedy: Január 05, 2011, 00:50:57 »

Pokojne to sem daj...môžme si prečítať aj tvoje spracovanie. Ale tá stránka Liberi Noctis...sú tam ľudia, ktorí hrajú MMORPG práve podľa tej hry a o tom je tam všetko. Ak chceš, pokojne mi ten príspevok zmaž. Pardon, že sa aktivizujem do môjho odboru.
Zaznamenané

Aeternum sub sole nihil!
Lectrice
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: Január 05, 2011, 00:53:07 »

Ale veď nie, ja ti ho nejdem mazať cheesy  čosi, len mi padla sánka, že wow smiley
Sa môžem skryť cheesy cheesy

« Posledná zmena: Január 05, 2011, 00:56:17 od Lectrice » Zaznamenané
Ewelyn Dark de Brox
FF autor
*

1.92 ℱ

Inventar

« Odpoveď #7 kedy: Január 05, 2011, 00:57:47 »

Jojo je to veľmi kvalitne spracované a medzi tými ľuďmi na tej stránke som aj ja a ja som tá šialená Malkavianka  vamp3
Zaznamenané

Aeternum sub sole nihil!
Lectrice
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: Január 05, 2011, 01:10:54 »

Jj pekné smiley a ja debilná ako motovidlo som hľadala všade, kde sa len dalo cheesy som ešte prekladala, že by sme mali aj my na FSku, ale toto. smiley Fakt super, keď sa k tomu dostanem, určite si to prečítam 
Zaznamenané
Stormy
Recenzent

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2763

Príspevkov: 4,402
1108.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Stormy

Potatoes girl!

« Odpoveď #9 kedy: Január 05, 2011, 18:17:20 »

Vyzerá to strašne dobre... v angličtine, alebo akom jazyku ste ich čítali? smiley Lectrice mi ich už spomínala, ale vždy som si ich plietla s inou knižnou sériou... shy2
Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.176 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting